Ja, niepoprawny

Obrazek użytkownika Honic
Kraj

Jestem na Niepoprawnych 3 lata i 25 tygodni i mam do powiedzenia rzecz następującą:
1. Zawsze robiłem to co - jak uważałem - należy robić dla niepodległej, uczciwie rządzonej przez uczciwych ludzi Polski. Robię to - lekko licząc - około 30 lat. I będę robił, dopóki sił starczy. Tak jak umiem i najlepiej jak umiem.
2. Blog na Niepoprawnych jest jedynym jaki prowadzę i prowadziłem kiedykolwiek dotychczas. Sądzę że jego formuła odpowiada mi najbardziej. Nie wszyscy przedstawiciele mojego pokolenia są w stanie efektywnie korzystać ze wszystkich właściwości Internetu - Kiedy wprowadzono stan wojenny, jeszcze go nie było. Należę do tych szczęśliwych 50- 60- latków którzy dają sobie z tym radę, co nie jest oczywiste.
3. Nauczyłem się jeszcze w czasach komuny nie liczyć na żadne dostrzegalne efekty mojego działania. Nauczyłem się też, że mogę się spotkać z działaniem przeciwnym moim ideom. Niekiedy wynikającym z bezmyślności lub złośliwości. Niekiedy z pobudek ideowych.
4. Wiem że warto żyć kiedy żyć się godzi, a umrzeć kiedy umrzeć trzeba. Oczywiście - w naszym przypadku w sensie wirtualnym. Mam tylko nadzieję, że to jeszcze nie tu i jeszcze nie teraz.
5. "Ostrogi" zdobywałem w stanie wojennym i dostosowałem się skutecznie do potrzeb konspiracji. Twierdzę że ta potrzeba pozostała mi do dziś - zbyt wiele osób w tym kraju ginie w niewyjaśnionych do końca okolicznościach i zbyt wieku uczciwych ludzi ponosi negatywne konsekwencje swojej uczciwości. Anonimowość jest mi ciągle potrzebna ze względów emocjonalnych. "Przecież mój Ojciec był w AK!" - może jakaś część tego przeszła na mnie.
6. Niepoprawnych traktowałem zawsze z szacunkiem; pamiętam, narozrabiałem kiedyś na NP narażając Portal na nieprzyjemności i chociaż szybko uznałem swoją winę i wycofałem się z ryzykownych tez, świadomość że naraziłem Adminów na kłopoty siedzi we mnie do dziś jako rzecz wstydliwa o której nie mogę zapomnieć, choć minęły od niej już prawie dwa lata.
7. Podkreślam: nie rozumiem dlaczego kilku Polaków dążących do pozytywnych celów nie umie się tak dogadać żeby uodpornić się - lub sprawy którą prowadzą - na rzeczy będące wobec spraw najważniejszych mało istotne, lub na ewidentne ataki ludzi nieuczciwych i/lub prymitywnych. Byłoby rzeczą przykrą, gdyby szlachetna idea miała zginąć na skutek umiejętnie przeprowadzonej postkomunistycznej prowokacji.
8. Z "Niepoprawnymi" zżyłem się tak, że dyskutując z lemingami wielokrotnie mówiłem o sobie że jestem niepoprawny; był to żart który nie wiem, ilu z nich było w stanie zrozumieć właściwie. Portalu o tej nazwie raczej nie znali.

9. Co do mnie, będę dalej robił co do mnie należy.

Brak głosów

Komentarze

Będziemy rockendrollowcami?

Dawniej śpiewało się:
"Przeżyliśmy już faszystów
Przeżyjemy komunistów"

a co do tego "Nie wszyscy przedstawiciele mojego pokolenia są w stanie efektywnie korzystać ze wszystkich właściwości Internetu"
Proszę się więc "pocieszyć" że do Pana lat dodam "dla siebie" 15-cie!

Pozdrawiam i do zobaczenia!

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#395578

"przeżyliśmy potop szwedzki,
Przeżyjemy i sowiecki".
Oczywiście, do zobaczenia.
Przecież ja też jeszcze nie "skończyłem".
Pozdrawiam
Honic
P.S.
Hołdowałem zasadzie że do innych blogerów zwracam się per "ty". No, ale ponieważ jak widzę jestem młodszy, chyba nie wypada mi pierwszemu tego proponować; przynajmniej w realu tak jest. :-)))

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
0
#395584

Dobrze więc, pozdrawiam cię i do zobaczenia!
**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
1
Vote down!
-1

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#395585

Rób nadal to co do Ciebie należy! Dziękuję.

Vote up!
1
Vote down!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#395624

"Byłoby rzeczą przykrą, gdyby szlachetna idea miała zginąć na skutek umiejętnie przeprowadzonej postkomunistycznej prowokacji."

Sądząc po jedynce, którą Cię uraczono, nie wszystkim byłoby przykro.

  Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
1
Vote down!
0

Lotna

 

#395633

Honic - czy nie masz wrażenia, że Niepoprawni jako żywo stali się zwierciadlanym odbiciem PO? I tu i tam zajmują się wyłącznie sami sobą, by nie rzec, walkami wewnętrznymi.

Vote up!
1
Vote down!
0
#395646

Ja jestem na NP już 4 lata i 43 tygodnie ;) a w wieku podobnym chyba jesteśmy. Za bardzo do dziś pamiętam gdy w Solidarności ci "najbardziej odważni" ciągle chcieli walczyć, bić się z ZOMO lub strajkować a później okazali się zwykłymi SBckimi prowokatorami i płatnymi agentami. Do dziś tylko jeden agent przyznał mi się że pracował za duże pieniądze dla bezpieki i że zakładał podsłuchy na nasze telefony i w biurach Solidarności. Do dziś pełno agentury i trolli wykonuje swoje rozbijackie zadania a inni włączają się w awanturę od razu ustawiając się po jednej lub drugiej stronie.

Vote up!
1
Vote down!
0
#395665

zgoda, też traktuję to co się dzieje złego obecnie jako dziedzictwo tamtych działań w tamtych czasach. Historia jest jednak pewną konsekwentną całością. Z jedną różnicą: trolle, to były wtedy wyłącznie postaci z bajek.

Vote up!
1
Vote down!
0
#395669