Bolszewizm "made in Europa"

Obrazek użytkownika Honic
Świat

Oto garść cytatów z "mainstreamowych" portali internetowych:
"Europejska komisarz ds. sprawiedliwości Viviane Reding wysłała w tym tygodniu list do Budapesztu, w którym pisze, że węgierska reforma wymiaru sprawiedliwości budzi "poważne zaniepokojenie" co do utrzymania niezależności sędziów."
"Ten projekt ustawy wymaga wyjaśnień" - oświadczył rzecznik Komisji Europejskiej Matthew Newman."
"We wtorek przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso wystosował do rządu Orbana list, w którym wyraził "głębokie wątpliwości" co do tego, czy projekt ustawy [o reorganizacji banku centralnego] jest zgodny z traktatami unijnymi."
"W roku ubiegłym Komisja Europejska zażądała - z dobrym skutkiem - zmiany ustawy prasowej, która ograniczała wolność węgierskich mediów."
"Lider Ruchu Węgierskiej Solidarności, wzorowanego na polskiej Solidarności, zrzeszającego związki zawodowe, organizacje pozarządowe i prywatne osoby, Peter Konya powiedział na wiecu, że "z radością wita długo nieobecną współpracę pomiędzy ugrupowaniami społecznymi i partiami demokratycznej opozycji".- Orban i jego rząd zapomnieli, że władza należy do ludzi, i my ją im odbierzemy - podkreślił Konya"
"Socjalistyczny poseł do parlamentu Timor Szanyi zaapelował do uczestników wiecu, aby powstrzymali się od własnych apeli i skupili się pod wspólnym hasłem: "Republika Węgierska pewnego dnia powróci".
"Mark Palmer, dawny ambasador USA na Węgrzech i wiceprezes fundacji "Freedom House", obawia się, że rządy Fideszu Viktora Orbana mogą doprowadzić do wyrzucenia Budapesztu z Unii Europejskiej.(...) W zeszłym tygodniu Hillary Clinton ostrzegła, że działania Orbana na Węgrzech prowadzą do zachwiania systemu "checks and balances", który jest podstawą każdej demokracji.(...) Również Bruksela w ciągu ostatnich miesięcy kilkakrotnie ostrzegała, że działania fideszowskiego rządu Węgier naruszają demokratyczne standardy."
"Cała włoska prasa pisze o tym, że rząd Orbana prowadzi do izolacji Węgier w Unii Europejskiej i apeluje do niej o zdecydowaną reakcję na wydarzenia w Budapeszcie.
"La Stampa" wyraża opinię, że Węgry stały się "bardziej autorytarne i anty-nowoczesne", co - przypomina - wywołuje niepokój Unii Europejskiej i USA."
"Jeszcze raz pojawia się pokusa, by zamiast pokonać politycznych adwersarzy - wyeliminować ich, postawić przed sądem, uciszyć. Ale by nie utracić znów węgierskich kuzynów z europejskiej rodziny, trzeba zrozumieć, dlaczego zachorowali" - podsumowuje "La Stampa".
"Komentator "Corriere della Sera" pisze: "Gdyby istniało Maastricht demokracji, Europa powinna zażądać natychmiast od Węgier przestrzegania minimum kryteriów wolności i cywilizacji demokratycznej, które umożliwiłyby im pozostanie w europejskiej rodzinie". W jego opinii "nie ma tam jedynie deficytu budżetowego państwa, bo istnieje również deficyt demokracji".
W największej włoskiej gazecie przypomina się "politycznie poprawną histerię", jaka ogarnęła UE po dojściu do władzy Joerga Haidera w Austrii. Dziennik ubolewa, że dziś nie ma takiej samej reakcji."
Rodzimych wyzwisk pod adresem Węgrów ze strony lewactwa cytować nie raczę.
Dosyć. Wystarczy.
To jest Europa która podobno ma współdziałać i współpracować w imię ogólnego dobra. Dziś ta Europa współdziała posługując się bolszewicką propagandą przeciwko niewielkiemu ale dzielnemu narodowi który nie mniej niż my umiłował wolność i niepodległość. Który zachowując przyjaźń wobec przyjaznych, chce mieć własny dom a wnim własne, uczciwe zresztą prawa chroniące go przed nieuczciwymi oraz tymi, którzy w przeszłości dopuścili się zbrodni. Naród który trwa w przyjaźni do Polaków w części nie zdając sobie chyba sprawy z wypowiedzi w różnych polskich, i nie tylko, mainstreamowych wytworach medialnych.
W dzisiejszej Europie dążenie do wolnośći i niepodległości ukazywane jest przez polityków i przez media jako niebezpieczna tendencja której należy przeciwdziałać. Agencje prasowe, dziennikarze, politycy z najwyższych stanowisk rozpowszechniają kłamstwa lub wspierają je.
Czym wobec tego różni się "Gazeta Wyborcza" od "Der Spiegel", "The Economist", "Krytyki Politycznej", stron internetowych "Centrum Informacji Anarchistycznej" czy "Komsomolskiej Prawdy"? Czym istotnym różnią się Viviane Reding, Alain Juppe, Matthew Newman, Jose Manuel Barroso, Iwan Krastew, Grzegorz Sroczyński, Krzysztof Varga, Seweryn Blumsztajn, Jan Smoleński, Władymir Putin... Tym że piastują inne stanowiska?

Nie zapomnę jak zdziwiony i zaskoczony był jeden z moich węgierskich przyjaciół gdy wyjaśniłem mu że wszystkie doniesienia agencyjne które poszły za granicę, także na Węgry, na temat rzekomej wybitnej niechęci Jarosława Kaczyńskiego do Angeli Merkel i do państwa niemieckiego, wzięły się ze swoistej interpretacji jednego zdania z książki Jarosława Kaczyńskiego "Polska naszych marzeń", napisanej zresztą językiem łagodnym i rzeczowym, które czuję się w obowiązku tu przytoczyć: "Nie sądzę, żeby kanclerstwo Angeli Merkel było wynikiem czystego zbiegu okoliczności, nie będę jednak tego prześwoadczenia rozwijał, zostawiam to politologom i historykom" (strona 38).
Wierzę, że za to co Tomasz Lis i jego koledzy zrobili przeciwko Polsce i jej dobrym relacjom z innymi krajami, w tym z Węgrami, przebaczenia nie będzie.

Brak głosów

Komentarze

Tym samym mieczem musimy i my ich prać i nie patrzeć że krzyczą w niebo głosy ...

Cytując te "obiektywne" opinie poczytnych europejskich periodyków na temat Węgier udowodnił Pan ,że ci wielcy miłośnicy "demokracji-permanentnej" to bohaterowie wyjęci żywcem z powieści Orwella ..

Wspaniale Pan też podsumował owego genialnego "redahtora" pogromcę Pana Kaczyńskiego

/A niech mu będzie że wygrał :-) /

/10 pkt/

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

pozdrawiam

"I jak wolny człowiek mogę powiedzieć tym, którzy nie chcą być wolnymi Polakami, a jebał was pies."[J.M.Rymkiewicz do Michnika]
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#212263

Rękę podniesioną na Węgry odrąbiemy ; )

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#212278

Też jak przeczytałem ten tekst to niczym prąd przebiegł mi po całym ciele ..

Zaraz też przybiegł mi na myśl wątek z "Potopu" /H.Sienkiewicza/

" Synkowie odpuszczacie ? Odpuszczamy !
Ojciec prać ? Prać ! "

Jeśli nie będzie innej możliwości pójdziem za głosem "Ojca"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#212280