Frantuski łącznik

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Hollywood ma swego „Francuskiego łącznika”, Polska też swojego ma – Frantuski, a raczej Don-Fran-Tuski łącznik się nazywa. Od Donalda Franciszka Tuska, który dyktuje i narzuca podziały lub sam osobiście dzieli co się da by... w wygodnych sobie momentach występować w szlachetnej roli zjednoczyciela rzekomo zwaśnionych, czyli łącznika. Mężyk stanu i mąż Małgosi w jednym urasta wtedy do męża stanu, męża opatrznościowego i wyzwoliciela Polaków spod jarzma podziałów.

Cwane, nie ??

Dlatego mamy pijarowski wymysł w postaci „wojny polsko-polskiej”, w której naprzeciw idących z duchem czasu wyznawców grillowania boczku, karkówki, kiełbasek, kaszanki, cebuli i papryki, podlanych browarkiem, stawiani są archaiczni, zapleśniali wyznawcy patriotycznych inicjatyw jak przydawanie należnej rangi polskiej historii, polskim bohaterom, polskim tradycjom i w ogóle wszystkiemu temu co rzeczony mężyko-mąż skategoryzował jako „polskość to nienormalność”.

Dlatego mamy podział w episkopacie na np.nyczowców i dydyczo-głódziowców.

Dlatego mamy podział rodzin smoleńskich na belwederskie i pozostałe.

Dlatego mamy podział na partię rządzącą i jej satelitów oraz na opozycję choć gdy partia rządząca była kiedyś nierządząca i zwała się potocznie opozycją to jakoś nikt podziałem tego nie nazywał. Poza tym jest to przecież zjawisko tak nagminne w świecie i normalne, że nikomu nie przyszłoby do głowy nazywać je podziałem. Może dlatego nikt w Polsce pojęcia nie ma dlaczego w Polsce jest postrzegane jako patologia...

Dlatego mamy podział na mowę miłości typu „dorżniemy watahy”, „wypatroszymy Kaczyńskiego” itd. i na mowę nienawiści i... tu właściwie mam poważny problem - jak zacytować jątrząco milczącego Jarosława Kaczyńskiego ? Ten podział jest wg rządzących tak drastyczny, że aż zachodzi pilna potrzeba stworzenia ustawy o zakazie używania tej drugiej pod groźbą kary.

Dlatego mamy podział na polityczną „lewicę” i „prawicę”, nad czym Donald Tusk sobie teatłalnie dłamatyzuje i leje kłokodyle łzy (Olbłychski chyba go uczył tej sztuczki), dając do złozumienia, że łozłam jest potężniejszy i głębszy niż Łów Małiański nad czym on bałdzo boleje bo nie może sobie przez to życia ułożyć. Takie ble ble ble....

Wg mnie insynuacje Tuska, że lewica i prawica to drastyczny podział, są i sztuczne i kompletnie pozbawione logiki bo np. - Tusk ma dwie ręce ? Ma – lewą i prawą. Obie są jego ? Jego. No to gdzie ten podział... Ja rozumiem, że podział by miał miejsce gdyby premier był tak uprzejmy i pewnego dnia się rozrąbał od stóp do głów na pół. Wtedy byłby to prawdziwy podział. Niestety - póki co premier jest tylko POrąbany, a nie ROZrąbany, zatem o jakim podziale w ogóle mowa ? Po co wmawiać takie dyrdymały Polakom ? Nie za wiele tego kitu premierskiego ?

Niestety, premier tak musi bo bez podziałów to normalnie umarł w butach – permanentna chandra albo histeria. A jak podziały są to premier jest cały w skowronkach bo – ale o tym za chwilę, no i ma z tego same korzyści. Na ten przykład – jak narobi obciachu i władza mu się wymyka spod kontroli, słupki poparcia zaczynają spadać to co robi premier Tusk ? Zauważyliście, że bierze się za likwidację podziałów między Polakami ? Występuje wtedy w telewizjach (kiedyś nawet w wyborczej pisywał), występuje w spotach, apeluje do Polaków i błaga o pojednanie - nie dzielmy się, panie dzieju, bo przecież mamy tylko siebie, tyle możemy razem !

