Dajmy Świadectwo Prawdzie - obchody rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.

Obrazek użytkownika jwp
Blog

...jak uwiecznić i przekazać sobie i potomnym autentyczny obraz wydarzeń, które będą miały miejsce 10 IV w Warszawie i 18 IV w Krakowie.

Szanowni Państwo,
to informacja do wszystkich członków naszych klubów. To bardzo ważne, żeby wszyscy mieli czas na przygotowanie się do tego niezwykłego projektu. Od tej pory będziecie Państwo informowani o wszystkim na bieżąco, a swoje pomysły, wątpliwości, pytania, wysyłajcie do mnie z podpisem Film. Otrzymacie odpowiedź w pierwszej kolejności.
Pozdrawiam,
Ryszard Kapuściński

film@gazetapolska.pl

 
Dajmy Świadectwo Prawdzie.
Od paru miesięcy zastanawialiśmy się jak uwiecznić i przekazać sobie i potomnym autentyczny obraz wydarzeń, które będą miały miejsce 10 kwietnia w Warszawie i 18 kwietnia w Krakowie, jak dać świadectwo prawdzie. Jak uchronić się od prostego przekazu, słowem, czy obrazem tych wydarzeń, których bohaterami będą setki tysięcy Polaków świadomych największej tragedii jaka nas spotkała po wojnie. 
Powstaje coraz więcej filmów, książek, których autorzy w różny sposób starają się opisać tamte dni. Robią to ze swojego punktu widzenia, z bagażem własnych doświadczeń, z historią swojego życia, z całą swoją wiedzą o tym co widzieli, co przeżyli. Zmagają się ze swoimi poglądami, ze swoją wiarą w fakty prawdziwe i nieprawdziwe, którymi na co dzień są epatowani. Efektem końcowym jest film, książka, wiersz, zawsze subiektywny, zawsze naznaczony swoim ja.
Nie ma w tym nic złego, tak powstają największe dzieła, ale w tym przypadku, próbie opisania tego co się wydarzy za kilkanaście dni,  chcemy całą inicjatywę całkowicie oddać w Państwa ręce. Będziecie reżyserami, operatorami i aktorami. Wspólnie zrealizujecie niezwykły film, który będzie Pomnikiem dla Tych którzy zginęli do końca walcząc o wolną i niepodległą Polskę.
Reżyserem filmu i gwarantem sukcesu całego przedsięwzięcia będzie Mariusz Pilis, autor między innymi filmu „List z Polski”. Jego talent i doświadczenie zapewni, że powstanie film niezwykły, film o Nas samych, o naszych uczuciach, patriotyzmie, o naszej miłości do Ojczyzny.
Największa odpowiedzialność za zbudowanie Pomnika Tych co zginęli spada na członków Klubów „Gazety Polskiej” i ich przewodniczących. To Państwo będziecie depozytariuszami prawdy o wydarzeniach 10 i 18 kwietnia, to Wy będziecie współpracowali ze wszystkimi którzy będą uczestniczyć w budowaniu Pomnika. Spada na Was wielka odpowiedzialność i wielki zaszczyt, wiem, że zrobicie to z sercem. Zróbmy to dla nas samych i dla tych co po nas.
O szczegółach napiszemy 4 kwietnia na stronach
]]>www.swiadectwo.tv]]>, ]]>www.niezalezna.pl]]> i ]]>www.klubygp.pl]]>.
Ryszard Kapuściński
 
Nasze świadectwo.
Rocznica tragedii smoleńskiej to czas, kiedy przede wszystkim wspominamy ludzi, których tak bardzo nam i Polsce od 10 kwietnia brakuje. Czas, kiedy przypominamy sobie to wszystko, co w tamtym strasznym dniu i po nim się wydarzyło.
To moment, kiedy możemy pokazać, że ich śmierć nie poszła na marne, że staramy się nadal o zbudowanie takiego państwa, jakie chciał zbudować Lech Kaczyński i wielu innych wielkich Polaków, którzy tragicznie zginęli w Smoleńsku.
 Upamiętnijmy nadchodzące chwile dla nas samych i dla naszych dzieci. Dajmy im świadectwo, które będzie trwało. Uwiecznijmy rocznicę katastrofy smoleńskiej tysiącami naszych osobistych świadectw i zbudujmy z nich wirtualny pomnik tym, którzy zginęli. Zanim nie powstanie na Krakowskim Przedmieściu pomnik ze spiżu czy granitu.
Nasz apel kierujemy do wszystkich, którzy wezmą udział w rocznicowych obchodach – 10 kwietnia w Warszawie i 18 kwietnia w Krakowie. Także do tych, którzy nie będą w tych miejscach obecni:
Nagrajcie swoje osobiste świadectwa. Użyjcie wszelkich dostępnych środków – kamer video, kamer w aparatach telefonicznych czy fotograficznych.
Róbmy to w całym kraju i za granicą. W rodzinach, w grupach czy samotnie. Podczas manifestacji, w drodze na nie, w domach przed wyruszeniem czy po powrocie. Jeśli ktoś nie potrafi filmować, to niech swoje świadectwo po prostu napisze.
Będziemy Wasze świadectwa gromadzić, aby powstał z nich film, który to narodowe przesłanie jasno ukaże i utrwali. Wszystkie świadectwa będą jednocześnie dostępne w internecie, na specjalnym portalu www. swiadectwo.tv, który będzie swego rodzaju wirtualnym pomnikiem dla ofiar katastrofy smoleńskiej.

