Śniadanie w Trójce z Wolskim w tle

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

 Udało mi się w radio ustawić Trójkę,której już od dawna nie miałem okazji posłuchać. Trafiłem na polityczne śniadanie,ale o tem potem,bo teraz chwilka wspomnienia. 

Kiedyś to była moja ulubiona stacja ze względu na klimat wyróżniający ją z grona pozostałych. Z pewnością jest to zasługa puszczanej muzy,bardziej stonowanej co wycisza złe emocje pobudzając przy tym korę mózgową do myślenia. W czasach,kiedy robiłem za puszczacza kawałków na organizowanych disco czatowałem ze szpulakiem,aby złowić jakiś kawałek z Zachodu. W Trójce poznałem Marcina Wolskiego,który swoimi tekstami w świetny sposób kontynuował dalszy rozwój fałd pod moją czaszką zapoczątkowany w dzieciństwie przez Ojca słuchającego ukradkiem Głosu Ameryki i Radia Wolnej Europy. To Powtórka z Rozrywki i 60 Minut na Godzinę były najbardziej oczekiwanymi audycjami z humorem przemycające ważne i poważne treści,a wyłuskiwanie ich było w sobie twórczym wyzwaniem i ambitnym zajęciem. Z wielkim sentymentem wspominam tamten czas,kiedy ludzie mediów mieli,jakieś ambicje. Cieszę się,że po dziesiątkach już lat spotykam Pana Marcina po tej samej politycznej stronie i składam Mu- Wielkie Dzięki za intelektualny budulec,który dziś stanowi fragment mojego kręgosłupa . 
Spróbuję wsłuchać się ponownie w Trójkę,o ile radyjko fali znów nie zgubi.
 
