Frombork: Kopernik, marszałek, blogerzy i komentatorzy

Obrazek użytkownika Koteusz
Kraj

Mimo, że nie jest to tekst Sosenki, to jednak rozpocząć należy od kilku „złotych myśli”, które Sosenka zanotowała:

Ufka: „Ja naprawdę nie gadam! Ja gadam tylko to, co mogę gadać, a tak to nie gadam!

Do tego cytatu chyba to zdjęcie będzie pasować:

Koteusz: „Gdzie jesteś? Nie na koncercie jeszcze? Gdzie? Znowu polazłaś na tory!

Witold Gintowt–Dziewałtowski: „Zgoda buduje, Bronek rujnuje

Ks. Prałat Tadeusz Graniczka podczas niedzielnej mszy we fromborskiej Bazylice Archikatedralnej: „A teraz połączmy się duchowo z naszymi pojazdami.

Koteusz do Sosenki, gdy okazało się, że przyjedzie później z powodu awarii pociągu: „Znowu narozrabiałaś i popsułaś ten pociąg w Kołodziejowie!

Na spotkaniu we Fromborku pojawili się goście z całej Polski. Najliczniej reprezentowana była Warszawa. A poza tym swoje reprezentacje „oddelegowały” także inne miejscowości, m.in.: Toruń, Drawsko Pomorskie, Szczecin, Krosno, Bytom, Olsztyn, Elbląg, Połczyn Zdrój, Wrocław, Gdańsk.

Spośród blogerów i komentatorów dało się zauważyć we Fromborku (lista nieco chaotycznie):

1maud

Ufka Korsak i jej koleżanka

szuan z szuanową

follow

Budyń78 i Budyniowa

geo

m726

Sosenka

roko

giz 3miasto

Sławek P.

Witek z Izabellą

Stef 1 z żoną

Krzysztofjaw

Delilah ze swoim towarzyszem

MarkD z rodziną

ekipa Spirit of 84 (razem jeszcze 6 osób, prócz Budyniów)

Koteusz

(jeśli pominąłem kogoś lub nie wymieniłem jakiejś miejscowości, to bardzo przepraszam)

Nie dopisali, niestety, politycy. Jedyny, który dotrzymał słowa i pojawił się na spotkaniu, to Witold Gintowt–Dziewałtowski (SLD). Okazało się, że blogerzy i komentatorzy nie „zjedli” go, ani też nie „rozszarpali”, jak ma to podobno w zwyczaju blogerska tłuszcza i opuścił on spotkanie w jednym kawałku. A za partnerów w dyskusji nie miał przecież blogerów prawicowych! :)

A teraz skorzystam z gotowca, czyli z fragmentów dyskusji pod notką 1maud, która odbywa się tutaj: http://1maud.salon24.pl/211775,halo-tu-frombork

follow: [ http://1maud.salon24.pl/211775,halo-tu-frombork#comment_3001773 ] Dzięki za sprawozdanie, liczę, że i Koteusz (choćby gościnnie) napisze, a ja - jak się obrobię - wrzucę trochę zdjęć. Sprostuję tylko - Otóż sprawcą zamieszania dotyczącego afiliacji partyjnej byłem ja, a nie pan poseł. Poseł Dziewiałtowski zapytany powiedział że nie jest pewien kto jest szefem Komisji Etyki Poselskiej, ale chyba ktoś z PSL (co zostało przez uczestników skwitowane drwiącymi śmiechami). Ja żeby się upewnić, zajrzałem na stronę Sejmu i odczytałem że na 1. miejscu jest poseł Lewicy. Chwilę później spostrzegłem, że lista członków komisji jest ułożona alfabetycznie, a nie hierarchicznie i sprostowałem, że jednak na czele stoi poseł PSL - Jerzy Stefaniuk.

roko: [ http://1maud.salon24.pl/211775,halo-tu-frombork#comment_3001824 ]

