"WALIMY POD PAŁAC, BO TAM POLICJA NIE ŁAPIE"

Obrazek użytkownika Demokracja
Kraj

Stoję już czwartą noc pod krzyżem pod pałacem prezydenckim. To czego tam doświadczamy, przechodzi granice wszelkich wyobrażeń. Oto tylko ułamki tego, co dzieje się co noc: około 21:00 przychodzi ks. Małkowski i wspólnie ze zgromadzonymi tam wiernymi odmawiamy apel jasnogórski. Z pobliskiego Gesslera (wino, wódka, piwo wszystko za 4 zł) natychmiast przybliża się grupa około 60 osób, podpitych, z nową prowokacją. Wciskają się, między stojących tam ludzi i tubalnymi wrzaskami skutecznie zakłócają każde słowo modlitwy. Okrzyki są niewybredne: "precz z krzyżem", "zimny Lech na krzyż", "krzyż do kościoła", wszystko obficie pokraszone przekleństwami: k..., h..., pierd..., kut... i inne. Wrzaski nasilają się i łączą tak, że nie słychać ani jednego słowa kapłana. Od 23:00 do 9:00 Gessler jest tak pełen ludzi, że nie mieszczą się w lokalu. Niestety nie przychodzą do niego, ale... po odpowiedniej dawce piw, wódki i prawdopodobnie jakiś narkotyków, wszyscy udają się pod... krzyż. Wczoraj młoda dziewczynka, lat może 17, podchodziła do modlących się, po kolei wrzaskliwym głosem krzycząc: "Masz penisa? Nie?, to powiedz: penis, penis, kur... penis, takie trudne?" Nie ważne, że nam przeszkadza, że się pakuje, podchodzi non stop przez około 3 godziny do każdego z nas z tym samym tekstem. Oczywiście każde jej zachowanie spotyka się z gromkim aplauzem kolegów z pod Gesslera.... Po chwili upity w belę mężczyzna, około 40 lat, włazi po krzyżach, depcąc palące się znicze, tratując kwiaty i leżące zdjęcia osób poległych w katastrofie pod Smoleńskiem... Takie wejście wywołuje wśród towarzystwa spod Gesslera wprost euforię radości. Nagle ze wszystkich stron pojawiają się kamery i aparaty fotograficzne, pilnie nagrywając zajście. Mężczyzna woła przepitym głosem: "Ruchać się pod krzyżem!" i zaczyna robić obsceniczne gesty. Po chwili zatacza się, zadeptując lezące krzyże, które ludzie tam położyli. Gdy podchodzi 2 policjantów (na nasze błagania o interwencję), towarzystwo skanduje: "on nic nie robi! on nic nie robi! nie można go aresztować!", i zalęknieni policjanci odchodzą. Ktoś z tyłu rozrywa krąg modlących się ludzi na różańcu i w kółko woła zachrypniętym głosem: "gdzie trzymacie ręce, jak się modlicie, ręce trzyma się na piersiach, a nie na jajach" Oczywiście wybucha lawina histerycznego śmiechu. Dwóch młodych mężczyzn podchodzi do krzyża i zaczynają się całować jak zakochani oraz obmacywać. Starszy człowiek podchodzi do mnie i z całej siły wali mnie pięścią w ramię.
Zapytacie, czy na to pozwalamy... Gdzie jest policja, gdzie służby porządkowe...
Podczas tych nocy, zwracamy się co sekundę do stojących murem uzbrojonych policjantów przed krzyżem, błagamy o pomoc, upominamy, krzyczymy... I co? Mur zaciętych twarzy patrzy na nas bez słowa, obojętnie przyglądając się zaistniałym zajściom.

Zza ramienia słyszę jak jeden z podpitych mężczyzn zwraca się półgłosem do kolegi: "Walimy tu pod pałac, bo tu (policjanci) nie gonią!"
Ot i cała tajemnica.
Jeśli czytasz to i masz serce, to nie zostawiaj nas samych! Widzisz jak kwitnie państwo bezprawia, państwo policyjne i antykościelne. Jeśli sami nie będziemy wrażliwi na siebie, to zadepczą nas do końca. Dlatego prosimy: przyjdź pod pałac, choć na dziesiątkę różańca, choć na 3 godziny po to, by pomodlić się na ten zniszczony kraj. Dla nas - trwających co noc - jest to ogromna pomoc i wyraz solidarności. Walczymy o postawienie pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy Smoleńskiej, która jest przecież prowadzona skandalicznie i PO robi wszystko by zakopać ten problem pod dywan. Nie pozwólmy na to, by zabrali nam absolutnie wszystko.
BARDZO PROSIMY O POMOC I PRZYBYCIE POD KRZYŻ NA WARTĘ.