I wtedy szafa gra, słupki poparcia fruuuuuuuu w górę, lemingi nie czują się osierocone i zaraz w ankietach CBOS czy innej agencji na 800 przepytanych czy popierają politykę premiera – 801.999 odpowiada, że popiera.. Wtedy premier zaczyna puszyć się jak paw, czuje się jak Conan zwycięzca, mąż opatrzności bo przecież cyfry mówią same za siebie, że pojednał Polaków. I oczywiście hurrra, Halicki z Niesiołowskim i Palikot z panem Anną Grodzką, min.Nowak z posłem Biedroniem padają sobie w objęcia bo pan premier pojednał, znów pojednał Polaków, ach co za geniusz !... I co wtedy robi ten geniusz ? Ano, cały happy z nowym zapałem bierze się za... rozpieprzanie kolejnej dziedziny polskiej gospodarki w ramach zacieśniania połączeń Polski z Unią Europejską. Lemingi na to nie zwracają uwagi bo zajęte są cmokaniem z zachwytu jaki to ich premier zdolny bo rozłam już prawie, prawie był ale dobry wujek Donald w porę zareagował i siup, rozłam zażegnany.

I jest na jakiś czas spokój.

Jeszcze inne korzyści z tego pan premier ma. Raz - ma powód do częstszego demonstrowania ojcowskiej troskliwości o społeczeństwo i dwa, że jest super trendy jako, że pojednania ostatnio są u nas bardzo na czasie, a wręcz obowiązkowe.

I co – nie jest premier Tusk łącznikiem ? Jest. Ten hollywoodzki niech się schowa !

...Tu właściwie miałam skończyć notkę o polskim Don-Fran-Tuskim łączniku, tym polskim twardzielu, przy którym taki Gienek Hackman albo Roy (czemu nie Rój ?) Scheider to pikusie, normalnie wysiadają, ale zahaczyłam temat pojednań to jeszcze chwilę poględzę, tym bardziej, że powód jest...

Otóż szykuje się nam kolejne i to całkiem niedługo bo na Trzech Króli. Pani Rzecznik Praw Obywatelskich zaproponowała właśnie byśmy się w tym dniu pochylili nad uchodźcami - "Chciałabym, aby Święto Trzech Króli stało się w Polsce dniem związanym z uchodźcami przebywającymi w naszym kraju, dniem, kiedy osoby takie będziemy otaczać szczególną troską".

Trochę to dziwne bo uchodźcy raczej bardziej potrzebują pochylania się nad nimi na codzień, a nie tylko raz w roku od święta ale tako rzekła pani RPO. Uważam również, że specjalnie nie widać by byli oni jakoś szczególnie dyskryminowani, wyalienowani ze społeczeństwa naszego by z tego powodu jakoś szczególnie się nad nimi pochylać, jednać i w ogóle bo np. o wiele gorzej jest z polskimi wygnańcami w Kazachstanie, którzy chcieliby powrócić do Polski ale nie dostają od niej zgody na repatriację i żeby być bliżej niej, osiedlają się np. w Kaliningradzie. To przede wszystkim im należy się jakieś zadośćuczynienie i pochylenie się nad ich losem za macosze traktowanie, tylko że... oni są polskimi patriotami, a tacy w obecnej Polsce nie są mile widziani !

Ale wracam do uchodźców i niejasnego powodu czekającego nas kolejnego pojednania bo gdy takiego nie widać to trzeba poszukać drugiego dna...

W tej historii raczej specjalnego wkładu Don-fran-tuskiego łącznika nie widzę, chyba, że w skromności swej dyskretnie dyryguje zza kotary bo coś ostatnio po chryi Sikorskiego z wrakiem nie chce zbyt rzucać się w oczy Putinowi. Za to upatruję tu bardziej palec drogiego Bronisława (lub głęboki rewerans pani RBO w jego stronę z tylko jej znanych powodów) gdyż jego prosowieckie sentymenty i chęć przypodobania się kremlowskim towarzyszom nie są żadną tajemnicą, a że uchodźców zza naszej wschodniej granicy mamy w Polsce multum i... 6 stycznia przypada prawosławne Boże Narodzenie to chyba staje się jasne, że nie chodzi tu o żadnych uchodźców, a zwyczajnie o złożenie przez polską elitę elit kolejnego hołdu Putinowi ...

http://wpolityce.pl/wydarzenia/43499-rpo-chce-by-swieto-trzech-kroli-bylo-dniem-troski-o-uchodzcow-czyzby-politycy-znalezli-sposob-na-podpiecie-sie-pod-orszak-trzech-kroli

http://naszdziennik.pl/mysl/19046,dlaczego-polska-nas-nie-chce.html

Brak głosów

Komentarze

Pani rzecznik się pomyliła (poświąteczna migrena, niestrawność żołądkowa, owulacja,kac ?). Pani rzecznik miała z pewnością na myśli troskę o naszych uchodźców, którzy wyszli z kraju (w liczbie około 2,5 mln) a nie tych obcych, którzy weszli w liczbie paruset.

