Maszerują z pochodniami faszyści – jak kraj długi i szeroki

Obrazek użytkownika Koteusz
Kraj

(długie, niestety)
Rodzącemu się faszyzmowi trzeba zagradzać drogę. Nazywać go otwarcie. Nie może być wobec niego żadnej symetrii – napisał na stronie SDP jego prezes honorowy, Stefan Bratkowski.
Jak patrzyłem na ten wieczór niby–pamięci, na te pochodnie zapalone, ten tłum pełen emocji, ale też nienawiści, to miałem jak najgorsze skojarzenia. (…)  Wiadomo, kto w Europie zaczął mącić ludzkie umysły posługując się pochodnią, światłem, dźwiękiem, nienawiścią, skrajną emocją – to jest niestety narodowy socjalizm. (...) To trzeba powiedzieć, żeby przed tym przestrzegać– to niektóre wypowiedzi w radiu Zet doradcy prezydenta Tomasza Nałęcza.
Jestem tym przerażona. Przecież te osoby wcześniej wychodzą z kościoła, a później idą z hasłami nienawiści i nietolerancji. Emocje na jakich bazuje Kaczyński są podobne do tych, które wykorzystywali naziści w 1933 roku. Jak idzie Kaczyński, to maszeruje nienawiść. – mówiła o jednym z niedzielnych wieców pod Pałacem Prezydenckim Małgorzata Kidawa–Błońska, obecnie posłanka PO, od 2006 kierująca warszawskimi strukturami partii, a poprzednio (do 2001r.) działaczka Unii Wolności.
No cóż… chyba wypada się zgodzić. Dlatego też ujawniam tutaj maszerujących z pochodniami faszystów, maszerujących jak kraj długi i szeroki. I oczekuję po komentujących zagradzania im drogi, przestrzegania wyrażenia swego przerażenia oraz podzielenia się jak najgorszymi skojarzeniami und potępienia tych przejawów narodowego socjalizmu czy też faszyzmu. Bez żadnej symetrii, żeby nie było, że ten tego. I żeby ci ludzie nie chodzili do kościoła, bo potem idą z hasłami nienawiści i nietolerancji. I już!
Przystępuję do ujawniania! Postaram się chronologicznie.
 
3 maja 2004 roku
W piątek 30 kwietnia 2004 roku o 23:30, na pół godziny przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej, z pasażu Rubinsteina ruszył ulicą Piotrkowską kolorowy nocny marsz z pochodniami „Witaj Europo”. Brało w nim udział ponad 200 członków i sympatyków łódzkiej Platformy Obywatelskiej oraz „Młodych Demokratów”. Obok mnie na czele pochodu szli posłowie: Iwona Śledzińska–Katarasińska (przewodnicząca PO w Reginie Łódzkim) i Cezary Grabarczyk oraz Jacek Janeczek (szef koła łódzkiego Stowarzyszenia „Młodzi Demokraci”) i Michał Ryszkiewicz – kandydat SMD do Parlamentu Europejskiego z listy Platformy Obywatelskiej.
Niestety pod tym linkiem pokazuje się teraz komunikat 404, ale mam jedno zdjęcie (przepraszam za jakość).
Krótka relacja (cały artykuł płatny jednak) jest także tutaj:
 
3 marca 2005 roku
Tak też było w sobotni wieczór. Po pokazie filmów o Jacku Kuroniu w kinie „Cytryna” tłum ludzi z pochodniami przemaszerował ulicą Piotrkowską. Tłum młody, kolorowy i wcale nie żałobny, na co duży wpływ miało dołączenie się członków Młodego Centrum, którzy właśnie w Łodzi spotykali się na swoim kongresie.
 
