Polska dla Polaków !

Obrazek użytkownika jwp
Blog

…Umiłowanym stanem Polaków jest niezdecydowanie… - Józef Piłsudski.

Gościnność to piękna cecha, przypisywana w dużej mierze Polakom. Ma jednak swoje granice. Nie tkwi bowiem w naszej tradycji użyczenie żony wraz z alkową, ani też oddanie zarządzania naszymi włościami pierwszemu lepszemu przybłędzie. Gość jest obiektem specjalnej troski, czasem do przesady, musi zjeść i wypić więcej niż może i chce. Wybaczamy mu drobne niestosowności i mościmy wygodne łóżko. Wynika to po części ze szczególnej roli owego gościa. Był to często wędrowiec strudzony niosący nam wieści z dalekiego świata. Innym razem uciekinier, któremu dawaliśmy schronienie przed prześladowcami. Odwiedza nas rodzina i jest to powód do szczególnej celebry.

Czy jednak każdy gość zasługuje na specjalne traktowanie ?, czy należy mu się więcej, a co najmniej tyle samo co domownikom ? Niechybnie nie. Z prostej przyczyny, otóż on jest tylko przechodniem, on nie buduje naszego domu, nie dba o dzieci i gospodarkę. Nie jest bowiem członkiem rodziny i raczej nigdy się nim nie stanie. Jest to nie tylko kwestia więzów krwi, to również wspólne mianowniki, podobne do definicji Narodu. Cóż zatem począć z gościem, który wprowadza do naszego domu własne zwyczaje. Nogi na stół pakuje i spluwa na podłogę. Zaczyna nas pouczać i bierze się za wychowanie nas i naszych dzieci. Nie orząc i nie siejąc chce kosztować owoców naszej pracy. A nawet gdy jest robotnikiem najemnym nigdy nie pracuje dla wspólnego dobra, zawsze dla własnej korzyści. Nawet gdy dobrze wykonuje swoją pracę nie zasługuje na specjalne względy. Na nic próba asymilacji, zawsze wyjdzie z niego prawdziwa natura. I nie rzadko, gdy zbytnio mu zaufamy, ani się obejrzymy, a już nie jesteśmy we własnym domu. Nie dość, że zmieniony nie do poznania, to jeszcze tracimy do niego prawo. Zatem gdy z jednej strony - Gość w dom, Bóg w dom, z drugiej trza sztućców pilnować.

]]>]]>Nasz Dom, Polska, to konstrukcja tyleż mocna, co i delikatna. Na jej fundament składa się wspólny system wartości.

Bóg, Honor i Ojczyzna.

Bóg - Wiara i Idee kształtujące naszą moralność, postawy i zachowania na podstawie Dekalogu i Słowa Bożego.

Honor - połączenie poczucia wartości własnej z wiarą w wyznawane wartości. Nie jest pojęciem deklaratywnym.

Ojczyzna - poczucie Wspólnoty i Tożsamości Narodowej. Na Dobre i Złe. Wspólne miejsce na Ziemi.

Od zawsze towarzyszyły nam zawołania rodowe, okrzyki bojowe i dewizy. Pełniły ważną rolę, zagrzewały nas do boju i były wskazówką w życiu codziennym. To taki Mały Dekalog. Bez niego tracimy orientację i łatwo nas sprowadzić na manowce fałszywych idei. Atak na Naród zaczyna się od zmiany znaczeń słów, pojęć i podstawowych definicji. Idzie za tym wyszydzanie, zohydzanie i przeinaczanie intencji o przekazu, nie tylko werbalnego. Każdy tradycyjny gest, obyczaje i obrządki należy uznać za barbarzyńskie i politycznie niepoprawne. A kultywujących tradycję za wrogów głównej idei lewaków - mitycznego Postępu. Pojęcia bez treści i przyszłości. Warto przypomnieć te słowa Denisa Diderota, pełne mądrości i przestróg -

„…Zamiast iść za spojrzeniem zwróconym ku straconej mądrości, która została za nami, decydujemy się iść spoglądając do przodu, w mrok splątanej gęstwiny, mając nadzieję, że uda nam się zapalić - jedno za drugim - maleńkie światła…”.

