"Krytyka Polityczna"

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

Przegrali. Nie widać już nic z ich buty i pewności siebie, choć ciągle nazywają nas kibolami i faszyzującymi organizacjami. Ich oświadczenie znajduje się tu: http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/Oswiadczeniewsprawie1111/menuid-1.html
Pozwalam sobie przytoczyć co istotniejsze ustępy:
"1. (...) Nie zapraszaliśmy żadnych bojówek. Ani z Polski, ani z zagranicy. Nie planowaliśmy żadnego zgromadzenia grup radykalnych w Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. Policja zepchnęła tam grupę antyfaszystów, którą następnie spokojnie wyprowadziła z lokalu, nie zgłaszając wobec nas żadnych zastrzeżeń. (...)
4. Wmawianie opinii publicznej, że było inaczej, rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat „Kolorowej Niepodległej” lub innych działań „Krytyki Politycznej” zakończy się obroną naszego dobrego imienia na drodze sądowej.
5. (...) Mamy nadzieję, że siły porządkowe i wymiar sprawiedliwości ustalą, kto jest odpowiedzialny za działania, które zakończyły się przemocą i zamieszkami. (...)
Podpisali między innymi: Robert Biedroń, Agata Bielik-Robson, Seweryn Blumsztajn, Marek Beylin, Artur Domosławski, Kinga Dunin, Dorota Głażewska, Agnieszka Graff, Anna Grodzka, Andrzej Grzymała-Kazłowski, Katarzyna Górna, Izabela Jasińska, Ryszard Kalisz, Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, Maria Krauss, Krystian Legierski, Robert Leszczyński, Mikołaj Lizut, Łukasz Maciejewski, Cezary Michalski, Joanna Mytkowska, Piotr Najsztub, Wanda Nowicka, Wojciech Olejniczak, Piotr Pacewicz, Janusz Palikot, Sławomir Sierakowski, Michał Sutowski, Paweł Smoleński, Beata Stasińska, Agata Szczęśniak, Kazimiera Szczuka, Joanna Tokarz, Agnieszka Wiśniewska, Magdalena Żakowska, Jacek Żakowski."
Co do punktu "4", że jest inaczej, świadczy strona "11listopada.org". Wśród podpisanych zwracają uwagę nazwiska Seweryna Blumsztajna, posłów Anny Grodzkiej, Roberta Biedronia, Wojciecha Olejniczaka, Janusz Palikota, Ryszarda Kalisza, wicemarszałek Sejmu Wandy Nowickiej, a także - dziennikarzy, zwłaszcza Roberta Leszczyńskiego który wraz z innymi zakłócał wiosną "Marsze Pamięci" na Krakowskim Przedmieściu.
Na stronie http://www.krytykapolityczna.pl/O-nas/menu-id-81.html dowiadujemy się, że "Wydawanie kwartalnika i prowadzenie witryny internetowej dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Czasopisma”. Działalność Stowarzyszenia wspiera Fundacja im. Stefana Batorego." Jest tu też zestaw nazwisk osób związanych z "Krytyką Polityczną" i Stowarzyszeniem im. Stanisława Brzozowskiego.
Na stronie http://www.krytykapolityczna.pl/Opinie/SzczukaPacewiczZakowskiMediazafalszowalyobrazwydarzen11listopada/menuid-197.html?comment_id=30554&joscclean=1#josc30554 znajduje się następujące stwierdzenie (autorzy: Kazimiera Szczuka, Jacek Żakowski, Piotr Pacewicz):
"Przez cały dzień [12 listopada] funkcjonowało coś takiego, co się nazywa kaczką dziennikarską: że „anarchiści biją się z kibolami”. To nieprawda! Zatrzymano prewencyjnie działaczy antyfaszystowskich z Niemiec, ale jeszcze przed rozpoczęciem demonstracji, i od godziny 13.00 oni byli na Wilczej w areszcie. Nie było żadnych antyfaszystowskich działaczy, anarchistów, którzy by się bili na ulicach z kibolami.(...)
Jacek Żakowski, publicysta „Polityki”: "Po pierwsze, wydaje mi się niezwykle ważne, że została przerwana zmowa milczenia wokół skali zjawisk faszystowskich czy parafaszystowskich w Polsce. Udało się legalnie, w zgodzie z prawem i spokojnie uniemożliwić przemarsz kolejnego marszu z pochodniami pod faszystowskimi i rasistowskimi hasłami, jak to miało miejsce dwa lata temu – i to jest moim zdaniem duży sukces polskiej demokracji. […]
Piotr Pacewicz, publicysta „Gazety Wyborczej”: "Byłem zdecydowanym zwolennikiem organizowania tej blokady, która przybrała postać radosnego wiecu i święta wolności, niepodległej, kolorowej rzeczywistości (...)"
Wśród "przyjaciół, partnerów i darczyńców" na rzecz "Krytyki Politycznej" i"Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego" znajdują się: European Climate Foundation, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, "Polityka", Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wydawnictwo Naukowe PWN S.A., Open Society Institute & Soros Foundations Network, Biblioteka Narodowa, Zachęta, Instytut Teatralny... Wystarczy? Teraz jest zrozumiałe dlaczego jednym z wyraźniejszych postulatów wyborczych Ruchu Poparcia jest "przekazywanie 1% PKB na kulturę". To byłaby gwarancja finansowania takich instytucji jak "Krytyka Polityczna".
I to by było na tyle...

