Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: safe_value w similar_handler_argument_nid->query() (linia 310 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/similar/views/similar_handler_argument_nid.inc).

A jednak Kaczyński !

Obrazek użytkownika jwp
Blog

Po co komu jakaś Komisja d/s Amber Gold !?, przecież wszystko jest jasne.

Trzeba naprawdę być opętanym prawacką propagandą, by choć przez chwilę zwątpić w czyste ręce PO i jej, oby zawsze nam świecił na nieboskłonie, przywódcy jedynego. Zarówno program partii, jej korzenie i zarówno dokonane, jak i przyszłe dzieła są świadectwem intencji i troski o los Ojczyzny i obywateli. Nikt i nigdy wcześniej w sposób tak zdecydowany nie walczył z korupcją i z wszelkimi patologiami. Skala zaangażowania w Polskę w Budowie bije na głowę Chiński Mur.

„…Ostatnie dni roku w Łódzkich Zakładach Przemysłu Włókienniczego upływają w rytmicznym szumie maszyn i przy dobrym tempie pracy. Zakłady im. Wiosny Ludów jako jedne z pierwszych zamknęły tegoroczną produkcję i do końca roku wyprodukują jeszcze ok. 200 000 metrów tkanin…”.

Jeżeli dodamy do tego ciągły wzrost dobrobytu i zaskakujące tempo rozwoju Polski, to tylko zaślepiony nacjonalista, a co gorzej Moskiewski Pachołek i spadkobierca Okrągłostołowego Układu może myśleć, ba, widzieć inaczej.

Premier, który osobiście harata w gałę, by zażegnać kryzys polskiego futbolu, Prezydent, który potrafi z czerwonego wycisnąć biało-czerwone barwy, a i agenturę oswoił i wykorzystuje dla dobra Ojczyzny, to wyjątkowe postaci. Nie wszyscy potrafią, a nawet w swej zajadłości chcą, to docenić, choć Prezydentowi nie można odmówić, że mu rośnie, nie tylko teczka. Ileż w ich otoczeniu Wallenrodów, skrycie rozkładających komunę od środka. Jakie ofiary ponieśli, bo niech kto nie myśli, że dla takiego patrioty szkolenie w Rosji, to nie jest trauma. Nie obnoszą się z prawdziwą historią swego życia i bohaterstwem, skromność i poświęcenie ważą dla nich, jak nie przymierzając garść srebrników.

Nie trzeba było długo czekać, by padła medialna wydmuszka afery Amber Gold. Bo przecież, jaki jest Kaczyński i jego banda, każdy widzi. Na nic kamuflaż mainstreamowych mediów, które zawsze polowały na Prezydenta i Premiera, chodząc na pasku tandemu PiS-WSI. Zmowa trwała przez wiele lat, sztuczka z IV RP i pozorną porażką tego projektu,  miała tylko dać grząski grunt na którym rosyjska agentura i jej PiS-owska emanacja chciała zatopić ostatnią nadzieję Wolnej Polski, jaką była, jest i będzie PO, pomimo knowań wiadomych kręgów. Za grupkami młodych wichrzycieli politycznych kryją się inspiracje płynące od starych graczy. A przecież wystarczy edukować…

Zygmunt Bauman i Jerzy Wiatr Artykuł pt. "O roli mas w historii".

„…Olbrzymią rolę w rozwijaniu inicjatywy mas odgrywa troska partii o ich warunki bytowe. Wymogiem podstawowego prawa ekonomicznego socjalizmu jest coraz pełniejsze zaspokajanie materialnych i kulturalnych potrzeb mas; realizując ten wymóg, partia zapewnia przesłanki pomyślnego budownictwa socjalistycznego. Spełnia postulaty mas ludowych, zacieśnia serdeczną więź, łączącą ją z masami. Stwarza ona w ten sposób podstawę do nieustannego wzrostu świadomości socjalistycznej, aktywności, poczucia odpowiedzialności mas.
Wielką rolę odgrywa również troska partii o rozwój socjalistycznej literatury i sztuki, o postępową naukę.  Wpływając za ich pośrednictwem na rozwój świadomości mas, partia uintensywnia aktywność mas w kształtowaniu nowego społeczeństwa, przyspiesza proces dziejowy, umożliwia masom spełnienie ich twórczych zadań w historii.
Decydującą rolę w mobilizowaniu wysiłku mas odgrywa propaganda partyjna. Poruszająca problemy, które nurtują masy, oparta na głębokiej znajomości pragnień i zainteresowań mas, śmiało omawiająca każdą bolączkę, rozwiewająca wątpliwości i umacniająca wiarę we własne twórcze siły mas, nastawiona na wyjaśnienie polityki partii, na wzmożenie zaufania i przywiązania mas do ich przodującego oddziału - propaganda partyjna powołana jest do zwiększenia aktywnej roli mas w życiu społeczeństwa socjalistycznego…”.

Nic nas nie nauczyła historia, nie chcemy słuchać zatroskanego głosu dziennikarzy i środowisk twórczych. Głusi jesteśmy na bolszewicką przeszłość aparatczyków i agentury, jaka osadziła się po prawej stronie, niejako podmieniła prawdziwą i postępową prawicę. Dobrze, że w trudnych czasach są jeszcze ludzie, prawdziwi patrioci i katolicy, przez których przemawia głos rozsądku. Nie dali się uwieść diabelskim podszeptom i obcej narracji. Stawiają tamę zamachowcom, którzy to posuną się najbardziej ohydnych czynów i użyją całego doświadczenia, latami zdobywanego na Łubiance, by obalić rząd Premiera Tuska, by pogrążyć Polskę w otchłani dziejów. Nie mają żadnych skrupułów, tak głęboko są osadzeni w mentalności PRL-u, że Polska, to dla nich tytko kolejny geszeft. Okazja, by przypodobać się swoim przełożonym, a i na kolejne lata uwłaszczyć się na niej. Kumoterstwo, nepotyzm, chęć ustawienia na lata i pokolenia siebie i swoich najbliższych oraz wiernych pachołków, to jedyna idea jak im przyświeca. Pod poduszkami Nagany i Dzieła Lenina, a pre-paidowych komórkach gorąca linia z mocodawcami. Taka ich sowiecka mać.

Szemrani biznesmeni, stare wygi ze służb pospołu z rzekomą prawicą od lat próbują podpalić Polskę. Odsunąć od władzy jej jedyną nadzieję. Ale to się nie uda. Czas przejrzeć na oczy, a kto dalej będzie działał na szkodę inspirowany i opłacany przez wrogie siły, niech nie myśli, że mu tanio Polskę oddamy. Iż pozwolimy na zawłaszczenie historii, tradycji i patriotyzmu. Na całe szczęście głową państwa jest postać nietuzinkowa, „Człowiek z Tombaku”. On nie odda ni pędzi ziemi w ręce niepowołane, nie pozwoli, by element wywrotowy, pospolite i moherowe warchoły spod znaku Rydzyka szły z pochodniami na Pałac Namiestnikowski. Gdy zajdzie potrzeba nie zawaha się odrąbać ręki, ni kabla internetowego.

]]>To oni stoją za aferą Amber Gold? "Chcą obalić Tuska"- link.]]>

Donald Tusk - Polski Premier wykazał się wielkim poświęceniem i bezwzględnością w…

„…Część biznesu, zwłaszcza o korzeniach sięgających PRL, może dążyć do obalenia Tuska. Przestali bać się powrotu do władzy Kaczyńskiego, a Tusk okazał się jeszcze bardziej bezwzględny w zwalczaniu korupcyjnego styku polityki i biznesu

 - twierdzi minister sprawiedliwości Jarosław Gowin…”.

To jawna zemsta odrzuconych przez Prezydenta i Premiera bezwzględnych graczy. Nie oszczędzają nawet Bogu ducha winnej rodziny Premiera, że nie wspomnę jakie brednie wypisuje się o Prezydencie i Pani Prezydentowej de domo Dziadzia. Tylko ludzi o sowieckiej mentalności i rodowodzie stać na takie metody. Mnożą się przykłady starych metod, uwiedzenie Sawickiej, uwikłanie Michała samozwanego Debilem, czyż trzeba więcej. Mało prawdy przez całą dobę ? Nie musimy na szczęście bać się powrotu Kaczyńskiego do władzy, już o to zadbają odpowiedni ludzie. I choćby nie wiem, jak się naprężał, to, gdy zajdzie potrzeba po raz kolejny obudzimy Naród. Praca wre, Stefan na szczęście ciągle w formie, a Lisowczycy już szkolą swoich następców. Polacy nie pójdą na lep źle pojętego patriotyzmu, będą wiece i manifestacje, a na bramę stoczni powróci imię Lenina. Bo gdyby nie on, to nie byłoby Wolnej Polski. W takim kształcie, jak teraz. I niech sobie Duda dmie w dudy, co najwyżej obudzi „śpiących żołnierzy”. A ci zawsze gotowi nieść bratnią pomoc.