Tak jak dawniej najeźdźcy niszczyli nie tylko naszą kulturę, język i tradycje, ale również dobra materialne, by wypalić Polskość do cna, tak i teraz nasi sąsiedzi, by zrealizować dalekosiężne plany podbojów, za pomocą dużej części polityków, ludzi kultury i nauki oraz sprzedajnych mediów próbują nam wmówić, że Polska jest nie tylko dla Polaków. Że do Naszego Domu byle łazęga może nanieść gnoju, a mu my mamy jeszcze śniadanie do łóżka podać. Od niego mamy się uczyć i jego system wartości uznać za swój. Gdy nasza młodzież na haju nuci obce pieśni, to gdzieś daleko w małej chatce matka usypia dziecko śpiewając mu kołysankę. W swoim języku, tradycyjną, niosąca ważny przekaz. Wartości i naukę. Warto poznać inne kultury, zapewne wiele się możemy też nauczyć. Jednak to wszystko nie ma zamienić nas w wielorasowy i bezideowy patchwork.

Nośmy glany, jeansy, lub staromodne ubrania, a nawet skarpety do sandałów. Czeszmy się na Beatlesów lub na Irokeza, albo strzyżmy od garnka. Jednak nośmy się w sercu i duchu jak Polacy, dumnie, z podniesioną głową. Bezpłciowość zawsze prowadzi do wyginięcia. Nie dajmy sobie odebrać tego co od wieków nasze, polskie i słowiańskie. Tego niepowtarzalnego piękna bycia Polką, Polakiem. Bo może nadejść czas gdy dziecko na pytanie - Kto Ty jesteś, odpowie - Wszystkie dane są w chipie.

Dlaczego jest tak, że komuś bardzo zależy na tym byśmy się pogrążyli li tylko w konsumpcji, by nasza suwerenność ograniczyła się tylko do małej klatki w EURO-ZOO ? To wiem i chyba to żadna tajemnica. Po prostu inni, gdy my się dajemy zwodzić, dbają nie tyle o obywateli, o interes narodowy, co o własny interes. Jednak czynią to przemyślnie. Czy to Rosja, Ameryka czy też Niemcy pomimo faktu, iż są wielo-kulturowym zlepkiem nie odbierają ludziom marzeń o Wielkim Narodzie i Państwie. W U.S.A. flaga powiewa na maszcie nie tylko od święta, Niemcy uważają się i pretendują do roli europejskiego gospodarza i podobnie jak Rosja mocarstwa. Uważają, że to im się należy rola przewodniej siły Europy i Świata. U nas rolę przewodniej siły narodu pełni pod auspicjami w/w ta partia, która wykaże się większą uległością oraz potrafi być najlepszym opium dla mas.

Nie wolno nam wyśmiać żałosnych pedziów i lejb, którzy tak jak za komuny, tak i teraz wykorzystywani są do doraźnych politycznych celów. Ich „homoseksualnego światopoglądu”, który sprowadza się do pokracznych inicjatyw i żądań. Chcą zastąpić nasz dewizy swoimi durnymi hasełkami. Byśmy oddali naszą Wiarę i Tradycję za to co się Świnom z pyska uleje. W niczym nie ujmuję osobom o odmiennej orientacji seksualnej, tym, które nie stawiają na pierwszym miejscu swoich chuci. W naszej historii Wielkimi Polakami byli różni ludzie, nieważne były ich stosunki, ale stosunek do Polski, do Ojczyzny. Często gdy ich Dziadowie zjechali do Polski jako Goście, oni w kolejnym pokoleniu umiłowali ten Kraj i ludzi w nim mieszkających. Wiele wnieśli, lecz nic nie wyparli z niego.

Niestety dość często nie przyjezdni są problemem największym, a ludzie posiadający obywatelstwo polskie i nic więcej. Nie ważne dla nich wspólne sprawy, rodowód i przyszłość Polski. Skupiają się na najgorszej odmianie bytu doczesnego. Konsumpcji za wszelką cenę, wyrzekną się Ojca i Matki, Narodu i Ojczyzny, byle się nachapać i ustawić. Nie potrafią i nie chcą zrozumieć, że pierwej należy zadbać o wspólne dobro, by móc potem się nim sprawiedliwie podzielić. Nie używają znaków i interpunkcyjnych i polskiej mowy, kupują chiński czosnek i uczą się życia z seriali i tabloidów. Nie historia i literatura, nie kultura i tradycja są dla nich źródłem wiedzy i inspiracją. Cieszą się, że ich dzieci takie światowe i europejskie znają na pamięć przeboje Lady Gagi i uczestniczą w Paradach Równości. Sen z powiek spędzają im dzieci sąsiedzi i ich dzieci idące nie tylko w niedzielę do Kościoła, lub nie daj Boże na Marsz Niepodległości. A jak jeszcze ktoś im powie – Szczęść Boże, to żegnają się odwróconym krzyżem.