Brak głosów

Komentarze

Na filmie wyraźnie widać, jak dba o bezpieczne wejście zagonionej przez policję do ich lokalu grupy ludzi, którzy pokrzykiwali po niemiecku. Chyba, że to rdzenni Polacy, a po niemiecku porozumiewali sie tylko dla jaj. Jeżeli to ta grupa radośnie wiecowała i świętowała wolność i niepodległość kolorowej rzeczywistości, to można by powiedzieć, że druga wojna swiatowa, była czystą rozrywką i festynem.

Vote up!
1
Vote down!
0

Anka1

 

#200138

Witaj,
drobna korekta.

"...takich instytucji jak "PROSTYTUCJA Polityczna".

Pozdrawiam

jwp

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#200148

a robakom wszystko jedno kogo skonsumują  

Vote up!
0
Vote down!
0
#200154

Nie wszystko jedno.
Po coś przecież wiercą dziurki, wokół trumien na komuchów.
Żeby robaki miały którędy rzygać.
Co ta ekologia jeszcze wymyśli, aby robaczkom ulżyć?
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#200158

 13 grudnia 2011 w ... ? 

Vote up!
0
Vote down!
0
#200166

Myślisz?
Chcieliby popełnić zbiorowe samobójstwo?
I to dokładnie w rocznicę wroniej rewolucji?
Tak bardzo już by ich sumienie darło?
Ja tam jestem za.
Im wcześniej, tym lepiej dla Polski.
Do wiosny, będzie już z nich niezły nawóz pod marchewkę:)
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#200167

Rospin,druhu! czy naprawdę dałbyś dzieciom marchewkę wyhodowaną na nawozie z tego ścierwa?Przecież to gorsze,niż GMO.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#200207

A gdzież by!
Mamy przecież zobowiązania gazowe.
I ujemny bilans z germanią.
Trafiliby w miejsca swoich marzeń:)
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#200214

A Cezary Michalski to już całkiem odjechał...

Vote up!
0
Vote down!
0
#200189

Vote up!
0
Vote down!
0
#200205

Należy zgłosić do prokuratury doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez takie osoby jak m. inn.: Robert Biedroń, Agata Bielik-Robson, Seweryn Blumsztajn, Marek Beylin, Artur Domosławski, Kinga Dunin, Dorota Głażewska, Agnieszka Graff, Anna Grodzka, Andrzej Grzymała-Kazłowski, Katarzyna Górna, Izabela Jasińska, Ryszard Kalisz, Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze, Maria Krauss, Krystian Legierski, Robert Leszczyński, Mikołaj Lizut, Łukasz Maciejewski, Cezary Michalski, Joanna Mytkowska, Piotr Najsztub, Wanda Nowicka, Wojciech Olejniczak, Piotr Pacewicz, Janusz Palikot, Sławomir Sierakowski, Michał Sutowski, Paweł Smoleński, Beata Stasińska, Agata Szczęśniak, Kazimiera Szczuka, Joanna Tokarz, Agnieszka Wiśniewska, Magdalena Żakowska, Jacek Żakowski.Także organizacje przestępcze typu Krytyka Polityczna i media, które robiły od wielu tygodni czarny PR, siały nienawiść etniczny i rasowy. Które w końcu zwróciły się o pomoc do obywateli obcego państwa.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#200211

Zamiast pisać listy i zazalenia na złodziei i bandziorow do złodziei i bandziorów, nauczyć się wreszcie bronić samemu, wszelkimi dostępnymi środkami?