Polsko obudź się !

Nie pod fałszywymi sztandarami Solidarności bez Drogiego Bolka, nie ulegając podszeptom fałszywej prawicy chodzącej na pasku służb we wspólnym lecz nie polskim interesie. Obudź się Polsko, nim nie będzie za późno, o jeden rok za daleko. Dajmy odpór knowaniom reakcyjnych sił, pokażmy prawdziwe oblicze ekstremy. Nie dajmy po raz kolejny wyprowadzić na ulice matek i dzieci, kochanej młodzieży. Tą drogą nie zajdziemy do Polski, którą nam gwarantuje obecny układ, jedyny możliwy.Tak mozolnie wypracowany przez fachowców, nie bez udziału czynnika społecznego. I pozostaje nie tylko przyklasnąć, ale i włączyć się szeroki ruch, w działania, które raz na zawsze przekreślą bolszewickie zapędy kacapskich wolontariuszy. Marzy mi się Polska, gdzie pomimo cudu „Zielonej Wyspy” nie utracimy czujności.

Sławomir Mrożek Artykuł pt. "Czuwanie pisarza".

„…Pisarz ma takie same obowiązki czujności, jakie ma na przykład dyrektor fabryki. Tak samo powinien zabezpieczać się przed sabotażem. Różnica polega tylko na tym, że, jak to już dawno wypowiedział Majakowski - pisarz sam jest fabryką, a jego myśli i uczucia są kosztownymi aparatami, od których zależy produkcja. Produkcja - to piękna, socjalistyczna twórczość. Wszystko, co sprawia, że twórczość taką nie jest - wszystko to jest sabotażem w naszej fabryce. Każdy pisarz, zasługujący na to miano, jest także stacją odbiorczą. Jego rozwinięta wrażliwość odbiera głosy i znaki od wszystkiego, co go otacza. Pisarz korzysta z nich, jak z materiału do produkcji. Sprawa świadomego korzystania z tego olbrzymiego materiału jest sprawą czujności pisarza. Pisarz, który zdaje się całkowicie na żywioł doznań, który nie porządkuje swojego świata, odbitego od świata rzeczywistego, popełnia pierwsze wykroczenie przeciw czujności. Nie można pisać o tak wszechogarniającym i bogatym procesie, jak budownictwo socjalistyczne bez porządku w sobie, bez klucza, a kierując się jedynie metodą polowania na przeżycie. Nie bezwładne oddanie się wrażeniom, tak miłym pisarzowi, ale mądre rządzenie się wśród ich mnogości, odróżnianie wypadku od przypadku - jest czujnością pisarza. Nie tylko wroga ideologia we wszystkich maskach i postaciach, która na odcinku pisarza jest owym dywersantem przekradającym się przez pogranicze - korzysta chętnie z faktycznej bezradności i ślepoty takiej metody twórczej. Każde wypaczenie naszej ideologii, naszej rzeczywistości, o które przy takiej metodzie nie trudno - tak samo sprzyja wrogom. Czujnością pisarza jest selekcja doznań na podstawie naukowego, marksistowskiego światopoglądu…”.

Pamiętajmy bowiem ile od nas samych zależy…, by już nigdy nie było tak, że jednak Kaczyński.

„…Od nas samych, od tego, jak cały naród podporządkuje się ściśle wskazaniom kierownictwa partii i rządu, zależeć będzie realizacja naszych celów programowych i kształtowanie się sytuacji wewnętrznej. Wielokrotnie słyszymy wymagania, ażeby kierownictwo partii i rząd mówiło całemu narodowi nagą prawdę. Mówimy prawdę! Mówimy prawdę i dzisiaj powiadamy:

aby Polska nigdy nie stanęła w sytuacji, w jakiej dzisiaj znalazły się Węgry, należy ściśle i bezwzględnie wykonywać polecenia partii i rządu…”.

Władysław Gomółka z drobną korektą.

I coś ku pokrzepieniu serc.

Trawestacja tekstu Kazimierza Brandysa - Wieść o zgonie Stalina.

Wieść o zgonie Naszego Prezydenta poraziła serca nasze najokrutniejszym bólem. Brak słów, by opisać to, co czuliśmy w owej chwili. I nigdy zapewne tych słów nie odnajdziemy. Istnieją wydarzenia, które wdzierają się do uczuć ludzkich tak głęboko, że dać im wyraz można - nie słowami - lecz całym życiem i losem własnym. Gdy odchodzą ludzie najbliżsi i najbardziej kochani, gdy nie możemy ich zatrzymać przy sobie - wówczas jedyne co pozostaje uczynić, to przysięga złożona w duszy: przysięga wierności dla myśli i pragnień, jakie zostawili pośród nas, odchodząc. Odszedł Człowiek, którego mądrą dłoń odczuliśmy na własnych losach. Kochaliśmy Go. Wraz z nami kochały Go miliony ludzi w Polsce - ludzi białych, żółtych i czarnych, mieszkańców wsi i miast, miliony kobiet, dzieci i mężczyzn, żyjących na odległych krańcach Polski. Życie nasze było piękniejsze, ponieważ odczuwaliśmy Jego obecność. Uczył nas myśleć i działać. Głos Jego odzywał się w najtrudniejszych dla nas chwilach - był to mądry i spokojny głos nadziei i sprawiedliwości. Zwracaliśmy oczy w stronę gdzie żył, jak do źródła światła ogrzewającego nasze życie i siły, pokrzepiającego nas w walce.

Na zawsze pogrążeni w „Bulu”.

A teraz z innej beczki.

ptaku mojego serca
nie smuć się
nakarmię cię ziarnem miłości
rozbłyśniesz

ptaku mojego serca
nie płacz
nakarmię cię ziarnem tkliwości
fruniesz

ptaku mojego serca
z opuszczonymi skrzydłami
nie szarp się
nakarmię cię ziarnem śmierci
zaśnies

Czego chcesz od nas, Panie, za Twe hojne dary?
Czego za dobrodziejstwa, którym nie masz miary?
Kościół Cię nie ogarnie, wszędy pełno Ciebie:
I w otchłaniach, i w morzu, na ziemi, na niebie.
Złota też, wiem, nie pragniesz, bo to wszytko Twoje,
Cokolwiek na tym świecie człowiek mieni swoje.
Wdzięcznym Cię tedy sercem. Panie, wyznawamy,
Bo nad to przystojniejszej ofiary nie mamy.
Tyś Pan wszytkiego świata. Tyś niebo zbudował
I złotymi gwiazdami ślicznieś uhaftował.
Tyś fundament założył nieobeszłej ziemi
I przykryłeś jej nagość zioły rozlicznemi.
Za Twoim rozkazaniem w brzegach morze stoi
A zamierzonych granic przeskoczyć się boi.
Rzeki wód nieprzebranych wielką hojność mają,
Biały dzień a noc ciemna swoje czasy znają,
Tobie k woli rozliczne kwiatki Wiosna rodzi,
Tobie k woli w kłosianym wieńcu Lato chodzi,
Wino Jesień i jabłka rozmaite dawa,
Potym do gotowego gnuśna Zima wstawa.
Z Twej łaski nocna rosa na mdłe zioła padnie,
A zagorzałe zboża deszcz ożywia snadnie.
Z Twoich rąk wszelkie źwierzę patrza swej żywności,
A Ty każdego żywisz z Twej szczodrobliwości.
Bądź na wieki pochwalon, nieśmiertelny Panie!
Twoja łaska, Twa dobroć nigdy nie ustanie.
Chowaj nas, póki raczysz, na tej niskiej ziemi,
Jedno zawżdy niech będziem pod skrzydłami Twemi.

Gościu, siądź pod mym liściem, a odpoczni sobie!
Nie dójdzie cię tu słońce, przyrzekam ja tobie,
Choć się nawysszej wzbije, a proste promienie
Ściągną pod swoje drzewa rozstrzelane cienie.
Tu zawżdy chłodne wiatry z pola zawiewają,
Tu słowicy, tu szpacy wdzięcznie narzekają.
Z mego wonnego kwiatu pracowite pszczoły
Biorą miód, który potym szlachci pańskie stoły.
A ja swym cichym szeptem sprawić umiem snadnie,
Że człowiekowi łacno słodki sen przypadnie.
Jabłek wprawdzie nie rodzę, lecz mię pan tak kładzie
Jako szczep napłodniejszy w hesperyskim sadzie.