Unia i jej zwolennicy jako żywo przypominają mi sytuację, gdy narzeczony w dniu ślubu zjawia się pijany w kościele, a przyszła żona zrzuca to na karb stresu. Na weselu następuje ciąg dalszy. A potem okazuje się, iż ów wspaniały i bez nałogów narzeczony potrafił dla dobrej partii jaką był narzeczona ukryć fakt, iż jest alkoholikiem, hazardzistą, dziwkarzem, oszustem i bankrutem. I taki ktoś ma płodzić i wychowywać dzieci ?, ma być głową rodziny. Taka sytuacja ma obecnie miejsce w U.E. Wyszła Merkozy z worka, a my zamiast ją z powrotem do wora, to mamy dbać o to by się nachlała, przegrała w ruletkę resztki naszej kasy. By nasze dzieci chodziły bose i głodne, a Unia w pijackim ciągu wyniosła wszystko z naszego domu, wszystko co jeszcze zostało. A potem komornik wyrzuci nas, a Nasz Wspólny Dom przejmie chora i patologiczna Unia.

Użyteczni idioci tak łatwo sprzedają rzeczy nie do wyzbycia, bez których będziemy tylko niewolnikami w Euro, może nawet Euro i Azjo Kołchozie. Wszyscy oni uczestniczą w jednym z najgenialniejszych wynalazków marketingu - Programie Lojalnościowym. Zbierają punkty za niewybredne słowa pod naszym adresem i opluwanie Polski. Nie znając naszej historii wyśmiewają tradycję, znaki i symbole. Dobrze się przy tym bawiąc. Tylko, że nie dociera do nich, iż uczestniczą w procesie samozagłady. Ich rola się kiedyś skończy, a wtedy pójdą na śmietnik historii. Zastąpi ich tańsza, bardzie posłuszna i mniej wymagająca siła robocza. Lub zgodzą się na kolejne zaciśnięcie pasa celem ratowania „wspólnej” Europy, które to oczywiście jak zwykle nie dotyczy bardziej cwanych ekonomów tego folwarku.

Polska jest tylko dla Polaków, tak jak każdy inny kraj dla swojego narodu. My mamy prawo i obowiązek ją budować i chronić, jako świadomi i pełnoprawni swoich powinności i przywilejów członkowie Narodu. Prawdziwi Gospodarze zatroskani o najmniejszą cząstkę naszej ziemi i każdą siostrę i brata, o tu i teraz oraz o przyszłość. Reszta to tylko gości lub robotnicy najemni. Należy ich szanować, zapewnić wikt i opierunek, nic więcej. Bez względu czy legitymują się polskim obywatelstwem, czy też paszportem innego kraju. Być może kiedyś ich dzieci jak poznają naszą wiarę, tradycję i kulturę oraz je zaakceptują zostaną zaproszone do kolejnego pokoju w naszym domu. Ale na to zawsze jest czas i trzeba sobie zasłużyć, nie tylko potencjalną ilością strzelonych dla polskiej reprezentacji bramek.

A na razie pilnujemy Godła i Barwy, nośmy je z dumą nie tylko od święta i wielkiego dzwony. Poprzez nasze czyny zgodne z dewizą Bóg, Honor i Ojczyzna. Tylko wspólny system wartości obroni nas przed nadciągającymi zagrożeniami. Nasze niezdecydowanie może zabić naszą Ojczyznę, bowiem jest czas na działania i

Niech tak znaczy tak, a nie - nie.

Polecam lekturę książki Victora Klemperera - Lingua Tertii Imperii - Język Trzeciej Rzeszy). Notatnik filologa, przeł. Juliusz Zychowicz, Wydawnictwo Literackie, Kraków. Tam jest clou sprawy. Oraz nieocenioną pracę profesora filozofii Paolo Rossiego – Zatonięcie bez świadka. Idea postępu.

Może ten cytat, choć z PPS-owskiego okresu Marszałka coś Wam mówi.

„…Walczę i umrę jedynie dlatego, że w wychodku, jakim jest nasze życie, żyć nie mogę, to ubliża – słyszysz! – ubliża mi jako człowiekowi z godnością nie niewolniczą. Niech inni się bawią w hodowanie kwiatów czy socjalizmu, czy polskości, czy czego innego w wychodkowej (nawet nie klozetowej) atmosferze – ja nie mogę! To nie sentymentalizm, nie mazgajstwo, nie maszynka ewolucji społecznej, czy tam co, to zwyczajne człowieczeństwo. Chcę zwyciężyć, a bez walki, i to walki na ostre, jestem nie zapaśnikiem nawet, ale wprost bydlęciem, okładanym kijem czy nahajką. Rozumiesz chyba mnie. Nie rozpacz, nie poświęcenie mną kieruje, a chęć zwyciężenia i przygotowania zwycięstwa. Ostatnią moją ideą (...) jest konieczność wytworzenia w każdej partii, a tym bardziej naszej [PPS-Frakcja Rewolucyjna], funkcji siły fizycznej, funkcji, że użyję tak nieznośnego dla uszu „humanitarystów” określenia (histeryczne panny, nie znoszące drapania po szkle, ale znoszące pranie ich po pysku) funkcji przemocy brutalnej…”.

