Rejs kaprala-Wałęsa trafił do Stoczni motorówką? ABW ma nagranie.

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

 

 

ABW dysponuje nagraniem rozmowy funkcjonariuszy WSI, którzy opowiadają o tym, jak w 1980 roku do Stoczni Gdańskiej został dowieziony Lech Wałęsa. Jedną z osób, która jest na tym nagraniu to płk Leszek Tobiasz. Oficer zmarł dwa tygodnie temu - informuje "Nasz Dziennik".

Do spotkania oficerów Wojskowych Służb Informacyjnych miało dojść w listopadzie 2007 roku wwarszawskim hotelu Marriott. Podczas rozmowy o dowiezieniu Wałęsy do stoczni na strajk pojawia się nazwisko dowódcy okrętu - admirała Romualda Wagi.

Jednym z nagranych rozmówców jest pułkownik Leszek Tobiasz, który zmarł dwa tygodnie temu. Drugim Aleksander L. W trakcie rozmowy, której fragmenty cytuje dziennik, wspomniane osoby rozmawiają o książce Sławomira Cenckiewicza o Wałęsie.

W 1995 roku Anna Walentynowicz oskarżyła Lecha Wałęsę, że na sierpniowy strajk w Stoczni Gdańskiejzostał dowieziony wojskową motorówką. Sam były prezydent wielokrotnie zaprzeczał tym informacjom.

"Nasz Dziennik" przypomina, że ten oficer zrobił "oszałamiającą karierę", gdy lider "Solidarności" został prezydentem. Jego nazwisko pojawia się także w raporcie z działalności WSI. W 1980 roku Waga miał stopień komandora, a po 1989 roku został mianowany dowódcą Marynarki Wojennej. Pełnił ją do 1996 roku.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Naszego Dziennika"

 

źródło - Najważniejszy rejs kaprala

 

onet-http://wiadomosci.onet.pl/kraj/walesa-trafil-do-stoczni-motorowka-abw-ma-nagranie,1,5038146,wiadomosc.html

Brak głosów

Komentarze

To typowe w czasie nierządów Polski zbycia
Niedługo gdy już wszystko zniszczą i sprzedadzą
Polskę w niewolę germańcom i kacapom oddadzą

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#230472

Wujce, BORowczaki i inni różowi opozycjoniści na siłę wybielają Bolka sugerując że: "wszyscy podpisywali". Ale nie mówią że najgorsza była jego działalność po stanie wojennym i od okrągłostołowej zdrady a nie jego poprzednie kapowanie. Widać jak Bolek wspierał "lewą nogę", WSIowe służby i kapusiów takich jak on a niszczył karierę i pamięć ofiar tych co nigdy nie dali się złamać bezpiece.

Vote up!
0
Vote down!
0
#230476

Gdzie z Donkiem,Pawlakiem i Moczulskim,reaktywowaliście WSI I SB,a obaliliście praworządny rząd pana Olszewskiego,a w Magdalence chlałeś gorzałę z ubeckimi świniami,Kiszczakiem i Jaruzelskim,Bolek szkoda klawiatury na twój ubecki ryj POnury

Vote up!
0
Vote down!
0
#230483

Zakłamane jest stwierdzenie tchórzy,jakoby "wszyscy podpisywali"-G**** PRAWDA!!!Tylko bezjajowcy!!!

Trochę inaczej,ale na temat... fragment wspominek:

"...Na lekko miękkich nogach wlezłem do jej środka, gdzie czekała podręczna półeczka obok której był długopis na sznureczku. Kładę swój "głos" na niej , teraz głęboki oddech, chwytam za długopis, aby oddać swoją wolę,którą miał wyrazić znak x ,ale nie taki przy jakimkolwiek nazwisku, lecz X duży i jeden dla wszystkich! Ale... cóż to?Długopis nie jest posłuszny mej woli i jest przeciw moim poglądom! Zburzył się, nie pisze!Co robić? Z kabiny nie ma drugiego wyjścia! Z pewną dozą nieśmiałości uchyliłem tajną zasłonę i... co widzę??? Wszystkie "kamery" skierowane na mnie. Wszyscy się gapią, a "tramwaj" stoi. Wszyscy czekają na mnie. Skoro powiedzało się A, więc i B trzeba powiedzieć. Dalej ma miękich nogach podążyłem do stołu prezydialnego garnizonowej komisji za którym siedziały najwyższe "figury" naszych koszar. Grzecznie zwróciłem uwagę o niepiszącym długopisie znajdującemu w środku pułkownikowi ds.politycznych,a On... sięgnął po swój i mi go podał. Po żołniersku podziękowałem skinieniem głowy i już nieco raźniej ruszyłem do spełnienia swojgo już niesocjalistycznego, lecz obywatelskiego nie względem PRLu, ale Polski obowiązku. Postawiłem jednego wielkiego iksa, odetchnąłem i już nie strachliwie, lecz dumnie z podniesioną głową i z czystym sumieniem ruszyłem do urny. Wrzuciłem Mój Głos!

