WikiLeaks o Smoleńsku - celowe działania Rosjan

Obrazek użytkownika Peacemaker
Kraj

Doniesienia portalu WikiLeaks potwierdzają to, co przypuszczałem od samego początku. Przyczyną katastrofy mogły być skoordynowane działania Rosjan, mające do celu skompromitowanie Prezydenta RP przez sprowokowanie Go do wydania pilotom polecenia lądowania w niekorzystnych warunkach lub opóźnienie rozpoczęcia uroczystości. Napisałem "mogły być", bo nie wykluczam zamachu.
Niestety portal nic nie wspomina o tym, że działania strony rosyjskiej były skoordynowane z działaniami reżimu Tuska (co moim zdaniem w oczywisty sposób wynika z obiegu dokumentów w sprawie rozdzielenia wizyt 7 i 10 kwietnia.

Więcej w internetowym wydaniu dziennika "Rzeczpospolita":
http://www.rp.pl/artykul/10,835422-WikiLeaks-o-katastrofie-smolenskiej.html
i w portalu Onet.PL:
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/wikileaks-o-smolensku-celowe-dzialania-rosjan,1,5051640,wiadomosc.html

Gorąco polecam!

Brak głosów

Komentarze

Kompromitacja z powodu lądowania w złych warunkach atmosferycznych?
Niby jak?
Tupolew by wylądował a Gazeta Wyborcza by napisała "kompromitacja Lecha Kaczyńskiego, lądował z złych warunkach" ?
Remek.
"Pieniądz jest nerwem wojny"

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#234126

Gdyby wylądowali
Gazeta Wyborcza by napisała:
"Ląduj dziadu!
Kompromitacja Lecha Kaczyńskiego!
Zmusił pilota do lądowania w fatalnych warunkach: w gęstej mgle, na nieczynnym lotnisku..."
Zaś w "komentarzach internautów" na POrtalach pojawiały by się wpisy typu:
"kaczor naraził życie stu niewinnych osób!!!"

Gdyby nie wylądowali
Gazeta Wyborcza by napisała:
"Kaczyński opóźniony!
Z trzygodzinnym opóźnieniem, przy nielicznym udziale najwytrwalszych uczestników rozpoczęła się..."
Zaś w "komentarzach internautów" na POrtalach pojawiały by się wpisy typu:
"Pilot znów olał kaczora"

Nie martw się! Stado lemingów i troli już czekało przy komputerach na SMS z poleceniem którą wersję komentarza wklejać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#234144

To doniesienie WikiLeaks,to ewidentna bzdura!
Bardziej podejrzewam,ze to robota "naszych" służb,aby juz
całkiem "zabełtać błękit w głowach"...

Vote up!
0
Vote down!
0
#234130

Jak to przeczytałam, od razu taka sama myśl przyszła mi do głowy.
A zwykle mam dobre przeczucie.
Coraz bliżej jest do prawdy i załamania tej władzy.
Stąd będzie nasilenie takich "różnych " wiadomości.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#234132

Gdyby to była "wrzutka" na zlecenie rządowe, to by jej tak błyskawicznie nie przykryli inną wiadomością:
http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/nik-opublikowala-raport-dotyczacy-katastrofy-smole,1,5051738,wiadomosc.html

Na mój gust Tusk już przed lipcem 2009 knuł jak wciągnąć Putina do gry przeciw Kaczyńskim. Świadczą o tym "wrzutki" w "Konsomołskiej Prawdzie" z września (Spotkanie Tusk - Putin na Westerplatte) o tym, jakoby Lech Kaczyński panicznie bał się cyfry 17 (17 września 1939 - inwazja ZSRR na Polskę), które po 17 lipca 2009 pojawiły się w polskojęzycznych mediach niby bez przyczyny (trzeba było wrzucić temat zastępczy, by odwrócić uwagę od armatek wodnych i pałowania kupców z Kupieckich Domów Towarowych).

Czyli plan był już w lipcu 2009.
Tylko najwyraźniej Putin ograł Tuska i zamiast Kaczyńskiego ośmieszyć postanowił go zabić. Upiekł w ten sposób trzy pieczenie na jednym ogniu:
- pozbył się Lecha Kaczyńskiego i niepodległościowej elity naszego Narodu,
- zastraszył kraje postkomunistyczne ("skoro wykończyłem Kaczyńskiego, to i wam może się coś podobnego przytrafić"),
- zaszantażował Tuska ("spróbuj no się odezwać, to pokażę twoim wyborcom, jak ze mną spiskowałeś przeciw waszemu prezydentowi").

Aroganckie zachowanie Moskwy ("raport" MAK) i nieśmiała "odpowiedź" Tuska dobitnie o tym świadczą!

Jeśli ta hipoteza się potwierdzi, to będzie oznaczało, że Tusk, Sikorski, Klich i Arabski są ZDRAJCAMI i zasługują na TRYBUNAŁ STANU i na NAJWYŻSZY WYMIAR KARY.

PS. Tego, że Putin jest MORDERCĄ nie trzeba potwierdzać - wystarczy spojrzeć co robi w Czeczenii.

