Bolszewicko-faszystowski patriotyzm i moralność Andrzeja Kunerta

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Zastanawiam się – ile trzeba pić i czym dopalać by do głowy przychodziły taaaaaakie POj...... POmysły ?! Przepraszam, że się wyrażam ale lubię nazywać rzeczy po imieniu, zwłaszcza w chwili gdy patriotyzm Polaków próbuje się utożsamiać z faszyzmem, a polskich bohaterów, poległych za wolność Ojczyzny postponuje na rzecz dogadzania politycznym potrzebom jednania się rodzimych sukinsynów z ościennymi takimi.

Jeszcze sprawa ossowskiej „mogiły” dla braci bolszewików nie przyschła, a już kolejny „genialny” pomysł dojrzewa w głowie doktorka od bagnetów pilnujących prawosławnego krzyża (a może krzyża błogosławiącego bolszewickie bagnety?)... Przyznam, że trochę z niedowierzaniem czytałam komentarz pod moim niedawnym wpisem na NP i s24, „Wazeliniarstwo tow.Kunerta”, że po Ossowie czas na pomnik dla bohaterskich żołnierzy SS, ale po pogrzebaniu w necie okazało się, że to wcale nie była ironia... Szef ROPWiM, by skutecznie podlizać się swym pryncypałom, być może w geście podzięki za mianowanie go po katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia bossem powyższej Rady, walczy teraz usilnie o realizację godnego (takie modne ostatnio słowo) uczczenia żołnierzy Wehrmachtu z poznańskiej Cytadeli. Co prawda pomysł pomnika dla werhmachtowców, rozstrzelanych tam 23 lutego 1945 r. przez – uwaga !!! - zdobywających Poznań Rosjan, pochodził od śp.Andrzeja Przewoźnika, byłego szefa ROPWiM, który zginął pod Smoleńskiem i pomysł ten spotkał się ze sprzeciwem opinii publicznej, ale nie przeszkadza to obecnemu szefowi tej instytucji upadłą ideę zajadle kontynuować.

Pomijam wazeliniarską nadgorliwość A.Kunerta przypodobania się swym tusko-komu-ruskim pryncypałom, ale zastanawiam się czy przypadkiem nie przesadza? Czy nie będzie autorem śmiesznego absurdu jeśli projekt zostanie zrealizowany, a i czy nie wystawi swych pryncypałów na narodu śmiech i potępienie i na gniew największego ich (pryncypałów) sojusznika? Prawdopodobnym jest, że pomnik może wywołać rozdźwięk między Rosjanami i Niemcami, o których względy tak bardzo zabiega nasz antypolski, ale za to bardzo prorosyjsko i nie mniej proniemiecko nabuzowany, rząd? Bo proszę sobie wyobrazić – nowy pomnik ma uczcić śmierć żołnierzy niemieckich ale egzekutowanych przez Rosjan. Co powie na to taki Wania czy Sierioża - weterani krasnoarmiejcy? „To – wicie, rozumicie - myśmy walczyliśmy za wolność waszu i naszu, krew za was przelewali, zastrzelili szwabskie ścierwa by was wyzwalać, a wy? Job waszu mat’! - pomnik im stawiacie?? „ . A coooo? Przecież mogą tak powiedzieć i słuszny gniew ich będzie.... I co wtedy Tusk? I pipa! III światowa na włosku, a jeśli nie, to wcale niewykluczone, że Angela się wkurzy i położy rurę na 7 metrach pod powierzchnią wód Bałtyku na podejściu do Świnoujścia, a car Władimir Władimirowicz, zamiast gazu puści nią Tusku zawartość swych jam septycznych. Iiii...? Gówno – w dosłownym słowa znaczeniu - z pojednania i przyjaźni trojga narodów. Kto za to beknie? Oczywiście nadgorliwy sprawca – A.Kunert.

Zatem... Z wazeliną nadgorliwości, tow.Kunert, trzeba uważać by nie przedawkować bo może więcej szkód przynieść niż zysków...
I jeszcze jeden wniosek, tow.Kunert – lepiej trzmać z narodem i wsłuchiwać się w jego puls, bo naród - był, jest i będzie, a każda władza jest przejściowa...

PS. Po ossowskim i poznańskim – czas pomyśleć o pomnikach dla „bohaterskich” banderowców, „bohaterów” rugów pruskich itd. Do roboty więc, tow.Kunert! Ruszać główką! Polscy bohaterowie wojen i powstań mogą poczekać, z resztą na hołdy nie zasługują bo byli patriotami, co wg współczesnej terminologii, preferowanej przez partię miłości znaczy - faszystami.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,8621546,Spor_o_krzyz_dla_zolnierzy_Wehrmachtu.html

http://www.wpolityce.pl/view/3564/Andrzej_Kunert_znow_walczy__Po_pomniku_bolszewikow_w_Ossowie__czas_na_zolnierzy_Wehrmachtu.html

http://blogmedia24.pl/node/16389

http://www.niepoprawni.pl/blog/1792/wazeliniarstwo-tow-kunerta

Brak głosów

Komentarze

W Polsce nie można postawć pomnika pomordowanym Polakom w rzezi wołyńskiej bo jest to niepoprawne politycznie.
Stawianie w tym kontekście pomników wehrmahtowcom ,bolszewikom czy banderowcom jest zwykłym skurwysyństwem.