Brak głosów

Komentarze

gratuluję i podziwiam.

Vote up!
0
Vote down!
-1
#286384

Ja tylko skromny Lektor Partyjny.

"...Ujawnienie, a następnie zarejestrowanie i skierowanie do pracy osób unikających zatrudnienia nie jest w woj. sieradzkim przedsięwzięciem łatwym - zwłaszcza, że wbrew pozorom znacznie więcej takich osób znajduje się na wsi niż w mieście - a tutaj łatwiej jest uzyskać na przykład od ojca rolnika fikcyjne zaświadczenie stwierdzające, że wałęsający się syn pomaga mu w pracy na roli...".

"...Takich rzekomych pomocników tylko w gminie Działoszyn ujawniono 15, a w gminie Hurzek 18. Nie jest to jeszcze liczba ostateczna - stwierdza dyrektorka wydziału zatrudnienia urzędu wojewódzkiego w Sieradzu - Krystyna Markiewicz...".

"...W stosunku do najbardziej zatwardziałych nierobów wydział jest jednak bezwzględny i kieruje sprawy do kolegiów orzekających. W ostatnim czasie dwadzieścia osób ukarano grzywnami po 20 tys. zł.
Innym zagadnieniem wciąż aktualnym jest niechęć określonych środowisk do zaakceptowania nasłanych jak się tam mówi - zawodowych bezrobotnych - po prostu nie widzi się ich w swoim gronie. Zdarza się, że podobny pogląd podzielają także kierownicy przedsiębiorstw i właściwie robią wszystko, aby wykręcić się od tej niemiłej sprawy - przedstawia się kandydatowi, który miał podjąć prace, tyle trudności, że ten sam szybko rezygnuje. Bywa i tak, że kandydat na robotnika w przedsiębiorstwie budowlanym najpierw zaopatruje się w robocze ubranie i obuwie, a potem znika....".

Pozdrawiam i oczekuję społecznej reakcji...

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
-1

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286386

gość z drogi

JWP ,ONA się budzi.....

kiedyś byliśmy w Zakładach Pracy,organizowaliśmy Komisje Zakładowe,uświadamialiśmy i przekonywaliśmy Załogi...

.Dzisiaj ????

nie ma tamtych zakładów pracy a Załogi ? nieliczne i wciąż pod presją Zwolnień....

Nomenklatura III RP uwłaszczyła sie na Naszym Narodowym Majątku i Prywatnym,

a te które Zakłady ,które kupili Chińczywcy,Hindusi,i inni  krótko  trzymają  Załogi za "twarz"

białe kołnierzyki ?

ci na pewno nie obudzą się ,bo platforma oszustów dała im WSZYSTKO...więc to armia wierna...

a Obudzeni ?

to MY,obudzeni od dawna...i Nasze Dzieci i Wnuki....

Dobrego Dnia  @JWP :)

      tak pieknie zachęciłeś do odwiedzenia Twego blogu słowami Jana z Czarnolasu...:)wiec jestem i odpoczywam pod Polskim Drzewem....

gość z drogi do Wolnej Polski,Prawdziwie Wolnej....:)

10  od obudzonej Polski....:)

Vote up!
0
Vote down!
-1

gość z drogi

#286394

Nasze dzieci i wnuki,,,

Moje wnuki w połowie za granicą.Ubolewam , ale kto będzie nad nami ubolewał?

Potomkowie Moszka,tego co moi dziadkowie [narazając zycie swojej rodziny] od szkopów i tryzubów] uratowali?

Moze płacze nad moim losem rodzina Helmuta ,tego co go pod Garwolinem zamiast rozwalić ,ojciec ze stryjem puścili wolno,bo modli się tak jakoś tak po Polsku,bo tylko szofer,bo tez młody.

Nie,oni nie zapłaczą!

Nie zapłaczą tez synowie Henryka,tego mojego kolegi [Kerszyńskieg].Wiecie tego z Zarządu Regionu NSZZ "S",tego co w 1980 często do mnie przyjezdzał.Oni z resztą nazywają się Kirszenblum  i mnie nie znają.

Oni popatrzą z góry na "polski motłoch" i zabiorą resztę co mi z została.

 

PS

Tylko nazwiska są zmyślone.

Vote up!
0
Vote down!
-1

kazikh

#286401

gość z drogi

i bilanse....ale jak pewna dawna księgowa mawiała...."bilnas musi wyjść na zero"

moze miała rację ?MUSI....czyli  ?

nam jednak pozostaje dalej iść do przodu....bo taki jest Człowieczy LOS

uśmiechnij się :)pomimo,że

Dzieci rozrzucone po swiecie a my kolejny RAZ możemy nazwać się POKOLENIEM,którego zapał,poświęcenie "ROZMIENIONO na drobne"czyli na tych wszystkich TW ministrów,działaczy,a raczej pesudo działaczy i te groby zarastające już trawą ....

               jeszcze o Ofiarach smietelnych Poznania,Wybrzeża,Sląska ,pamietamy....ale

zróbmy Wszystko,by gdy braknie NAS,pamiętali CI,Ktorzy zajmą nasze Miejsce,

by pamietali TAK w Kraju jak i na Obczyżnie

serdecznie Cie pozdrawiam  :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286437

gość z drogi

i bilanse....ale jak pewna dawna księgowa mawiała...."bilnas musi wyjść na zero"

moze miała rację ?MUSI....czyli  ?

nam jednak pozostaje dalej iść do przodu....bo taki jest Człowieczy LOS

uśmiechnij się :)pomimo,że

Dzieci rozrzucone po swiecie a my kolejny RAZ możemy nazwać się POKOLENIEM,którego zapał,poświęcenie "ROZMIENIONO na drobne"czyli na tych wszystkich TW ministrów,działaczy,a raczej pseudo działaczy

i te groby zarastające już trawą ....

               jeszcze o Ofiarach smietelnych Poznania,Wybrzeża,Sląska ,pamietamy....ale

zróbmy Wszystko,by gdy braknie NAS,pamiętali CI,Ktorzy zajmą nasze Miejsce,

by pamietali TAK w Kraju jak i na Obczyżnie

serdecznie Cie pozdrawiam  :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286438

"Na każdym kroku walczyć będziemy o to, aby POLSKA Polska była, aby w Polsce po polsku się myślało"

"Dla nas po Bogu, największa miłość - to Polska!

Musimy po Bogu dochować wierności przede wszystkim naszej Ojczyźnie i narodowej kulturze polskiej. Będziemy kochali wszystkich ludzi na świecie, ale w porządku miłości. Po Bogu więc, po Jezusie Chrystusie i Matce Najświętszej, po całym ludzie Bożym, nasza miłość należy się przede wszystkim naszej Ojczyźnie, mowie, dziejom i kulturze, z której wyrastamy na polskiej ziemi.

I chociażby obwieszczono na transparentach najrozmaitsze wezwania do miłowania wszystkich ludów i narodów, nie będziemy temu przeciwni, ale będziemy żądali, abyśmy mogli żyć przede wszystkim duchem, dziejami, kulturą i mową naszej polskiej ziemi, wypracowanej przez wieki życiem naszych praojców. Stąd istnieje obowiązek obrony kultury rodzimej."
 

Prymas Polski, Prymas Tysiąclecia, Stefan Kardynał Wyszyński 12 maj 1974 r.

 

"Z mogił krwawi powstaną rycerze
 Mścić wiekowe zbrodnie, nieprawości...
 I nad Polską uznojoną Ziemią
 Spłynie Orzeł, znak polskiej wolności!
"

"Polak miłujący Boga i Ojczyznę powstanie z każdego poniżenia, bo zwykł klękać tylko przed Bogiem."-ks. Jerzy Popiełuszko; 30.01.1983r. [zamordowany ze szczególnym okrucieństwem przez zwyrodniałych zbrodniarzy żydokomunistycznych Służb Bezpieczeństwa PRLu dnia 19 X 1984 r.]

Vote up!
0
Vote down!
0
#286404

 

**********************************************  

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#286423

gość z drogi

Bóg Honor Ojczyzna TRZY świete słowa na sztandarach i w sercach...serdecznie pozdrawiam :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286603

Witam,
piękne i mądre to słowa.
Musimy tylko zacząć więcej wymagać do siebie i bliźnich. Wolność ma swoją cenę, trzeba ją wywalczyć, a bez poświęcenia niczego nie osiągniemy.