Zwłaszcza 10 VIII, na 23:00 gdyż PO zapowiedziała, że tego dnia (lub nocy) zabierze krzyż "z obawy przed prowokatorami" (których sama nasyła!).

Jeszcze raz prosimy: pomóżcie, to sprawa nas wszystkich, to sprawa 96 ofiar i naszej Ojczyzny, która ginie...

Brak głosów

Komentarze

Moge tylko z daleka modlic sie za Was. Dziekuje za to, co robicie

Vote up!
0
Vote down!
0
#78061

ossala
Dramatyczne jest to, że podpisem pod jednym dokumentem prezydent mógłby zakończyć tę trudną sytuację. Jak widać kolejny raz zgoda, owszem ale ze swoimi.
Jestem przekonana, że jemu ta zgoda nie jest na rękę. Na rękę jest budować podziały poprzez ośmieszanie i prowokowanie przeciwników.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78066

i jego akcja :
www.youtube.com/watch

Vote up!
0
Vote down!
0
#78068

Ten facet wygląda na adepta jakiejś szkoły policyjnej

Vote up!
0
Vote down!
0
#78087

"Proszę mnie nie dotykać, proszę mnie nie dotykac!" Raczej nie, chyba, że po jakimś "szkoleniu" wymaganym przez UE. Akcja z szukaniem adresu niepotrzebna, lepiej szukać kto jest jego pracodawcą. Na innej stronie było napisane, ze "facet" jest związany z TVN. Nie wiem jednak jakie są na to dowody. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#78102

jak wojująca ciota, czyli gej ...

Vote up!
0
Vote down!
0
#78141

Spalisz mu chałupę? Obijesz go wieczorem?
Fakt, głupek i prowokator, ale zachowanie niektórych obrońców wcale nie było lepsze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78092

Jakiś Cygan albo inna narodowość. Zresztą sposób, w jaki się odzywa, jak prowokuje, to też nie jest polski styl chuligański. W sumie żal mi go, bo nie wie, co czyni.Drwić ze starszych ludzi i to w taki sposób, to świadczy, że nie nauczono go tego w domu. Albo nie zna swoich rodziców i dziadków, albo są oni ludźmi z marginesu. Znałam takiego, który w młodości szydził ze starszych ludzi, przedrzeźniał ich, a potem zachorował psychicznie i sam był godny litości. Nie żyje już zresztą, dość młodo umarł. A tak swoją drogą - dlaczego widać tam samych starszych ludzi? Czy naprawde nikt z młodych, w tym pełnych sił chłopców, nie podziela poglądów tych wspaniałych Ludzi na placu? Nie chodzi absolutnie o to, by się bić z takimi łobuzami i draniami, ale sama obecność młodych mężczyzn może by pomogła. Serdecznie pozdrawiam tych Ludzi i modlę się o Nich. Z Bogiem, Kochani! Mieszkam zbyt daleko, by móc tam być z Wami, żałuję bardzo..

Vote up!
0
Vote down!
0

Zofia

#78145

... wygląda jakby temu dzieciakowi nie był obcy adres dopalacze.com.

Swoją drogą jestem pełen podziwu dla ludzi tam stojących, że się nie dali sprowokować po całości.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#78147

Ależ semickie rysy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78221

Bydło niepolskie to Ci co plują na zmarłych . Bydło niepolskie to wyborcy POpapranców.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78077

modlę się z wami, w inny sposób nie mogę Tam być....

Vote up!
0
Vote down!
0
#78080

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#78082

Prezydent ma okazję wypełnić czynem treść swego hasełka wyborczego. Powinien powołać straż do pilnowania porządku i obiecać Polakom, że dopóki nie powstanie na miejscu Krzyża obelisk upamiętniający ofiary smoleńskie, dopóty strażnicy będą dbać o godność tego miejsca. Każdy następny dzień milczenia Komorowskiego i jego spokojne przyglądanie się tym gorszącym scenom oznacza całkowity brak nie tylko przyzwoitości czy empatii ale jest wręcz oznaką cynizmu, obojętności i brakiem dbałości o wizerunek Polski w świecie. Ja jednak uważam, że Polska jest najważniejsza.
Pozdrowienia dla obrońców Krzyża.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78095

Modlimy sie z wami

Vote up!
0
Vote down!
0
#78111

Czy mi sie przysnilo? Czy takie wydarzenia maja miejsce? Tragedia! To jest dzialanie Po,a glownie tego bydlaka ktory dopchal sie do prezydenckiego fotela przez zlikwidowanie Lecha kaczynskiego i po sfalszowanych wyborach A ze bydle bydlem bedzie,wiec zlecil taka akcje aby zniechecic i uprzykrzyc przebywanie pod krzyzem A taki laskawaca-zdecydowal ze krzyz pozostanie Nienawidze sukinsyna i jak widze jego morde to szybko zamykam strone Brak slow

Vote up!
0
Vote down!
0

alicja

#78115

Od niego dowiemy sie kto jest jego mocodawca.

