AKCJA "NOCLEG" - OB-CIACHowa pomoc

Obrazek użytkownika intuicja
Kraj

UWAGA, UWAGA ruszyła akcja "NOCLEG".

Podaję link do Joanny, która podjęła się koordynacji tej akcji.

http://akcjanocleg.nowyekran.pl/post/6222,akcja-nocleg-warszawa-10-kwietnia-2011-ob-ciachowa-pomoc

Wszystkich bardzo proszę o linkowanie do Joanny.
Administrację proszę o utrzymywanie notki w widocznym miejscu.

Zróbmy wszystko, aby Tego Dnia było nas jak najwięcej.

Brak głosów

Komentarze

Ja w swojej ciągłej paranoi nie mogę nie przypomnieć mojego wpisu w tym temacie, i proszę byś ty i wszyscy, którzy wybieracie się na 10 kwietnia wzięli do serca te rady:
http://niepoprawni.pl/blog/2112/skutecznie-i-bezpiecznie

Niestetym takie czasy przyszły, że musimy niejako konspirować. Ten portal i Ekran są obecnie pod szczególnym nadzorem policji, a konkretnie wydziału zajmującego się partiami i organizacjami politycznymi. Miejmy świadomość, że oni też czytają nasze wpisy, a co więcej, mają dostęp do maili i telefonów (billingi, podsłuchy nie wymagające zgłoszenia sądowego). Jak najwięcej róbmy poza środkami komunikacji elektronicznej. Telefony w ostateczności, krótko, na temat i z różnych numerów. Jak to będzie technicznie rozwiązane: zostawiam w inwencji zainteresowanych.

Każda koncentracja (szczególnie noclegi, które odpowiednie służby bardzo lubią odwiedzać około 4tej nad ranem, kiedy wiadomo, że sen jest najgłębszy, minimalizuje to reakcję obronną na wtargnięcie policji, maksymalizując zaskoczenie) stwarza zagrożenie. Dlatego o ile akcję uważam za bardzo ok, konieczna jest JESZCZE WIĘKSZA konspiracja (wiem, słowo się kojarzy, ale technicznie o to chodzi), w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Dlatego: oprócz jeszcze większej ostrożności, konieczne jest również wytworzenie sztucznego ruchu na portalach, podawania fałszywych informacji odnośnie tras przejazdu, ilości osób, pojazdów, miejsc noclegowych itp.

Bezpieczeństwo przede wszystkim, a rzetelne informacje TYLKO face-to-face (w cztery oczy). Tak, to wymaga spotkania ludzi i osobistej rozmowy. Internet (ogólnie media elektroniczne) jest fajny, ale i najłatwiejszy do kontroli.

Każdy niech ma kartkę z zapisanym numerem, adresem, a najlepiej niech się tego nauczy na pamięć i zapozna z mapą dotarcia, posiada kartę telefoniczną.. Zresztą, napisałem co i jak w powyżej przytoczonym wpisie.

Nie powiem do zobaczenia z wiadomych powyżej względów. Jak zwykle media powiedzą: "Przed pałacem prezydenckim zebrało się kilkadziesiąt osób z pochodniami, krzyczących 'spisprzaj dziadu'. 4 funkcjonariuszy naszej dzielnej policji bez problemu poradziło sobie z rozkrzyczanymi staruszkami..."

Pozdrawiam

...nie dość prawdy się dorobić, trzeba ją jeszcze obrobić i obronić, i piersiami zastawić, i pieczęć swą położyć jej na piersiach...

Przeczytajcie moją książkę "Ostrzeżenie"

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#143132

Z jednej strony to wygląda tak jak pisze Inuicja i Popruch, a z drugiej... nie wiemy i nie wiem czy będziemy wiedzieli nawet po 10.04.2011, bo o tym zadecydujemy nie my.
A jak może wyglądać?
Z wieczornych rodzinnych opowieści. Jeden z członków rodziny wpadł w ręce prokuratorów wojskowych robiących polityczne dochodzenie w pewnej kompanii II Armii WP, tuż po wojnie. Kiedy oskarżony został sam z prokuratorem, ten powiedział mu szeptem - Panowie jak już wpadacie, to nie tak głupio.

#143170

Bardzo ważna i potrzebna akcja !
Nie podzielam obaw sceptyków ! Tego dnia społeczeństwo w legalny oficjalny i zgodny z prawem sposób ma ochotę zademonstrować swoje przywiązanie do wartości , pamięci i wyrazić własne niezadowolenie i brak zaufania do rządu !!!
Mam głęboko w .... fakt ze jesteśmy specjalnie monitorowani ! Nikt tu nie nawołuje do przemocy czy zamieszek ... Po prostu próbujemy się zorganizować na pokojowa manifę ....

#143247

Wszystko fajnie, ale przy naiwnym założeniu, że to polski rząd, mający na celu dobro naszedo Kraju, naszej Ojczyzny, którą wciąż dumnie nazywamy Polska.
Niestety, nasz dumnie nazywający się "wybrańcami wszystkich polaków" rząd bardziej zachwyca się hasłami: "Europa i europejskie idee", "ocieplenie stosunków z Rosją" itp ( a Poza tym wyznaje zasadę nabicia sobie kabzy i spie....enie z tego kraju do Brukselki, żeby przypadkiem nie spotkać ludzi, których się okradło na ulicy. A w międzyczasie należy zadbać o to, by to wszystko się udało - i o tym będępisał do znudzenia.

Idea zacna, oczywiście, ale bez przesady ! Pogłaskać tygrysa to i ja bym chciał (to taki fajny kotek, prawda ?), ale kiedy przechodzi obok mnie w jego własnym środowisku, wolałbym by mnie nie wywąchał.

...nie dość prawdy się dorobić, trzeba ją jeszcze obrobić i obronić, i piersiami zastawić, i pieczęć swą położyć jej na piersiach...

Przeczytajcie moją książkę "Ostrzeżenie"

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#143252

link:

http://akcjanocleg.nowyekran.pl/post/6606,akcja-nocleg-zielona-gora-szturmuje-warszawe

intuicja

#143260

#143265

W mojej ocenie zasiałeś zwątpienie zamiast dodać otuchy !. Opisałeś swój punkt widzenia pełen pesymizmu obaw nie dając w zamian żadnych konstruktywnych rozwiązań ! Jeśli chcesz pomóc to nie pisz w tym tonie ....

A nam trzeba pozytywnego myślenia i społeczeństwa które potrafi sobie wzajemnie zaufać ....

pozdrawiam

#143263

Masz pewnie rację, tak postrzegając to, co napisałem

Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, byśmy zachowali ostrożność i nie ułatwiali im przejęcia kontroli. Tylko i aż tyle. Przede wszystkim zdrowy rozsądek i trochę ostrożności.

A akcję popieram w całej rozciągłości i zaciągnę na nią tyle ludzi, ile się da. Poza tym warto wykorzystać doświadczenie osób starszych, które dobrze znają metody działania policji i medody przeciwdziałania.

Pozdrawiam

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#143525

Jeśli mógłbym coś zasugerować w kwestii bezpieczeństwa od siebie, to proponuje zabrać ze sobą Jedyna skuteczna "broń" w postaci telefonów i kamer na których możemy zarejestrować dowody jakiś możliwych zajść czy prowokacji !

#143570