Co ma Gromosław do Starucha?

Obrazek użytkownika PLK
Kraj

Obydwaj zostali aresztowani.

Jest jednak pewna różnica, jeden wyszedł dzień później za kaucją a drugi siedzi miesiącami w areszcie. W tej sytuacji są dwie alternatywne wersje interpretacji: albo Gromosław Cz. powinien też siedzieć albo Staruch powinien również wyjść za kaucją.

Ja zdecydowanie jestem za tą drugą, ponieważ uważam że, areszt winien być stosowany tylko i wyłącznie w celu ochrony społeczeństwa przed osobnikami groźnymi dlań. Ani Gromosław Cz. ani Staruch nie stwarzają zagrożenia dla społeczeństwa.

Argumenty o matactwie można włożyć całkowicie między bajki, w sytuacji kiedy pan generał od 10 lat wie że toczy się postępowanie w tej sprawie, tak samo jak praktycznie we wszystkich innych przypadkach.

 

UZUPEŁNIENIE

Jako że z odpowiedzi wnioskuję powszechny brak rozróżnienia aresztu (formalnie: tymczasowe aresztowanie) od kary więzienia, wklejam poniżej obszerny opis z wiki:

 

Tymczasowe aresztowanie (potocznie "areszt") - najbardziej represyjny ze środków zapobiegawczych stosowanych wobec podejrzanego lub oskarżonego w toku postępowania karnego, polegający na osadzeniu go w stałym miejscu (areszcie śledczym), w izolacji od świata zewnętrznego.

Tymczasowe aresztowanie, ze względu na swój izolacyjny charakter jest dużo bardziej dotkliwe dla osadzonego, niż pobyt w więzieniu dla skazanych. Aresztowani nie mają, w przeciwieństwie do skazanych, prawa do rozmów telefonicznych i przepustek. Ich korespondencja jest cenzurowana przez organ śledczy, co powoduje niejednokrotnie wielotygodniowe opóźnienia poczty. Widzenia z najbliższymi uzależnione są od zgody prokuratora. W niektórych krajach (Norwegia, Szwecja) z tych powodów, po zapadnięciu wyroku sądowego, zalicza się okres tymczasowego aresztowania do ogólnego wymiaru kary pozbawienia wolności w proporcji 1:1,5 lub 1:2.

Tymczasowe aresztowanie, zgodnie z kodeksem postępowania karnego nie powinno być stosowane gdy wystarczy inny środek zapobiegawczy, mimo to środek ten jest w Polsce nadużywany, o czym świadczą m.in. liczne przegrane przez Polskę sprawy przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka oraz wystąpienie tegoż z 2007 do władz polskich[1][2]. Stosowanie przepisów o aresztowaniu tymczasowym, które powinno być wyjątkiem od reguły, ma charakter "blankietowy" i jest stosowane w sposób automatyczny[3]. Senator RP Dorota Arciszewska-Mielewczyk w oświadczeniu skierowanym do Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry stwierdziła m.in.: W 2004 r. do sądów wpłynęło 38200 wniosków o zastosowanie tymczasowego aresztowania, z czego uwzględniono około 90%! Ponadto, jak wskazują szacunkowe dane, niemal 20% osób tymczasowo aresztowanych przebywa w więziennej celi ponad dwa lata. Nierzadko tak długi areszt jest efektem niekompetencji prokuratorów oraz automatycznego przedłużania aresztu przez sądy, bez wnikania w meritum sprawy.[4].

 

 

Brak głosów

Komentarze

To jednak nie chwilowe zaślepienie.
To wyraźnie STAŁA.
"Ani Gromosław Cz. ani Staruch nie stwarzają zagrożenia dla społeczeństwa."
Gratuluję ostrości widzenia!
Pierwsze, to umieszczenie Starucha, w jednym zdaniu z bandytą już jest karygodne.
A zawłaszczenie Polski przez postsowieckie bękarty, TO NIE JEST ZAGROŻENIE DLA SPOŁECZEŃSTWA???
Czy, jeżeli G Cz działał w bandzie, to jest automatycznie rozgrzeszony, z indywidualnej odpowiedzialności za zbrodnie?