A w tej knajpie mozna by troche no........lzawiacym ale silniejszym.

Dosc juz nadstawiania drugiego policzka

Vote up!
0
Vote down!
0
#78117

Przynajmniej koło północy. Legitymują, wchodzą w grupki prowokatorów i chuliganów.

Daje to wymierny skutek, bo większość z nich to jedynie podpite prymitywy, które nie bardzo nawet wiedzą co robią, ważne, że jest fajna zabawa o której mówią w TV.

Jak takiego wylegitymować, czy chociaż się z pałą pokręcić to już ma pełno w gaciach i traci na odwadze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78142

Może nie-rząd boi się jednak trochę tego ruchu pod Krzyżem smoleńskim. Liczył na to, że ludziom się znudzi, a tu kicha :)

Vote up!
0
Vote down!
0

Zofia

#78146

Media współwinne. Przekazują obraz modlących się tam ludzi, jako oszalałych dewotek.

To podłe, obrzydliwe.

Bezmyślne, skorumpowane gnidy, które tych pokrzywdoznych ludzi mają na sumieniu.

Odbębni taki swoje wiadomości, a potem jedzie do domu i relaksuje z drinkiem w ręku.

Zadowoleni z siebie?

Co robi prezydent miasta? Co robi policja, która podobno ma strzec porządku publicznego?

Mimo, że nie jestem ze stolicy zamierzam jutro zadzwonic i napisac maila do stołecznej policji z pytaniem co oni robią w tej sprawie.

I myślę, że każdy z nas powinien ich zapytać.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78149

I nie zapomniec na przyszlosc, naprzyklad do wyborow prezydenta miasta.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78152

Niech ta "bogobojna" kobieta przynajmniej nie sądzi, że nikt o niczym nie wie! Zasypujmy prezydenta Warszawy mailami oburzenia!

Wąż Wystygły

Vote up!
0
Vote down!
0

Wąż Wystygły

#78169

a powiem ci, kim jesteś. W obronie jakich "wartości" stają ci, którzy sprzeciwiają się krzyżowi? Plują na różaniec? Dokąd zmierza Polska, która wybrała takie (anty)wartości? Na jakim etapie jest Kościół, a konkretnie jego władze, których nie stać było na obronę obecności krzyża (a konkretnie tego Krzyża upamiętniającego Ofiary Katynia 2010) w życiu publicznym i politycznym Polski? To pytania bez odpowiedzi. Wiem jedno: bramy piekielne nie przemogą Kościoła, tak jak sowieckie wojska nie przemogły Warszawy 15 sierpnia 1920 roku, choć już były bardzo blisko tego momentu.

Dzięki, Demokracjo, że jesteś tam i czuwasz. Ja już opadłam z sił - fizycznych i psychicznych. Byłam tam wczoraj, na moment, zmówiłam modlitwę za Polskie Państwo Podniebne... I wymiotło mnie stamtąd, bo to co się dzieje dokoła Obrońców Krzyża budzi odruch wymiotny.

Słucham teraz (w RM) wypowiedzi Jana Pawła II skierowanej do młodzieży na Westerplatte (cytuję z pamięci): "Każdy z nas ma w swoim życiu jakieś Westerplatte - jakiś zestaw wartości, które trzeba utrzymać i obronić. Nie można zdezerterować."

Ten Krzyż to takie Westerplatte. Próba krzyżowa (nomen-omen) na to, ile POLSKI (wiernej krwi) jest w Polsce.

444Polska.bloog.pl

Vote up!
0
Vote down!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#78179

Komenda Stołeczna Policji
ul. Nowolipie 2
00-150 Warszawa

Punkt Obsługi Interesanta 22 603-66-26
Dyżurny KSP 22 603-65-55

http://www.policja.waw.pl/portal/pl/95/45/Komenda_Stoleczna_Policji.html

Dzwonię dziś, ale niestety nie odbierają! Niedziele sobie zrobili.