Pan poseł zaczął od dość długiego monologu poświęconego sprawom samorządowym. Kilka rzeczy było nawet ciekawych, choć na Moje pytanie odnośnie majątku gmin, odpowiedź była (Moim zdaniem) dość bulwersująca, kiedy orzekł, że jest on za ... mały !!!, kiedy Ja czy Ty uznawaliśmy że jest za duży. Ciekawostką była niby łagodna ale jednak naparzanka w stronę Pis-u, choć ten moment z Komisją Etyki Poselskiej w związku z oświadczeniami majątkowymi i błyskawiczną ripostą Follow'a wyraził u Niego spore zdziwienie oraz sporo krytycznych uwag pod adresem byłego premiera Leszka Millera, notabene z tej samej formacji politycznej. Zauważyłem za to, ZERO zupełne krytyki pod adresem PO. Pan poseł dość zgrabnie lawirował ale nie ustrzegł się i tak kilku zawahań, zwłaszcza gdy opowiadał o Elblągu kiedy tamże rządził klika lat jako prezydent, szczególnie w konfrontacji z SZUAN'em. Wykazywał, wyjątkowo mało cierpliwości przy pytaniach Ufki a przy pytaniach o władzy sądowniczej zwłaszcza jej opieszałości, na ogół używał sformułowania ... pieniactwo choć z początku dyskusji, namawiał gorąco do ścisłego udziału w obywatelskim donosie na nadużycia władzy lokalnej. Czyli za a nawet przeciw. No cóż zrobić, konfrontacji politycznej niestety nie dało się zrobić, bowiem tylko jego mogliśmy spotkać w "naturze". Ale nie było źle, nawet pogoda była lepsza niźli ją opisujesz. Trochę popadywało wczesnym popołudniem przed spotkaniem z p. Gintowt-Dziewałtowskim.

Nie było zlituj się!

Ufka: [ http://1maud.salon24.pl/211775,halo-tu-frombork#comment_3001832 ]

No niestety, goście także ze wsi, bo dziś są moje imieniny:))a więc raczej napiszę jutro. Zwłaszcza, że już dużo opisałaś, a ja nieco wk...na nie na Was drodzy, tylko na administrację.Zanim Stef z żoną mnie zabrał miałam chwilę czasu i mogłam napisać już w niedziele pełną relację.Niestety wszystkie komputery do których ma dostęp Koteusz zostały zablokowane prze Salon 24( dowcipne prawda - impreza salonowa). Borusewicz był, widziałam na własne oczy, był Marszałek Warmińsko-Mazurski, był Ambasador RP w Rosji ( smutne wspomnienia smoleńskie), Konsul Generalny Rosji itd itp Koteusz podchodził blisko i robił zdjęcia. Ci TW to Geo i m751(?? nie mam pamięci do cyferek). Najbardziej mnie cieszyli ani piszący ani komentujący - było dużo czytających, doskonale się orientują w Salonie24. No i fantastyczny koncert Budynia78 wraz z zespołem! Pozdrowienia dla Dredowego Perkusisty Bartka!!

A teraz specjalnie dla Ufki z okazji imienin wraz z najgorętszymi życzeniami!

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, który uśmiecha się do wykonującego zdjęcie Mikołaja Kopernika (chyba dlatego, że spotkał go taki zaszczyt):

Budyń i Spirit of 84 na scenie:

Oraz Dredowy Perkusista Bartek:

Sorry, ale nie potrafię jeszcze wklejać tutaj fotek

Brak głosów

Komentarze

Otóż w dniu imienin Ufka zapytała mnie, co chciałbym dostać w prezencie. Błyskawicznie odparłem: "Porsche". Padło pytanie uzupełniające: "Jaki model?". Nie byłem zdecydowany. Zapowiadało się, że z prezentu nici, lecz szuan, gdy usłyszał moje "życzenie", zniknął na chwilę, by pojawić się z takim oto prezentem:

Ferrari! Wprawdzie chciałem porsche, ale darowanemu koniowi nie zagląda się przecież do pyska! :)

pozdr
Koteusz

Vote up!
0
Vote down!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#74863

Qrna, ale super.
Jadę w przyszłym roku!

Dzięki Koteusz.

Mieliśmy właściwie jechać do Ciebie w kilka osób, ale wylądowaliśmy w końcu w Jaśliskach.
Za rok na pewno, jak Bog da.

Pozdro.

