APEL DO ZIOBRO PODPISANY

Obrazek użytkownika insurekcjapl
Kraj

Umieściłem na tym forum tekst apelu, który mi nadesłano via poczta zza granicy. Teraz mam już wersję autorską, podpisaną. Przytaczam z odnośnikiem do komentarzy pod uprzednią publikacją:
http://www.niepoprawni.pl/blog/1801/chetni-wesprzec-ziobro

APEL

Zebrani w Katowicach w dniu 5 listopada 2011 r. przedstawiciele ugrupowań niepodległościowych i pro-społecznych zwracają się do wszystkich działaczy środowisk patriotycznych, by w obecnej sytuacji zaistniałej w naszym kraju poświęcili się budowaniu szerokiego ruchu politycznego, skupiającego różne środowiska, stowarzyszenia, organizacje niepodległościowe, chrześcijańskie, narodowe, ludowe, osób działających dla dobra Polski i Polaków na różnym polu – jako otwartego ogólnonarodowego ruchu społecznego - FEDERACJI suwerennych środowisk (działających autonomicznie i solidarnie jak np. Partia Republikańska w USA).

Wieloletnie doświadczenie działania „monolitycznych” partii politycznych, o strukturach kierowanych „z góry” (co wynika z natury partyjnej ordynacji wyborczej do Sejmu) niesie z sobą konflikty oraz oznacza niekontrolowaną władzę partyjnego aparatu a w konsekwencji zamkniecie się na postulaty społeczeństwa.
W naszym głębokim przekonaniu cele takiej FEDERACJI powinny obejmować najważniejsze problemy ustrojowe państwa:
- zmianę ordynacji wyborczej, wprowadzenie wyboru posłów w jednomandatowych okręgach wyborczych i likwidację antyobywatelskiego rozwiązania jakim są tzw. listy partyjne, na gruncie których właśnie wyrasta niekontrolowana przez nikogo władza oligarchów;
- głęboką reformę wymiaru sprawiedliwości – wprowadzenie zasady wybieralności sędziów i prokuratorów oraz ławy przysięgłych czyli ustanowienie społecznej kontroli nad władzą sądowniczą;
- zabezpieczenie ekonomicznych warunków egzystencji społeczeństwa poprzez m.in. ustanowienie państwowej kontroli nad działalnością wielkich banków i instytucji finansowych;
- włączenie do współodpowiedzialności za państwo polskie młodych Polaków, którzy są spychani na margines. Kolejne rządy nie prowadzą z osobami urodzonymi od lat 80-tych XX w. żadnej debaty ani nie prezentują im żadnych perspektyw na godne życie w przyszłości - pozostawiając im jedynie poszukiwanie kolejnych umów śmieciowych lub wyrzucając na emigrację.
- zabezpieczenie prawa społeczeństwa do uzyskiwania rzetelnej informacji z mediów. Niedopuszczalna jest obecna sytuacja, w której właściciele głównych koncernów medialnych stanowią poważną siłę polityczną, angażując się po jednej ze stron politycznego sporu i przez jawnie stronnicze działania manipulują opinią publiczną.

Lista zasadniczych zagadnień ma charakter otwarty do dyskusji.

Jesteśmy gotowi uczestniczyć w budowaniu takiej szerokiej FEDERACJI, narodowego i obywatelskiego ruchu, w którym postulaty programowe różnych nurtów społeczno-politycznych będą mogły być swobodnie wyrażane, w wolnej debacie, bez napiętnowania i wykluczenia ze strony „jedynie słusznego” kierownictwa.

Proponujemy roboczą nazwę FEDERACJI: Porozumienie Polskie.

Tylko działanie w takiej szerokiej formule daje szansę na prawdziwe odzyskanie suwerenności przez Polskę i Polaków! Zamiast jałowych sporów proponujemy współpracę i życzliwość. Wielokrotnie działając solidarnie odnosiliśmy zwycięstwa.
Czas - zgodnie z zapisem art. 4 Konstytucji RP - przywrócić zwierzchnictwo Narodu nad instytucjami własnego Państwa!

