PiS nie zaprasza? Zaprośmy PiS ! (3)

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Do napisania tej notki skłonił mnie wpis gadającego Grzyba  pt.„ Wrocławski „coming-out” niezależnej blogosfery” (http://niepoprawni.pl/blog/287/wroclawski-coming-out-niezaleznej-blogosfery), który jest dowodem, że wiele  można gdy się chce.

Wysłuchałam całego zapisu z wrocławskiej konferencji „Pytania o polską niepodległość” i niestety  wniosek jest tylko jeden -  kontakt człowiek-człowiek  to jest coś, czego żadne odsyłacze, żadne linki, żadne wnikliwe czytanie materiałów informacyjnych, artykułów itd. nie zastąpi ! Kontakt człowiek-człowiek  to jest ta przysłowiowa woda i powietrze, bez których nie można. Niech ten kontakt będzie tylko przy pomocy klawiatury komputera ale to już jest dialog. Tylko tak można znaleźć szersze audytorium, tylko tak można nawiązać z nim kontakt, zainteresować sobą, pozwolić się poznać. Ponad dwugodzinny zapis w notce Gadającego Grzyba pozwolił  poznać pewne detale "od kuchni". Przyjmijmy, że ja akurat je znam (ale i tak wcale nie nudziłam się przez czas słuchania). Ile osób natomiast ich nie zna, a ponieważ nie zna więc jak ma się zainteresować, jak przyciągnąć jego uwagę ?  Poprzez KONTAKT ! Niech on będzie tylko raz na jakiś czas, ale to kontakt  powoduje, że  człowiek zyskuje  zupełnie inne spojrzenie i inne podejście do spraw, to kontakt sprawia, że popatrzy na nie przez pryzmat rzeczywistości i  czuje się ich jakby współuczestnikiem, współtwórcą.

W relacji Gadającego Grzyba jest wszystko to czego brakuje ze strony PiS – zainteresowania !  Się i sobą ! O ile relacja elektorat – PiS jest, to PiS - elektorat pozostawia wiele do życzenia.

Ot, choćby taki fakt – pod moją notką z 10 stycznia b.r. pt."PiS nie zaprasza? Zaprośmy PiS !", zamieścił komentarz p.Robert Pieńkowski*  z Wrocławskiego Zarządu Pkręgowego PiS (RP, 13 stycznia, 2013 - 07:37). Napisał w komentarzu „PiS tu jest... (...)Po prostu jest i w tym sensie nie ma potrzeby ekstra go zapraszać.”.   

Porównajmy różnicę między „jest” i jest” na przykładzie portalu Niepoprawni.pl: oto z jednej strony są Niepoprawni - piszą i komentują, kłócą się i żartują. Z drugiej strony  jest  "koło napędowe" NP.PL w postaci np. Gadającego Grzyba, MarkD, którzy też tu są - na łamach portalu, w postaci swych notek, komentarzy, relacji itd.  Oni wszyscy na prawdę !

A gdzie jest PiS ?

Pytam bo podobno jest ! Pytam bo jednak go nie widzę !

Słup ogłoszeniowy na ulicy również „jest” bo stoi na niej ale z tego nic nie wynika dopóki jest tylko słupem. Gdy wypełni go jakaś treść, np. w postaci afiszów, ogłoszeń – dopiero wtedy zaczyna spełniać swoją funkcję, choć tylko w jakimś stopniu bo o spełnieniu  roli w całości można mówić  dopiero wtedy gdy czytający afisze, ogłoszenia itd. pójdą na koncert, spektakl, spotkanie, wystawę, czyli w miejsca z tego słupa anonsowane. I idą, ale tam spotykają nie kolejny słup, a „coś”/ „kogoś”.

Słup w człowieka się nie zamieni ale człowiek w słup jak najbardziej. Tak właśnie wyszło z PiS-em, który rzekomo na Niepoprawni.pl jest, a który odesłał zainteresowanych Niepoprawnych.... na stronę PiS.

Czyli na słup.

