Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: safe_value w similar_handler_argument_nid->query() (linia 310 z /var/www/niepoprawni2/sites/all/modules/similar/views/similar_handler_argument_nid.inc).

Unią Europejską też rządzi Okrągły Stół!

Obrazek użytkownika PLK
Świat

Kolejny odcinek serialu pod tytułem: Unia Europejska to jedno wielkie oszustwo. Dzisiaj odcinek: Unią Europejską też rządzi okrągły stół!

W ostatnim odcinku było o Europejskim Banku Centralnym który nie jest bankiem a w dzisiejszym dowiemy się że UE ma swój własny okrągły stół który z tym polskim zorganizowanym przez Jaruzelskiego i Kiszczaka ma oprócz nazwy jeszcze jedną wspólną cechę, mianowicie obydwa ustalały bieg polityki na swoim obszarze. 

Europejski okrągły stół nazywa się dokładnie: "europejski okrągły stół przemysłowców" (European Round Table of Industrialists (ERT), ]]>www.ert.eu]]>) Powstał już w 1983 roku i skupia ponad 45 prezesów wielkich europejskich koncernów przemysłowych. I tu pierwsza ciekawostka, która moim zdaniem mówi już bardzo wiele o charakterze tej organizacji, okazuje się bowiem że członkiem tego elitarnego klubu jest w chwili obecnej tylko jedna wschodnioeuropejska firma, węgierski "MOL". Z Polski oczywiście nie ma ani jednej firmy ale za to z takiego "europejskiego" kraju jak ]]>TURCJA]]> są dwie a z kraju także nie będącego członkiem UE (ale przynajmniej leżącego geograficznie w Europie!) - ]]>Szwajcarii]]>, trzy! Pełna lista członków na ]]>wikipedii]]> (brak artykułu w języku polskim!)

Europejski okrągły stół zajmuje się oficjalnie obmyślaniem strategii rozwojowych dla UE, mówi się że był autorem takich klęsk, znaczy projektów, jak eurotunel, strategia Lizbońska (unia miała przegonić gospodarczo USA) oraz - "last but not least", jak mawiają Brytyjczycy, wspólnej waluty Euro. Co prawda wszystkie te projekty zakończyły się, albo właśnie się kończą, klęską finansową, co nie znaczy że te wielkie koncerny nic na nich nie zarobiły, wręcz przeciwnie.

Dla tego w chwili obecnej obmyślili nową wizję dla UE w 2025 roku, która się zwie: "Europe on track" (]]>www.europeontrack.eu]]>). Tu mały nic nie mówiący ale kolorowy filmik reklamowy:

 

 

Można by to hasło przetłumaczyć na język polski jako "Europa na kursie i na ścieżce". I bez zagłębiania się w szczegóły tego planu, tylko biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia, myślę że to tłumaczenie całkowicie oddaje sedno sprawy.

Myślę że po zapoznaniu się z instytucją europejskiego okrągłego stołu polityka prowadzona przez UE staje się bardziej zrozumiała.

 

 

Brak głosów