A teraz z innej beczki.

Brak głosów

Komentarze

Witaj,witaj,dzięki ,że tu jesteś ,jesteście "ławeczkowicze".Poczytam i wiem,że to Polska właśnie.Dzięki.
Tak,gość, winien znać miejsce i czas ,inaczej bowiem intruzem się staje nie gościem. Od gospodarza zależy czy gość,gościem pozostanie czy gospodarza zastąpić zechce.Gospodarz miejsca gościom winien wyznaczać przy stole ,sobie miejsce pozostawiając ,aby goście respekt i szacunek do gospodarza żywili.W domu gdzie gospodarz brak goście ni miejsca ni czasu gościny nie znają i zapominają kim są . Pozdrawiam i serdeczności z Podlasia.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ania

#206852

Witam Cię Serdecznie.

Nie udało mi się, jako, iż się ograniczam, znaczy się długość tekstu, oddać wszystkiego co mi w duszy gra, a rozum podpowiada.
Dobrze, że Twoje uwagi poszerzają ten tekst o sprawy równie ważne.

Tam na Podlasiu dobrze wiecie czym jest Gościna, a kiedy Wróg u bram stoi.

Czyste tam powietrze i dusze.

Respekt - dobrze, że przypomniałaś to słowo, tak znaczące.

A dom bez gospodarza w ruinę popada, a i zły gospodarz to samo czyni.

Czasem trzeba gościa razem z butelkami na mleko wystawić.

Pozdrowienia z równie bijącego dla Polski Serca

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#206856

Wiem co Ci w duszy gra,pięknie Ci gra.Pięknie przypominasz o rzeczach wagi wielkiej i tych maleńkich równie ważnych i znaczących .Jak dobrze poczytać o nas, o Polsce,o tradycji,o zwyczajach ,o historii ,o przeszłości o Polsce właśnie.Poczytać o tym wszystkim kiedy z żalu serce pęka. PS. Pozdrawiam i serdeczności......

Vote up!
0
Vote down!
0

Ania

#206858

Czymże byłbym bez was, z Ławeczki i tych nocnych rozmów.

Serce jeszcze nie raz pękać będzie, My nie pękamy.

Tym bardziej z Podlasia.

Śnijcie Tam Pięknie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#206860

Już sny piękne nie chcą się śnić.Noce coraz bardziej ciemne i trochę straszne.
Ale wiara w Polskę jest i będzie ,wiara ,wiara i jeszcze raz wiara ona daje siłę tą siłę ogromną ,dzięki której trwamy i trwać będziemy.

PS.Pozdrawiam nocnie.

Vote up!
0
Vote down!
0

Ania

#206864

Tak już bywało, że koszmary nas nachodziły. A zima też robi swoje.
Tak jak piszesz jest wiara, ona nam rozświetli polski nieboskłon.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#206953

Ciesze sie, ze jestes.

I ze postraszyles "Bogarodzica~" naszych lokalnych wrogow :)

A nasi wrogowie boja sie tej piesni jak diabel swieconej wody.

* A poniewaz polska historie ostatnich lat mozna podzielic na +- kawalki 10. letnie

uwierz mi, ze wkrotce cos sie wydarzy.

pozdro.

nocne tylko dla wybranych :)

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#206859

Kiedys opisze Wam smak podlaskiej siwuchy i...

perypetie z drewnianym domem, sprowadzonym z Podlasia i postawionym blisko Kielc.

Ale nie teraz, bo pzno.

A dla Podlasianki tymczasem Ondraszek z ostra~ ciupaga~ z Zespolu Slask:

http://www.youtube.com/watch?v=_vUa3kKsNoM&feature=related

i pozdrowienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#206861

Witaj na zagrodzie.

Co do "czasokresu" masz rację. Koło historii się zatoczy.
Czas Honoru nadciąga nieubłaganie.

Bywaj Bracie i Czuj Duch !

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#206862

Witaj Pulkowniku :)

Dzieki za przypomnienie Paderewskiego.

A byl on rowny tworcom 2 Rzeczpospolitej, Dmowskiemu i Pilsudskiemu.