Skargi i wnioski:

Przyjmowanie, rozpatrywanie, załatwianie skarg i wniosków należących do kompetencji Komendanta Stołecznego Policji realizowane jest przez Sekcję Skarg i Wniosków Wydziału Kontroli KSP tel. 22 603-77-99, e-mail: ksp.winspekcji@policja.waw.pl .

Skargi i wnioski można też składać w każdej jednostce Policji w godzinach urzędowania.

Skargi i wnioski mogą być wnoszone pisemnie, telegraficznie lub za pomocą dalekopisu, telefaksu, poczty elektronicznej, a także ustnie do protokołu. (§ 5 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 8 stycznia 2002r. w sprawie w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków).

Skarga powinna zawierać:

* imię i nazwisko skarżącego,
* dokładny adres zamieszkania (miejscowość, kod pocztowy, ulica, numer domu, numer mieszkania),
* dokładny opis zdarzenia.

Rzecznik Praw Obywatelskich,
Aleja Solidarności 77,
00-090 Warszawa
Przyjęcia Interesantów:
Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
poniedziałek w godz. 9.00 - 17.00
od wtorku do piątku w godz. 9.00 - 15.00
telefon: 22 55 17 760, 22 55 17 811
centrala: 22 55 17 700

Vote up!
0
Vote down!
0
#78204

A nie ma jakiejś fundacji? Żeby ludzie mieszkający poza Warszawą mogli jakoś wesprzeć obrońców?
Oni się wspierają darmowym alkoholem. Dlaczego my nie możemy jakoś wesprzeć tych ludzi, którzy w naszym imieniu bronią wartości?

Vote up!
0
Vote down!
0
#78218

daleko od WARSZAWY,ale sercem z WAMI

pozdr dla Klubow GP,ktore bedą napewno,uwazajcie

na pijanych i nacpanych PROWOKATOROW

gw i jej "towarzystwo " juz zadbało o swoich....

a na dodatek

dzisiaj ,wieczorową PORĄ ,czyli w TVP  INFO

pan Jacek Zakowski z Kolegą

wszystko nam wytłumaczą,WSZYSTKO od A....do Pi..,czyli....:(

DYCHA !

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#78232

no coż MOJ Prezydent poległ pod Smolenskiem

a szacunek,dla tych,ktorzy walczą z KRZYZEM,bo

UPAMIETNIA

Smierc Polskiego Prezydenta w trakcie pełnienia OBOWIĄZKOW

nigdy nie bedzie miał miejsca..zresztą sami nazwali ten Urząd zyrandolem,wiec Zyrandolom sie nie kłaniam

Ale TY

MOJ PREZYDENCIE,

PROFESORZE LECHU Kaczynski

spij spokojnie ,TA ciut mniejsza POŁOWA Polski

chyli  DZISIAJ czoło przed TOBĄ

Węgrzy tez juz postawili CI pomnik,Gruzini Cię Kochają

 Polska

nigdy Cię nie zapomni,

nikt nie bedzie znał nazwisk zapijaczonych "prowokatorow"ani usłuznych dziennikarzy

Twoje Nazwisko juz HISTORIA zapisała

jeszcze  rok temu, gdy w pochmurny poranek na Westerplatte,

podniosłes nas z klęczek,dziękuję CI MOJ 

Prezydencie..........

przed TOBĄ............juz TYLKO niebieski szlak

przed nami.......obrona Polskiej Godnosci,POLSKIEGO

SYMBOLU - Krzyża

dokonałeś prawdziwego CUDU,bo zjednoczyłeś nas TAK jak

zjednoczyli wielcy Patrioci POLAKOW

w 1920 roku,sierpniu Zwycięstwa..........

Krolowa Polski

zawsze jest w takich chwilach z NAMI

i wara od modlących się KOBIET,

od Polskich Męzów,Ojcow i Synow,Wnuków

WARA

TU jest POLSKA.........!

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#78234

Dziękuję Ci "gościu z drogi" za te słowa. Z serca całego się pod nimi podpisuję. Lech Kaczyński był MOIM prezydentem. Za mojego życia na razie jedynym MOIM !

Vote up!
0
Vote down!
0
#184236

bohater wojujący ze staruszkami. Myślą i modlitwą jestem z Wami a osobiście nie mogę bo walczę o utrzymanie miejsca pracy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78235

giczy_kop

 

wszystkich tych sku...synów , którzy przyłażą tam robić zadymy ! ich trzeba filmować , nawet telefonami komórkowymi i wrucać na youtube ! niech pracdawcy tych ludzi , ich rodziny , znajomi zobaczą jak oni się zachowują. Przecież do jasnej cholery , Bronek K... wygrał bo dostał 9 milionów głosów ale to tylko o milion mniej niż Jarosław i wśród tych 8 milionów Jarka są z pewnością szefowie , wykładowcy , rodzice i kumple tych szumowin ! Filmować , nagrywaqć i rozpowszechniać zachowanie "młodych , wykształconych , oświeconych , inteligentnych" , wyborców platformy . Obnażać chama , obnażać i jeszcze raz obnażać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

giczy_kop

#78262

 Gesslerowi przydały by się z trzy buteleczki Mołotowa żeby podgrzać atmosferkę,a tym docipasom z pod gesslera trzy granaty żeby mogli się lepiej rozerwać.I wtedy zapanował by spokój.

