Czas dorosnąć

Obrazek użytkownika Bartosz Wasilewski
Kraj

Dziecinnie zachowują się politycy PO w sprawie afery hazardowej. Tusk oczywiście ukarał juz Chlebowskiego i zdjął ze stanowiska. To było posunięcie naturalne. Mnie zastanawia i bawi w tej sprawie to, że Platforma znowu chce zwalić winę na PiS.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński czy jego partnerzy z PiS rozpoczęli frontalny atak na PO. Uważam za niedopuszczalne naduzywanie CBA i materiałów dotyczących tej sprawy. - mówił wczoraj Tusk

Muszę z całym sceptycyzmem odnosic się do tego, co przynosi pan mariusz Kamiński, ponieważ on działa w jakimś amoku.- stwierdza z kolei Czuma, w nastepnym zdaniu atakując Kamińskiego, że "ten amok" to skutek toczącego się postępowania w sprawie naduzyć rpzy aferze gruntowej.

Domaganie się powołania sejmowej komisji śledczej, czego chce PiS, świadczy o chęci wyciagnięciapolitycznych korzyści- grzmi tonem surowego nauczyciela Bronisław Komorowski. Tak jakby "wyciąganie politycznych korzyści" było ostatnim zajęciem, którym zajmują się porządne partie polityczne. W końcu PO doprowadziło do powołania komisji ds. nacisków tylko i wyłącznie po to, aby zrobić dobrze prawu i sprawiedliwości w naszym kraju. Ba, Platforma wygrała wybory w 2007 roku tylko po to, aby żyło się lepiej. I wcale nie miało na myśli zaprzyjaźnionych biznesmenów.

Panowie z Platformy! Czas dorosnąć! Naprawdę wszystkiego nie da się zrzucić na te wstrętne kaczory. Bogu ducha winni są biedni Kaczyńcy, Kamiński, Ziobro i inni dyżurni winowajcy, spotkaniom i rozmowom Chlebowskiego z Sobiesiakiem i Koskiem. Panie premierze, pan przecież dobrze wie, kim jest "Miro" i "Grzesiek". I nie zadowoli nas pan stwierdzeniem, że Chlebowski coś tam chlapnął, bo posłowie PiS dosypali mu niezdrowych ziółek do herbaty.

Przypomina mi się sprawa posłanki Sowickiej. Wtedy rzeczywiście udało się PO przekonać wszystkich, że korupcyjne kontakty ich ludzi to wina agentów CBA. Ale wtedy dobre maniery wymagały wieszania psów na PiSie i nie było to trudne zadanie. Ale "ciemny lud" wszystkiego nie kupi, bez przesady. I tym razem będzie trzeba wziąć odpowiedzialność na swoje barki. Czy Platforma to potrafi?

 

Bartek Wasilewski

Brak głosów

Komentarze

Autor poprawił PiS na PO w Salonie - za to wyższa ocena ode mnie.

#32870

Ten PiS w pierwszym zdaniu znalazł się tam całkowicie przez nieuwagę. Tylko i wyłącznie.

#33269

Ten PIS w pierwszym zdaniu - ma swoje uzasadnienie

#33271

nie rozumiem... :|

#33272

też dziecinnie

#33275