Serdecznie Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286516

gość z drogi

@Sałata 53

TYLKO z Bogiem ,jak zawsze,

jak nasi Dziadowie,Pradziadowie....bo 

"Polak miłujący Boga i Ojczyznę  powstanie z każdego poniżenia,bo zwykł klękać tylko przed Bogiem "tak ,tych słów nie wolno nam zapomnieć ani na moment....

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286439

Witam,
każde odejście od Wiary i Boga jawi się przez chwilę Edenem. Potem zjada nas pustka.

Zbyt wielu w Polsce znalazło innych "bogów".

Człowiek wierzący wart więcej niż tuzin ateuszy.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286513

Witaj,
przepraszam, że tak późno, nie chciałem mieszać rozmowy z Gośćmi z rozmową z "małą przybłędą".

Niestety pseudokapitalizm i przestępcza prywatyzacja doprowadziły do tego, że robotnikom odebrano moc sprawcza. Chłopów coraz mniej, a inteligencja i klasa średnia nie istnieje.
I komu tu o Polskę się bić ?
Ja też nie tracę nadziei, tyle, że jak widać bezmózgim masom nic już nie jest dziwne i władza może ich w biały dzień...

I dla Was...

Andrzej Dąbrowski znany z przebojów był świetnym wokalistą i perkusistą jazzowym.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286512

gość z drogi

słuchalismy GO z mężem w czasach dla nas najpiękniejszych,czasach Młodych i Skomplikowanych,czyli w PRL u bardzo lubie te melodyjne,pełne ciepła i życzliwości

piosenki,pana Andrzeja...

świetny perkusista,ciepły głos i ta radość 

dzięki  :)

p,s rozmowy nie pierwsza i nie ostatnia....OrMO nie spi,ormo czuwa :)

a kapitalizm w wykonaniu nomenklatury  jeszcze nie Powiedział ostatniego zdania

nie nadarmo ojcami jego są nauczyciele partyjni z dawnego KC,ci ktorzy Kapitał Marksa,szybciutko zamienili na Kodeks Handlowy,a że był nie na ich Potrzeby,to równie szybko zaczeli go zmieniac,vide ostatnia zmiana za czasów Kwiatkowskiego,dotycząca  odpowiedzialności za działanie na szkodę własnej spółki...zresztą ,sam wiesz najlepiej jak ten Kabarecik leci....

Dobrej Nocy i spokojnych snów :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286599

POństwowca, którego nowy wzorzec poznaliśmy nie w kim innym, jak w postaci niejakiego Grada.
10

Vote up!
0
Vote down!
0
#286413

gość z drogi

@Ossalla :)

wszak to się zaczęło już wtedy....czyli w latach dziewięćdziesiątych.....

od Wąsacza PO  Grada ,

PO przez bielecko POdobnych i różne inne  walce...

.plus gwiazdeczki z PKO SA,tańczące  walca z kryształowym kieliszkiem w dłoni, wtedy gdy rodziny hutników,odlewników stoczniowcow i innych przedsiębiorstw 

płakały

z rozpaczy, tracąc miejsca pracy,mieszkania ,opiekę społeczną i szansę na godne życie....

        za Młodzi na śmierć,za starzy na Życie,

za PRZYZWOICI,by pierwszy milion UKRAŚĆ

czasy tzw "złodziejskiej prywatyzacji i restrukturyzacji",

to właśnie wtedy się TO zaczynało

różne nfi i "tzw menadż/menty" restrukturyzowały Polki i Polaków,

PRZEKSZTAŁCAJĄC ICH

w  bezrobodnych,bezdomnych ,UPOKORZONYCH,zniszczonych przez długie rece tych,którzy mieli Finanse w swych rękach...długie i sprawne ręce,zwane urzędami skarbowymi,POlicją skarbową,koMOrnikami,itd....

/casus pana Kluski,młodych elektroników z Wrocławia i mnóstwo innych,a moze i syna Olewnika/

ci sami ludzie ,te same metody i SKUTKI ,TEZ TE SAME

od tzw Pierwszej Nocnej Zmiany ,PO dzień dzisiejszy.....

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286444

Witaj,
tak, to szczególny typ, a co ciekawe szczególnie chroniony. Wykonał zadanie i teraz odbierze profity. Jeszcze w niejednej rosyjsko-niemieckiej spółce zasiądzie on, jego rodzina i znajomi. Ze służb też.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286518

Cóż dodac, nie mam słów, napiszę więc tak:

Polak nie sługa, nie zna co to pany
Nie da się okuc przemocą w kajdany
Wolnością żyje, do wolności wzdycha
Bez niej jak kwiatek bez rosy usycha

Tak Orzeł Biały co ulega przemocy
I gnębiony jest od diabła z północy
Ma jednak honor że wolnośc odzyska
Że może chwila zbawienna dośc bliska

Rodacy, jedności nam trzeba!!!
Zamiarom naszym będą sprzyjac nieba!
Wtenczas nadejdzie chwila pożądana
Że wróg nasz zegnie przed Polską kolana!

Pozdrawiam

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#286415

Witaj,
dzięki za krzepiące strofy.
Szkoda tylko, że takich Polek i Polaków coraz mniej, ludzi też.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286519

i otwieraj rany
i zyj w poczuciu ze wszystko co dobre ci ominelo
ze zmarnowalus zycie
ze wszyscy ktorzy maja wiecej niz ty to zlodzieje i bandyci
agenci i zdrajcy

karm sie tym jwp

na 100% dojdziesz dzieki temu do czegos
na 100%

a jak nawet nie bedziesz mialu lepiej to moze inni beda mieli dzieki twojemu narzekaniu gorzej
oto modlitwa polaka
oto modlitwa jwp

bij kurwy i zlodziei
wieszaj ich na kazdym drzewie
pal na stosie

to na pewno pomoze
to da ci sile i energie do nastepnego dzialania

tlucz reflektory w samochodach bialych kolnierzykow
to te gnidy wszystko ci ukradly

Vote up!
0
Vote down!
0
#286422

Wystarczy przeczytać wasze info o sobie:

"...sposób na wejście do historii: zabić się brzozą...",

by wyrobić sobie zdanie o misji na portalu.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286426

jakaz to misja
ach jakaz

pokaz jakim jestes polakiem
"malym zawistnym i podlym"

blysnij intelektem i wylej wszystko co ci lezy na watrobie
nie zaluj sobie
pokaz jaka jest twoja znajomosc jezyka polskiego
jak kwieciscie potrafisz wniskowac z 1 zdania

wszyscy sie posmiejemy

Vote up!
0
Vote down!
0
#286429

Jak widać ranu po zderzeniu z "Pancerną brzozą" wciąż doskwierają.

http://niepoprawni.pl/blog/94/dlaczego-rosjanie-wymyslili-brzoze#comment...

Ale żeby tak traktorem w brzozę ?

Jakie zderzenie, taka i ofiara i jej portret psychologiczny.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286430

Nie zwracaj na niego uwagi !

On nigdy nie zrozumie, że Polska MA boleć, że Polska MA być jedną wielką raną bo póki będzie boleć Polaków ta Polska to będzie znaczyć, że nigdy nie pozwolą by zginęła.

Pozdrawiam serdecznie.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286432

w takim razie tusk ratuje polske

bo dzieki niemu mozecie cierpiec

jesli JK zaprowadzi prawo i sprawiedliwosc i ogolny dobrobyt

to polska bedzie skazana na zaglade

zginie

 

haslo na dzis

alghedonia

choc generalnie to masochizm

Vote up!
0
Vote down!
0
#286436

Witaj,
śniadanie to mu mogę dać, na obiad już nie zaproszę. Niech wpierdziela suchy prowiant, co na delegację pobrał.

Wyjątkowo zadufany w sobie cymbał, tylko strasznie fałszywie brzmi.