______________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#200227

Faktycznie bardzo kolorowa... Kiedyś myślałam, że ta Szczuka jest inteligentną kobietą, teraz widzę, że to kompletna kretynka.

Vote up!
0
Vote down!
0

Anna Zaczek

#200222

..., którym potrafi, w tradycyjny dla lewactwa sposób, poprzeć swoje argumenty i przykryć ciężki zapłon:

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#200275

zakapturzeni, toż to ewidentnie są terroryści !!! _________________________________________________________
„Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”. Józef Beck

Vote up!
0
Vote down!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#200248

Ta zezowata ze szczękościskiem (siedząca w środku) twierdzi, ze nie zaprosili szkopów, a tymczasem na stronie 11listopada.org napisano, że zaprosili i sa z tego dumni.

Vote up!
0
Vote down!
0
#200212

kopiujcie ich strony bo mogą zniknąć dowody z internetu!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#200216

gość z drogi

bo za chwilę nie będzie dowodów

przed chwilą p. Waldi Kuczynski powiedział w paskudnym szkle,że zdjęcia

Gazety Polskiej i filmy są

nieprawdziwe,niewiarygodne,no cóż pan Waldek wie,on 

widzi Trzecim okiem i słyszy trzecim uchem,wszak w kopicie TU 154 też widział

i słyszał i TO było "prawdziwe"

dycha z wykrzyknikiem

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#200299

Przynajmniej jeśli chodzi o stronę dowodową.
Jedynym zabezpieczeniem treści tego co jest w internecie jest minimum notariusz.

Dla celów archiwalnych - jak najbardziej, ale tylko do takich.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#200331

porażką jest płacenie abonamentu na tzn.gwiazdy i gwiazdki jak kazka szczuka, mikołaj lizut i ten od szkiełka kamil dąbrowa,żakowski i inne ścierwa tvp zatrudniła takie gówno żenada i nic więcej...10

Vote up!
0
Vote down!
0

Marika

#200224

Co zaproponuje we współpracy z Antifą? Przypominam, że Antifa nie ma tęczowej flagi a czerwoną.

Vote up!
0
Vote down!
0

ixi band

#200229

" To ja decyduje kto jest Polakiem "

Czuj duch !!!

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#200259

naleza sie Hermanowi. Do tworcy Blumsteinkommanda tez pasuja.

Vote up!
0
Vote down!
0
#200271

... bo i okolicznosci podobne, prawda ?

Vote up!
0
Vote down!
0

veri

#200273

http://www.youtube.com/watch?v=4fR5n0d7YZ0

Vote up!
0
Vote down!
0
#200263

gość z drogi

żakoPOdobnym,a  pamiętacie jak za nasze pieniadze latał do Kluczyka,do Londynu,by przeprowadzać z nim wywiad ?

ten pan ma długą listę minusów

dycha

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#200298

Ciekawostka:
Jeden z sygnatariuszy oświadczenia "Krytyki Politycznej" Andrzej Grzymała-Kazłowski jak się okazuje jest inspektorem MSWiA.
Odpowiada więc bezpośrednio, jako świadek, za terrorystyczny arsenał (pałki, kastety, gaz)"podrzucony" przez nieznanych sprawców w lokalu Krytyki Politycznej na Nowym Świecie. A podpisuje nieprawdziwe oświadczenie KP? Co na to minister MSWiA Miller?
Co na to posłowie i wicemarszałek podpisani pod oświadczeniem KP?
"Policja zepchnęła tam grupę antyfaszystów, którą następnie spokojnie wyprowadziła z lokalu, nie zgłaszając wobec nas żadnych zastrzeżeń."
"Jak wyjaśnił w rozmowie z tvn24.pl rzecznik warszawskiej policji Maciej Karczyński, narzędzia zostały zatrzymane, ponieważ chwilę wcześniej przy użyciu podobnych zaatakowano policjantów."

Vote up!
1
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#200354

przypuszczam że arsenał pochodził od tych którzy do lokalu Krytyki Politycznej weszli, a potem zostali wyprowadzeni, więc przezornie sprzętu nie brali już ze sobą na komisariat. Ale pojawia się pytanie: skąd Niemcy wiedzieli, zaproszeni na "pokojową kolorową imprezę z prezentacjami, piłkami plażowymi, orkiestrami, chórami i dyskusjami" że należy zabrać ze sobą odpowiednią odzież i arsenał?

Vote up!
0
Vote down!
0
#200416