Vote up!
0
Vote down!
0
#234149

Ta dotycząca ewentualnych relacji prasowych z wizyty też bez zarzutu.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#234248

Tak Gaja,
jestem za i wcale nie przeciw

Vote up!
0
Vote down!
0
#264569

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Pisałem kiedyś ,że sama maskirowka jest wspomagana przez Amerykanów i nie tylko(sam zamach to robota Ruskich z naszymi),teraz bardziej na ukryciu prawdy zależy EU(głównie Niemcom,Francji i Anglii)niż Rosjanom.Takie jest moje prywatne przekonanie.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#234172

W temacie maci( jak mawia Stary Wiarus) mam  całkowicie zgodne z Waszmością poglądy.Rosjanie w sprzyjającym i dogodnym dla siebie momencie wystawią wspólników z Polski na odstrzał.

 

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

Vote up!
0
Vote down!
0

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

#234182

Rosjanie chętnie korzystają z usług zdrajców i sprzedawczyków. Ale w głębi duszy nimi GARDZĄ.
Jest jeszcze drugi powód - każda krwawa rewolucja wcześniej lub później zabija własne dzieci.

Vote up!
0
Vote down!
0
#234185

Alexola
subiektywne przekonanie to sto procent racji a moze więcej podpisuje się obiema rękami! Jestem z Tobą juz raz pisałam o moim subiektywnym przekonaniu -wszyscy mozni tego swiata nie uczestniczacy w pogrzebie śp PREZYDENTA LECHA KACZYNSKIEGO....
resztę proszę sobie dospiewać

Vote up!
0
Vote down!
0

Alexola

#234218

Niestety, analogicznie do wydarzeń powojennych, haniebnych i zdradzieckich ustaleń tzw. alianatów USA, Anglii i Rosji, na konferencji w Jałcie w 1945 r., teraz znowu tzw. nasi przyjaciele tym razem tylko jewropejscy, i znowu trzech - "znaczit Boh trojcu liubit" - dają o sobie znać i starają się usilnie zmarginalizować Polskę w taki, czy inny sposób. Tym razem jest to zaplanowanie i zrealizowanie zamachu w Smoleńsku, który zdaniem pewnych komentatorów ma również swój silny wątek jewropejski, bo silny i niezależny Prezydent przeszkadzał w planach wielkiej trójcy, zmierzających do uczynienia z nas "zagłębia białych niewolników". To, co nie udało się Hitlerowi, później ruskim w trakcie prawie 50 lat komuny, teraz bardzo gładko udaje się jewropiejskim prijatieliam - Niemcom, Francji i Anglii i to już teraz się dzieje!!! Polacy, nawet z wyższym wykształceniem, za granicą pracują prawie wyłącznie jako nisko opłacana kadra pomocnicza - opiekunki osób starszych, pielęgniarki, pracownicy budowlani, hydraulicy, murarze, tynkarze itp.
Sa lekcewazeni i nie maja zadnych, albo prawie żadnych praw, bo tez powlskie placówki dyplomatyczne o nich nie dbają - dbają o siebie i swoich krewnych i znajomych.
To jest ta równość w wydaniu jewropejskim. Nasze zarobki nadal są ok. 4-krotnie niższe niż w ww. państwach, żeby kupić mieszkanie trzeba brać kredyt na 40 lat, analogicznie jest z innymi dobrami, drogo kosztują, a wszelkie ułatwienia są tylko dla popierających reżim POwski.
Zatem wielu i ja takze z wytęskieniem czeka na upadek jewropejskowo sojuza, co niechybnie nastąpi w tym roku - daj Boże, a wiara przenosi góry!!!
Grasja
Prawda, prostota i miłość

Vote up!
0
Vote down!
0

Grasja

Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć - tracą życie.

#264563

Typu trzykrotne pochodzenie do lądowania,pijany generał,całe cysterny gówien wylane przez sowietów na pilotów -nic nie potwierdzone-dobitnie świadczą ze ruski kręci a prawdę mówi tylko jak się pomyli!

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#234243

podawano liczbę amerykańskich "wycieknietych" dokumentów na pół mln i jakos dziwnie w sprawie zbrodni smoleńskiej, jakby nie było spektakularnego zbrodniczego zamachu śmierdzącego na kilometr, nie cytowano ani jednego złamanego majla - to niemozliwe i stanowi dowód nie wprost na chazarska hucpe

po 2 latach jakaś marna insynuacja, że "ruskie chciały dac prztyczka w nos" - to byłoby może i śmieszne gdyby nie ponad 100 trupów (smoleńskich i okołosmoleńskich) wołajacych o sprawiedliwość ;/

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#234254

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Tu bym był ostrożniejszy, coś mnie tu wania że użyję tu porównania z dziedziny finansjery ''podwójną księgowością'' i są dwie możliwości jedna taka,że wikileaks dotarł tylko do dokumentów słabo zorientowanych osób i druga ta najgorsza dla nas ,że Ruscy mogli dać Amerykanom do zrozumienia przed tą tragedią że będzie roszada w Polsze i informacje w tym temacie dotyczące decydentów zostały przeniesione poza oficjalny system do którego miało dostęp zbyt wielu maluczkich.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#234317

to po takim spektakularnym zdarzeniu jakie mialo miejsce pod smolenskiem spodziewalbym sie wysypu korespondencji n wszystkich poziomach konfidencji a tu zero nul jak nie przymierzajac w teczce TW Bolka

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#234395