Samobójstwo z biedy!!!

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

 

 

 http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/olesnica-samobojstwo-w-kosciele-matka-i-corka-powiesily-sie-z-biedy_216561.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

Zaznaczam,że nie chcę obrażać,lecz tak proste i lekkie nazywanie czyjegoś dramatu głupotą jest właśnie nią samą.

Nasza narodowa kultura zaleca mówienie o zmarłych z szacunkiem,lub ... milczenie,bo obrażanie ludzí po ich śmierci jest postępowaniem nadzwyczaj niskim.Czy dla poprawy Twojego samopoczucia byłoby lepiej,gdyby One wzięły puszkę po "Gulaszu z makaronem" z unijnych tzw.darów i zaczęły błąkać síę po okolicy żebrząc o grosik?Zrobiły źle,bo nie dały innym poczucia ich wyższości nad sobą!

Człowiek który nie miał okazji spróbować zawartości wspomnianej puszki,który nie zadawał sobíe pytania-Na ile dni tych puszek wystarczy,czy będzie ich na tyle,że do następnego przydziału wystarczy?-nigdy nie zrozumie decyzji jaką Ci ludzie podjęli.Wyłączony telefon,nie zapłacony rachunek za prąd i czekanie w niedogrzanym domu na Panów z zakładu energetycznego kiedy przyjadą prąd odciąć,odetną też od TV i... nie można zobaczyć,jak ... piękny jest świat... świat lepszych ludzi!

Tobie się wiedzie,czego życzę i oby tak było zawsze,ale... aby zrozumieć ludzi w trudnej sytuacji proponuję pewien eksperyment-wyłącz najpierw telefon,następnie podejdź do kaloryfera i go przykręć,podejdź do licznika energii i wyłącz korki,podejdź do lodówki zgarnij całą jej zawartość i wrzuć do zsypu(a może lepiej podaruj komuś),a po Nowym Roku możemy wrócić do tematu. p.s.jeszcze połam swój kawałek plastiku. Miłych i Radosnych Świąt BożegoNarodzenia serdecznie Życzę!no i Udanego Sylwestra!

"Dziwny jest ten świat" - http://www.youtube.com/watch?v=gzACDJCfQvs&feature=player_detailpage 

HOME - www.baltow.com 

 

Brak głosów

Komentarze

Trzebiatów skoczył z wieży kościoła bo nie miał za co żyć.

Poczytajcie tutaj:

Trzebiatow samobojstwo .

Mężczyzna został pozbawiony środków do życia i nie miał za co żyć. W minionym roku w Polsce targnęło się na życie 4839 mężczyzn i 645 kobiet. Liczba samobójców w Polsce  wzrasta i będzie wzrastać. Bieda w Polsce rośnie jak chleb na drożdżach.

No coz Polska coraz bardziej zaczyna odstawać od krajów wspólnoty Europejskiej. Sytuacje ratują miliony Polskich robotników pracujących za granica i utrzymujących swoje rodziny w Polsce.

Vote up!
0
Vote down!
0
#205236

Proponuję, jako odpowiedź, fragment dzisiejszej notki
Harcerza - Piąte Przykazanie.
"2269 Piąte przykazanie zakazuje także podejmowania jakichkolwiek działań z intencją spowodowania pośrednio śmierci osoby. Prawo moralne zakazuje narażania kogoś bez ważnego powodu na śmiertelne ryzyko oraz odmówienia pomocy osobie będącej w niebezpieczeństwie.

Zgoda społeczności ludzkiej na klęski głodu bez prób zaradzenia im jest skandaliczną niesprawiedliwością i poważną winą. Przez lichwiarstwo i chęć zarobku, powodujące głód i śmierć swoich współbraci, spekulanci pośrednio popełniają zabójstwo, za które są odpowiedzialni".

Winni takich działań, o jakich tu mowa, powinni mieć tego
PEŁNĄ ŚWIADOMOŚĆ.
Polecam wpis Harcerza, abyśmy podejmowali odkłamanie sloganów, jakimi posługuje się ogół, mieniących się
Katolikami.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Vote up!
0
Vote down!
0
#205281

No cóż interpretacja globalizacji jest (błędna w Polsce), zaraz po 1989 roku wszystko zostało sprzedane,postawiono miliony hipermarketów wcześniej pozamykano wszystkie fabryki..., po to ...

A właściwie po co ? Po to aby w Polsce już nigdy nie było przyszłości w Polsce i po to , żeby ludzie się wieszali? A miało być tak pięknie.

Bieda i ubóstwo w Polsce ma się bardzo dobrze. A ludzie?

muszą pracować w  Biedronce za grosze

Vote up!
0
Vote down!
0
#205289