Serdeczności

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286521

"Wyjątkowo zadufany w sobie cymbał, tylko strasznie fałszywie brzmi."

ho ho
cos tam jednak ci iskrzy pod czaszka

(co za dzien dzisiaj - no no)

Vote up!
0
Vote down!
0
#286636

traktorem?
kiepsko zrozumiales moje posty

zapewniam cie ze bardzo ale to bardzo bys sie zdziwil gdybys poznal moj portret psychologiczny

proponuje zalozyc oddzielny watek pt
"wrzutki i bluzgi na polaku mału"
mozna by tam tez smiac sie z form ktorych uzywam
braku interpunkcji PL znaczkow itp

a w innych watkach olac juz wylewanie na mnie pomyj
nie zeby mi jakos to dokuczalo specjalnie
ale tak bedzie chyba wszystkim wygodniej
(jesli zalozycie taki temat dolacze go do swojego opisu
i/albo dodam jako podpis ponizej kazdego posta)

tak czy inaczej
jakis potrecik psychologiczny tu na forum kazdy maluje sobie sam
mozna sie tylko zastanowic
czy to obraz zdrowej psychiki czy nie

czy czlowiek ma wsrodku sama zawisc i jad
czy to obraz cierpien z powodu zyciowych niepowodzen
i szuka sie winnych swojego nieszczescia

otoz wyglada na to ze jest to portal takich wlasnie osob

zeby wyjasnic
postawie pewna teze
ktora pokazuje roznice miedzy nami

wy czytajac moje posty jestescie oburzeni
ja czytajac wasze zalamuje rece

Vote up!
0
Vote down!
0
#286434

Może wygodniej wam będzie i łatwiej myśli ująć w słowa, jak grażdanką będziecie pisać.

Teza o załamywaniu rąk przez полезного идиота zaiście wzruszająca.

Zamieniając samolot na traktor zapomnieliście synku pomniejszyć brzozę i stąd tak kacapski łeb napierdziela.

Zalecam jednak wypoczynek u wód, może Baden Baden i nie jedźcie dwa razy.

A potem kurs, może nie na Łubiance, bo tam przyjmują ludzi z wyższym niż wasze IQ, wystarczy szkolenie u starego ORMOWCA. To wasz poziom.

Dalszej pogody ducha i lotności myśli życzę.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286459

niestety podejrzewam cie o umiejetnosc korzystania z google translate
ale i tak
- znajomosc rosyjskiego
- znajomosc tresci kursow na lubiance
- znajomosc poziomu iq ormowca
- latwosc uzycia formy 'wy'
wyglada znaczaco - nie uwazasz?

gdybym ja to napisalu
wysnulbys z tego oczywiste wnioski ze jestem szkolonym agentem prawda?

doszlismy do miejsca w ktorym pies zaczyna zjadac wlasny ogon
i dobrze - moze komus otworza sie oczy

bo wiesz kto najglosniej zawsze krzyczy...

Vote up!
0
Vote down!
0
#286466

Spadaj już, tu karmy dla szkodników nie zdobędziesz.

A jako żeś wyjątkowo słaby osobnik, to szybko odlecisz w niebyt.

Koniec spaceru, czekają lekarstwa i miły sanitariusz.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286523

raz kantyna raz sanitariusz

maly psiaczek zwykle nie moze mocno ugryzc
wiec probuje wiele razy na ile go stac

a potem klika 'zglosc tresc'
- pse pana admina o sie wyzywa

a myslalam ze masz dzis lepszy dzien (vide poprzedni moj komentarz do twojego posta)

Vote up!
0
Vote down!
0
#286637

Jeśli zechcesz to odpowiesz. A co Ty robisz ? Opluwac każdy może , ja też potrafię. No nadmij się i wykrztuś z siebie więcej niż plwociny. Z chęcią posłucham tego charczenia bo i tak wiem że nie masz nic do powiedzenia.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#286440

Straszny spryciarz z polaku z Mau, nawet mi zaproszenie wysłał.

Otrzymane zapytania

Następujący użytkownicy chcą być Twoimi przyjaciółmi.
polaku mału Zaakceptuj | Odrzuć

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286456

nie schlebiaj sobie za bardzo
nie tylko do ciebie wyslalum

Vote up!
0
Vote down!
0
#286462

Jak widać całodobowy dyżur się trafił. Zejdźcie no kapralu do bufetu i się posilcie, bo wyraźnie słabniecie.

Schlebiałbym sobie gdyby mnie ktoś godny zaprosił, a zaproszenie od was, to żaden honor.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286468

niestety nie wiem gdzie mam isc
podaj prosze adres to sie wszyscy dowiemy

pewnie gdybym zeszlu
to bym ciebie tam spotkalu

rozumiem ze cierpisz na brak towarzystwa na sluzbie

Vote up!
0
Vote down!
0
#286470

"...pewnie gdybym zeszlu..." - a co to za płeć.

Z niższą szarżą się nie bratam, a adresu waszego bufetu nie znam, z powyższej przyczyny.

Brnij dalej, będzie weselej.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286477

:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#286479

Raczej muł i to nie rzeczny, a może dwa w jednym.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286481

"a co to za plec"
bravo!
pokazales ze masz 1 szara komorke wiecej niz 3 podstawowe

jest dosc wesolo
z dokladnosca do tego ze wiekszosc bywalcow* tego forum
nie bawi sie swietnie
tylko cierpi...
bo...
bo drzewo wolnosci...
bo krwawi recerze...
bo przemoca w kajdany...
bo polska musi krawic

ale ciesze sie ze przynajmniej tobie poprawil sie humor na sluzbie

i dobrze ze pomoglum ci sie ujawnic

pozwolisz ze nie bede cie tytulowalu zadnym stopniem
ale nie respektuje waszych stopni

--
*przepraszam tych ktorzy sa tu dla jaj

Vote up!
0
Vote down!
0
#286482

wskaz mi prosze jakis moj cytat
w ktorym opluwam kogos

ulatwie ci
jesli to ze nazywalum kogos frustratem czy madrala
malym czlowiekiem czy guru od pie*enia
jest opluwaniem

to czym jest wyzywanie mnie od agentow hunwejbinow itp
czym jest nazywanie mnie malpka szympansem itd

skoro wiesz ze nie mam nic do powiedzenia
ale mimo to chcesz czegos posluchac to posluchaj
przeczytaj prosze moje posty (rowniez z innych watkow)
zastanow sie nad tym - moze cos zalapiesz

wbrew pozorom
wiekszosc odpowiedzi na moje posty
to tylko przesciganie sie w wymyslaniu obelzywych okreslen

byly moze z 2 czy 3 w ktorych widac bylo ze ktos wogole przeczytal moj text

mozecie klikac w 'zglos tresc' ile wlezie
ogolnie rzecz ujmujac moje posty nie lamia regulaminu
a juz na pewno nie bardziej niz wasze
wiec nie widze powodu dla ktorego mialoby to czymkolwiek skutkowac

ktos napisal ze troluje
to tez nie jest prawda
wyrazam swoje opinie o tematach ktore poruszacie
oraz probuje z wami dyskutowac
(probuje bo jak napisalum byly moze 2 czy 3 posty ktore mozna by nazwac dyskusja)

Vote up!
0
Vote down!
0
#286461

Właśnie jesteś po mału polakiem, z małej literki oczywiście i jeszcze długa droga do tego żeby stac się POLAKIEM.

Twój cytat: "tlucz reflektory w samochodach bialych kolnierzykow
to te gnidy wszystko ci ukradly"

A któż to te gnidy? No chyba że masz na myśli swojaków. A cóż możesz wiedziec o nieistniejącej brzozie?

My, Wy , Oni...no właśnie cóż oznacza Wy?

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#286502

przyznaje ze nienajszczesliwiej zabrzmialo 'wy'
wyniklo to z tego ze zgeneralizowalum
(juz wiem ze troche za bardzo)

przepraszam jesli cos co napisalum przez 'wy' dotknelo kogos nieslusznie

wracajac do twojego pytania
czy mam na mysli swojakow
nie wiem co ty masz dokladnie na mysli mowiac swojaki
ale gwoli wyjasnienia
nie - nie jestem bialym kolnierzykiem

co ja moge wiedziec o brzozie... mysle ze mniej wiecej tyle samo co ty
ani moje ani twoje zrodla nie sa bardziej wiarygodne
tylko dlatego ze sa z jakiejs opcji czy po stronie jakiejs opcji

poniewaz prawdy sa 3
i zadna z nich nie jest 'prawda prawdziwa' ;)
to do konca ani ty ani ja nie dowiemy sie jak bylo naprawde

mozna co najwyzej sklaniac sie bardziej ku ktoryms wyjasnieniom
ktos moglby tu uzyc sformulowania 'wierzyc'
ale to niewlasciwe slowo bo implikuje zaangazowanie (w sensie zalozen wewnetrznych)

a w dociekaniu prawdy zalozenia to droga na manowce
ktora niestety bardzo wielu obecnych tu poszlo

Vote up!
0
Vote down!
0
#286642

Albo jest prawda albo gówno prawda, nie ma prawdziwszej prawdy tak jak nie ma większej połowy.