Z ktorych jeden jest pochowany na Wawelu, drugi na praskim Brudnie a trzeci, Paderewski - w Katedrze warszawskiej.

A tymczasem wszyscy trzej powinni byc pochowani w narodowym panteonie na Wawelu. Obok Pilsudskiego i Kaczynskiego.

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#206868

Na marginesie.

Posluchajcie glosu Adeli. Jak chce Billboard, nr 1 pop glosu na swiecie:

http://www.youtube.com/user/adelelondon?blend=1&ob=4#p/f/1/bsFCO8-oCEQ

http://www.youtube.com/user/adelelondon?blend=1&ob=4#p/f/2/Ri7-vnrJD3k

http://www.youtube.com/user/adelelondon?blend=1&ob=4#p/f/11/lazyDlfaptM

http://www.youtube.com/user/adelelondon?blend=1&ob=4#p/f/1/bsFCO8-oCEQ

Po tragicznej smierci Amy Winehouse narodzila sie Wyspach Brytyjskich kolejna, gwiazda pop-artu. Ma naprawde niezwykly glos !

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#206872

Zgodnie z radą posłuchałam i rzeczywiście nieźle kobietka sobie poczyna. Podziękowania za śliczną muzykę, jak zawsze :)

Pozdrowienia

Równa Babka

Vote up!
0
Vote down!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#206900

Witaj:)
A jak Ci się spodoba to

I może jeszcze to

Pozdrówka

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#206903

Zobaczyłem ją w 2007 roku i zakochałem się w jej głosie, więc chciałem zaprosić ją do mojego domu; ociągała się długo jeżdząc po koncertach w kameralnych salkach, tylko z towarzyszeniem własnej gitary, albo małym zespołem, aż wydała album '19' i wtedy mogłem potraktować ją jako stałego domownika. Szkoda, że ostatnio krwawią jej struny głosowe i ma ptzymusowy rozbrat ze śpiewaniem.

Ale Adele jest gościem zagranicznym, a przecież bywają goście krajowi, równie mili sercu, a ci akurat jeżdżą zawsze w trójkę, czyli Motion Trio, więc jak przyjadą to i w brydża można pociągnąć.
Dla niecierpliwców - wprowadzenie trwa do 3:24, a potem zaczynają gwiazdy grać 'Gwiazdy'.
Całość nagrana w Zbrosławicach opodal Tarnowskich Gór.
A więc i coś jest dla miłośników starych chałup. ;)

Jeśli ktoś nie ma dosyć, to na zachętę jeszcze jeden kawałek, a resztę można znaleźć na YT lub na stronie Polskiego Radia PR III.

Vote up!
0
Vote down!
0
#206937

Witaj porannie Braciszku:)
Do wszystkich zniszczeń wojennych, dodano nam i to.
Czerwonym dekretem wojennym, dokwaterowano nam dzicz.
Kiedy my byliśmy zajęci skwapliwym odbudowaniem gospodarstw,
dzicz suszyła brudne onuce, na naszym stole.
Kiedy my sialiśmy zaczątki upraw, dzicz gwałciła nam rodziny.
Kiedy znużeni pracą zasypialiśmy, dzicz okradała spiżarnię.
Kiedy nieśmiało próbowaliśmy upomnieć się o swoje, gospodarskie prawa, dzicz wzywała na nas swoich pobratymców
z czołgami.
Tak mijały lat dziesiątki.
Kiedy dzicz uznała, że już nawykliśmy do ich brudu, śmierdzących waciaków i ciamkania przy żarciu, postanowili
nas okraść.
W naszym domu, zrobiono nam wojnę, a dzicz okrzyknęła się
naszymi namiestnikami.
Czołgami, kupionymi za naszą pracę, zdławili protesty.
Teraz, dzicz krzyczy do sąsiadów, że jest prawowitą władzą.
Aby się uwiarygodnić w tym krzyku, dzicz przebrała się
w drogie garnitury.
Wyrywając z domu główne belkowania, a sprzedając je za opał.
Ale, Braciszku, z gościem jest jak z mięsem, jak starzy Polacy mawiali.
Im dłużej poleży, tym bardziej śmierdzi.
Czas temu ścierwu do dołów.
Dom trzeba intensywnie przewietrzyć.
A z historii wnioski wyciągnąć, aby się przed dziczą
zabezpieczyć.

