Kobity w wyborach

Obrazek użytkownika Demokracja
Humor i satyra

Prezydent podpisał tzw. ustawę kwotową zwiększającą udział kobiet startujących w wyborach
Warszawa, 31.01.2011. Prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania. Konferencję pt. amp #8222 Bezpieczeństwo narodowe Rzeczypospolitej Polskiej na przełomie wieków: doświadczenia Biura Bezpieczeństwa Narodowego i strategiczne wyzwaniaquot zorganizowano 31 bm. w Pałacu Prezydenckim z okazji 20 -lecia BBN. W konferencji wzięli udział obecny i byli szefowie Biura Bezpieczeństwa Narodowego oraz kierujący podobnymi urzędami w innych państwach. (jt cat) PAP/Jacek Turczyk
PAP/JACEK TURCZYK

31.01. Warszawa (PAP) - Prezydent Bronisław Komorowski podpisał w poniedziałek ustawę zwiększającą udział kobiet startujących w wyborach przez wprowadzenie 35-procentowych kwot na listach wyborczych.

W uroczystości w Belwederze udział wzięli m.in. przedstawiciele Kongresu Kobiet, Stowarzyszenia Szkoła Liderów, Sieci Wspierania Organizacji Pozarządowych - Splot i Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej.

W myśl zmian w ordynacji wyborczej do Sejmu, Parlamentu Europejskiego oraz rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, by lista wyborcza została zarejestrowana, musi być na niej nie mniej niż 35 proc. kobiet i nie mniej niż 35 proc. mężczyzn. W przypadku wycofania się kandydata już po zarejestrowaniu listy, nie straci ona ważności, choć 35-procentowa kwota nie zostanie zachowana.

W przypadku zgłoszenia listy zawierającej trzech kandydatów musi być na niej co najmniej jedna kobieta lub co najmniej jeden mężczyzna.(PAP)

hgt/ akw/ mok/ bk/
http://dziennik.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=depesza&dz=tematdnia&dep=34044&data=depeszadepeszadepeszadepesza&_CheckSum=-1774788879

Brak głosów

Komentarze

Czasem jeżdżąc po polskich wertepach widzę te zmarźniete kobiety stojace na pusto. A może litościwy władca podpisze ustawę by na 3 przydrożne elektrony uciech seksualnych zachowany był parytet. Proszę sobie wyobrazić pedała za kierownicą jadącego przez ten dziki kraj:kurwy,kurwy,kurwy. I ani jednej zdrowej męskiej dziwki. Już chyba lepiej psy mają w schroniskach.Trzeba to zmienić natychmiast,nie chcę nawet myśleć jak te pedryle są zdołowane.

By wynagrodzić smutek czytania moich bełkotów pyszna stara anegdota.

Zagajają dwie przydrożne prostytutki do siebie ,z nudów w lutowy zmierzch.
Dobrze że dziś trafił mi się rano klient, od trzech dni nie miałam nic ciepłego w ustach.

Vote up!
0
Vote down!
0
#131530

To znowu bedzie larum o dyskryminacji PEDAŁÓW lub LESBIJEK

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej61

#131583

- bo jeżeli na 3 kandydatów ma być co najmniej jedna kobieta lub jeden mężczyzna, to na 1 kandydata musi być co najmniej pół mężczyzny lub pół kobiety, a wtedy jak nic wychodzi transseksualista - poprawność polityczna jak się patrzy! Już widzę te listy pochwalne z brukselki...

 ;)))

Vote up!
0
Vote down!
0

kasianna

#131617