Tak w ogóle to nic nie wiem.

Mogę co najwyżej podac przepis na dobre grzybki marynowane.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#286731

jeszcze jest bacowe "tys prawda"
dlatego napisalum ze sa 3 prawdy

za przepis bardzo dziekuje
po prostu nie jadam grzybkow z zalozenia
:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#286735

Ten polaku mału,to po prostu,rusek.Wystarczy popatrzeć jak on pisze.

Vote up!
0
Vote down!
0

Janowa

#286643

[quote=Janowa]Ten polaku mału,to po prostu,rusek.Wystarczy popatrzeć jak on pisze. [/quote]

Skoncentruj się proszę na tym, jak ty piszesz.

1. przed to nie stawiamy przecinka
2. po przecinku powinien być odstęp, czyli spacja
3. po kropce takze spacja
4. nazwy narodowości piszemy dużą literą. Ortografia nie jest zależna od poglądów. Chyba że w V RP ją zreformujecie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#286645

"Rusek" to nie nazwą narodowości. To epitet. Widzę, że w III RP wyście już ją zreformowaliście.

PS. Deformacja gramatyczna zamierzona.

Vote up!
0
Vote down!
0
#286647

[quote=tł]PS. Deformacja gramatyczna zamierzona. [/quote]

Rozumiem. Kaleczenie gramatyki jako protest przeciw opresyjnemu reżimowi Tuska. Ktoś tu napisał że "Polska musi boleć". Język polski też zapewne.
Można i tak, tylko po co ? :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#286651

Nie, durniu. To nawiązanie do popularnych niegdyś tekstów satyrycznych "Pana Kierownika". To także protest przeciwko domorosłym "doradcom ortograficznym".

PS. "Dureń" to epitet. Zamierzony. Polecam usługi działu naruszeń. Kończę rozmowę, bo z wieje nudą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#286652

Potrafisz coś wiecej poza rzucaniem wyzwisk czy tam jak wolisz epitetów ? Chyba nie. To rzeczywiście nudne.
Nie ja pierwszy przyp..em się do poprawnosci używania języka ojczystego.

Over & out

Vote up!
0
Vote down!
0
#286656

Ty, durniu, nigdy nic nie zrobiłeś pierwszy. I nie zrobisz. Taka przypadłość gatunkowa. Epigon.

Vote up!
0
Vote down!
0
#286660

Da capo al fine !

Wybacz, ale skąd wiesz co dotąd zrobilem i co zrobię w przyszłości ? A w czym ty jesteś prekursorem, co jest odkrywczego w tym co piszesz ?

BTW. Gratuluję znajomości słowa epigon, przy "durniu" to doprawdy jak komplement

Vote up!
0
Vote down!
0
#286672

Słowo "epigon", durniu, ma kilka znaczeń. Znaczenia owe są zniuansowane. Jedno z nich to: zwolennik przeżywającego się kierunku w filozofii, literaturze lub sztuce. Dureń nie pozostaje w sprzeczności z epigonem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#286682

nie chwytam wciaz po co ten 'duren' caly czas
po co to robisz?
--
jesli drwic to z przywar a nie z czlowieka

Vote up!
0
Vote down!
0
#286695

To proste. Ponieważ uważam @bluesteel za durnia.

PS. Powtarzam moją prośbę...

Vote up!
0
Vote down!
0
#286697

cos sie skasztanilo
(jesli to ja to przepraszam)
--
jesli drwic to z przywar a nie z czlowieka

Vote up!
0
Vote down!
0
#286699

oj bez sensu pakowac sie w przepychanke o jezyku polskim jak sie nie wie o nim za duzo

okreslenie jakiego uzyla w stosunku do mnie janowa
czyli 'rusek' czy tez nawet 'to po prostu rusek'
to niestety nie jest epitet
--
jesli drwic to z przywar a nie z czlowieka

Vote up!
0
Vote down!
0
#286653

To, niestety, jest epitet :-))). Słyszałem o Rosjanach, słyszałem o Rusinach. Nawet o niejakim Rusie słyszałem... ;-). Ale o Ruskach (etnicznych) to nie słyszałem. Chyba, że w formie epitetu ;-))).

Na dzisiaj wystarczy. To miał być miły dzień... ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#286663

def epitetu nie bede cytowalu
ale podam przyklady epitetow
jakimi zostalum tu obrzuconu

'nierozgarniety nastolatek'
'slodka malpka'
'zadufany cymbał'
'полезного идиота' (google translate sobie radzi)
'Straszny spryciarz'
'słaby osobnik'
'muł rzeczny' (tu obrzucajacy sam nie zamotal)

i znaczna czesc z nich pochodzi od jednej osoby

to tak w temacie milego dnia
--
jesli drwic to z przywar a nie z czlowieka

Vote up!
0
Vote down!
0
#286669

A po co mi przykłady cudzych epitetów? :-)))Dyskusja dotyczy tego, czy "ruski" jest/nie jest epitetem, nieprawdaż?
Nie potrzebuję "google translate" do prostych tłumaczeń klasycznych, leninowskich epitetów :-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#286684

znienawidzona wiki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Epitet

--
jesli drwic to z przywar a nie z czlowieka

Vote up!
0
Vote down!
0
#286691

Bezwartościowa wiki.

PS. Nie psuj mi reszty miłego dnia, proszę. Znudzeniem... ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#286694

w potocznym znaczeniu ok
http://sjp.pwn.pl/slownik/2556925/epitet

zwracam honor
--
jesli drwic to z przywar a nie z czlowieka

Vote up!
0
Vote down!
0
#286703

Honor nie podlega zwrotom. Ani reklamacjom :-))).

PS. Na dzisiaj dosyć.

Vote up!
0
Vote down!
0
#286705

Witaj,
tak mi się dzień ułożył, iż nie mogłem uczestniczyć w korepetycjach dla trolli.
Dziękuję za cierpliwość i pomocne pióro.

Coś im tam w łebkach dzwoni, tylko fałszywe dźwięki to.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286946

Do usług ;-))).

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#286950

Nie omieszkam skorzystać, gdy czas nadejdzie.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286961

byla kolejka "na posredniaku"?

Vote up!
0
Vote down!
0
#287102

Tak, tylko to ja daję pracę, a inni czekają w kolejce.

Poskładałeś się w całość i nicki się połączyły, kończ zatem i szukaj nowego wcielenia.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#287208

A o ruskich pierogach słyszałeś ? :)
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#286696

Coś tam słyszałem. Ale nie gustuję ;-))). Kuchnia rosyjska ma wiele ciekawszych propozycji. Choćby w zakresie pierogów...:-)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#286700

A jeszcze ciekawsze propozycje ma Rosja...od kuchni.:))

Vote up!
0
Vote down!
0

mukuzani

#286708

Znawca z was, jak z koziej dupy trąba, coś gracie, tylko charkot dochodzi.

Przed "to" stawiamy przecinek, jeżeli zdanie jest złożone.
Np.: Bluesteel i polaku mału to wilcy znawcy języka polskiego, to matoły jednakowoż.

Kacapy, to też naród ?, a wielu was.

Odnieś się do wpisów polaku z Mau, tam czeka tytaniczna praca, korekta i analiza stylu od łopaty.

Wystarczy przeczytać wasz lemingowy opis, by wiedzieć, żeście bufon niebywały i jeden zwój mózgowy niekarbowany.

"...Zarejestrowalem się ponieważ większość tego co się tu pisze budzi mój głęboki sprzeciw. Poza tym "niepoprawni" userzy będą miećzapewne spory ubaw przy flekowaniu takeigo leminga jak ja..." - tu nie mogłeś zadbać o korektę.

Takich jelonków tu nie karmimy, na odstrzał jedynie.

Czy lepszych bolszewików zaraza jakowaś wytłukła, że taka lichota tu zagląda ?

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286945

alez ty masz komplexy
matko boska!
co sie z toba dzieje?

zdradzisz nam co cie tak boli
ze tak kasasz wszystko co sie rusza
i nie tanczy pod twoje dyktando?

moze by ociupinke chociaz w kazdym poscie
odniesc sie merytorycznie do tematu
jesli nie watku
to chociaz posta na ktorego sie odpowiada
hmm?

o ogorkach to potrawisz deliberowac
oj przepraszam - przeciez ty piszesz "ogórcy"

ciekawe ze sie janowa nie oburzyla
"to rusek - wystarczy spojrzec jak on pisze - ogorcy - rusek jeden"

mozna by sie zastanawiac
jak to?
taki pierwszy tropiciel zdrajcow bolszewikow agentow ruskow
a wymsknelo mu sie "ogórcy"...
no no!?
ale jak juz pisalum
wiesz kto zwykle najglosniej krzyczy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#287105

Pogrążasz się z każdym komentarzem.
Ogórcy wstępują w języku polskim, staropolskim, kresowym i gwarze oraz w wielu innych obszarach mowy i literatury.