A po dobrze wykonanej pracy, można będzie posłuchać

Serdeczne pozdrowienia dla Ciebie i całej Ławeczki

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#206873

Witaj Braciszku,
tak jak piszesz nieproszeni rozgościli się na urzędach i w polskich domach. Ich dzieci dalej nie czują Polski, czują tylko mamonę.
Dobrze to opisałeś.
I wnioski nader słuszne.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#206957

problemem największym, a ludzie posiadający obywatelstwo polskie i nic więcej. Nie ważne dla nich wspólne sprawy, rodowód i przyszłość Polski."

Niestety często nie można tu zamknąć oczu na pewne związki. Często przyjezdni, udając miejscowych, przez 10-lecia - od 1945 roku mocno, ale właściwie już od połowy XIX wieku -  urabiali miejscowych, tj. Polaków, tak by ci stali się obojętni na sprawy polskie. Mało tego - tak, by sądzili, że zajmowanie się sprawami polskimi, to tzw. przesada, "obciach", strata czasu, nienowoczesność  i tym podobne negatywne skojarzenia

Vote up!
0
Vote down!
0
#206885

Witaj,
nie inaczej.
To pasożyty udające symbionty, które rozkładają od środka zdrową tkankę narodu.

Czas pozbyć się naszego organizmu.

To ich postawy winny być uznane za obciachowe.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#206959

Oj, zgadzam się z Panem. Urabiają nas już od 1945 roku i jak widać urobili wielu jak plastelinę. I to ci udający przyjezdnych. Wiedzieli o tym już nasi przodkowie kiedy na początku lat 50-tych "kursowała" następująca wersja znanego wiersza określanego katechizmem młodego Polaka;
- Kto ty jesteś?
- Polak mały
- Jaki znak twój?
- Orzeł biały.
- Gdzie ty mieszkasz?
- W obcym kraju.
- Jaki kraj twój?
- Ja nie znaju.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#207079

Witam,
proponuję nie "Panować" sobie.
Niestety i dzisiaj młodzi ludzie mają problem ze swoją tożsamością i patriotyzm jest dla nich obciachem. Lata pracy, która dalej trwa. Historia prawdziwa jest wypierana przez fikcję, która odmienia jej sens.

A co katechizmu to dobrze ujął problem Grzegorz Halama

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#207151

Propozycję, aby nie "Panować", przyjmuję.
Dzisiaj dla młodych celowo funduje się różnego rodzaju fikcje, dodatkowo podpalane wszelkimi marychami, aby ci młodzi nie wysilali zbytnio umysłu i nie rozmyślali skąd ich ród. Takimi łatwiej się steruje w określonym kierunku. Tania rozrywka w rodzaju róbta co chceta ma tworzyć nowego człowieka ze spłaszczonym mózgiem. Od myślenia są nowi nadludzie.
Video Halamy rzeczywiście dobre.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#207260

Witaj,
tak się hoduje bezmózgi. Takie życie to wegetacja, jednak wielu odpowiada. Dlatego to mniejszość z zachowanym rozumem musi podjąć decyzję.

A Nadludzi już przećwiczyliśmy, z tymi też sobie poradzimy.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#207278

Szpilko, 

zle sie teraz dzieje na Litwie. Wymazywane sa polskie napisy. Nawet tam, gdzie Polakow jed ponad 50 %. Pogranicze litewsko-bialoruskie zdominowane jest przez zywiol polski. A jest to pas szerodkosci ponad 100 kilometrow, ciagnacy sie az do Lotwy.

Kto jednak o tym pamieta ?  Opowiazkiem panstwa polskiego jest pomoc naszej diasporze poza obecnymi granicami. Nawet w 3 RP naszych rodzimych kolaborantow !

Zobaczcie film (po angielsku) o agresywnym, antypolskim, nacjonalistym zywiole litewskim :

https://www.youtube.com/watch?v=2RyX5vX9Qfs&feature=feedu

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#207301

Witaj JWP!
To nie tyle bezpłciowość co obojętność.Ta władza ma właściwie społeczne przyzwolenie na wszystko i skrzętnie z tego korzysta.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#206882

Witaj,
jedno i drugie. Jest tak jak piszesz, istnieje przyzwolenie.
Myszy nam okrutnie harcują, prędzej, czy później kot wróci.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#206979

szczególnie ,że są jakby moimi myślami. Wlewasz mi otuchę w moje skołatane serce.Dziekuję.

Zawsze czekam na Twoje teksty, jak na gościa wyglądanego.

Pozdrawiam też wszystkich na ojczystej ławeczce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#206886

Witaj na Ławeczce:)
Na Dobry Dzień Ławeczkowiczów

Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#206891

To i ja w imieniu tutejszych ławeczkowiczów, ale swoim szczególnie, serdecznie Cię witam. Rospinie jesteś dobrym duchem tego portalu, zawsze tak zaangażowany, zawsze z dobrym słowem dla wszystkich.