Przecież nie o to chodziło ! Natomiast całkiem inaczej wyszło np. na konferencji, z której relację zamieścił Gadający Grzyb, a na którą przybyli prelegenci nie przebywający na codzień w Polsce ! Nic im nie stanęło na przeszkodzie być we Wrocławiu i zainteresować blogosferą zebrane audytorium. Od nich słuchacze dowiedzieli się o wiele więcej niż ze stron www.Niepoprawni.pl czy www.blogosfera24.pl.

I o to chodziło ! Nikt z nich nie stanął przed mikrofonem by powiedzieć „jestem” i wyjść.

Dwie kwestie na koniec...

Pierwsza - co mają zrobić ci Niepoprawni, którzy np. nie mają możliwości pójścia na spotkanie z delegatem PiS bo np. mają problemy z poruszaniem się, mieszkają zagranicą itd., itp. Ale mają komputer, on jest ich oknem na świat i instrumentem komunikowania się z innymi i mają pytania, na które odpowiedzi nie znajdą nigdzie, a chcą je zadać bo są zainteresowani losem Polski i sposobami jej naprawiania.

Druga - podobno środowisko Niepoprawnych jest zbyt małe by poświęcać mu uwagę lub zabiegać o jego sympatię ale... w głosowaniu gdy zabraknie jednego głosu kandydatowi to przegrywa.

Tym brakującym do wygranej głosem może być właśnie głos takiego odesłanego „na słup”   sympatyka !...

To właściwie by było na tyle.

* http://niepoprawni.pl/blog/1792/pis-nie-zaprasza-zaprosmy-pis

 

Brak głosów

Komentarze

Otóż to !
Jeśli nie zmienią swojego stosunku do komunikacji z wyborcami, to przegramy następne wybory.
My , patrioci.
Szkoda.
Trzeba więc znaleźć inne metody i środki komunikacji.
I inne metody działania.

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#324352

To może będzie posadami lukratywnymi
A te jak w Europarlamencie
Będą niedługo obecne na firmamencie
Może bardziej skusi niż MO
Do której się dobrze szło
Prezesa tymczasem nie należy obciążać
Bo pewnie trudno będzie nadążać
Strata kolejna na niego spada
Niepokój niech się nie wkrada
Pozdrawiam

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#324354

Jednym słowem , wyszło jak przewidywałem . Na mój apel do Ciebie , o spotkanie Niepoprawnych  w realu , odpowiedzi nie było . Mogę się tylko domyślać , jaki był tego powód , ale nie będę tego roztrząsać . Jednym słowem , wiele osób tu piszących , niewiele ma wspólnego z przymiotnikiem NIEPOPRAWNY ,

Poprawność , jest niestety cechą głupców i niewolników .

Wiem , wiem . Za chwilę dostanę reprymendę , od tych najbardziej ..........niepoprawnych .

TYBERIUSZ

#324374

Zapraszaj kogo chcesz i gdzie chcesz w realu ale rób to na swoim blogu !
Moja notka traktuje o obecności PiS na Niepoprawni.pl i o dyskusji PiS z Niepoprawnymi na Niepoprawni.pl.
Tylko i aż.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#324426

Napisałeś :

Jednym słowem , wiele osób tu piszących , niewiele ma wspólnego z przymiotnikiem NIEPOPRAWNY ,

Portal NP znosi różne opinie różne zdania na temat w jakim się wypowiada autor danego wpisu . Contessa słusznie zwraca Ci uwagę zebyś wyszedł z taką propozycją na swoim blogu ( wystarczy zwrócić się do Administracji i na okres próbny będziesz go miał ) . To jedna sprawa . 

Jakim prawem oskarżasz wiele osób tu piszących ze niewiele mają wspólnego z przymiotnikiem NIEPOPRAWNY.

Ale to nic . Piszesz :

 

Poprawność , jest niestety cechą głupców i niewolników . 

 

Rozumiem więc ze jestem głupcem i niewolnikiem . Jeśli nie zgodzę się z Twoim zdaniem to jestem poprawnym ?  Czyli głupcem i niewolnikiem . No nie . Rano czytam ze NP to idioci , teraz ze NP to głupcy i niewolnicy .

Ja Twoją ideę rozumiem , tylko widzisz to druga forma kontaktu , pierwszą proponuje Contessa .