#104977

Należałoby przypomnieć wszystkim peregrynacje z Pomnikiem Powstania Warszawskiego.

W maju 1984, student V roku ASP, Piotr Rzeczkowski zdobył I miejsce w konkursie na projekt Pomnika Powstania Warszawskiego. Komunie nie podobało się, że pomnik upamiętniał Powstanie, a władza wolała upamiętnić tylko uczestników tego powstania i przed rocznicą wybuchu Powstania rozwiązała dotychczasowy społeczny komitet i powołała nowy pod nazwą Zarząd Komisaryczny Budowy Pomnika Bohaterów Powstania, który przejął aktywa poprzedniego komitetu.
Szczegóły tutaj http://www.czaswarszawski.pl/artykul.php?id_a=523&id=65
Gdzie my do cholery mieszkamy? Czy aby u siebie? Jeśli idzie o wymierzenie policzka naszej pamięci, dumie lub honorowi znajdzie się wiele kanalii by do tego się przyłożyć. Kiedy trzeba uczcić pomordowanych na Wołyniu znajdzie się wielu byłych UDeków, którzy wytłumaczą, że nie lzia i nie nada (NLINN), bo przyjaźń, bo kolor pomarańczowy jest piękny. Kiedy hołubią pamięć Bandery u sąsiada, znowu mówią nam, że NLINN protestować.
Teraz wiem dlaczego Komoruski zdefekował Order Orła Białego Michnikiem - za wybitne osiągnięcia w dziedzinie odbierania Polakom poczucia patriotyzmu, tożsamego ponoć z faszyzmem.

#105042

W końcu TUSK-u obiecał przyśpieszenie w gospodarce, a czy żywym i swoim, czy też martwym najeźdźcom, co to dla nich za różnica.

W końcu "Zgoda zaczęła budować".

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#105008

Mam obawy contesso, że ten Kunert to szaleniec. Niemcy grzecznie poprosili i przekonali go hasłem "Ofiary wszystkich wojen wołają o pokój". Najpewniej wojny punickiej.

Ale rzucił też innym pomysłem: trzema krzyżami, niemieckim, polskim i rosyjskim. Od kiedy krzyż w Niemczech różni się od tego w Polsce? Chyba, że miał na myśli Deutsches Kreus ze swastyką.

#105007

pzdr

antysalon

#105025

Jeszcze jedna "cenna" inicjatywa Kunerta.

W 2008 Stowarzyszenie Szarych Szeregów i Fundacja AK postanowiły na pomniku Lotnika umieścić kotwicę, symbol Polski Walczącej( po raz pierwszy namalował ją  na jego cokole Janek Bytnar "Rudy", 2maja 1942). Uzyskali oni gorącą aprobatę śp. Andrzeja Przewoźnika. Kotwica miała zostać odsłonięta 2 maja br. Ze względu na żałobę po tragedii smoleńskiej uroczystość została przesunięta na 26 września(wigilia powstania Szarych Szeregów) . Niestety pan Kunert nie zgodził się na pokrycie kosztów tablicy(2,5 tys.PLN).  Kwotę tę zapłacił dh T.Duchowski ps."Młotek" z własnych pieniędzy.

Pisze o tym Magdalena Chadaj w Naszej Polsce (nr45) w artykule "Utrwalanie historii"

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#105057

Dziękuję za to info.
Uważam, że takie informacje trzeba zbierać i podawać do szerszej wiadomości. Te "zasługi" dla bohaterów zostaną kiedyś rozliczone.
Pozdrawiam.
contessa

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#105061

Mam nadzieję, że Kunert się pięknie "przejedzie" na tej wazelinie, którą tak obficie smaruje . Trzeba zrobić wszystko, abyśmy pamiętali jego i takich jak on uczynki, bo rozliczenie musi być dokładne - nic nie wolno puścić w niepamięć.

Dziękuję Contesso,że poruszyłaś ten "subject".

Pozdrawiam serdecznie.

 

#105114

Ten skurwysyn do społu z żydem nałęczem gotowi są postawić pomniik ubekom i esbekom przy aproobacie ryżego kundla(historyka?).

lodek

#105116

Jak stwierdził bolszewicy byli żołnierzami i tylko wykonywali rozkazy. Takimi żołnierzami byli też Franz Burkl czy Franz Kutschera i też wykonywali rozkazy. O ile ci pierwsi zginęli w walce, o tyle Niemcy zostali podstępnie zamordowani przez zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym.

PANIE KUNERT! OBUDŹ SIĘ PAN! TU SIĘ AŻ PROSI O POMNIK!!!!! O pieniądze niech się pan nie martwi Angela i Erika pomogą, za naszą zachodnią granicą nikt nie będzie protestował a wręcz przeciwnie, znowu DONALDINIO będzie się uśmiechał gdy będą go poklepywać po ramieniu.

Ciekawi mnie jedno- ile kosztowała ta akcja w Ossowie. Dwa lata poszukiwań, badania, projekt, budowa drogi, wykonanie pomnika przecież to musiało kosztować szalone pieniądze.

POZDRAWIAM

#105124

W sierpniu ten monument kosztował 50 tys. zł, teraz należy dodać jeszcze koszty przeróbek.

Skandal.  Kunert skąpi 2,5 tys. na symbol Polski Walczącej, a gloryfikuje oprawców Narodu Polskiego.

 

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

"Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć, tracą życie"

#105332