Sierpień(?) 2009 roku
Dzisiaj do Stalowej Woli zagościli uczestnicy Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych. Biorący udział w biegu dotarli ulicami miasta pod Miejski Dom Kultury, gdzie przekazali ogień Prezydentowi Miasta Stalowa Wola. Całe wydarzenie obserwowały setki mieszkańców miasta.
Obecnie link nie działa – zdaje się z uwagi na to, że archiwalne posty są kasowane, a na stronie pokazują się tylko bieżące informacje.
 
13 grudnia 2009 roku
W Olsztynie na Placu Solidarności stanęło krzesło elektryczne. Uroczystość pod pomnikiem Wolności Ojczyzny zorganizował NSZZ Solidarność. Happening przygotowali członkowie Unii Polityki Realnej, którzy stali przed pomnikiem z płonącymi pochodniami.
Chcieliśmy przypomnieć o konieczności ukarania sprawców stanu wojennego – mówili. W uroczystościach na placu Solidarności wzięło udział około 100 osób. Zebrani wysłuchali przygotowanego przez olsztyńską młodzież programu artystycznego. Po uroczystościach poczty sztandarowe oraz zebrani przemaszerowali do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie odprawiono mszę świętą.
 
20 stycznia 2010 roku
Ale nikt się nie spodziewał tak fantastycznego Finału, który poprzedził konwój WOŚP, w skład którego weszła Orkiestra Dęta, harcerze z pochodniami, DJ na platformie, pojazdy wojskowe i quady.
 
16 czerwca 2010 roku
Do Znojmo (www.znojmocity.cz) zawita król Jan Luksemburski z małżonką Eliszkou z Przemyślidów a wieczorem odbędzie się pochód z pochodniami i pokaz sztucznych ogni.
 
13 sierpnia 2010 roku
Strażacy z Raszowej hucznie obchodzili 85–lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w ich miejscowości. Impreza rozpoczęła się już w piątek po godzinie 19.00 capstrzykiem, przemarszem z pochodniami i orkiestrą ulicami Raszowej. Potem odbyła się biesiada w namiocie festynowym w parku wiejskim.
W sobotę uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji zmarłych i żyjących członków OSP Raszowa oraz ich rodzin.
 
12 grudnia 2010 roku
Łódzki Ruch Narodowy „Szczerbiec” i Brygada Łódzka Obozu Narodowo-Radykalnego zapraszają na manifestację upamiętniającą ofiary stanu wojennego i komunizmu oraz potępiającą zbrodniczy system komunistyczny.
Manifestacja odbędzie się 12 grudnia 2010 roku w Łodzi — Pasaż Schillera, ul. Piotrkowska.
Plan manifestacji:
od godz. 15.30 – zbiórka (Pasaż Schillera)
godz. 16.00 – rozpoczęcie manifestacji
— rozpalenie pochodni
— przemówienia
— minuta ciszy za pomordowanych przez komunistycznych zbrodniarzy
— przemarsz ul. Piotrkowską do pl. Wolności
— końcowe przemówienia, odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego, zakończenie manifestacji.
 
Nieokreślone czasowo (a jednak mające miejsce)
O zmroku spod siedziby zarządu Polskiej Miedzi ruszył do centrum Lubina górniczy pochód z pochodniami. (…) 4 grudnia już od wpół do szóstej rano orkiestra górnicza grała pod oknami członków zarządu i dyrektorów oddziałów Polskiej Miedzi, budząc ich na barbórkowe uroczystości i mszę świętą w intencji górników i ich rodzin sprawowanej w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 
…liczne atrakcje: „Ciaspolada" (przechadzki z rakietami) nocny pochód z pochodniami z instruktorami narciarskimi, dla dzieci po zachodzie słońca wędrówki z latarkami w „Zaczarowanym lesie” – poszukiwanie skarbu, itp.
 
