Przestroga Prezesa!

Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

Miałem okazję słyszeć wypowiedź o RAŚ Prezesa w TV i ...oceniam ją jako niezbyt fortunną,lecz szczerych intencji i troski o Nasze Państwo tu wiele!

Ostatnio w wyborach w niemieckich landach ugrupowanie nacjonalistyczne samo siebie zaskoczyło dobrym wynikie,a więc społeczne nastroje Niemców są nieco odminne od lansowanych przez nasze środowiska nazwijmy nowoczesne i proeuropejskie.

Pamietam wywiad w-ce szefa Powiernictwa Pruskiego(nazwisko mi niestety uciekło) w Newsweeku jeszcze z czasów zanim weszliśmy do UE i jego prawne wywody w jaki sposób Niemcy korzystając z unijnego prawa bedą urzeczywistniać swoje majątkowe roszczenia względem naszego kraju.

Pamietam początki ostatniego kryzysu finansowego w Europie,gdy w pierwszych dniach minister finansów Niemiec zwrócił się do Greków z żądaniem oddania im wyspy za udzielone kredytyprzez Niemcy.

Będąc w komisji wyborczej podczas ostatnich wyborów prezydenckich przeprowadziłem krótki dialog z pewnym turystą który nie kryjąc,że głosuje na Bronka stwierdził jednocześnie,że nie jest Polakiem,lecz...Slązakiem!Był mocno podeksytowany podkreslając swoją narodową odrebność.

Przy tym wszystkim myśle sobie,że w przpadku Śląska zostaje przekroczona granica pewnej odmienności,odrębności jednym słowem pewnego folkloru,a zaczyna się... separatyzm!

Ludzie mający wpływ na nasze życie społeczno-polityczne powinni nieco zastaanowić się,czy nie ponosi ich ze swego rodzaju modą i nowoczesnością w kreowaniu wielokulturowości naszego kraju!

Nie chcę powtórki z Jugosławii!

HOME - www.baltow.com

Brak głosów