Pozdrawiam w niedzielny, słoneczny dzionek.

Równa Babka

Vote up!
0
Vote down!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#206904

Tak mi się marzy, aby Polacy darzyli się uśmiechem.
A marzenia, najłatwiej wprowadzać od siebie...:)
A to coś na Twój uśmiech

Pozdrówka

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#206905

Witaj,
dziękuję za wizytę.
Zawsze jesteś tu mile widziana.
To nasze wspólne miejsce.

Serdecznie Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#206970

Jednak na Podlasiu ostatnio słodko nie jest.W ostatnich dniach mocno uszczerbiałem miecza w obronie spraw najwazniejszych,choćby nawet flagi.Koniec końców została zdjęta-bo uprać lub kupić nowej" Pan Przedsiębiorca" nie mógł.Niechaj mu łopocze UE.Serdeczny ch..mu w d...e.Ale o tym kiedy indziej.Wróce dzis jeszcze raz do Twojego tekstu i dołaczonej witaminy dla ducha.

Baco- koniecznie opisz perypetie z domem z Podlasia.Sam mam taki drewniany z 1931roku.Do wypoczynku i wyjazdów sobotnio-niedzielnych.

Pozdrawiam

labrat555-podlasianek ;)

Vote up!
0
Vote down!
0
#206899

Witaj:)
W temacie domków

Pozdrawiam serdecznie

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#206902

Witam podlaskiego Labrata555 :)

Historia zaslyszana, ale prawdziwa.

Nie widzialem tej chaty, widzialem za to jej zdjecie.

Juz po przeniesieniu z Podlasia pod Kielce i postawieniu na kupionej, czesciowo zalesionej dzialce, odbylo sie weselisko mlodych wlascicieli nowego siedliska. Na weselu obecny byl wujek z ameryki, ktory podarowal mlodym prezent na dokonczenie budowy. Na wstawienie okien...   zdaje sie, ze 3 000 $. Mlodzi bylo bardzo zadowoleni z prezentu i obiecali wstawienie okien.   Wujek przyjechal za rok. Chcial zobaczyc drewniany dom...  Mlodzi ociagali sie z pokazaniem. Okazalo sie, ze okna dalej sa zabite dechami, ale... przed domkiem stoi wypasiony motor !   Pan mlody, zamiast okien, kupil sobie japonska dwukolowke :)  I zaproponowal Wujkowi... odkupienie tego motoru za sume wieksza, niz podarowany prezent.

Zdaje sie, ze Wujek juz tam nie pojechal.

I nie interesowal sie postepami w adaptacji pieknego, drewnianego domu. Prawie dworku !

O wyjatkowo pieknych proporcjach !

Dom byl sprzed wojny. Kupiony na Podlasiu, zdaje sie za 5000 zlotych.

Rozbiorka, przewiezienie i zlozenie mialo kosztowac kolejne 10 000 zl.

Plus wyposazenie wnetrza...

Ale to bylo z 10 lat temu. Podejrzewam, ze teraz trzeba by zaplacic duzo wiecej.

Dom byl zjawiskowo piekny. Sprobuje odnalezc jego zdjecie.

I przy okazji wkleje u Pulkownika jwp :)

pozdrowienia.

Vote up!
0
Vote down!
0

baca.

#206946

Witam Cię Podlasianku,
właśnie takie historie w jakich szczerbiłeś miecz oddają "ducha" naszych czasów. Dołączam się do życzeń dla Pana Przedsiębiorcy.

A na opowieść Bacy też czekam.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#206972

Witam serdecznie!
Piękny tekst, aż łza się w oku kręci:) Jak to dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy myślą w ten sposób, widzą te zagrożenia.
" Bezpłciowość zawsze prowadzi do wyginięcia. Nie dajmy sobie odebrać tego co od wieków nasze, polskie i słowiańskie. Tego niepowtarzalnego piękna bycia Polką, Polakiem. "

Mogę sobie spisać gdzieś te słowa? :)

Dziękuję za dodanie otuchy i pozdrawiam serdecznie!

Vote up!
0
Vote down!
0
#206906

Witaj, witaj na Ławeczce:)
Coś na uśmiech

Serdeczne pozdrowienia

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#206909

Dzięki Braciszku, iż czynisz honory domu, właściwie ławeczki.

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#206974

Witam Cię,
nie spisuj, masz je przecież w Sercu.
Dzięki za wizytę i zaglądnij do mnie, a właściwie do Nas czasem.