I taki mału znowu kulą w płot.

Stwierdzę, to samo, co TŁ - nudzicie mnie.

Na much najlepszy lep lub packa.

Lep zadziałał, a packa w odpowiednim czasie.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#287209

ciasny rozumek podpowiada najprostsze rozwiazania prawda?

jak nie rozumie podtyka "znajome"
jak nie wie - strachy

jesli masz cos do powiedzenia w jakims temacie to powiedz
ale
nie musisz sie wysilac na wrzucanie mi od ruskow agentow zdrajcow bo twoje pojecie na ten temat jest zerowe

--
prosilum zeby zalozyc osobny watek
w ktorym chetni mogliby wylewac pomyje na moje formy rodzajowe interpunkcje PL literki oraz moj nick

i jak mowilum - chetnie dolacze link do tego watku w moim opisie i/lub pod kazdym postem zeby bylo wszystkim latwiej go znalezc

Vote up!
0
Vote down!
0
#286649

Zmykaj już stąd popierdułko i nie obrażaj moich gości.

Nie jesteś żadnym wyjątkowym trollem, a raczej klasycznym przypadkiem bezmózgowia, które przekonane jest o swoje niepowtarzalności.

Dla was czasu szkoda, a na was najlepsze są środku na szkodniki. Deratyzować do skutku.

Wypad !

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286947

nie potrafisz napisac zdania bez blota?
lepiej sie od tego czujesz?

to znany syndrom
podnoszenie wlasnej wartosci przez ponizanie innych

wyobraz sobie ze widzisz z okna dwoje dzieci
jedno z nich to twoje dziecko a drugie...
a drugie mowi do pierwszego
"Zmykaj już stąd popierdułko"
[jestes] "klasycznym przypadkiem bezmózgowia"
"na was najlepsze są środku na szkodniki"

rozumiem ze promieniejesz radoscia
ze to drugie dziecko jest takie madre
i takie rozgarniete
ze potrafi tak dobierac slowa
i tak kwieciscie sie wyrazac
tylko ze jest zwyklym chamem i prostakiem

bo przeciez tak bys wlasnie nazwal to drugie dziecko
prawda?

Vote up!
0
Vote down!
0
#287101

Typowa bolszewickie metody stosujesz, tylko, że w Ameryce teraz to murzyni biją, znaczy się afroamerykanie.

Taka dialektyka jest może dobra na waszym poziomie, mnie teksty typu - a co by było... - nie biorą.

Ja piszę nie do człowieka, tylko do jego sieciowej kreacji, a ta jest wyjątkowo nierozgarnięta, mimo, że rżnie asa.

Na teksty pisane z pominięciem zasad interpunkcji, gramatyki, ortografii i polskich znaków nie będę więcej odpowiadał. Również ze względów merytorycznych na odpowiedź nie zasługują.

I nie przypisuj mi tego, czego nie piszę.

Jak to mentalność bolszewicka emanuje w metodach.

Was nie trzeba poniżać, jesteście poniżej jakiegokolwiek poziomu.

I nie przyłaź tu więcej żebrać, zapłaty szukaj wśród swoich.

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#287207

no za to ty jestes rozgarniety jak kupa lisci

lubisz pyskowki co
dobrze sie w nich czujesz
szczegolnie ze cala twoja "merytorycznosc" to bolszewiki agenci itd a z tym trudno dyskutowac

generalnie w srodku pusto jak w bebnie derwisza

gdybys mnial cos do powiedzenia to bys pewnie powiedzial
a nie zaslanial sie tylko tym ze ja na cos tam w twoim mniemaniu nie zasluguje

to juz ktorys watek w ktorym pokazujesz ze
twoj robaczek mozgowyjadaczek wyje z glodu

nastepnym razem odpowiadaj na jakis temat
temat watku lub posta

a jak nie to spadaj na bambus
(to tak wg twojej retoryki)

btw
kliknij sobie 'zglos tresc' moze bedzie ci troche lepiej

Vote up!
0
Vote down!
0
#287220

Nie możesz beze mnie żyć jak widać.

A po co mam zgłaszać takie "mału".

Nie lubię pyskówek, a wy wpadliście tu nie by merytorycznie dyskutować.

Jesteś na dobrej drodze do eksplozji uczuć i inwektyw.

Jakże od was czuć geny bolszewickie, w każdym zwrocie i metodzie opluwania i manipulacji.

Nie śmieć mi tu, jak chcesz porozmawiać, to znajdź sobie swoje towarzystwo, ja porad sercowych nie udzielam.

Nie nudź i nie roń łez, życie ma to do siebie, że w każdej chwili może sprawić niespodziankę.

Może gdzieś czeka bratnia dusza, na Twoim poziomie.

Żegnam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#287226

Śmiesznie i dowcipnie, gdyby to wszystko nie wiało smutkiem i degremgoladą naszego państwa. Co robić ? Zewrzeć szeregi i wykurzyć to bractwo. Nawet tym "ohydnym" Kaczyńskim !

Vote up!
0
Vote down!
0
#286433

Wyszło śmiesznie i głupio, bo zamiast DEGRENGOLADY  - wyszła jakaś degreMgolada ! Dobrze, że zauważyłam  lapsus, bo mogliby mi , jako ignorantce,   zakazać  zabierania głosu. A tak, może jeszcze się powymądrzam....

Vote up!
0
Vote down!
0
#286435

gość z drogi

oprocz takiego jednego młodego,dobrze wykształconego z Duzego Miasta,złotego chłopca....

własnie leci kabarecik pod tytułem "Złoci chłopcy i parasol ochronny "

autor :) Donald Tusk

reżyser N>N

sponsor : Vincent bez Pesela i bez Ojczyzny...

aktorzy ...lista płac z Portfela Spólka z OO /pod auspicjami  "Państwo Miłości" i Kolegów"...../

"przyjazne Panstwo dla kolesi i dzieci ICH"

dycha 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286484

"własnie leci kabarecik pod tytułem "Złoci chłopcy i parasol ochronny "

autor :) Donald Tusk

reżyser N>N

sponsor : Vincent bez Pesela i bez Ojczyzny..."

Ciekawe towarzycho w tym "żondzie" - Donek, którego Mutter na starość uczyła się polskiego, Vincek Niewiadomoskąd - taki Jan Bez Ziemi to przy nim pikuś pikusia pikusiów, Radek - obywatel "dwojga narodów", a może nawet czworga i oczywiście farbowany chrabja z psiej budy z fałszywym sygnetem rodowym i żeby tylko...

Towarzychu nic dodać, nic ująć i nie dziwota, że głośno zastanawiamy się czemu.... Polska nie może być Polską !
Bo w rękach takich "czystych Polaków" po prostu nią być nie może !

.........

...Ku pokrzepieniu serc po raz kolejny "Psalm rodosłowny" zamieszczam. Ku pokrzepieniu i ku rozwadze (i na złość) "różnum polakum małum", które żeby "być" szukają kumoterstwa i protekcji opłotkami zamiast samemu wypracować sobie własne imię. Rozwadze - skąd i dlaczego po wiekach istnienia dziś wciąż jesteśmy... i jak przez następne wieki przebyć.

"(...)Bóg jest ze mną,
orzeł nade mną
choć się skryję
to wypłynę,
a bądź pewien,
że nie zginę !"
!!!!

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286549

Oni są wszyscy bez ojczyzny dlatego chcą odebrać ojczyzne Polakom. To jest stado gudłaji , naród wygnany, bez ojczyzny stałego miejsca na ziemi. Dlatego im nie zalezy kogo okradają , mordują,  gnębią. Tuski, Rostowskie, inne przybłedy a jest ich dość w naszej Polsce niestety po wymordowaniu prawdziwych Polskich elit uzurpuja sobie prawo do tej ziemi - POLSKIEJ ZIEMI i wszystkiego co na niej i pod nią.

http://web.archive.org/web/20080609003430/http://www.polonica.net/warto_byc_Polakiem.htm

Vote up!
0
Vote down!
0
#286594

gość z drogi

Dzięki :)

"Właśnie leci kabarecik"zakończył swój występ,na Dzisiaj :)

złoci chłopcy pod ochronnym parasolem Kolegów POszli sPOkojnie spać,role rozdane,następny dzień można bez problemów  rozpocząć nowym dilem,ORMO czuwa ....