Kornel Morawiecki
Przywódca opozycji demokratycznej w PRL,
założyciel „Solidarności Walczącej”
Elżbieta Postulka
Lider Krajowej Wspólnoty Emerytów, Rencistów i Kombatantów
Janusz Sanocki
Lider Ligi Nyskiej, Stowarzyszenie „Obywatele Przeciw Bezprawiu”
Adam Słomka
Przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej
- Obóz Patriotyczny
Adam Wędrychowicz
stowarzyszenie Polska Racja Stanu „Piast”
Zygmunt Miernik
Prezes Ogólnopolskiego Ruchu Obrony Bezrobotnych
Mariusz Cysewski, Jan Jączek
Koordynatorzy „Stowarzyszenia na rzecz Praworządności”

Katowice 5 listopada 2011 r.

Kontakt: federacja2011@onet.pl

Brak głosów

Komentarze

-"Kornel Morawiecki - stróż nocny czy Prezydent RP ?........... Jeśli ktoś mógłby próbować budować jakąś IV Rzeczpospolitą to właśnie taki człowiek jak Morawiecki - inteligentny, odważny, uczciwy.... W 2011 roku Morawiecki mógłby stać się poważnym graczem na polskiej scenie politycznej, trzymając w szachu największe dziś partie polityczne........Jeśli uda się Morawieckiemu wejść inteligentnie i na stałe w internet...." Itd itp. Panie Kornelu - to nie jest śmieszne :(((

 -Elżbieta Postulka http://seniorzy2rp.org.pl/

-Janusz Sanocki http://www.ngopole.pl/2011/03/05/janusz-sanocki-%E2%80%93-zawsze-pod-prad/

-Adam Słomka http://czaswarszawski.pl/artykul.php?id_a=708&id=88

-Adam Wędrychowicz Poseł ROP. -

Zygmunt Miernik - bezrobotny z Katowic http://www.praworzadnosc.com.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=11&Itemid=16 http://prawica.net/info/26567 Kombatanci i bezrobotni :)))))

Vote up!
0
Vote down!
0
#197790

Skąd ten tytuł? Dlaczego Apel do Ziobry????
tytuł brzmi:
Apel do środowisk patriotycznych celem powołania federacji: Porozumienie Polskie
http://www.ngopole.pl/2011/11/06/apel-do-srodowisk-patriotycznych-celem-powolania-federacji-porozumienie-polskie/#more-11995

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#197838

boki zrywać :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#197841

Mapety to jest to

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#197846

Zebrani w Katowicach w dniu 5 listopada 2011 r. działacze ugrupowań niepodległościowych zwracają się do Pana Zbigniewa Ziobro, by w sytuacji jaka nastąpiła po wydaleniu go z szeregów partii „Prawo i Sprawiedliwość”, poświęcił się budowaniu szerokiego ruchu politycznego, skupiającego różne środowiska niepodległościowe, organizacje i ludzi działających dla dobra Polski i Polaków na różnym polu"
http://www.niepoprawni.pl/blog/1801/chetni-wesprzec-ziobro

To się wylęgło na NE.

Są konsekwentni w tym szkodzeniu PiSowi. Przed wyborami chcieli mu wyrwać głosy, a teraz wzmacniają Ziobrę, żeby wyrwał posłów z klubu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#197857

co niniejszym się stało, 16 posłów opuściło klub PiS.

http://www.rp.pl/artykul/16,748402-Solidarna-Polska---klub-zwolennikow-Ziobry.html

 

Niby poszli na swoje, ale wozić się będą na PiSie. Nic, tylko podziwiać sprawność fachowców ze WSI, tak z tworzeniem, jak i z "niezdążaniem"  :(

Vote up!
0
Vote down!
0
#198135

Ataki – w mediach z informacją jak to PIS przegrał jest to tylko temat zastępczy, bo jakoś trudno wszystkim wykonać analizę rozkładu nieważnych głosów w głosowaniu do samorządu w 2010.