Nie każdy NP w kraju ma czas na spotkania w realu , chociaż to na pewno także dobry sposób . Ale ludziska pracują , żeby związać koniec z końcem. Nie mówię już o kosztach np dojazdu , pobytu .

Już pisałem ale widocznie to przeoczyłeś 2,2 mln Polaków jest za granicami kraju - zgodnie zresztą z planem Tuska, jak oni mają do tego się odnieść , a po trzecie szanuj właściciela bloga, odnoś się do jego tematu jaki porusza  konkretnie i na temat, a każdą nową inicjatywę zgłaszaj oddzielnie . 

Słusznie przewidywałeś że otrzymasz reprymendę , na razie łagodną ale uważaj bo może ona być ostrzejsza .

 

 

 

 

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#324439

Jesteś ostatnią osobą na tym portalu , którą chciałbym nazwać głupcem , ale jeśli tak to odebrałeś , bardzo przepraszam . A co do reszty mojej wypowiedzi , to swego rodzaju poprawnością NIEKTÓRYCH  tu komentujących , jest ślepa wiara w PIS i bezkrytyczna ocena działalności tej partii .

TYBERIUSZ

#324517

Jesteśmy małą społecznością, małą ale dość dobrze funkcjonującą, zupełnie podobnie jak w tzw. podstawowej komórce społecznej jaką jest rodzina. Rodzina też jest mała i składa się z małej ilości osób ale zwartych, zgranych, podobnie myślących i polegających na sobie.
PiS nie rozumie, że powinien te "komórki" pozbierać, policzyć i stworzyć jeden wspólny organizm.
Bawią się w swoją politykę, gęgają coś od rzeczy u Lisów i na polszmatach a my pozostajemy bezpańscy i niezagospodarowani.
Jest w Niepoprawnych ogromny potencjał, nie rozumiem dlaczego PiS nie próbuje nas do siebie przekonać.
Nawet taki zagorzały sympatyk PiS (chyba nawet członek) i jednocześnie wybitny bloger jak Seawolf nabrał wody (chyba morskiej) w usta. A przecież, to on zna mentalność niepoprawnych jak mało kto i gdyby chciał mógłby stać się pośrednikiem, mediatorem, managerem, czy przedstawicielem stron.
Obawiam się, że PiS na olewa.
Jesteśmy potrzebni jedynie do głosowania.

Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324383

Chyba przecenia Pan panie tancerzu możliwości tego portalu.
Nasza mała społeczność lubi siedzieć w cieple domowego ogniska i klikać w długie,zimowe wieczory :)
Pozdrawiam

markiza

#324392

Może faktycznie przeceniłem możliwości tego portalu, natomiast z całą pewnością nie przeceniłem potencjału i możliwości tych ludzi. Często jeden mądry za biurkiem potrafi zrobić więcej dobrego, niż dziesięciu głupich z widłami.
Proszę nie wymagać na przykład o wybitnego blogera pana Andrzeja Tatkowskiego, żeby z halabardą wychodził na barykadę, lub bronił kordzikiem okopów. Tym bardziej, że niedawno ucieszył się na widok recepty przyniesionej przez żonę, a już myślał, że to akt zgonu.

Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324398

Proszę mówić za siebie !
Tak na marginesie - rozliczanie kogokolwiek z jego czasu jest co najmniej nietaktem.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#324434

Najmocniej Panią przepraszam za moje nietaktowne zachowanie.

markiza

#324442

Politycy reagują dopiero na żywych ludzi , więc może gremialne spotkanie Niepoprawnych ? . Może tam ustalimy " plan działania " ? . Myślę , że będzie odzew w mediach , a wtedy politycy ustawią się do nas gęsiego :)

TYBERIUSZ

#324393

Zaprasza Pan nas do siebie?

markiza

#324394

Na  teraz uznaję to za sarkazm , ale .....................jeśli się mylę , to bardzo przepraszam .  , Skoro będzie taka wola ( chętnych ) Niepoprawnych , oczywiście tak . Nie zapewnię komfortowych warunków ,  ani szampana do łóżka ,  ale ducha patriotyzmu i owszem :)