Sądzę, że teraz wszyscy już wiedzą, że Jarosława Kaczyńskiego oraz PiS w ich faszystowskich poglądach popiera znaczna grupa społeczeństwa, wśród której są m.in.: łódzcy posłowie PO oraz członkowie Młodych Demokratów, mieszkańcy Łodzi pamiętający Jacka Kuronia, w tym członkowie Młodego Centrum, niepełnosprawni oraz prezydent Stalowej Woli, członkowie Unii Polityki Realnej z Olsztyna, harcerze z Sulechowa, strażacy OSP z Raszowej, Łódzki Ruch Narodowy „Szczerbiec”i Brygada Łódzka Obozu Narodowo-Radykalnego, górnicy z Lubina, turyści w Augustowie, a nawet Czesi.
Wszystkich ich należy natychmiast zdelegalizować oraz zamknąć. Nie będą nam faszyści pluli w twarz wymachując pochodniami!
 
 

 

Brak głosów

Komentarze

Dokładnie tak, nie mogę już patrzeć na te ohydne, budzące najgorsze skojarzenia marsze z pochodniami ( foto lepszej jakości)

;)

Obibok na własny koszt

====================================================== Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#154596

Krótką i dziurawą pamięć mają platfonsi. Pamiętają tyle co małpa. Od jednego żarcia do drugiego... Przyznać, się nie przyznają bo żeby przyznać się - do sklerozy czy do czegokolwiek, może jedynie ktoś, kto ma choć pół grama honoru. Platfonsy swój honor zastąpiły... Komorowskim, Michnikiem, Niesiołowskim, Nałęczem, różnymi Kuczyńskimi, Sadurskimi i innymi wyjcami. I wyobrażają sobie, że kto głośniej wyje - po jego stronie jest prawo.
Tak się da, ale nie na dłuższą metę. Coraz więcej lemingów macha łapą na to ich wycie bo zaczyna mieć inny problem - jak powiązać koniec z końcem.
Nie żałuję ich, niech się wyśpią jak sobie posłali... Wyjce coraz większy szum będą robić bo zauważyły, że tracą audytorium, dlatego ze wzrastającą zaciętością będą atakować Jarosława i próbować dyskredytować jego i jego sympatyków.
To nie jest już przedwyborcza próba siły. To jest już walka na śmierć i życie bo armia ciur obozowych, której udało się przetrzebić pretorian, zaczyna topnieć, a zdradzeni o świcie pretorianie powoli zaczynają rosnąć w siłę....
Mam nadzieję, że czytający wybaczą mi małą analogię do (znaczy - mojej ulubionej) powieści "Znaczy kapitan"...
Pozdrawiam dyngusowo. Znaczy...;);)
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#154634

he, he... też mam do niej duży sentyment. Przeczytałem co najmniej 10 razy. :)

pozdr
Koteusz

Vote up!
0
Vote down!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#154722

Otóż nie. Dobrze pamiętają, ale często kasują wpisy na temat swoich marszów z pochodniami. Orwell się kłania.

pozdr
Koteusz

Vote up!
0
Vote down!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#154724

Marsz z pochodniami Amnesty International, Dania, Roskilde

Marsz z pochodniami z okazji święta Chanuka, Florentin, dzielnica Tel Avivu, 2006
Źródło: http://www.flickr.com/photos/51703299@N00/328301127/

Marsz z pochodniami upamiętniający ofiary AIDS w San Salvatorze, Światowy Dzień AIDS 2009
źródło: http://www.advocate.com/printArticle.aspx?id=102703

 

marsz dot. uwolnienia Katalończyków - więźniów politycznych

 

Hanukkah

Cyrk uliczny

Marsz żywych

Norwegia, w marszu brali udział przedstawiciele związków zawodowych, partii, biskupi oraz przedstawiciele różnych ogranizacji

 

Dania.
Rodzina królewska, która co roku w kwietniu przeprowadza się do rezydencji w Fredensborg zawsze witana jest przez mieszkańców tego miasteczka marszem z pochodniami.
I tak od wielu lat. Czy duńska rodzina królewska nie wie, w jakiej strasznej rzeczy dokonują jej uczestniczy???

