Idzie wojna (poseł kontra burmistrz)

Obrazek użytkownika Koteusz
Blog

Poseł Wojciech Penkalski nie zaniedbuje żadnej okazji, żeby przypiąć łatkę burmistrzowi Henrykowi Mrozińskiemu. „Prorokuje” mu nawet, że może trafić do więzienia.
Zarówno podczas uroczystości pożegnania braniewskich artylerzystów, jak i podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej poseł Penkalski nie tylko krytycznie, lecz wręcz napastliwie raczył „zauważyć” osobę burmistrza Mrozińskiego. A to zarzucił mu tylko korzystanie z grochówki wojskowej, a to zapowiedział rozliczenie burmistrza z budowy inwestycji w postaci krytej pływalni. Burmistrz podobno, gdy perspektywa zajadania się grochówka zaczęła się kurczyć, to artylerzystami przestał się interesować, natomiast na powstaniu basenu skorzystali podobno tylko i wyłącznie dobrzy znajomi Henryka Mrozińskiego. .
Czy poseł ma rację stawiając takie zarzuty burmistrzowi? Przyznam, że może jej nieco mieć. Ale nie będę rozwijał tego wątku. Wspomnę jedynie, że swego czasu mieliśmy w Braniewie podobną sytuację, gdy posłem był Andrzej Piotrowski, zaś na fotelu burmistrza zasiadał Tadeusz Kopacz. Wówczas także trwała wojenka na linii parlamentarzysta–samorządowiec. Wynikała ona wówczas bardziej chyba z różnic światopoglądowych obu panów, niż z osobistej niechęci, choć ta ostatnia także miała w tym konflikcie znaczenie.
Coś czuję, że w tej ostatniej „wojence” sprawy osobiste mają znacznie większe znaczenie niż w minionych latach. Wówczas nie było wcześniejszej rywalizacji pomiędzy Piotrowskim a Kopaczem o fotel włodarza miasta. Tym razem wybór Wojciecha Penkalskiego do Sejmu poprzedziła jego rywalizacja z Henrykiem Mrozińskiem o fotel burmistrza Braniewa. Wyniki tej rywalizacji są znane, więc nie ma potrzeby o nich wspominać. Zapowiedź ostrych wypowiedzi pod adresem burmistrza ze strony posła już była dziewięć dni po wyborach parlamentarnych. Wówczas w „Fakcie”, w tekście zatytułowanym: „Jebn...y prętem” poseł Palikota. Klnie jakby właśnie wyszedł z pudła, można było przeczytać m.in.:
Wojciech Penkalski po wejściu do Sejmu chce zrobić w Braniewie porządek. Z kim? Z burmistrzem i proboszczem. Bo to „klika, która obgaduje go z ambony”. Musimy z Palikotem zrobić porządek w wielu takich mieścinach - mówi w rozmowie z dziennikarzem „Gazety Wyborczej”.
Dwa ostatnie wystąpienia publiczne posła Penkalskiego potwierdzają, zdaje się, że przystąpił on do realizacji swojej gazetowej zapowiedzi, przynajmniej w stosunku do burmistrza.
Mam nadzieję, że ta personalna wojna publicznie nie będzie w przyszłości zbytnio eksponowana. Wolę bowiem, żeby obaj panowie robili coś konkretnego dla miasta, jak i powiatu, niż uprawiali słowną szermierkę na łamach gazet, czy w przekazie telewizyjnym.
Niemniej na razie mamy wojnę. Jak rozwinie się sytuacja najbliższej przyszłości? Trudno przewidzieć. Mam nadzieję, że nie tak jak w piosence „Idzie wojna” wykonywanej m.in. przez „Armię”, „Siekierę” czy „Strachy na Lachy:
już po schodach płynie sobie
ciepła ludzka krew
karzeł ciągnie zwłoki kobiet
lubi damską płeć
matko moja spójrz przez okno
wszędzie śmierć i krew
idzie wojna idzie wojna
idzie krwawa rzeź
 
tam na polu leży głowa
gnije szczurza pierś
robol gwałci krokodyla
małpę gryzie pies
już się skrada już zabija
polny wampir gdzieś
będzie wojna będzie wojna
będzie krwawa rzeź
 

 

Brak głosów

Komentarze

=„Prorokuje” mu nawet, że może trafić do więzienia=

Podczas ostatniej sesji braniewskiej Rady Miejskiej poseł Penkalski raczył stwierdzić, kierując do burmistrza następujące słowa:
"Ja już siedziałem, a pan jeszcze nie"

pozdr
Koteusz

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#204720

Witaj Wielki Kocie !

Twoja obecnosc tu jest dla nas wielka przyjemnoscia :)

Przygotuj jakies wirtualne, zimowe  wedzone sledzie i moze wegorze.

Pamietaj jednak o sliwkowym drewnie do wedzenia :)

pozdro !

baca.

#204727

Ty łakomczuchu jeden! Ciągle tylko o tych węgorzach! :)
Ty przyjedź jednak do Polski i zaglądnij do Fromborka. Specjalnie dla Ciebie przygotuję tonę wędzonych węgorzy. Zobaczymy czy potrafisz tyle zjeść. :)

pozdr
Koteusz

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#204730

Tym razem o sledziach, a przy okazji i o wegorzach.

Nie strasz mnie tona wegorzy.  Skad wezmiesz tone wegorzy ? Nie wiem, czy plywa ich teraz tyle w Zalewie Wislanym :)  Co jednak sadzisz o wedzinych sledziach. Te zimowe sa najsmaczniejsze.  

I nie pozdrawiaj ode mnie Pani Burmistrz :)

 

baca.

#204805

Nie wiem, ale coś wykombinuję. Jak znacznie wcześniej zapowiesz swoją wizytę, to może przez jakieś 3 lata uzbieram. :)

"I nie pozdrawiaj ode mnie Pani Burmistrz :)"

OK, masz to jak w banku! :)

pozdr
Koteusz

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#205197

Małe zielone ludki.
Odpady po systemie nakazowo-rozdzielczym.
I świadectwa upadku, jakiego doczekało środowisko urzędników
Państwa.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

#204804

Pisząc znacznie krócej: "pierdzistołki". :)

pozdr
Koteusz

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#205198