Przysłowie polskie a kolejna deza

Obrazek użytkownika czarnowidz
Kraj

Stare przysłowie mówi, że jak kogoś Pan Bóg chce pokarać to mu rozum odbiera. Przy czym ten “rozum”  to nie zmysły jako takie, tylko zdolność przewidywania konsekwencji czynów, zdolność do rozumienia łańcucha przyczynowo skutkowego.

Na pierwszy rzut oka mamy właśnie do czynienia z taką sytuacją - na pierwszy rzut oka wydaje się, że rzeczywiście, chłopaki z PO zostali pokarani przez Najwyższego odebraniem rozumienia, co się stanie po zapowiedziach elekta o zlikwidowaniu, przeniesieniu krzyża. Przecież każdy normalny człowiek wie, że to jest zantagonizowanie znacznych grup społecznych, prawda że i tak nie głosujących na Partię i Rząd, ale zawsze. Wizerunkowo - sprawa fatalna.

Do tego ten elekt, który całe życie robił za prawowiernego katolika. KIK i te rzeczy, nauczyciel  Niepokalanowa - a tu nagle wpisuje się w tradycje IV Departamentu i tego wszystkiego co znaczy ten termin.

A więc, czy rzeczywiście Pan Bóg odebrał im rozum? Czy Platforma nie potrafi przewidzieć konsekwencji swoich działań? Zwłaszcza, jeśli jak o sobie mówią sami, że “wywodzą się z pnia solidarnościowego”?

Moim zdaniem jest to sprawnie przeprowadzana akcja dezinformująca, wywołanie konfliktu społecznego, którego oczywiste konsekwencje wizerunkowe są fatalne, po to, żeby odwrócić uwagę od znacznie ważniejszych procesów i działań, które są gdzieś przeprowadzone z tyłu, po cichutku, na zapleczu.

jakie to moga być działania i procesy ?

1. Dymisja Dyrektor Gajęckiej, która była ostatnią zaporą przed zbudowaniem Nordstreamu, który ostatecznie uzależni Polskę od Rosji i wtedy żadne łupki ani nic innego nam nie pomoże - tu celem operacji dezinformacyjnej - przykrycia skierowanej do wewnątrz jest odwrócenie uwagi społeczeństwa od faktu, ze za moment Polska będzie już wydana na łup Rosji bezapelacyjnie.
2. Stopniowe ujawnianie informacji o rzeczywistej wielkości polskiego długu publicznego i tego, że fałszowano statystki jak w Grecji - tu chodzi o odwrócenie uwagi mediów, tych które mogłyby jeszcze zadawać kłopotliwe pytania, no i na użytek zagraniczny zbudowanie opinii Polski jako zaścianka, który w końcu musi zbankrutować, bo “z takimi ludźmi” nic nie da się zrobić. Rzecz charakterystyczna, że zarówno w Grecji jak i w Polsce przeprowadzany jest atak na wiarę i Kościół, przy okazji ujawniającego się kryzysu.
3. Rozwalenie do końca ostatnich sprawnych jednostek WP - czyli GROM i siły specjalne - tu wywołana przez GW i Komorowskiego awantura o krzyż ma odwrócić uwagę od zmian i czystek w wojsku. Prawdopodobnie ferment wśród młodej kadry jest na tyle duży, że postanowiono ich spacyfikować - co się okaże dopiero za jakiś czas. Faktem jest przecież, że w “katastrofie” zginęli ci generałowie, którzy byli już wykształceni w zachodnim stylu, bez woroszyłówki w życiorysie. Sygnał dla wojska jest jasny - jeśli chcesz być oficerem NATO, to skończysz jak oni. I pewnie w tle awantury o Krzyż, gdzie uwaga mediów jest tam skierowana dokonuje się coś, co ma  spacyfikować wojsko jako istotną siłę w państwie.

Tak więc, media skupiają się na Krzyżu - co jest ważne, oczywiście. Konflikt wywołany przez elekta nie był do uniknięcia, bo dotyczy najgłębszych, najważniejszych spraw narodu. I dlatego cynizm tych, którzy ten konflikt wywołali jest tym bardziej godny potępienia. Ale cóż, ci ludzie nie przejmują się opiniami na swój temat. Liczy się skuteczność, po to żeby "raz wzietej władzy nie oddać już nigdy". że posłużę się cytatem z niezapomnianego tow. Wiesława.

 

Brak głosów

Komentarze

Platformerska banda nic nie robi bez przyczyny, a już tym bardziej coś co mogłoby zniżyć słupki. Wynika z tego, że to coś co chronili i czego się obawiali było o wiele tragiczniejsze w swojej wymowie niż "awantura o Krzyż". Tak że, obawiam się, czarnowidz, że masz rację!

Mnie rzuciło natomiast co innego, coś o czym się nie mówi lub mówi bardzo mało. Cyniczne wykorzystanie Krzyża do gierek politycznych. Już za samo to powinni zostać ukarani. Czy zostaną? Napewno!  "Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy"

____________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#77360