Tusku, ty Boga się nie boisz i z ludźmi się nie liczysz!!!

Obrazek użytkownika Peacemaker
Kraj

Jak mogłeś zaatakować niewinnego człowieka na podstawie własnej (a raczej wymyślonej przez twoich sztabowców) interpretacji słów "nie był czystym zbiegiem okoliczności"???

Co złego powiedział???

A może uważasz, że Angela Merkel to kanclerz z przypadku??? A może tak, jak w imię dobrych stosunków oddałeś śledztwo smoleńskie rosjanom, należy zaakceptować nawet potępiane na całym świecie kłamstwo oświęcimskie?

Ile lat jeszcze będziesz mścił się na Polakach za wyciągnięcie sprawy "dziadka z Wermachtu"???
Bo to chyba o to chodzi!
No, chyba że o władzę?

Czy ty jesteś człowiekiem?
Chyba nie, skoro straszysz Polaków zemstą człowieka, którego najbliźsi zginęli tragicznie, a ty miałeś w tym swój niechlubny udział!

Jak bardzo musisz pogardzać polakami, skoro wciskasz im tak prymitywne kłamstwa: to o obniżeniu podatków, to o wiarygodnym inwestorze z Kataru, to, że nie widzisz problemu karania mandatami i aresztowania ludzi, którzy ośmielili się ciebie skrytykować, tylko widzisz problem "bandytyzmu"?

Jak wytłumaczysz swoje kłamstwo o Kaczyńskim dzielącym ludzi, skoro sam wyemitowałeś spot dzielący Polaków na złowrogich "oni" i przestraszonego odbiorcę reprezentowanego słowem "ty"?

***

Wydarzenia ostatnich dni sprawiły, że znów wstydzę się tego, że żyję w kraju, w którym takie rzeczy przechodzą. Kraju, w którym wolności słowa i demokracji jest mniej niż za komuny.

Jeśli (nie daj Bóg) Polacy w niedzielę nagrodzą winowajcę całej tej zbrodni, tego brutalnego, niesprowokowanego i zdradzieckiego ataku, to nie wierzę, aby było im to wybaczone.

Czy cena, jaką przyjdzie zapłacić Polsce i Europie za fatalne zauroczenie Tuskiem będzie podobna do tej, jaką Niemcy i Europa zapłaciły za zauroczenie Hitlerem?

Święty Boże, Święty mocny,
Święty a Nieśmiertelny
Zmiłuj się nad nami...

Od powietrza, głodu, ognia i wojny
Wybaw nas Panie!

Od nagłej i niespodzianej śmierci
Zachowaj nas Panie!

My grzeszni Ciebie Boga prosimy
Wysłuchaj nas Panie!

Brak głosów

Komentarze

ale należę do pokolenia, które wychowało się i rozpoczęło dorosłe życie za komuny i nie mogę się zgodzić, że wtedy wolności słowa i demokracji było więcej niż dziś, nawet pod rządami Tuska. Choćby dlatego, że wtedy żadna "Gazeta Polska", ani "Nasz Dziennik" ukazywać by się nie mogły, nie mówiąc już o Radiu Maryja. No i internetu, portali niezależnych nie było.

Wstyd nie powinien Ciebie dotykać, bo przecież nie bierzesz udziału w tej grze, przeciw własnemu Narodowi.

Ponadto proszę o respektowanie zasad pisowni: Rosjanie i Polacy zawsze pisze się z dużej litery. Nawet, jeśli mamy zastrzeżenia co do polityki władz na Kremlu (i słusznie), to trzeba szanować wszystkie narody, także rosyjski, by móc samemu tego szacunku dla własnego Narodu się domagać. W dodatku w narodzie rosyjskim jest wielu, którzy z Polakami sympatyzują (np. W. Bukowski), bo sami byli i są uciemiężeni, i widzą w nas nadzieję, że jak Polakom, to i im się poprawi. Należy odróżniać oprawców (rosyjskie władze) od ofiar (liczne narody, w tym polski i rosyjski).

Mam niezłomną nadzieję, że po zwycięstwie PiS-u w polskich wyborach, jakaś iskra nadziei zapłonie także dla Rosjan i że nadchodzące wybory do Dumy i prezydenckie nie okażą się kolejną farsą, teatrzykiem kukiełek, ale przyniosą zmiany w układzie sił w Federacji Rosyjskiej. To leży w polskim, najlepiej pojmowanym, interesie.Może to płonne nadzieje, bo tradycja samodzierżawia jest tam znacznie bardziej zakorzeniona, ale kropla skałę drąży...

Vote up!
0
Vote down!
0
#189623

Niestety nie doszło do zwycięstwa PiS. Jak łatwo przewidzieć nie dojdzie też do pozytywnych zmian za wschodnią granicą. Zmiany, jeśli tam nastąpią, raczej będą wyglądały tak, jak ta z dnia dzisiejszego - wyrok skazujący Julię Tymoszenko na 7 lat więzienia plus kosmiczne odszkodowanie plus zakaz pełnienia funkcji publicznych przez 3 lata.

Dlatego nie zgadzam się z twierdzeniem, że mamy większą wolność słowa niż za komuny. Wprawdzie teoretycznie możemy mówić, ale to, co zostanie usłyszane przez społeczeństwo zależy już od "niezależnych" mediów, które (jak widać) potrafią z niegroźnej wypowiedzi mogącej nawet uchodzić za komplement pod adresem Angeli Merkel zrobić zapowiedź wojny polsko - niemieckiej i zastraszyć nią 10% społeczeństwa (co akurat wystarczyło do wygrania wyborów).

Natomiast zgadzam się z zastrzeżeniami dotyczącymi pisowni. Przepraszam, notkę pisałem na szybko i w ogromnych emocjach.

Podobnie zgadzam się z zasadą szacunku dla wszystkich, a zwłaszcza dla Rosjan. Na tym właśnie polega myśl przewodnia wybitnych znawców tematyki rosyjskiej: Adama Mickiewicza, Jerzego Giedroycia i Lecha Kaczyńskiego (kontynuowana przez Jarosława w filmie "Do przyjaciół Rosjan"), aby szanować Rosjan, prowadzić z Rosjanami jak i innymi narodami byłego ZSRR wymianę kulturalną, pomagać im w dążeniu do wolności i demokracji, ale mówić stanowcze NIE jakimkolwiek imperialistycznym lub totalitarnym zapędom władzy rosyjskiej. Ja tę myśl popieram, dlatego zgadzam się z Panem, że Rosjan należy szanować i sam ich szanuję. Jak wspomniałem wcześniej, pisownia małą literą wynikała z pośpiechu i emocji towarzyszącym pisaniu notatki.

Serdecznie pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#191023