Vote up!
0
Vote down!
0
#78292

Opis wstrząsający, to rzeczywistość musi byc jeszcze gorsza. Z bezsilności ręce opadaja.

Jakim człowiekiem trzeba byc, aby dopuścic do takiego stanu?

Jak bardzo można pragnąc władzy, aby podzielic tak naród? (dziel i rządź)

Panie Komorowski twoje milczenie w sprawie krzyża dobitnie pokazuje jak bardzo gardzisz swoim  Poprzednikiem,pokazuje twój brak szacunku dla tego urzędu (o wyborcach nawet nie wspomne) przez co w moich oczach nie zasługujesz na mój szacunek i nie będziesz moim prezydentem

germario

Vote up!
0
Vote down!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#78302

To doskonały pomysł robić IM zdjęcia , ustalać personalia i adresy , adresy internetowe , nicki i fora na jakich się logują. Niemożliwe? możliwe , nawet w tak dużej wsi jak Warszawa. Gdy nie będą anonimowi to większość z nich przestanie. A poza tym będą starali się kiedyś o pracę , będą zdobywać jakieś inne referencje, będą potrzebować opinii itd.
trzeba by zrozumieli , że nie będą anonimowi i bezkarni.
jeżeli są agentami albo TW to ich załatwi NA AMEN!

Vote up!
0
Vote down!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#79116

policja zachowywała się w miarę poprawnie; co do ataków - więcej zaczepek słownych i prób wejścia w polemikę, niż przepychania się i agresji fizycznej, o wiele mniej ludzi i, poza jedną dramatyczną sytuacją, gdy jeden z obrońców krzyża miał atak padaczki, bez porównania spokojniej, niż w noc tydzień wcześniej, którą też miałem okazję spędzić pod pałacem. Może ma to związek ze zdemaskowaniem pana "Niemca", który oczywiście był, ale jednak na uboczu i o wiele bardziej powściągliwy.

To co piszę nie znaczy, że obrońcy krzyża nie potrzebują naszej pomocy. Wręcz przeciwnie, to jej w dużym stopniu zawdzięczamy to uspokojenie. Przed nami zaś weekend, a weekendy dotąd były najgorsze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#79119

Stary , jesteś tam na miejscu stąd prośba byś co tylko wpadnie Ci w oko filmuj fotografuj ..i wrzucaj to na YT bądź najlepiej na niezależne ( a które to są ? ) przeglądarki ..

Wiem jedno że pomimo wielu trudności , Każdy z nas powinien we własnym zakresie nagłaśniać te sprawy i wystawiać tych ludzi pod publiczny osąd ..
Ważne by ustalać ich personalia , by można ich było w nieco późniejszym czasie namierzyć i jak najbardziej złożyć pozew do sądu .

Może i to racja że na wiele to się nie zda z uwagi na środowisko w jakim te persony się obracają . Prawdopodobnie mają takie układy że nawet do sprawy sądowej nie dojdzie z uwagi przede wszystkim na koneksje i układy polityczno-biznesowe.

Nie na darmo pan Zbigniew Ziobro będąc ministrem sprawiedliwości próbował ową pępowinę przeciąć jak wiemy o mało sam nie zasiadł na ławie oskarżonych .

Więc co ..? Znaczy się że jesteśmy bezsilni ..?
Moim zdaniem nie do końca. Pokażmy się w końcu i z tej strony że potrafimy się oddolnie ponownie zorganizować , pomimo braku wyraźnego wsparcia ze strony hierarchów kościelnych ..Pozostał nam jednak Ktoś kto podtrzymuje nasz Naród na duchu ..Ks. Małkowski ..
Skupmy się więc wokół niego prosząc Boga najwyższego o opiekę nad Jego nieprzeciętną i szlachetną osobą , oby nas wysłuchał ..

pozdrawiam

............................

"Pozwól mi Panie bym stał się narzędziem Twej sprawiedliwości"
http://andruch.blogspot.com/
/Klub GP w Opolu/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#79128