TYBERIUSZ

#324399

W ramach relaksu , obiecuję pokazać piękne miejsca Mazur , tam gdzie ( prawie ) żaden warszawiak nie dotarł , nie mówiąc już o National Geographic :)

TYBERIUSZ

#324402

To nie sarkazm,tylko niewinne pytanie.
Za zaproszenie dziękuję(w imieniu własnym oczywista).
To kiedy mam przyjechać?
Póki co pozdrawiam.

markiza

#324425

Gospodyni się wnerwiła,trzeba uciekać . A tak miło było. :)

markiza

#324430

Świetny pomysł. Proponuje omówić miejsce i czas. Mój gwarantowany wkład w spotkanie to : zagajenie, następnie kilka zwariowanych pomysłów, oraz 5 l wódki plus świetne ogórki, pasi ?
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324401

Rozumiem , że dla Ciebie te 5 l wódki to najważniejszy punkt spotkania ? . Z tą ilością , to miałeś na myśli tylko siebie , czy też innych ? . Wiesz , muszę się przygotować . Również na idiotów .

TYBERIUSZ

#324406

Miałem na myśli przedstawiciela PiS, któremu w nagrodę za przybycie wręczyłbym wódkę plus zakąskę. Ale równie dobrze na spotkanie , prócz pomysłów mogę nie zabierać nic, ponieważ wiem, że naszego spotkania nie zaszczyci żaden ważny Pisowiec.

O tak, kilku idiotów i prowokatorów na to spotkanie przyjdzie z pewnością, przygotujmy się wszyscy.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324408

Chyba jednak bardzo się mylisz , co do ewentualnych uczestników tego spotkania , ale  jeśli chcesz zapewnić sobie  , jak i ludziom o których wspomniałeś , komfort w trakcie , jak i po spotkaniu , proponuje Ci wziąć w/w ilość alkoholu , cobyście się z kompanią nie nudzili . Sprawy ważne i poważne , omówią inni :)

TYBERIUSZ

#324411

Pełna zgoda, skoro tak wolisz. Sprawy ważne niech omówi Tyberiusz a ja zajmę się zakąskami :)
A następnym razem na odwrót :)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324418

A tak na poważnie, to przede wszystkim należałoby z grubsza określić CEL takiego spotkania.
Podejmiesz się tego ?
Pozdrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#324417

Cel jest oczywisty , nic nie zastąpi rozmowy i wymiany poglądów realnie . Mówiąc szczerze , nie mam pewności kto tu pisze i kim jest . Wiesz dlaczego komuna bała się realnych spotkań opozycji ? . Bo to dopiero im zagrażało . Kiedyś ulotki , dziś internet .................to dla nich temat do spacyfikowania . Nawet na tym portalu działa agentura . Jeśli tego nie rozumiesz  , to bardzo mi przykro .

Co do spotkania , to mówiłem bardzo poważnie , i mam nadzieję , że podobnie zostanie moja propozycja potraktowana . Tyle mogę powiedzieć , i tylko tyle .

TYBERIUSZ

#324427

Temat pozostawiam otwarty , a teraz muszę zwiewać do córki . Czasami czujemy ogromną potrzebę porozmawiania ze sobą , a że sam ją wychowuję ,  to sam też bardzo potrzebuję tych rozmów  :) . Miłego wieczoru :)

TYBERIUSZ

#324433

Miło że  w końcu wyznałeś  , co możesz wnieść , i na co Cię stać :) .

