Krucjata Różańcowa niepoprawna politycznie?

Obrazek użytkownika 40plus
Kraj

Chyba czegoś nie rozumiem i proszę o wyjaśnienie.
Co niby ma oznaczać ten komunikat wydany przez Kurię Metropolitalną Warszawską.
Czy my wszyscy, którzy modlimy się za Ojczyznę i wysyłamy zgłoszenia do sekretariatu Krucjaty Różańcowej to niby jesteśmy przez kogoś oszukani, czy co ?
http://niezalezna.pl/19048-krucjata-rozancowa-komunikat

Brak głosów

Komentarze

Może być krucjata różańcowa w ruchu oddolnym skupiająca patriotów zatroskanych upadkiem moralności - również hierarchów kościelnych a także inna POprawna POlitycznie.
Istniejące Kółka Różańcowe samoistnie wpisywały się do Krucjaty, księża Paulini również ją popierali przy okazji choćby Apelu Jasnogórskiego. Wielkim zwolennikiem Krucjaty jest także Radio Maryja i chyba to najbardziej przeszkadza niektórym biskupom.
A my musimy robić swoje nie patrząc na drogę służbową bo może niedługo któryś kardynał każe nam zachowując drogę służbową również modlić się do księdza proboszcza a nie do Boga.

Vote up!
0
Vote down!
0
#200936

Tak jest , robmy swoje.
Ale jak to mozna poznac blizej niektorych hierarchow.

Vote up!
0
Vote down!
0
#200940

Bliżej Kazimierza Kardynała Nycza poznaliśmy wtedy,gdy modliliśmy sie pod Krzyżem Smoleńskim na Krakowskim Przedmieściu.Lepiej poznawać nie potrzeba.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#200948

Obecnie jest ponad 36 tysięcy deklaracji, nie licząc tych którzy modlą się codiennie różańcem za Ojczyznę, a nie wysłali zgłoszenia.
O tym, którzy biskupi, jakie diecezje i wspólnoty do tej pory przystąpiły można znaleźć w aktualnościach na stronie:

http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl/

Intencja Krucjaty jest podawana codziennie w czasie Apelu Jasnogórskiego.

Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu!

Szczęść Boże

Vote up!
0
Vote down!
0

Maria Kowalska

#200962

odprawia również ten, który nigdzie nie zapisał się. Komu przeszkadza Krucjata Różańcowa?

Ludzie modlą się, jednocząc równocześnie i to jest przeszkoda. Módlmy się za hierarchów! Może dobry Bóg pomoże.

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#200950

Może nie jesteśmy oszukani,ale z pewnością przez niektórych hierarchów uznawani OSZOŁOMAMI. Tak jest, główną przeszkodę stanowi poparcie Radia Maryja.Postępujmy więc z nakazem własnego sumienia i rozumu. Kuria pokazała co myśli o ojczyżnie na Krakowskim Przedmieściu. Nie zauważyliście, że niektóre komunikaty kurii są coraz bardziej POPRAWNE

Vote up!
0
Vote down!
0
#200958

25. września z Wałów Jasnogórskich został odczytany, a następnie zamieszczony przez biuro prasowe Jasnej Góry komunikat, w którym podane są dwa adresy zbierania deklaracji (w punkcie 4): W Teresinie i na Jasnej Górze.

http://www.jasnagora.com/wydruk_news.php?ID=6818

Po odczytaniu tego komunikatu z Wałów odbyło się spotkanie Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, którego przebieg gorąco polecam obejrzeć i posłuchać:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OwqMhMRmLNQ

Sprawozdanie jest też na moim blogu.
Szczególnie mi przypadły do serca słowa wypowiedziane w 8.40

Pełen tekst Komunikatu:

Komunikat OO.Paulinów z Jasnej Góry o Krucjacie
MODLITWA ZA OJCZYZNĘ – GŁOS Z JASNEJ GÓRY

Podejmując prośbę Księży biskupów diecezjalnych z dnia 25 sierpnia b.r., aby nowa inicjatywa modlitewna podejmowana przez wiernych Kościoła katolickiego w Polsce w ramach tzw. „Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę”, była poddana pod duchową opiekę Ojców Paulinów z Jasnej Góry, którzy prowadzą już – potwierdzone przez Jana Pawła II – Dzieło Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, z inicjatywy członków Krucjaty odbyło się dnia 25 września 2011 r. na Jasnej Górze kolejne modlitewne Spotkanie członków Krucjaty, połączone ze Spotkaniem organizacyjnym u Ojców Paulinów. W ramach tego Spotkania potwierdzono oraz ustalono, co następuje:

1. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę jest wielkodusznym darem duchowym wiernych, którzy z Maryją, Królową Polski, modlą się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów naszego Narodu. Osoby te czynią to dobrowolnie, zobowiązując się do codziennego rozważania i odmawiania w tych intencjach przynamniej jednej z tajemnic Różańca Świętego, z nadzieją, iż jeśli tę modlitwę podejmie co najmniej dziesięć procent Narodu, pozyskamy wtedy głębszą duchową moc do właściwego poprowadzenia spraw naszej Ojczyzny – Polski.

2. Modlitwę tę publicznie ogłoszono po raz pierwszy w połowie czerwca tego roku. Miesiąc później, dnia 14 lipca, pierwsi zaangażowani w tę modlitwę, tak świeccy i duchowni, spotkali się za zgodą Ojców Paulinów na Jasnej Górze. Uczestnikiem tego Spotkania był m. in. Dyrektor Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Spotkanie to ukazało szczerość intencji uczestników oraz ich autentyczną troskę i duchowe zaangażowanie w sprawy Ojczyzny.

3. Na gorącą i pełna nadziei prośbę osób świeckich, które jako pierwsze podjęły tę modlitwę, a spotkały się z zainteresowaniem i zaangażowaniem wzrastającej liczby kolejnych osób, także Księża Biskupi diecezjalni w czasie swojej Konferencji na Jasnej Górze w dniu 25 sierpnia odnieśli się do tej inicjatywy, przekazując duchową opiekę nad tym Dziełem w ręce Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej.

4. Zgłoszenia listowne o przystąpieniu do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, indywidualne oraz grupowe, można – podobnie jak dotychczas – wysyłać na adres: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Sekretariat, skr.poczt.nr 6, 96-515 Teresin, pod którym korespondencja jest odbierana przez osoby upoważnione do tego przez Ojców Paulinów. Dane z tej korespondencji będą przekazywane regularnie na Jasną Górę. Można też wysyłać zgłoszenia bezpośrednio na Jasną Górę, z dopiskiem na kopercie: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

5. W dniu wczorajszym potwierdzonych było już 11 342 uczestników Krucjaty. Ojcowie Paulini z Jasnej Góry, podejmując głos Księży Biskupów, gorąco zachęcają wszystkich wiernych do włączenia się w tę wielką Modlitwę Różańcową za Ojczyznę, a uczestników tego Dzieła wspierają swoją modlitwą u tronu Jasnogórskiej Królowej Polski.

o. Zachariasz Jabłoński, definitor Zakonu Paulinów i ojcowie paulini

Jasna Góra, 25 września 2011

Sekretariat pełni rolę służebną w celu liczenia deklaracji (deklaracje były też zbierane podczas Krucjaty na Węgrzech), nie jest żadną nową strukturą w Kościele.

Vote up!
0
Vote down!
0

Maria Kowalska

#200959

Mnie Apel naszego Duszpasterza nie dziwi. Ja poznałam jaki to "głęboki" gospodarz największej Metropolii, gdy interweniowaliśmy w sprawie przeniesienia koncertu skandalizującej "Madonny" z 15 sierpnia na inny dzień. A składanie wpisów do proboszczów proponowany przez hierarchę to tylko inny adres KOSZA. Ale Polska jeszcze nie zginęła, a biskupi rozliczani będą jak wszyscy przez Najwyższego. Módlmy się więc za nich by miłosierny Bóg obdarzył ich rozumem i bojaźnią Bożą i nie traćmy nadziei. Bierzmy wszyscy RÓŻANIEC w rękę i módlmy się bo czas jest krótki.

Vote up!
0
Vote down!
0
#200966

Po kard. Nyczu powinien odezwać się Prymas (a czy jest w Polsce Prymas?). Więc jeżeli jest to powinien ogłosić Krucjatę za PO, aby wygrała 3-ą kadencję (kard. Nycz odprawiał w lipcu msze za prezydencję - intencje PO). W sprawie krzyża przed Pałacem Prezydenckim szybko zareagował! W sprawie Krzyża Papieskiego na Pl. Piłsudskiego stwierdził, że lepiej przeznaczyć te pieniądze na cele charytatywne niż Krzyż dla Jana Pawła II. I Krzyż jest taki, jaki jest i do tego przesunięty  poza miejsce, gdzie jest napis. Mitoraj chciał ofiarować pomnik Jana Pawła II (za niewielkie pieniądze) i razem z HGW też się nie zgodzili. A teraz obudził się w sprawie Krucjaty. Pewnie też nie podoba się to PO. 