CHCEMY WYDARZENIA 10 i 18 KWIETNIA  2011 ROKU POKAZAĆ OCZAMI TYSIĘCY UCZESTNIKÓW.
KAŻDY MA SWOJĄ HISTORIĘ I MOŻE JĄ OPOWIEDZIEĆ (SFILMOWAĆ).
NASZA AKCJA TO ZAPIS ZBIOROWEGO DOŚWIADCZENIA OPOWIEDZIANEGO POPRZEZ OSOBISTE HISTORIE.
TO OBRAZ WSPÓŁCZESNEJ POLSKI OCZAMI BOHATEWRA ZBIOROWEGO.
CHCEMY STWORZYĆ BARDZO POZYTYWNY PRZEKAZ.
NIKT NIE ZROBIŁ DOTYCHCZAS W POLSCE PROJEKTU O TAKIEJ SKALI.

Szczegóły akcji, od 4 kwietnia na stronach
]]>www.swiadectwo.tv]]> i niezalezna.pl.
Jeśli masz nagrania z innych wydarzeń, związanych z katastrofą smoleńską, żałobą, pogrzebem Prezydenta i innych ofiar katastrofy, to również czekamy na Twoje świadectwo.

]]>www.swiadectwo.tv]]> – INTERNET NIE ZAPOMINA
Mariusz Pilis
 
OD DECYZJI DO FILMU.
Weź kamerę, telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania. Filmuj siebie, swoją rodzinę, znajomych, wszystko to, co dzieje się dookoła. Gdziekolwiek wtedy będziesz. Najważniejsze jest Twoje świadectwo. To co widzisz. Wszystko jest ważne.
Prześlij film do nas. Masz kilka możliwości:
-          Użyj Internetu -  od 04 kwietnia będzie działała strona
]]>www.swiadectwo.tv]]> Tam znajdziesz prostą instrukcję krok po kroku, jak wysłać do nas swoje świadectwo.*
-          Użyj poczty – zapakuj kasetę, kartę pamięci etc. z materiałem i wyślij na adres: Klub Gazety Polskiej, 31-011 Kraków, ul. Jagiellońska 11/7, nie zapomnij wypełnić formularza zgłoszeniowego. Znajdziesz go na stronie
]]>www.swiadectwo.tv]]>*
-          Skontaktuj się z najbliższym klubem Gazety Polskiej. Tam Ci pomogą we wszystkim – lista klubów z adresami na stronie
]]>www.klubygp.pl]]>*
* W każdym przypadku przeczytaj dokładnie regulamin i wypełnij formularz. To ważne. Dla nas i dla Ciebie. Wszystkie nośniki przesłane do nas pocztą zwrócimy
Twój film ukaże się na stronie
]]>www.swiadectwo.pl]]> i ma szansę stać się częścią dużego filmu dokumentalnego, który realizujemy.
Masz okazję wziąć udział w unikalnym projekcie, w którym liczy się Twoje świadectwo.
 
WSZYSTKIE WYKORZYSTANE W FILMIE DOKUMENTALNYM ZDJĘCIA BĘDĄ NAGRODZONE BEZPŁATNYM DVD ZE SPECJALNYM CERTYFIKATEM I PODZIĘKOWANIEM ZA UDZIAŁ W PROJEKCIE „ŚWIADECTWO”.
 
Jak filmować?
Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać, aby nakręcony film był dobrej jakości.
1. Kamera lubi zbliżenia np. twarzy. Szerokie ujęcia, obejmujące wiele osób, stosujemy również, ale staramy się robić jak najwięcej zbliżeń.
2. Najbardziej atrakcyjne są krótkie sceny. Unikamy długich, monotonnych nagrań. Filmujemy z różnych kątów i miejsc, bo długie ujęcia z jednego miejsca są po prostu nudne.
3. Kiedy filmujemy jakąś osobę, zwracamy uwagę na to, co mówi, aby nie urywać ujęcia w połowie zdania.
4. Nie filmujemy chodząc. Lepszy efekt uzyskamy, gdy filmujemy przez chwilę z jednej stabilnej pozycji, wyłączamy urządzenie, przemieszczamy się w inne miejsce i ponownie włączamy kamerę
6. Nie filmujemy pod światło i na białym lub jasnym tle np. na tle okien.
6. Unikamy ruchu kamery i ograniczamy panoramowanie i zoomowanie. Używamy ich jedynie wtedy, gdy chcemy podążać za bohaterem, który jest w ruchu.
9. Jeśli to możliwe, używamy zewnętrznego mikrofonu, który maksymalnie przybliżamy do mówiącej osoby.
 
A teraz z "obciachowej" beczki.

Brak głosów

Komentarze

Nie bójcie się ustawiania wyzszych czułość - lepszy dokument z wysokim ISO niż poruszony.

ixi band

#147536

z linku i niezależna są od kilku dni blokowane - ktoś dba o naszą poprawność i prawomyślność.Widać w tak rozbudowanej aministracji znalazły się też etaty dla cenzorów...

hejabar

#147632

Niezależna jest dostępna, ale bywają problemy, licho nie śpi.
Swiadectwo.tv - nie wiem, dowiem się i napiszę.

Pozdrawiam

P.S. Mowa oczywiście o administracji, której przybyło 80 tys. urzędników.

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#147647