Wykonanie prostego działania tz. od liczby kart wydanych odjęcie liczby głosów ważnych w danym obwodzie głosowania np. do sejmiku w województwie mazowiecki.

Pokazuje że nie jest tak jak nam próbują wmówić że społeczeństwo nie widzi manipulacji i wybiera prawidłowo ale tylko jakaś niewidzialna ręka koryguje wyniki wyborów (no bo jak to nazwać).

Zjawiskiem, które szczególnie niepokoi, jest katastrofalny stan naszej wolności.

Nadal nikt nie jest wstanie zorganizować obywatelskiej ochrony rzetelności w komisjach wyborczych a jest szczególnie bardzo ważne i niezbędne w kontekście braku rzetelności które można zobaczyć na stronie www.pkw.gov.pl.

Dlaczego są takie rozbieżności w obwodowych komisja wyborczych województwa mazowieckiego w danych na stronie PKW.

Anomalie które istnieją wśród danych po wyborach samorządowych w 2010 nasuwają pytania, dlaczego oficjalne dane podawane przez obwodowe komisje wyborcze i PKW to znaczy:

 • uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych które się różnią się na różnych listach tak bardzo:
  • do sejmiku,
  • do rad powiatu,
  • na prezydenta, burmistrza, wójta.

Dlaczego w obwodowych komisjach wyborczych popełniono tyle błędów polegające na podawaniu rozbieżnych liczb uprawnionych (liczba osób uprawnionych która jest stałą na dany dzień) oraz liczbę kart wydanych, (dane zaznaczone żółtym tłem).

Dlaczego w tak dużej liczbie obwodowych komisji wyborczych województwa mazowieckiego w głosowaniu do sejmiku procent głosów nieważnych jest dużo wyższy od średniej krajowej.

Czy to oznacza że województwie mazowieckim 303 351 wyborców poszło głosować i samo źle zagłosowało do sejmiku mazowieckiego.

Wykaz danych z poszczególnych okręgów z informacją z obwodowych komisji wyborczych, rozbieżności zostały zaznaczone kolorowym tłem i innym kolorem cyfr dołączony linkach:

 • http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaaxw.png
 • http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaana.png
 • http://s2.ifotos.pl/img/WarszawaO_hseaaex.png
 • http://s3.ifotos.pl/img/WarszawaO_hsnsaaq.png

Zaobserwowane manipulacje wykonane podczas wyborów samorządowych w 2010 r. już nie cofniemy ale zdobytą wiedzę można wykorzystać w nadchodzących wyborach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#197848

link -
o co Ci chodzi . strona główna :)
i ?
Jeśli idzie o "obserwatorów" było nieżle :)
nie rozumię dlaczego KC PiS-u nie podał ilości "mężów i żon":) (z mich info -było nieżle ).
Czy tu chodzi o dezinformację i wykwity tego typu jak u Ciebie?

te końcowe linki co mają wykazać?

Vote up!
0
Vote down!
0
#197850

A Patriotyczne Stowarzyszenie Szambonurków Pcimskich????... Konfederacja Baniek Mydlanych Orawy Wyżnej????....
To ja chyba też nie.
Zbyt wąska formuła.:):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#197861

I kochać Rasije matiuszke co to nas w 44 i 45 wyzwoliła i budować Europę od Atlantyku do Pacyfiku pod przewodnictwem Słowian!
Beze mnie i ostrzegę każdego.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#198005

Beza tyż ?
Od dzisiaj tylko razowiec z własnego wypieku :)

http://www.youtube.com/watch?v=1BGqkmPIbZQ

Vote up!
0
Vote down!
0
#198008

Wszystkim świeżo upieczonym antykaczystom proponuję zapoznanie się z tekstem "Zbigniew Ziobro gra o życie? Jakie haki maja na dysydenta z PIS?" autorstwa Zbigniewa Szymowskiego:

http://nczas.home.pl/wiadomosci/polska/zbigniew-...

Warto wiedzieć i to, co tam napisano

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#202242