Debilne sPOłeczeństwo vs nowocześni agenci Stasi

Obrazek użytkownika Peacemaker
Kraj

Doradca Palikota Piotr Tymochowicz dał głos. Stwierdził, że społeczeństwo jest debilne. Oczywiście odniósł się w ten sPOsób do 30 proc. poparcia dla PiS. Paradoksalnie, ale się z nim w pewnym sensie zgadzam.

Tak, społeczeństwo jest debilne.

Jest debilne, bo przez ponad 20 lat nie wychowało sobie klasy politycznej na tyle, aby mogła powstać choćby jedna partia lepsza niż ten wkurzający i ułomny PiS, który wprawdzie ma wiele wad, ale i instytucje demokratyczne szanuje bardziej niż konkurencja (nikt z PiS-u nie nazwał Komorowskiego chamem, choć ktoś, kto nawet nie potrafi przeprosić za własne błędy ortograficzne bez walenia w twarz lidera opozycji w pełni zasługuje na takie określenie) i elektorat konkurencji bardziej szanuje (nie słyszałem z ust polityków PiS określeń typu "bydło", "faszyści" lub "moherowe berety", choć tyle się słyszy o "mowie nienawiści" PiS-u i "polityce miłości" platformy).

Jest debilne, dlatego że poparcie dla tej partii to tylko 30% głosujących, zaś partia rządząca, która rozwala ten kraj dryfując od katastrofy do katastrofy, w ciągu ostatniego tygodnia kampanii zdobyła o 10% przewagi, stosując najbardziej prymitywną nagonkę od czasów... i tu się zawiesiłem, bo nawet wieszanie psów na Tymińskim było działaniem szarmanckim w porównaniu z tym, co widzieliśmy ostatnio.

Jest debilne dlatego, że ..... (jakikolwiek inwektyw tu by wpisać - Tymochowicz jak nikt inny na ten tytuł zasługuje) będący na usługach pozbawionego ludzkich uczuć zwierzęcia politycznego, mającego zaledwie 10% poparcia, bezkarnie opluwa grupę ludzi trzykrotnie większą niż cały elektorat jego mocodawcy, a ponieważ używa określenia "społeczeństwo", więc w pewnym sensie publicznie opluwa 100% tegoż społeczeństwa, z własnym elektoratem, a nawet sobą samym włącznie. Niedebilne społeczeństwo za coś takiego powiesiłoby go z tego powodu za jaja, a debilne pewnie się głupio cieszy, że "ktoś znowu tym chorym z nienawiści pisiorom przypier..."

Jest debilne dlatego, że takie coś, jak Tymochowicz, czego nawet nazwać k...ą się nie godzi (gdyż byłaby to obelga pod adresem pań wykonujących ciężki i niewdzięczny zawód) najpierw sprzedaje swoje usługi Lepperowi, choć później twierdzi, że się z jego poglądami nie zgadza, teraz sprzedaje się Palikotowi, a są w tym społeczeństwie debile (lub nawet ludzie w większym stopniu upośledzeni)* co wierzą, że tym razem to coś się z poglądami Palikota zgadza i tym razem nie sprzedaje swojej gęby, gadki i porad za pieniądze.

Mógłbym jeszcze długo pisać... O pokoleniu, które w ciągu sześciu lat zdegradowało się z pokolenia JP2 (Jan Paweł II) do poziomu JP (Janusz Palikot). O tym, że większość ludzi nawet nie wie jakie konsekwencje ma postawienie "iksika" przy konkretnym nazwisku na konkretnej liście, więc szuka gorączkowo kogoś, kogo ostatnia wypowiedź w TV akurat mu się spodobała... a że gość akurat jest z innego okręgu, niż poseł X, więc głos przypada losowo wybranemu z przypadkowej partii. Mógłbym pisać o tych, co pobiegli głosować na platformę wbrew swoim poglądom, tylko dlatego, że panicznie boją się PiS-u lub oddali głos na palikociarnię, aby rodzicom zrobić na złość. Ale na chwilę wrócę do wyPOcin Tymochowicza:
[quote]Palikot ma talent dobierania sobie ludzi, weryfikował kandydatów. Nasi ludzie nie są przypadkowi, tylko nieznani.[/quote]
Zaraz zaraz! Chwileczkę! Przecież zdanie podobne do wytłuszczonego przed tygodnie rzekomo było złowróżbną zapowiedzią wojny polsko-niemieckiej, a tu Tymochowicz mówi coś takiego o swoich ludziach?! Czyżby wszyscy byli agentami Stasi?!?!? Paranoja? Owszem! Jak najbardziej! Właśnie to zestawienie dwóch fragmentów jednej wypowiedzi pokazuje najbardziej jaskrawy przejaw debilizmu polskiego społeczeństwa. Po ponad dwudziestu latach pozornej demokracji i wolności słowa doszliśmy do punktu, w którym jeden może powiedzieć wszystko, a drugiemu nie wolno powiedzieć nic.
Na pocieszenie możemy spojrzeć w zagraniczne media. Biorąc pod uwagę jak piały one z zachwytu nad zwycięstwem partii, która do tego stanu rzeczy doprowadziła, można z pewnością stwierdzić, że nie jesteśmy jednymi debilami we wszechświecie.

---
* Dawna klasyfikacja niepełnosprawności intelektualnej
Stopień upośledzenia w oparciu o iloraz inteligencji:
75-85 → ociężałość umysłowa
(50-59) 50-74 → debilizm
(20-49) 25-49 → imbecylizm
(00-19) 00-24 → idiotyzm
Źródło: Wikipedia

Brak głosów

Komentarze

raczej nie świadczy o ich debilizmie - wręcz przeciwnie. Cieszą się, że Polska rządzona przez tą ekipę nie będzie zagrażała ich interesom, ale będzie robić wszystko co jej każą.
oszołom z Ciemnogrodu

Vote up!
0
Vote down!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#191616

Ale biorąc pod uwagę jakie mamy tradycje u wschodniego sąsiada i kto jest tam u steru władzy myślę, że promowanie w imię doraźnych interesów rządu rozbijającego kordon sanitarny wokół Rosji, zaś w polityce wewnętrznej wyraźnie prowadzącego do wojny domowej jest krótkowzrocznością graniczącą z debilizmem.
Nawet jeśli założymy istnienie nowego paktu Ribbentrop - Mołotow, to z historii wiemy, że taka umowa zawsze zostaje złamana wcześniej niż się to komukolwiek wydaje możliwe. Putin pewnie na długo się nie zadowoli nadwiślańskim krajem i wymyśli jakąś zemstę za plan "Barbarossa".

Vote up!
0
Vote down!
0
#191629