Podrawiam

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#316984

To niewątpliwie zasługa świątecznego nastroju. Tak się napatrzyłem na te wielbłądzie klępy, oślice i krowy w żłóbkach, szopkach betlejemskich i stajenkach że nie mam nawet siły ich krytykować :)))
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#317003

Dobry był film ;-).

Pozdrawiam

PS. Pani Rzecznik - nota bene pracownik naukowy UKSW - wykazuje rażące braki w wiedzy...religijnej. Trzej Królowie nie byli uchodźcami ;-). Oni przybyli z wizytą dyplomatyczną do Króla Królów i Władcy nad Władcami... ;-)

#316993

No i patrz Pani! Toć przecież z Żydów uchodźcy wręcz archetypiczni ;-)!!!

#317012

No chyba, że.... czarna (żałobna) prezerwatywa dała feler.
;););)

contessa

PS. Przypuszczam, że znasz ten "aptekarski" wic.

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#317022

Oczywiście, że bywają ;-). Jak choćby ci ewakuowani z Etiopii...

Zaginione plemiona Izraela można odnaleźć wszędzie. Tylko umieć szukać trzeba... :-).Bez antykoncepcji :-)))!

#317024

Zamiast czytać za młodu to ja instrument i instrument.
:(:(
contessa

PS. Tylko proszę bez jakichś... rozczochranych "skrótów myślowych", OK?? Skrzypce mam na myśli.
;);)

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#317037

Nie rób sobie wyrzutów. O czarnych Żydach tak jak o czarnych owcach w rodzinie za wiele się nie mówi :)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#317043

Toż wyrzuty, że jestem głupia i naiwna przytłaczają mnie tak dokumentnie, że nie mam czasu i siły na wyrzuty z powodu czarnych Żydów.
Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#317056

Widzę... i dlatego grzmię :-)))!

PS. Ciach smykiem ;-)

#317045

Za późno.... :(:(
contessa

PS. Hmmmm... do czego Ty kusisz rekonwalescentkę, hę ???????
PS2. OK, OK ! Chyba najgorsze mam za sobą, chyba że jakaś nagła recydwa ale jeśli przeżyłam grecki szpital i transport (nie helikopterem ale na szczęście nie po autostradach min.Nowaka) to szanse mi rosnom.
Może jednak grzmij ???
;);)
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#317065

Ja tylko roztaczam przed rekonwalescentką perspektywy rekonwalescencji... ;-)))!

#317070

Skoro bywają rudzi Żydzi to czarni tym bardziej :)
Choćby ostatnio odnaleziono jakiś zaginiony semicki plemnik w Zimbabwe u ludu Lemba w klanie Buba.
Taki czarny Żyd to ma dopiero przesrane :)
NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#317031

Już się boję bo jeśli Bronek czyta Niepoprawnych i wybiera się z wizytą gratulacyjną do USA to jak nic może zasugerować Obamie, że on Żyd.
First Lady przecież zrobił koło pióra, kolej na the first mana ?...

Gospody, spasaj Polszu !

Pozdrawiam.
contessa

PS. Chyba trza budować schron atomowy.
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#317046

Ależ Contesso, nawet amerykańska wiki podaje, że mama Buracka była irlandzką Żydówką ;-)! Pan Prezydent musi to wiedzieć. Jeśli nie od Pierwszej Damy, to z wiki ;-)

#317052

ią - nie korzystam !

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#317054

Od czasu gdy paru tutejszych uznało mnie za wybitnego wikipedystę - korzystam ;-)))!

#317060

Zaraz tam "na dobrej drodze" ;-). To tylko minimalne odchyłki są :-)))! Korekta i już ;-).

#317079

Nie pomogła, resety też nie... Dopiero zaprzyjaźniony kardiolog pomógł gdy zrobił operację na otwartym sercu bez znieczulenia.

A złe języki mówią, że Arłukowicz pogrzebał polską służbę zdrowia bo zabija nie tylko pacjentów ale i lekarskie talenty, a tu proszę - pacjent wziął i ożył i proboszcz nie zarobi.
;);)

PS. Czy to jest przykład konkurencji rynkowej ??? Cholera - Vincentu i Tusku nie chcę robić reklamy !
;);) Niech ten przypadek służy za przykład fenomenu.
PS1. Qrczę... ten Vincent ma na prawdę talent...
;);)

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#317099

No, i co tu z Tobą zrobić???!!! ;-)))!

#317100

siebie i innych" i "niech się popasie i pofika, w ramach ustawowej rekonwalescencji".
;);)
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#317107

Paś się zatem i fikaj ;-)! Byle nie w ustawowych ramach :-)))!

PS. Dobija się konie. Amazonek się nie dobija ;-).