Ossallo ,ale dożyliśmy czasów....niby śmieszno,tylko dlaczego nikomu nie chce sięśmiać....?Ile Polski jest jeszcze w Polsce....?

moze Ty wiesz,bo ja zaczynam mieć kłopot z liczeniem....

WSI sPOkojna 

WSI wesoła i tfurcza  :(

na pewno już śpisz Ty i Twoja Rodzinka,więc stukam cichutko, by WAS nie obudzić i zostawiam CI na ranne czytanie ,

Dobrego DNIA :)i słoneczny uśmiech :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286596

Witam,
a może nawet degrengolada to za mało, by opisać stan ducha i umysłu władzy i jej akolitów.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286522

"(...) a może nawet degrengolada to za mało, by opisać stan ducha i umysłu władzy i jej akolitów."

Ducha w tej waaadzy nie ma bo... nigdy nie było, umysł waaadzy też zdominował najprymitywniejszy z prymitywnych instynkt samozachowawczy. Na ich tle ameba ma więcej zdolności honorowej niż Tusk i jego satelici, akolici i inni -ici do kupy wzięci. O moich patriotycznych ogórkach kiszonych nie wspomnę ale o tym może uda się w weekend bo mi młodzież aparat foto podp.... , a chcę garniec gliniany po Babuni sfocić. Ma chyba ze 100 lat, a wciąż jak nowy i... jak tak dalej pójdzie to moja krupnikowa ;);) contessina też ogórki w nim kisić będzie ! Patriotycznie i patriotyczne !
Pozdrawiam serdecznie.

Panna zwierzyniecka z nadania.

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com/watch?v=Zssi

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286553

mam takie dwie kamionki, jedna wielka, a druga średnia. Ogórcy małosolne kiszą się znakomicie, ukisiłem też nie raz barszcz czerwony. Nabyłem też moździerz kamienny i specjalny tasak do ziół. W kuchni, jak w życiu, bez narzędzi pracy nie wykonasz. A do kiszenia ogórków wymyśliłem własną mieszanką z dodatkiem ziół i papryki czuszki. Nieźle potem dają takie ogórki.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286586

Ja ogórki - bez czuszkowych i inszych fanaberii ! Tylko chrzan, czosnek, koper, gorczyca (czasem z trudem zdobywana bo u mnie za ciepło by rosła) i sól. Reszty dokonuje... moja polska nienormalność czyli garniec po Babci chuchany i dmuchany przez lata by się nie stłukł, a powędrował ze mną po Europie zanim ostatnia właścicielka (czyli ja) się "ustatkowała". ;);)
Mam jeszcze 2 inne pamiątki po Babci, które tak ze mną wędrowały i przekażę je w stanie nienaruszonym drugiemu pokoleniu.
Co z tym "dziedzictwem" zrobi - nie wiem. Wiem tylko, że przeżyły wojnę i zrobiłam wszystko by podczas własnych tułaczek zachować je w takim stanie, w jakim otrzymałam.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
... Tak trudno iść się wyspowiadać mając świadomość, że spowiednik... dopiero co wyszedł z burdelu !
_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.y

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#286613

Toż i ja robię takie klasyczne, ale czasem nie zaszkodzą wariacje na temat.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286948

Nasze babcie i prababcie nie kupowały słoików, wszystko było przygotowywane pod czujnym okiem gospodyni. Roboty było zapewne wiele ale i satysfakcji kiedy otwierało się konfitury z dzikiej róży do ciasteczek i na dokładkę nalewkę z wiśni.
Plony może nie były imponujące ale za to zdrowe. I niech nam kurde na zdrowie nasze ogóry , maliny, grzyby, zioła, gruchy , jabłka, mięcha …ot co, niech nam zazdroszczą tradycji ci co jedzą wursty i inne schweine schinken , wykolorowane i wyszprycowane E …coś tam .

Ogóry też zrobiłam ale bez ekstra dodatków, kiedyś kombinowałam z ziołami i liscmi, potem okazywało się że więcej było dębu, czarnej porzeczki, wiśni, chrzanu itp, które zajmowały pół słoika a w środku znajdowały się cztery ogórki.

Dziś dostałam na targu przepis na polskie buraczki- sałatkę do zimowej spiżarni oczywiście. Jeszcze nie próbowałam ale zrobię, jak ma by koniec świata, to chociaż sobie pojemy:

3kg buraków,
6 dużych cebul
5 strączków ostrej papryki

Zalewa:
1 szklanka octu
1 szklanka cukru
1 łyżeczka soli
5 szklanek wody

Do zalewy dodajemy pokrojoną cebulę i papryczkę, gotujemy i zostawiamy do ostygnięcia, buraki gotujemy, ścieramy na grubych oczkach, zalewamy i do słoików. Pasteryzujemy 5 min.

Ot i co, przepis od starszej Pani, matki, babki Polki.

Poza tym polecam polskie , tradycyjne przepisy kulinarne naszej szanownej, polskiej prababki -Lucyny Cwierczakiewiczowej.

Pozdrawiam
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#286730

Przepisów ci u nas dostatek, ale dobrych nigdy dość.

Ćwierczakiewiczowa jak najbardziej, ale i inne książki przedwojenne też mam.

Tyle, że do takiej pracy w kuchni trzeba całą rodzinę i służbę zaciągnąć.

Pozdrawiam Serdecznie

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286949

Tak mi się skojarzył ten tytuł z dzisiejszymi głosami posłów na sali sejmowej kiedy zadawali pytania premierowi i jego podwładnym. Otóż jeden z posłów PO najwidoczniej zdenerwowany waleniem w premiera jak w bęben raczył zwrócić uwagę, że to przecież za rządów PiSu funkcjonowały (czy były wprowadzone - uleciało mi to), te przepisy i to wina PiSu, że teraz mamy aferę AG. Biedny Kaczyński. Nie przewidział, że apetyty znajomych królika tak bardzo się zaostrzą, że zaczną odzierać ze skóry zwykłych Polaków. A myślałam, że nie doczekam się stwierdzenia iż to Kaczyński jest winny. A jednak!
Oczywiście, że ta cała sfora przejęła się dobrymi wzorcami PRLu i korzysta z nauk ówczesnych autorytetów garściami. Oni bowiem wiedzieli dobrze do czego służy władza i jak ją należy wykorzystywać. Niemniej myślę, że do lektur obowiązkowych dopisano obecnie nowość w postaci lektury Orwella, bo bez znajomości tegoż chyba niemożliwe byłoby takie sprawowanie władzy aby na dobre wprowadzić podział na równych i równiejszych. To bowiem pozwala zwykłych równych wsadzać do kicia za bzdety a tych równiejszych wynagradzać profitami za przekręty. Wszystko w imię władzy. I nie tylko władzy, bo i własnej kieszeni.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#286582

Witaj,
oni tam mają swoich specjalistów, a wielu z przeszłej epoki. Jak się jednak okazuje duża część społeczeństwa reaguje najlepiej na propagandę w stylu komunistycznym, mają to we krwi i genach.
Co ciekawe sami działają jak bolszewicy, a nam przypisują takie cechy.
Ja sądzę, że Amber Gold, to test, zarówno na społeczeństwie, jak i na władzy. To, że wciągnęli w nią sporo ludzi władzy jest nie bez znaczenia.

Chcieliśmy kapitalizmu, to mamy, tylko w wydaniu czerwonych.

Serdecznie Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286588

gość z drogi

a ja mam możdzierz jeszcze po Babci i zawsze ucieramy w nim zioła

na bigos świąteczny,makutrę też  :)))

do ogórków,dodawałam za starą radą korzeń chrzanu i liście porzeczki czarnej,i dębu....

serdeczności prosto ze spiżarni... :)

10 nocna :)

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286601

gość z drogi

właśnie mamy super efekt Nocnych rozmów platformy obłudy z Nami

Panie Antoni Macierewicz,dzięki za obraz zaprzęgniętych "koni" do samolotu

złotego Chłopca....

a tak na marginesie,jak długo POzyje ów Chłopiec,"Młody Byznesmen"?

/czy ktoś jeszcze pamięta słupy z pod Częstochowy i ich śmierci samobójcze i nie tylko ?

10

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#286602

Makutrę mam, stare moździerze też, ale ząb czasu je nadgryzł. Mogą być też liście winogron.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#286943