TYBERIUSZ

#324415

To, że mamy wolę rozmawiać z partią, z którą w pewnym stopniu jest nam po drodze to jest plus dodatni. ;)

A dlaczego chcemy rozmawiać ?
Bo nie wszystko dla nas jest jasne w jej programie i.... z różnych powodów nie darzymy jej bezgranicznym zaufaniem. Zaufania nie dostaje się za "piękne oczy", na zaufanie trzeba sobie ciężko zapracować.
To jest sprawa elementarna i chyba najważniejsza bo w ręce PiS chcemy powierzyć Polskę i nas. Natomiast PiS nie robi nic by to zaufanie rosło. Co z tego, że mu słupki rosną ? Rosły i przed wyborami i co z tego wyszło ? Figa z makiem.
Te ruskie serwery mają pierd..... z hukiem od ilości głosów danych na PiS, a wtedy mogą se liczyć.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#324432

Dla ścisłości - poseł PiS pan Jacek Świat i inni działacze byli zaangażowani w tę konferencję i zaprosili nas do Wrocławia, więc mam nadzieję, że ten przykład okaże się zaraźliwy ;)
Fakt, z tą interakcją na linii PiS - elektorat jest generalnie dość słabo. Póki co PiS koncentruje się raczej na relacjach z dużymi prawicowymi mediami, nieco odpuszczając sobie blogerów, ale kto wie, może ta konferencja jest zwiastunem, że idzie ku lepszemu?

pozdrowienia

Gadający Grzyb

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#324384

Daj Boże by był zaraźliwy i daj Boże by ruszyło ku lepszemu.
Uważam, że proprawicowa blogosfera nijak nie powinna być marginalizowana.

Może wiele nie zwojowałam ale... za niecały 2011 rok przekabaciłam 3 lemingi. W 2010 r. 2 sztuki. Wiem, że to mało ale tyle mogłam w kontakcie via internet. "Na żywca" być może byłby lepszy rezultat, choć gwarancji żadnej nie ma.
Wystarczy, że każdemu Niepoprawnemu uda się minim tylu przyciągnąć na jasną stronę mocy...
Ech, marzenia.
:):)
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#324414

 A wiesz za co . Bo Tobie CHCE SIĘ CHCIEĆ

Twoją ideę zeby PiS rozmawiał z nami na co dzień popieram od początku i popierać będę zawsze . Konferencję we Wrocławiu wysłuchałem zaraz po tym jak Gadający Grzyb zamieścił na swoim blogu wpis o tym .

I masz rację tylko i wyłącznie taki kontakt ma sens i daje owoce . Owoce dla obydwóch stron . Dla elektoratu PiS który ma wiele pytań i szuka odpowiedzi , który szuka także potwierdzenia że ich wiara w PiS jest zasadna .

Dla PiS bo wzmacnia swój elektorat i pozyskuje nowy . Tak , to jest sposób  o którym chyba nie do końca jeszcze zdajecie sobie sprawę .

Bo o istnieniu blogów wiecie . Ale jak je wykorzystać już nie wiecie .

Kazda rozmowa przynosi dodatkowe korzyści , pozwala poznawać sposób myślenia stron, poznawać problemy zagrożenia o których elektorat nie wie lub nie zwrócił na to uwagę i wreszcie sama rozmowa  to kontakt i okazanie sobie nawzajem szacunku wszak rozmawiają dobrowolnie zawsze strony które sobie tego zyczą , tego pragną . 

Pierwsza Twoja próba Contessa - odesłano Ciebie i  NP do zeszytów politycznych . 

Odebrałem to tak - czego od nas chcecie poczytajcie zeszyty tam wszystko jest . Otóż nie . Ja przeczytałem pobieżnie te zeszyty jak i przeglądnąłem program na stronie PiS Jarosława Kaczyńskiego . Owszem opracowane są i w ogóle są to prawda ale Panie Członku Zarządu Okręgowego miasta Wrocław tyle to mi dało co i nic . Całkiem podobny program ma PO , całkiem podobny program ma SLD , w sumie te programy się nie różnią zasadniczo tylko w szczegółach i to w niektórych działach .

Tylko widzi Pan , Panie Robercie oni swoje programy piszą tylko po to by w razie czego je mieć ale ich nie wdrażają w zycie , a NP chce być pewnym że słowo pisane przez WAS jest słowem honoru , tym co zrobicie . 

Program jak program , ogólny , hasłowy , wszak trudno wszystko opisać mając pewien obszar do zapisania, nikt nie czytałby programu który miałby 17 000 stron , tyle ma konstytucja UE -prawda . 