Równie Serdecznie Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#206973

Prawda, mam je w sercu :)
Staram się zaglądać tu najczęściej, jak się da. Święta się zbliżają, w szkole coraz mniej pracy, więc Landrynka powróciła do żywych :D
Na razie raczej nic nie napiszę, ale będę komentować. Chociaż tyle.

Dziękuję serdecznie za zainteresowanie, i pozdrawiam gorąco!

Vote up!
0
Vote down!
0
#207136

Witam,
pisz i komentuj jak najwięcej, tacy ludzie jak Ty, młode Polki i Polacy są bardzo potrzebni i wkrótce nas zastąpią.
I choć jesteś z dala od Polski, to serce jak widać dalej mocno dla niej bije.

Pozdrawiam Cię i Całą Twoją Rodzinę Bardzo Serdecznie

jwp

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#207154

Kultura, dobre obyczaje, wszystko to sprawia, że życie społeczne może być piękniejsze, ale i łatwiejsze, czy jest? Różnie z tym bywa. Nie zawsze "gość w dom" to "Bóg w dom", bo gości mamy różnych, ale i na różnych gospodarzy można trafić.

"Więc nie dość gościa czekać, nie dość i zaprosić,
Trzeba czeladkę zebrać i stoły pownosić,
A przed ucztą potrzeba dom oczyścić z śmieci;
Oczyścić dom, powtarzam, oczyścić dom, dzieci!
Adam Mickiewicz, "Pan Tadeusz"(ks.IV)

Pozdrowionka i miłego dzionka:), ups! zaczynam rymować;)

Równa Babka

Vote up!
0
Vote down!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#206910

gość z drogi

na Polskiej Ławeczce,pod Polskim DOMEM :)

Dobrego Dnia Gospodarzu,dobrego Rospinie i pozostali

Słonce na niebie już wysoko :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#206923

Witaj Siostrzyczko:)
I dla Ciebie coś na uśmiech

Pozdrówka w Pięknym Dniu

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#206929

gość z drogi

czytam i słucham i wracam  do tych DNI,gdy na Pana Janka biegało się z obłedem w oczach czekając i łaknąc kazdego Jego śpiewanego słowa

albo,gdy stawaliśmy w salach pełnych ludzi na baczność,gdy śpiewano;

"żeby Polska,żeby Polska ...była Polską" póżniej Przyjaciołom,którzy dostali bilet w jedną stronę 

posyłaliśmy /a raczej przemycaliśmy" /Nagrania z Kabaretów Pana Janka

daleko... w świat :) a czekano na nie z Utęsknieniem

na nagraniach pisalismy bzdurne tytuły czegoś TAM,celnicy byli w porządku,nigdy nie zgarnęli żadnej taśmy... :)

serdecznie pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#206960

gość z drogi

mnie też :)))))

i dyszka cała w usmiechach

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#206964

gość z drogi

dla mnie ma wyjątkową wymowę i niesie ze sobą wiele,wiele wspomnień i pięknych i smutnych

aż po takie ostateczne,,,,

czarna Jaskółka zerwała się z uwięzi....

może słuchają jej dawni znajomi i  

wspominają lata,gdy  słuchalismy  ,aż do protestów innych,czyli tych,którzy już mieli jej i nas dosyć....?

serd pozdrawiam :)))

i dziękuję,bo tego MOJEGO skarbu,nie spodziewałam się usłyszeć.......

może jeszcze są gdzieś na polskich drogach,CI którzy ją pamietają?

i może TY,najdroższa Przyjaciółko słuchasz jej z niebieskiej Chmurki,TY,która jak TA Jaskółka zerwałaś się z uwięzi życia i poszybowałaś daleko,daleko

do niebieskich Domów

serdecznie pozdrawiam :)

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#206968

Witam Cię Serdecznie,
przepraszam, że dopiero teraz, ale różne mamy czasem "rozkłady jazdy".

Życzę Wam Miłego Wieczoru

Pozdrawiam Serdecznie

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#206976

gość z drogi

Rospin nas w Dzień wita,Ty zaś nocne prowadzisz z nami rozmowy

a ławeczka ?

ławeczka jest świetnym miejscem do marzeń,gdy znużeni dziennymi wędrówkami

przysiądziemy na Niej

by pogada,powspominac i Dobrej Muzyki posłuchać

pozdrowienia dla Rodzin,wszak one są SOLĄ Ziemi Naszej :)

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#206989

Witaj,
cytat celny i oddaje sens mojej notki.

Do Miłego

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#206975

Mój Van Morrison i moja piosenka dla Ciebie.

Równa Babka

Vote up!
0
Vote down!
0

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#206981

To w rewanżu coś nowego...

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#207010