Faszystowski marsz z pochodniami w Nowy Rok

Niektórzy na powitanie roku wybrali spacer z pochodniami organizowany przez fundację „Ja Wisła”.

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,w-nowy-rok-z-pochodniami,41540.html

A tak faszyści witali odzyskanie niepodległości przez "faszystowską" Polskę w 1918 roku w "faszystowskim" Poznaniu.

25 grudnia 1918 na pokładzie brytyjskiego krążownika 'Concord' I. J. Paderewski przybył do Gdańska, a stamtąd 26 grudnia do Poznania.

Poznań zgotował mu niepowtarzalną owację. Mimo mroku na ulice wyległy tysiące poznaniaków z pochodniami (Niemcy wyłączyli prąd).Od dworca kolejowego wzdłuż całej trasy aż do hotelu Bazar pozdrawiały go wiwatujące tłumy.

Z balkonu hotelu Paderewski wygłosił do zebranych płomienną mowę, którą zakończył słowami: 'Niech żyje zjednoczona, wolna i wielka Polska z własnym wybrzeżem morskim'. W drugim dniu pobytu mistrza w Poznaniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie. Tłumione od półtora wieku uczucia patriotyczne Wielkopolan znalazły ujście w czynie zbrojnym.

 

 

SYLWESTER Z POCHODNIAMI
W Polsce są różne ciekawe miejsca na specjalne imprezy sylwestrowe. Powitanie Nowego Roku na Markowych Szczawinach, u stóp Babiej Góry, to wielka frajda. Przed północą uczestnicy zabawy podzielą się na dwie grupy. Jedni pozostaną w budynku i będą bawić się przy ogromnym, góralskim ognisku z lamką szampana i pokazem sztucznych ogni. Reszta wybierze się na szczyt z pochodniami, by powitać Nowy Rok w najwyżej położonym miejscu województwa śląskiego. Na narciarzy w Sylwester czeka natomiast Pilsko. Punktem kulminacyjnym będzie zjazd ze szczytu z pochodniami.

Tańce z ogniem – Nie idźcie tą drogą, bo to jest propagowanie ideologii faszystowskiej według Ministerstwa Prawdy z Czerskiej w Warszawie.

Te pochodnie są POprawne według Ministersttwa Prawdy z Czerskiej i jego oddziałów terenowych.

Takie to zasługują na achy i POchwały (dużo fotek tańczących Poprawnych faszystów).
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,7207084,Szatanski_korowod_zawital_do_Lodzi.html

W Krakowie też są faszyści igrający z faszystowskim ogniem:

Faszyści z zespołu “Ich Troje”:

Zapraszam też do Gdańska na sponsorowane przez miasto Gdańsk tańce na szczudłach z pochodniami, które promuje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz członek władz PO na Pomorzu.

Obibok na własny koszt

======================================================

Nunquam sapiens irascitur.

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#154658

Im własne płonące pochodnie w dupę wsadzać - próżny trud.
Nie chodzi o pochodnie, nie chodzi o cokolwiek... Chodzi o jedno jedyne - Jarosław Kaczyński 10.04.2010 r. nie wsiadł ze śp. Lechem do samolotu ! Tu się coś kończy i coś się zaczyna. A co? Skończyła się ich era, zaczęło się ich oczkiwanie na... zadośćuczynienie! Wściekłość, płynąca ze świadomości, że ono wcześniej czy później, ale się dokona, powoduje nie zawsze kontrolowane konwulsje.
Strach jest ich "dzisiaj i jutro". Strach... straszny.
Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#154680

Ale się to tałatajstwo rozprzestrzeniło! :)
Zrewanżuję się kilkoma innymi zdjątkami. :)

Faszyści pakistańscy

Faszyści Wikingowie

Faszyści koreańscy

Faszyści szkoccy

Faszyści, ehem, inni :)

pozdr
Koteusz

Vote up!
0
Vote down!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#154723