 A ja bym chciał żeby Pan albo ktoś z ramienia PiS tutaj był i po takiej prowokacji jaką teraz zrobiłem celowo nakrzyczał na mnie , najnormalniej jak ojciec krzyczy na dziecko i wytłumaczył mi że to co napisałem jest błędne . 

Ale PiS-u nie ma  i nikt na mnie nie nakrzyczy . Prędzej to zrobi ktoś z NP bo są czujni , oj czujni , jakby Pan tutaj był Panie Robercie to bym to wiedział. 

Uczepiłem się biednego Pana Roberta, bo był raz, dał głos i go nie ma . 

Była także jzd , jej wypowiedź już była trochę inna . Potwierdziła że PiS na NP jest ale z tego co pamiętam sens jej wypowiedzi był taki ze mają mało czasu a tyle pracy i ze mamy pracować MY od dołu, chodzić na spotkania szukać PiS-u gdzie i kiedy się da . 

Kochana jzd a jak ja mam to zrobić , jak ma to zrobić 2 200 tys . Polaków przebywających za granicą . Czytać program, słuchać radia zet bo tam jest Hofman . To mały elektorat dla PiS?

Przecież to nie są Polacy popierający PO czy SLD , lemingi mają w końcu druga Irlandię i siedzą w domkach w Polsce , oglądają Szkło kontaktowe Miecugowa i słuchają Olejnik - a my co na Polskę patrzymy z daleka , co my mamy . 

Mamy zeszyty polityczne i nakaz pracy od podstaw . 

Jeśli Pan Robert albo jzd poczuli się obrażeni to przepraszam - nie taką mam intencję . Poczytajcie trochę NAS na NP dowiedzcie się co nas boli, o czym i jak rozmawiamy , czego sie boimy,  czego oczekujemy .

A teraz co idei Contessy . Panie Robercie ,jzd  wiecie po co ona to robi ? 

Czy umiecie odpowiedzieć na tak postawione pytanie ? Odpowiem Wam .

CONTESSA i NP chcą żeby PiS objął rządy w kraju jak najszybciej i natychmiast wziął się za sprawy kraju i to we wszystkich dziedzinach zycia . Rządy większościowe bez koalicji  . 

Z nami PiS nie rozmawia ale do MO poleciał w osobie Pana Hofmana. Co to dało - lemingi  czytają zaraz po programie  teksty których wolę nie przytaczać .

A sam program , śniadanie z  pyszałkowatym Nałęczem obrażającym Pana Jarosława Kaczyńskiego i tak około 10 mln Polaków który robi w obecności Hofmana taką rzecz : przeprasza tych których uraził swoimi słowami ale zdanie podtrzymuje . A wiecie co robi Pan Hofman informuje uczestników śniadania ze Radwańska wygrywa , widocznie miał jakiś podgląd na mecz .  

To był PiS dzisiaj dla mnie , więcej mi dał wpis Gadającego Grzyba , wpisy blogerów NP niż to co musiałem wysłuchać a radio , no w końcu skoro PiS nie chce rozmawiać to za radą jzd szukam kontaktu .

Co do blogów PiS. Byłem sprawdziłem nie ma po co tam wchodzić , bo można pukać stukać i zero odpowiedzi . Dwa  tygodnie  dałem wpis na takim blogu do dzisiaj nie mam odpowiedzi . Niech PiS zrobi wpis na NP i się przekona w minutach jak długo będzie czekał na odpowiedź , no proszę to sprawdzić . 

Druga próba Contessy - podsumowała wpisy i ponowiła zaproszenie .

Efekt - jak zwykle zaangażowanie pełne ale kogo , oczywiście NP. 

PiS-u nie było już w ogóle .

Dzisiaj Contessa robi trzecie podejście pokazując na przykładzie konferencji we Wrocławiu co daje rozmowa . Tylko proszę PiS bez zapraszania mnie na spotkania do Wrocławia lub innych miast , Contessa wszak zaprasza Was do nas na NP . 

A zaproszenie się albo przyjmuje albo odrzuca a nie odsyła w diabły .

