Powiało ohydą

Obrazek użytkownika mona
Blog

Polskie elity okazały się takie więcej przepiękne.To, co wyprawia się na ekranach telewizorów normalnie budzi grozę. 0to niemal jeden po drugim: twórcy ( i twórczynie!!!), rodzice, wychowawcy młodzieży - jedno po drugim oznajmiają naszym zdumionym oczom i uszom, że dewiacja i gwałt na nieletniej to pikuś, albo nawet Pan Pikuś - jeśli czyn popełnił ktoś "z naszych". Jacek Żakowski ględzi coś w temacie, że Temida czasem powinna zerknąć spod opaski, bo sprawiedliwość nie powinna być równa dla równa dla wszystkich, Zanussi posuwa się do znieważania ofiary, Pszoniak ewidentnie zniewoloną dziewczynkę ocenia "po wyglądzie", pojawia się idiotyczny apel...włos się jeży.

Już mniej - więcej wiadomo, skąd biorą się "Galerianki": jest popyt - jest podaż.

Jest - a jakże - przyzwolenie elyt.

Chętnie zgodzę się z twierdzeniem, że Szwajcarzy zrobili Polańskiego w konia, zastawiając tę pułapkę. Chętnie zgodzę się z twierdzeniem, że ta Ameryka, która miała być dla Polańskiego rajem, zgotowała mu piekło, mordując jego ciężarną żonę. Zgodzę się z argumentem, że w Polańskim została trauma dzieciństwa, że targają nim wszystkie te demony, że życie zgotowało mu nielichą huśtawkę uczuć i doznań.

Ale to są argumenty dla sądu.
Natomiast zupełnie czym innym jest przedziwne credo polskich elyt: "naszym wolno więcej". Ciekawe, czy byliby tak uprzejmi, gdyby sprawa dotknęła ich osobiście, gdyby ta mała Samanta była córką lub wnuczką któregoś z mądrali, apelujących o swoiste dozowanie sprawiedliwości.

Właściwie nawet nie jestem ciekawa, bo rzecz można przewidzieć: ofiara i jej bliscy zostaliby sami.Tak - na wszelki wypadek, na wypadek "podwinięcia się nogi" któremuś " z naszych", sprawa szybko wylądowałaby pod dywanem.
Straszne jest to, czegośmy się dorobili.

Brak głosów

Komentarze

bo to sa elyty jak powiedział Prezydent Kaczyński, bo prawdziwych elit u nas to tyle co napłakał.

pzdr

#32600

bo to sa elyty jak powiedział Prezydent Kaczyński, bo prawdziwych elit u nas to tyle co napłakał.

pzdr

#32601

wszystko.
I mają pozostać bezkarni.
Zresztą salon już dawno darował i przedawnił zbrodnie Kiszczaka i Jaruzelskiego więc tym bardziej oczyszcza i uniewinnia Polańskiego!
Te swołoczowate wypowiedzi Zanussiego, prof. etyki Hołówko!, naiwno-idiotyczne Zdrojewskiego czy Sikorskiego.
Co prawda Tusk zachował dystans! Przynajmniej on.
Ja wrzuciłem kawałek mojej dzisiejszej opinii z naszego forum na blog I. Janke n/t temat w"Rz" i została skasowana!!!!
Zaś co do tych tragicznych wydarzeń w willi Polańskiego to mam od lat własną teorię i dlatego zachowuję dystans!
Dzisiejsze dzienniki zachodnie spokojnie i rzeczowo już traktują Polańskiego, a Washington Post wręcz kpi z Polańskiego.

pzdr

antysalon

#32632