Przystanek do... Japonii?!

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

 

"Miał u nas zbudować drugą Japonię,ale jak tego h.... widzę,to człowieku od razu mi się rz.... chce!". Ostatnio żyję nieco polityką i tak przypadkiem się złożyło,że akurat pisałem na temat osoby o której jest początkowy cytat,czyli o Lechu W.(kiedyś dla wielu Wielkim,a dziś... już tylko wąsatym) Zasłyszałem go przed chwilą na ulicy Ostrowca Świętokrzyskiego. To miasto nazywane w poprzednim systemie Czerwonym Ostrowcem  w swej odleglejszej przeszłości było siedzibą  historycznej Republiki Ostrowieckiej tkwi jednak nadal w okowach PRLu. Nieco już zmodernizowanego na modłę POprawną POlitycznie,gdzie zamiast wszechwładnego PZPRu dziś rządzi XIX-wieczny dziki,ale POukładany kapitalizm. Miasto w którym miejsce dawnych komitetów partyjnych zastąpiły siedziby stowarzyszeń rozwijających go tak,że co bardziej zdolni i zaradni z niego wyemigrowali. Na szczęście nie wszyscy,bo są jeszcze pojedyncze sztuki,który dają nadzieję na zmiany. Ale ich muszą wesprzeć centralne elity pomagając w skruszeniu skostniałego POukładanego POokrągłostołowego POrządku!

Nie znam w tej chwili dokładnych statystyk jaki procent ostrowieckich młodych, wychowanych i wykształconych w III RP,a więc wolnych w myśleniu od naleciałości poprzedniego systemu ludzi zmieniło swój adres zamieszkania na Southamton,czy inne miasto na Wyspach,albo w innych landach do których tak ochoczo uchylono drzwi,aby jak im tutaj coś nie pasuje mogli wyp.......ć! Nie można dłużej tolerować pięknych propaństwowych, lecz w swej istocie tylko pustych i wyrachowanych gestów. Jedynym celem POprawnie POukładanych POzorantów jest mamienie gawiedzi i zdobywanie punktów u swoich szefów.

Kumoterstwo i nepotyzm są tutaj wszechobecne,a obrona zdobytych stołków jest rzeczywistą ideologią! Dotyczy to wszystkich bez względu na opcję partyjną.Czy jest ugrupowanie co stać na to,aby wykonać znaczący gest wobec tych młodych ludzi,którzy tutaj jeszcze pozostali? Dajcie młodym w Ostrowcu prawdziwą i realną,a nie pozorowaną tylko szansę!

Tu jest ich Westerpllate,a czy skapitulują zależy od ... Was tam... "na górze"! 

(tekst powstał podczas dwugodzinnego oczekiwania  w godzinach dopołudniowych na autobus,aby dostać się do... "Perły Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego")

 

HOME - Bałtów - baltowcom 

Brak głosów