Contessa przepraszam jestem gościem u Ciebie a pisze sobie jakbym pisał u siebie ale znowu mnie poniosło . Rano dałem mnóstwo wykrzykników w komentarzu bo nazwano mnie idiotą , mnie i wszystkich NP, taka niby prowokacja , później Hofman poszedł do Olejnik po to żeby informować ją o wyniku meczu Radwańskiej .

Jedynie TY i NP dają z siebie wszystko .

 

Pozdrawiam bardzo mocno (10 )  

 

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#324391

Kontakt obustronny musi istnieć, relacja elektorat PiS to prawie nic.
Podpisuję się pod Twoim komentarzem.
Pozdrawiam.

contessa

PS. Nie szukałam relacji z Hofmana u MO bo nie chciałam kląć w niedzielę.
;);)
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#324421

Na wstępie chciałby podziękować organizatorom za trud włożony w zorganizowanie tej konferencji. Jak ważną kwestią jest oddolnie organizujące się społeczeństwo pokazały Węgry, gdzie inicjatywy obywatelskie powstałe na apel Viktora Orbána doprowadziły partię FIDESZ do większości konstytucyjnej. Co ciekawe, Orbán wprost odwołał się do doświadczeń polskiej Solidarności z 1980 r., poznając nasze dokonania podczas pisania swojej pracy magisterskiej pt. „Ruch społeczny wewnątrz systemu politycznego. Przykład polski” obronionej w 1988 r.

My w Polsce, bez żadnego apelu, w odruchu powinności wobec państwa i Narodu i z poczucia solidarności, z takim organizującym się spontanicznie społeczeństwem mieliśmy do czynienia późną wiosną 2010 r. w postaci społecznych komitetów poparcia jednego z kandydatów na prezydenta. Niestety, po porażce wspieranego kandydata, zapadła polityczna decyzja o zneutralizowaniu tych oddolnych inicjatyw. Działania takie wywołały ruch sprzeciwu, który – jak w przypadku Wrocławia – doprowadził do podziału instytucjonalnego. Sprzeciw wobec takim praktykom znalazł ujście w głosowaniu na prof.Mariusza Orion-Jędryska – antyestablishmentowego kandydata, nota bene kolanem dopchniętego na listę wyborczą Prawa i Sprawiedliwości przez Zbigniewa Ziobrę. Ten kandydat „obywatelski” o przysłowiową pierś przegrał z liderem dolnośląskiej listy. Dzisiaj z ponad 1000-osobowego Komitetuzłożonego z odważnych i mądrych ludzi, w życiu publicznym funkcjonują jedynie jego Rzecznicy.

Na marginesie wyborów parlamentarnych z roku 2011 godzi się wspomnieć, że na gruncie wrocławskim obywatelski komitet wyborczy na rzecz senatorstwa Kornela Morawieckiego zaowocował powstaniem kolportowanej w całym kraju „Gazety Obywatelskiej”. Jednak zważywszy na poprzednie dokonania środowiska Solidarności Walczącej, efekt ten należy uznać za wysoce niezadowalający.

Tym bardziej z uznaniem odnoszę się do sukcesów komitetu poznańskiego, o którym mówił Pan Profesor Mikołajczak. Dla mnie ten sukces jest raczej oczywisty, gdyż „pole samoorganizacji” uprawiane jest w Wielkim Księstwie Poznańskim od blisko 200 lat.

Wydaje się, że po Szczecinie i Gdańsku – z roku 1970, Gdańsku, Szczecinie i Jastrzębiu – z roku 1980, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie – z lat stanu wojennego, dzisiaj przychodzi czas na Poznań. To Poznaniakom przychodzi obecnie dzielić się z nami „know-how” na temat sklejania inicjatyw obywatelskich, tak aby one zgodnie z zasadą, że każdy po „sklejeniu” musi czuć się zwycięzcą, stały się znaczącym graczem w sferze publicznej. Z innych źródeł wiem, że w Poznaniu Prezydent Miasta z taką „opozycją spoza Rady Miejskiej” konsultował do niedawna niektóre ważne decyzje.