[A Salon24 pokazał w końcu jasno w co gra. Można się było zresztą spodziewać od początku. Ale nic...szykujemy dla jankesa prezencik od Legionu. Jak się odrobisz, to napiszę.]

Vote up!
0
Vote down!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#74878

No to się zacznij szykować już teraz! :)

szuan, a w zasadzie szuanowa (obecnie szuanna), ma pełną głowę pomysłów w kwestii spotkania. Prawie nimi kipi! Praktycznie nie wiem, czy "po drodze" do przyszłego lata, nie odbędzie się jeszcze kilka mniejszych spotkań. :)

Koteusz

Vote up!
0
Vote down!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#74914

"Najliczniej reprezentowana była Warszawa. A poza tym swoje reprezentacje „oddelegowały” także inne miejscowości, m.in.: Toruń, Drawsko Pomorskie, Szczecin, Krosno, Bytom, Olsztyn, Elbląg, Połczyn Zdrój, Wrocław, Gdańsk."

Olsztyn reprezentował poseł? kto go oddelegował? :)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#74917

Poseł reprezentował okręg elbląski, bo sam w Elblągu mieszka.

Pisałem o blogerach i komentatorach, ale nie będę przypisywał nicków do miejscowości. Co to, to nie! :)

Warto wspomnieć o pani Basi, która czyta te wszystkie takie tam blogerskie "jaczejki" i zmobilizowała grupę 6 osób (niektórzy też czytają) do przyjazdu na spotkanie do Fromborka, gdzie mieli okazję powspominać swój pobyt w tym mieście podczas "Operacji 1001 Frombork".

pozdr
Koteusz

Vote up!
0
Vote down!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#74940

strach ma wielkie OCZY :)))

Vote up!
0
Vote down!
0
#75167

Koteuszu zazdroszczę Ci prezentu!Dobrze wiedzieć,że Szuan ma moc spełniania życzeń.
Przyznam ,że najbardziej podoba mi się foto z marszałkiem.Jak zwykle prezentuje się on uroczo.Mam wrażenie,że gdyby ktoś ukłuł go szpilką to marszałek pękłby jak balon.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Korsak

#74926

Może i pękłby, ale na pewno nie poczułby, bo pod lekkim znieczuleniem akurat był. :)

pozdr
Koteusz

p.s. a szczęśliwie dojechałyście?

Vote up!
0
Vote down!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#74941

Takiej mocy nie ma...gdyby tak było co niektórzy nasi "politycy" nie chodzili by po tej ziemi, a przepychali się w kotłach. Łącznie z Marszałkiem, jednym i drugim ;). A poseł od palenia kota miałby wiecznego kaca...w sumie szkoda, że nie mam tej mocy, jaki ten świat byłby piękny !
pozdr.

Idź wyprostowany wśród tych co kolanach..

Vote up!
0
Vote down!
0

Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach..

#75088

Keep the Faith Szuanie ! Myślę,że Moc jest w Tobie!
Musisz tylko trochę poćwiczyć.
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Korsak

#75195

Dojechałyśmy szczęśliwie,a nawet zdążyłyśmy na pociąg,którego nie było wcześniej w rozkładzie jazdy.Cud!A może po prostu to wpływ Donka Cudotwórcy.Ludzi w pociągu było mnóstwo,a wsłuchując się w ich rozmowy podejrzewam,że udawali się na jakiś Ogólnopolski Zjazd Głupków Wioskowych i Miejskich im.Bronka Gajowego.

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Korsak

#74986

pewnie przez tę imprezę reszta polityków zawiodła

Vote up!
0
Vote down!
0
#74991

Sądzisz, że wszyscy bez wyjątku w niej uczestniczyli? Możliwe to? :)

pozdr
Koteusz

Vote up!
0
Vote down!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#75023

To odbywało się takie coś i ja zaproszenia nie dostałem od organizatorów? Chyba się obrażę! :)

A ten pociąg, co go nie było w rozkładzie, to nie ten, co Sosenka popsuła? Może naprawili i puścili dookoła Polski? Dobrze, że trafiłyście! :)

pozdr
Koteusz

Vote up!
0
Vote down!
0

Koteusz
=======
Polacy domagają się prawdy o Smoleńsku!

#75021