 Pora wrócić do Śniadania w którym co prawda w niepełnym i zaocznie,ale miałem okazję uczestniczyć. Z.Ziobro,jak podpadł u mnie w wielu miejscach od czasu szkodliwego,wręcz poronionego pomysłu utworzenia własnej partyjki,tak dziś w Trójce zachował się w sposób właściwy. Choć pomysł Prezesa o bojkocie Ukrainy skrytykował, to nie wykazał się przy tym czepiactwem,ale ustawiając go w szerszym kontekście nawet obronił. Sam,w tym miejscu muszę się nieco pokajać,bo usłyszawszy o poparciu bojkotu przez Prezesa zbulwersowałem się,no bo jak-współorganizator Euro kopie tych,których mamy odciągać od Moskwy?Ale w tej chwili patrzę na to już nieco łagodniej i widzę teraz w tym dopalacz dla DonaldaNicNieMogę oraz POzostałych POzorantów POlityki zagranicznej z Biesiadującym Myśliwym na czele. Witold Waszczykowski pięknie zaskoczył towarzystwo (moim ulubionym) określeniem "Pisior",a przedewszystkim pochwałą dla wyjazdu KomuRuskiego do Jałty. Wiem,że nikt nie uwierzy,ale wydaje mi się,że usłyszałem w tym samym momencie,jak ciągle ujadającemu i kąsającemu PIS A.Halickiemu warga upadła uderzając o zastawiony ciasteczkami stolik. 
"i to byłoby na tyle",bo tylko na tyle udało mi się wziąźć udziału w Trójkowym Śniadaniu. 
Zawracali głowę turyści pytając o drogę do Pałacu,a co do tej pory było wielką rzadkością. No,i fajnie,że wreszcie po za plastkiowymi stworami i kaszanką zaczynają się interesować historią swojego kraju. Wina władz,że promuje tylko biznes swojego instalatora i mocodawcy,ale... taka jest właśnie "zgodna współpraca",że w zamian za wyborczą kampanię jest rewanż. Miejsca godne pamięci skazane są na ruinę,bo środki na ich ratowanie uleciały wraz ze sztucznymi ogniami na sponsorowanych przez samorządy i budżet państwa kulturalnych w stylu Cycko Dodowych imprezach. A,jak już o Dodzie to ta dopiero odwaliła im kiedyś numer,bo skasowała publiczną kasę,jak należy to później,gdzieś tam w mediach i tak określiła ociekających śliną i łaszących się do niej lokalnych prominentów wiochą. Wielu tu było dotowanych gwiazdorów,jak choćby Zakopower,Kate Ryan,Stachuski,Golce i... ile wywalił na to Kałamaga i reszta kolesiów związanych z TOS spłacając z biedych budżetów gminy,miasta i powiatów tym samym swoje miejsca na lokalnym świeczniku? Tego,nie wie nikt i jak widzę nikogo to też nie obchodzi,bo wszyscy odwracają głowę trzęsąc portkami przed nazwiskiem Ciosek. Był kiedyś jeden lokalny polityk,który miał jaja i na znak protestu Białoruskich wyborów 2008 zbojkotował wybranego z pogwałceniem demokracji wójta. Na jego zaprzysiężenie przysłał list-oświadczenie w którym podobnie,jak ja wcześniej na swoim blogu-stwierdził,że nie uznaje takich wyborów,a najwyższą władzą w gminie jest dla niego Przewodniczący Rady Gminy. Kim był ów polityk? To nie żyjący już dziś były Poseł ś.p. Leszek Bugaj. Swoim symbolicznym i godnym gestem zaskarbił sobie niezgonną pamięć i szacunek. Przy okazji,co mu jeszcze dobrze wspominam to,że był orędownikiem pomysłu budowy w każdej gminie niewielkich i niedrogich instalacji przetwarzających rzepak na paliwo. 
Kilka miesięcy temu w SE był wywiad z twórcą domowej instalacji wytwarzania oleju napędowego z rzepaku,który koszt litra produktu podaje na 60groszy,co przy dzisiejszej cenie to 10% tego,co na stacji! Tyle tego pierdaczenia o energetyce,ładowania się w kosztowny atom,bo się komuś znów,coś ubździło,aby trwonić kasę,a tu... paliwo ku uciesze i półdotowanych rolników energia w polu rośnie! Już Gierek próbował wycisnąć benzynę z węgla,a kilka lat temu ogłoszono przecież,że nasi naukowcy mają na to i teraz opłacalny sposób. Mamy ropę na Podbeskidziu i wystarczy wiercić dziurę i jak nasz pionier nafty wiadro w niej zanurzyć. Mamy łupki dzięki,którym za kilka lat tacy Amerykanie będą mieli Bliski Wschód w 4literach,bo uzyskają samowystarczalność,a my?! Pieprzymy to wszystko podpisując tajne umowy z Gazpromem na dziesięciolecia dzięki,którym kupujemy gaz płacąc drożej niż Niemcy?!
 Pod Trybunał Stanu z tak rządzącymi ludźmi,bo jak zrobi się goręcej to mogą od razu trafić pod ścianę za zdradę państwa,któremu mają służyć,a nie interesom obcych mocarstw! 
Niech mi ten,co brakuje mu jakiejkolwiek ogłady nie rzuca obłudnych i pustych haseł w stylu "Zgoda buduje",bo na takie działania zgoda nie buduje,ale rujnuje i wrzuca nas na pokolenia w nędzę! 
W d*** mam to całe EURO,bo prawdziwy i czysty sport to ja mam na szkolnym,czy osiedlowym boisku,a komercyjne imprezki UEFA niech ładuje swoją kasę,a nie odbierając chorym leki! 
Chrzanię twoje apele o spokój,bo zamiast twojej kolejnej bibki-igrzysk mam przed oczyma licznik długu narodowego,który wcześniej,czy później trzeba będzie spłacić! 
Niemiec wołał od Greka wyspę,a od nas co?!
 
ZEGAR - dziś 959 811 095 233 
 
 
Brak głosów

Komentarze

Czemu tak oszczędnie ze spacjami?
Bardzo ciężko się czyta!!!

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
[ts@amsint.pl]

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#251952