Z doświadczeń węgierskich wiemy, że taki organ koordynacyjny potrzebny jest jako płaszczyzna wymiany doświadczeń i źródło wiedzy. Zgłoszona tutaj niegdyś na tej sali przez profesora z Torunia inicjatywa powołania platformy internetowej pod nazwą ArchipelagPolskości.pl nie doczekała się realizacji, co po raz kolejny potwierdza, że Wielkopolska zaczyna się dopiero gdzie na zachód od Bydgoszczy, o Toruniu już nie wspominając.

Węgrzy udowodnili, że społeczne inicjatywy muszą być niezależne od środowisk politycznych, które jednak winny dostrzegać w nich poważnych partnerów. Partie polityczne powstają i upadają, a nabyte przez obywateli doświadczenia w działalności publicznej pozostają, stając się istotną częścią kultury i obyczajowości.

Udowodnili również, że jednym z głównych wyznaczników elitaryzmu jest skala zaangażowania środków prywatnych w działalność na rzecz dobra wspólnego. Tym, większa chwała prelegentom, którzy prezentowane dokonania finansowali bądź finansują ze środków własnych oraz z darowizn sympatykom.

Węgierska Fundacja Przymierze dla Narodu powołana została do pomagania w działaniu kołom obywatelskim. Jej fundator Imre Makowecz, twórca koncepcji architektury organicznej, będąc już starszym człowiekiem, zapisał w jej statucie, że po jego śmierci przejdzie ona w ręce Viktora Orbána. Był to ważny sygnał dla ludzi. Jej były przewodniczący, Csaba Hende, używał takiej metafory:

W 1948 roku było akwarium pełne ryb. Mniejsze, większe, różne ryby pływały sobie i pluskały szczęśliwe. Przyszli komuniści, wzięli to akwarium, przelali wodę i ryby do kociołka i ugotowali zupę rybną. Myśmy się wzięli za – wydawałoby się – niemożliwą rzecz: wezwaliśmy do organizowania obywatelskich kół, żeby z tej zupy rybnej z powrotem zrobić akwarium, w którym będą pływały różne, szczęśliwe ryby”.

Współcześni Węgrzy są mądrzejsi o doświadczenia naszej Solidarności i dzięki „odrobieniu lekcji” do końca, wyprzedzają nas dzisiaj w tej „Sztafecie byłych Narodów ujarzmionych”.

Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko ominąć „odrabianie zaległych lekcji” i starać się stać mądrzejszymi o ich doświadczenia. A wówczas nasze, odbudowujące naszą niekonfrontacyjną współpracę, a końcu i solidarność działania, zapewne i ich wzmocnią w walce o prawdę i sprawiedliwość.

Informuję na zakończenie, że taka inicjatywa – co prawda wirtualna – we Wrocławiu istnieje. Internetową stronę  http://zjednoczony.wroclaw.pl dnia 24 lipca 2012 roku odwiedziło 135 osób i ta liczba wskazuje na aktualny „potencjał zjednoczeniowy” w naszym mieście.

 

 

#324444

blogosfera24.pl - a co to?
nie za wiele tych umizgów do PiS? przecież partia przyjmuje, a łaski chyba żaden niepoprawny nie potrzebuje.
PiS jako panaceum na całe zło? załatwią wszystko za nas? czyżby?
jest wiele do zrobienia (praca u podstaw), ale jak poruszyć konkrety, to jeno sznur.

#324440

Daj trochę marchewki zanim kijek potańcuje.
;);)
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#324451

chciała byś, chciała

#324518

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#324485

Kazde wojewodzkie miasto powinno miec taki portal zrzeszajacy ludzi o pogladach pro-POLSKICH chcacych BUDOWAC wspolna nic wspolpracy/bez wzgledu czy to beda lewicowi ,konserwatywni czy prawicowi obywatele./

Temat jest jeden

Zjednoczyc sie do odbudowania relacji ogolnoludzkich,rozmawiac,agitowac,protestowac.

MIEC PROGRAM I ZMUSZAC SWYCH PRZEDSTAWICIELI/PIs? bz ten postulat spoleczny byl realiyowany

Praca u podstaw to jedyna droga

#324507

Przepraszam bardzo. Czy nietaktem będzie pytanie o dalsze odcinki tego serialu ?
Pozdrawiam

markiza

#324510