Dobrej nocy :-)

#317111

O ile zajdzie taka potrzeba (a właściwie właśnie zachodzi) uchodźstwo Trzech Króli zostanie wkrótce nie tylko usankcjonowane ale i historycznie dowiedzione.
- Sikorski dowiedzie niepodważalnie, że Trzej Królowie uszli pogromowi podstępnych i krwiożerczych polakokatoli, moherów i antysemickich polskich nacjo-faszystów. I tylko dzięki żydowskiej pomocy uszli z życiem, schroniwszy się w ich skromnych domostwach.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#317028

A Ty, niedelikatnie ;-)!

Powiedzmy: próba oceny sytuacji w celu oszacowania sił i wypracowania przyszłego modus vivendi... ;-).

Pozdrawiam

#317044

W lenistwie i niszczeniu wytrwałym
Rzecznik to jego wspólniczka wybrana
Być może czasami nie wyspana
Bo sens jej działań mizerny
Może Lucyfer to jej odźwierny
Jego pracowitość osiąga już szczyt
POtem będzie tylko jeden zgrzyt
Przepadnie ze swoimi wybranymi całkowicie
Dla wierzących nastanie normalne życie
Pozdrawiam

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#317007

POlimeryczę w odpowiedzi.
Quasi limeryk ale uniwersalny...

Dziecinnie łatwa sprawa

Z Herr Tuska łącznik jest wspaniały !
Rozpieprzyć Polskę dla Unii* chwały ?
Ależ no problem** - trza łącząc w sobie
wszelakie antypolskie fobie
być precyzyjnym i wytrwałym.

* - Unię można zastąpić Rosją
** - "no problem" zastąpić "prabljema niet"

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#317032

A swoją drogą, dlaczego Pani RPO - Rzecznik Platformy Obywatelskiej namawia do dobroczynności nas, biednych polskich obywateli? A sama rączęta zakasać i wziąć się do roboty nie łaska ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#317047

kich skojarzyła się z rzecznikiem platformy obywatelskiej....
A co mam powiedzieć ja gdy skrót "RPO" skojarzył mi się z... RPO "Orzeł" ????
A tu - qooźwa- same sępy. A sępy to... Afryka dzika, Ngorongoro i hieny na dodatek.
Alfa przy tym...

Może zamiast różnych "Rancz" czas na komedyjny, a raczej komediancki remake przeboju z M.Streep i R.Redfordem w rodzimej obsadzie - mr mydełko "Fa" i Pesz..qwna w roli amantki i amanta, w reżyserii szczura (senior, jr - wsio rawno, może być ramach biznesu rodzinnego - ominięcie podatków) i konsultantami Danielem O. od tresury zwqierząt, Andrzejem W. od scen plenerowych, Tomaszem H.(ypkim) od scen awiacyjnych i Bronisławem K. od kwestii jak wyżej (m.in.myśliwstwo, drzwi od stodoły) plus usługi konsultanta w dziedzinie agronomii (GMO).

Ogłoszenie gazowni:
Sponsor do produkcji z gwarantowanymi Oscarami pilnie poszukiwany, a nawet kilku ale skórka warta wyprawki bo patronat nad produkcją obejmuje The First Kashalott the polish people republic i Kancelaria Premiera RP za rekomendacją ministra Zdrojewskiego...

Pozdrawiam.
contessa

PS. Ze co, że Daniel O. ma doświadczenie z końmi, a ze lwami nie ?? A cóż to za problem - wystarczy, że przeczyta "Stefka Burczymuchę" Konopnickiej i kwalifikacje niezbędne zdobędzie.

PS2. Tylko proszę mi nie mówić, że ministerstwo edukacji wycofało "Stefka Burczymuchę" z obiegu bo... PO pierwsze Stefan N. tego nie przeżyje, nawet nie zdąży powiedzieć "Won !". PO drugie - Stefan N. jest akurat wizytówką jakiejś komisji bezpieczeństwa narodowego (czy jakoś tak), zatem jest POd szczególną bezpieką... pardon! - ochroną bo ma rangę obiektu strategiczego.
PS3. Dobra, już nie marudzę.

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#317088

Literki te same tylko kolejność inna.
Pobawię się nimi - oto "rebus" (wersja fonetyczna, uwaga - z założenia niecenzuralny):

OPeeR eRPeO

???

contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#317153

No cóż na to poradzę, że taki przyziemny jestem i pani RPO kojarzy mi się jedynie z służebnicą obywatelską . Ale Ty za to, to potrafisz puszczać wodze fantazji. Żeby taka nastroszona "glapa" skojarzyła Ci się z "orłem" ? Szacuneczek :)
Pozdrawiam
P.S. A remake będą i to takie o jakich największym "fizjologom" się nie śniło. :)
NIEPOPRAWNY INACZEJ

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#317180