Vote up!
0
Vote down!
0

ELAT

#201016

Po kard. Nyczu powinien odezwać się Prymas (a czy jest w Polsce Prymas?). Więc jeżeli jest to powinien ogłosić Krucjatę za PO, aby wygrała 3-ą kadencję (kard. Nycz odprawiał w lipcu msze za prezydencję - intencje PO). W sprawie krzyża przed Pałacem Prezydenckim szybko zareagował! W sprawie Krzyża Papieskiego na Pl. Piłsudskiego stwierdził, że lepiej przeznaczyć te pieniądze na cele charytatywne niż Krzyż dla Jana Pawła II. I Krzyż jest taki, jaki jest i do tego przesunięty  poza miejsce, gdzie jest napis. Mitoraj chciał ofiarować pomnik Jana Pawła II (za niewielkie pieniądze) i razem z HGW też się nie zgodzili. A teraz obudził się w sprawie Krucjaty. Pewnie też nie podoba się to PO. 

Vote up!
0
Vote down!
0

ELAT

#201017

To,że Krucjata komuś przeszkadza, choć ubiera to w eufemizmy takie jak -zgłoszenie swojemu proboszczowi,niewysyłanie deklaracji do sekretariatu w Teresinie, jest najlepszym znakiem tego, że to jest słuszny kierunek.
Idźmy więc tą drogą dalej- do Budapesztu.

Vote up!
0
Vote down!
0
#201019

Uważam, że biskup diecezji ma prawo wydać komunikat, a wierni danej diecezji mają obowiązek podporządkować się zarządzeniom swego biskupa.

Ale...
po co ten jątrzący i jednocześnie nieprawdziwy wstęp w komunikacie KMW?
cytuję:

"Wobec nieupoważnionego działania tzw. sekretariatu Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, który w ogłoszeniach prasowych podaje swój adres w Teresinie i mając na względzie dobro duchowe wiernych Archidiecezji Warszawskiej"

Czy to własny pomysł księdza Małeckiego podpisanego pod komunikatem kurii metropolitalnej?
Po co te słowa:
"nieupoważnionego działania tzw. sekretariatu"
"mając na względzie dobro duchowe wiernych"?

Bez tego fragmentu komunikat byłby zupełnie na miejscu, a tak - pomysł z takim "wstępem komentarzem" jest strzałem we własną stopę!

Wygląda na to, że nie chodzi tu o "dobro duchowe wiernych Archidiecezji Warszawskiej".
Chodzi o to, żeby spóźniona reakcja Kurii do "Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę" nie wykazała, że wierni zgłoszą się poza statystyką diecezjalną.

Bezpośrednie zgłoszenia do Krucjaty na Jasną Górę, lub za pośrednictwem Teresina - (które są tak samo ważne) wykazałyby poprawność polityczną KMW.

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#201023

Po pierwsze cytat z oficjalnej strony Zakonu Paulinów z Jasnej Góry "4. Zgłoszenia listowne o przystąpieniu do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, indywidualne oraz grupowe, można – podobnie jak dotychczas – wysyłać na adres: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Sekretariat, skr.poczt.nr 6, 96-515 Teresin, pod którym korespondencja jest odbierana przez osoby upoważnione do tego przez Ojców Paulinów"
Jest podany adres w Teresinie.
Po drugie Zakon podlega bezpośrednio Ojcu Świętemu, więc biskup Nycz mógł wystąpić z taką prośbą do Ojca Świętego a ten mógł nakazać taką procedurę.
W związku z tym że decyzje Ojca Świętego jako następcy Św. Piotra są dla mnie najważeniejsze (a brak takiego zakazu jest powiedzeniem tak dla Teresina) nie mam ochoty słuchać się biskupa. Biskupi potrafią się mylić (patrz np. tzw. księża i biskupi "patrioci").
W tym wypadku nie masz więc racji, że mam słuchać się biskupa. Nie on jest głową Kościoła Rzymskokatolickiego a Ojciec Święty.
A jestem mieszkańcem Warszawy.

-----------------------------------------------------------
"Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------------------- "Polska Niepodległa to Polska niebezpieczna" Lenin

#201060