Nie to miejsce i nie ten czas. Zupełne osamotnienie, więc "tramwaj" dalej swym torem ruszył! Nie było obok Krzywonos,ani naszego robotniczego,a teraz POprawnie zachowującego się na salonach POlitycznych "elit" bohatera Lecha W. (kiedyś tą literkę W. czytałem "Wielki",lecz dziś... kiedy spokojniej wszystkiemu,co jest jego "zasługą" się przyjrzałem to W. czytam jako- wąsaty! Kiedyś Ci ... powiem co o tobie myślę! Ale to przy okazji odcinka o moim udziale w wyborach 4czerwca na Żoliborzu w Warszawie, bo tam właśnie wtedy mieszkałem)...."

http://niepoprawni.pl/blog/1586/agent-mimo-woliczyli-wspominki-piska-cz3

http://www.baltow.com

Vote up!
0
Vote down!
0
#230567

WOJ-CIECH Ł

i znowu zmiana ego
ze skoczka ,,, na wilka morskiego !!!

Vote up!
0
Vote down!
0

WOJ-CIECH Ł

#230479

 Wszystkie wiadomości o tamtych czasach wyraźnie wskazują, jak Polacy dają sobie

robić wodę z mózgu. Co ciekawsze-nic się do dzisiejszego dnia nie zmienilo.

Komentatorowi o nicku "wojsz03" dziękuję za znakomitą opinię.

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#230493

zapodaje ABW Bondaryka za pośrednictwem onetu,tak?Ciasno przy żłobie,wieprze się tną....

Vote up!
0
Vote down!
0
#230537

Kto wystawia Wałęsę do odstrzału?. I dlaczego?. Dotąd chroniony jako dobro narodowe, a ludzie próbujący pokazać prawdę, opluwani i skazywani prawomocnie!. Teraz kolej na ujawnienie teczki Bolka!. Nadchodzi czas windowania etosu Kiszczaka?. Prawdziwego twórcy żydowskiej i ubeckiej mafii, na piedestał naszej historii?. Już czas powiedzenia Polakom, kto naprawdę obalił komunizm?. Że to stuprocentowa zasługa jednego tylko człowieka, którego my pozwalamy sobie szkalować mordem w kopalni Wujek?. Człowiek honoru na premiera i prezydenta, na jednoosobowego dyktatora Judeopolonii?. "Afery Prawa" podają, że gudłaje stanowią w Polsce siłę liczoną na sześć milionów osób. Siła przebicia i ukradzione nam dobra, uczyniły z nich elitę, głupiego i podatnego na manipulację narodu. Czy nadchodzi ich czas, a nasz dobiega końca?...

Vote up!
0
Vote down!
0
#230565

skromność i buta, prawda i kłamstwo,

a może świętość i ..............

tu brakło mi słowa na określenie całkiem przeciwne

może ktoś trafniej podpisze tą fotkę ..........

 

pozdrawiam stara czarownica xana

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#230575

"Toja,wasz WUC"

Vote up!
0
Vote down!
0

Prawdę się czasami uwalnia,bo nie ona jest najgorsza.Najgorsi są ci,którzy ją głoszą-tych się krzyżuje. Waldemar Łysiak "MW"

#230600

Oczywiście: zaprzaństwo.

Vote up!
0
Vote down!
0

Stasiek

#253076

Skoro nie-Bolek nie-cysorz Valensa przypłynął łódka, co z sobowtórem? Był czy nie? Jak był - są 2 łódki.

Polacy nie uczą się niczego i dalej głosują na podejrzanych typów, nie domagają sie prawdziwych życiorysów.

Vote up!
0
Vote down!
0

Petronela

#253100