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#203071

TO NIE JEST ZAGROŻENIE DLA SPOŁECZEŃSTWA???

Zawłaszczenie Polski nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia społeczeństwa. Albo chce Pan powiedzieć że Gromosław Cz. lub Staruch jak zostaną wypuszczeni na wolność natychmiast kogoś zamordują, zgwałcą etc?

To zagrożenie o którym Pan mówi nie daje się zwalczać aresztem śledczym! Mam też wrażenie że Pan nie rozróżnia aresztu od więzienia. Tylko to drugie ma stanowić karę a areszt jest środkiem przymusu.

Nie wiem czy Pan wie że kary wiezienia są w Polsce przeważnie bardzo niskie za to areszt przedłuża się ponad wszelką normę. Pewnie dzieje się tak dla tego że większość ludzi w Polsce nie odróżnia obydwu form i cieszy się jak małe dziecko że kogoś aresztowali. W tej sytuacji nie ma się co dziwić że system sprawiedliwości nadużywa aresztowania a tego skutki to są niesprawiedliwości takie jak ze Staruchem. Ale podobnych spraw było masę, pamiętam że pewnych właścicieli firmy informatycznej osadzono w areszcie na pół roku za rzekome malwersacje podatkowe, które potem się okazały nie do udowodnienia.

TEGO PAN CHCE?

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#203103

Jeżeli już, to odwrotnie. Większe zagrożenie dla społeczeństwa stanowi Czempiński niż "Staruch".
Bo od "Starucha" to można co najwyżej po mordzie dostać - co przyjemnym nie jest, ale nie grozi poważniejszymi konsekwencjami.
Natomiast działalność Czempińskiego jest wysoce szkodliwa dla całego społeczeństwa. Wprawdzie sam Czempiński to być może nawet nikomu po mordzie nie da, ale ma na swoje rozkazy takich co to nie tylko mogą dać po mordzie, ale i zabić.

Venenosi bufones pellem non mutant
Andrzej.A

Vote up!
0
Vote down!
0

Venenosi bufones pellem non mutant Andrzej.A

#203093

Śledztwo toczyło się od 2005 roku, czyli przez ponad 5 lat! W tym czasie Cz. nie mógł robić co chciał? malwersować, mataczyć, zacierać ślady? Wszystko co mógł zapewne już zrobił!

Niech lepiej wydadzą wyrok do pół roku to może pójdzie posiedzieć, w co wątpię!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#203106

Jakie to porównanie? Jeden mafiozo kręcił lody na miliardową skalę a drugi odpowiada za próbę rozboju czyli kradzieży starych trampek i przepoconej koszulki. Przez towarzystwo wzajemnej adoracji w którym działał Gromosław Cz. Polska traci suwerenność i majątek narodowy a Staruch starał się przez swoje oprawy meczów obudzić lemingi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#203096

Pan zdaje się też nie odróżniać aresztu od więzienia. Tylko w przypadku tego drugiego to co Pan napisał miało by sens a ja mówię tylko o areszcie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeden z Pokolenia JPII

#203109

...postawionej przez (chyba) Antysalon: co ma piernik do wiatraka?
Nieporównywalni ludzie, nieporównywalne sprawy. Staruch jest groźny dla władzy dlatego, że ma wpływ na setki tysięcy zwykłych ludzi, ma charyzmę, umie przemawiać do tłumu i w dodatku myśli.
Czempiński to zupełnie inna bajka, tylko na razie nie wiemy jaka. Jego status, działalność, obecność w polityce, biznesie i służbach (dawnych i obecnych) nie ma charakteru "ulicznego", więc zagraża, ale nie bezpośrednio polityce, tylko układom i konkretnym personom, i ma ogromne wpływy. Sąd i prokuratura to wiedzą aż nadto dobrze, to też są ludzie, często słabsi od niego.
A Staruch? Ujął się za nim tylko senator Romaszewski, reszta nabrała wody w usta, bo to dla nich nikt (choć dla nas może być kimś ważnym; dla mnie jest).
Muldi

Vote up!
0
Vote down!
0

Muldi

#203313