Kampania PO w WikiLeaks i TVN24

Obrazek użytkownika Peacemaker
Kraj

Jak to się nagle WikiLeaks rozpisało! Tylko coś dziwnie wypływają wyłącznie informacje dotyczące Polski - zwłaszcza w latach 2005 - 2007.

Najwięcej informacji oczywiście dotyczy tych polityków PiS, którzy i bez przecieków nie grzeszą popularnością. Jak bumerang powracają nazwiska: Fotyga, Macierewicz. Dostaje im się za wszystkie czasy! Również jak bumerang, ale w zupełnie innym kontekście wraca nazwisko Sikorski. Ten to dopiero zbiera pochwały! Niestety nie chodzi o generała Sikorskiego, tylko o pewnego fircyka i kosmopolitę (on to nazywa "nowoczesnym patriotyzmem"... to trochę tak, jak z "kochającym inaczej" lub "jajkiem niecałkiem świeżym"), co sam się chwali, że słabiej zna historię Polski od jego Żydowskiej Żony (ze względu na szacunek dla narodu, jak i osoby wbrew zasadom ortografii napisałem z wielkiej litery). Jak już przedostanie się coś "pikantnego" o rządach jedynie słusznej partii, to takie oczywiste frazesy, jak "afera hazardowa - największy skandal rządu Tuska". To tak jakby ktoś przemycił ściśle tajną informację z 1919 roku, że I Wojna Światowa była najokrutniejszą dla ludności cywilnej wojną XX wieku. Oczywiście brak wzmianki, że notatka nie obejmuje Smoleńska, mordu łódzkiego i całego tego hardcoru z ostatnich dwóch lat, bo powstała wcześniej. Tak samo jak nikt w 1919 roku nie mógł napisać o II Wojnie Światowej, bo ta wybuchła 20 lat później. Sama treść stawia też skorumpowany rząd Tuska w lepszym świetle niż PiS, który rzekomo przeszkadza w tworzeniu "tarczy antykorupcyjnej".

Przypadek? Przy całym moim sceptycyzmie wobec wszelkich teorii spiskowych i niechęci do posła Macierewicza, a także minister Fotygi, jakoś wierzyć mi się nie chce, aby te materiały przypadkiem wyciekły akurat teraz, w apogeum kampanii wyborczej i aby były tak starannie wyselekcjonowane pod względem POlitycznej POprawności.

TVN24 nie publikuje ani dokładnej daty opublikowania materiałów, ani też nie ujawnia żadnych innych terści. Czyżby Polska nagle stała się pępkiem świata, że WikiLeaks we wszelkich pozostałych tematach milczy jak grób? Co z resztą świata?

Wniosek nasuwa się jeden. Jeśli całe te "przecieki" nie zostały całkowicie sfabrykowane, to przynajmniej bardzo starannie wyselekcjonowane i wyciągnięte na główne bannery TVN24 dokładnie w tym momencie, jak by tego życzyła sobie partia rządząca. W końcu wyróżniona przez Wajdę "zaprzyjaźniona telewizja" musi się jakoś waaadzy odwdzięczyć.

W całym oszustwie chodzi o to, aby wmówić wyborcom, że to nie Platforma atakuje PiS, tylko "inni" o ludziach z PiS-u źle mówią i nie Platforma uprawia narcyzm i samochwalstwo, tylko inni o ludziach PO tak dobrze mówią. Czy Polacy kupią to nowe kłamstwo Platformy? Przekonamy się już za miesiąc.

Natomiast odnośnie duetu Macierewicz & Fotyga... Przyznam się, że za nimi nie przepadam. Zwłaszcza za Macierewiczem, jego nerwowym i konfliktowym stylem bycia, figurami retorycznymi typu "zaprzaństwo" przesłaniającymi głębszy sens jego wypowiedzi. Przyznam się, że uważałem go za najgorszą kandydaturę do kierowania zespołem badającym katastrofę smoleńską. Aż do momentu, gdy okazało się, że większość polskich uwag (przedstawionych przez stronę rządową) do raportu MAK, to efekt jego działań. Myślę, że w normalnym, demokratycznym kraju taki człowiek, jak pan Macierewicz powinien odejść na polityczną emeryturę i zająć się pisaniem książek o złym komunizmie. Ale UWAGA!!! To dotyczy kraju NORMALNEGO i DEMOKRATYCZNEGO ! ! ! Wskutek tego co się działo przez ostatnie 4 lata, ten kraj jeszcze długo nie będzie normalny, a do standardów kraju demokratycznego również mu daleko. Dlatego ze spokojnym sumieniem oddam głos na pana Antoniego Macierewicza, gdyż kandyduje w moim okręgu. Wszystkiego najlepszego Panie Pośle!

Post Scriptum

Nie wiem czy bardziej dziękować Bożej Opatrzności czy też głupocie Rostowskiego, ale po tej kompromitacji, jaką było jego ostatnie (oby ostatnie) wystąpienie na forum UE, nawet TVN24 musiała zdjąć sensacje o Macierewiczu z pierwszego miejsca na stronie.
Jak Poncyliusza nie lubię, tak go teraz zacytuję: [quote]To, co robi minister Rostowski powinno być dla wszystkich jasnym sygnałem, żeby nigdy więcej nie głosować na PO, ponieważ będziemy mięli w Ministerstwie Finansów takich magów, który najpierw opowiadają, że Polska to zielona wyspa a potem zostaje z niej tylko zielona karta. Jeśli Rostowski chce wyjeżdżać do USA to cieszę się z tego powodu - im szybciej tym lepiej[/quote]

Brak głosów

Komentarze

juz bardziej realna ta zielona karta niz te bajki o zielonej
wyspie

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#183407

http://niezalezna.pl/16123-do-prezydenta-kaczynskiego-strzelali-rosjanie

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#183428