Jeszcze o Wałęsie i o Gangnam

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Wracam do kontrowersyjnej biografii P. Danuty Wałęsy „Marzenia i tajemnice”, która wywołała prawdziwą burzę medialną. Rok po publikacji w wyjątkowym wywiadzie dla „Gali” Danuta Wałęsa mówi, jaką cenę zapłaciła za szczerość. „Już niczego się nie boję. Wiem, że moja biografia stała się dla wielu kobiet przebudzeniem. Zaczynają rozumieć, że są niesprawiedliwie traktowane w związkach, że żyją często nie swoim życiem”. Nie jest to, generalnie, apoteoza bohaterskiego Wałęsy. Wiemy, że szkoły i inne ośrodki publiczne odmawiały wynajęcia sali dla spotkań Pani Anny Walentynowicz. Jarosław Kaczyński też miał z tym problemy. Znaczy, da się powstrzymać systemowo "oszołomów". No i oto ukazuje się książka, co to "legendę" rusza i obnaża parę spraw, w tym wygrane w Totka. No i nikt się nie piekli? Tusk nie mówi o wymianie zamków jak w przypadku Rokity? Żaden sanepid Gali nie kontroluje?

Zyzakowi dali wilczy bilet i UJ kontrolą straszyli. Co gorsza - większość profesorów sześćsetletniego Uniwersytetu, uznała, że to normalne. Praca już dogadana okazywała się już nieaktualna po wizycie, lub telefonie smutnych panów, zupełnie, jak w PRL, szczęściem dostał stypendium w USA, dzięki czemu nie musi się martwić o chleb.

Salon w kuluarach gardzi Wałęsą znacznie bardziej, aniżeli jego najzacieklejsi oficjalni krytycy. Podobnie, jak słyszę, Komorowskim, za którym się coś ciągnie, nie bardzo wiadomo, co, ale, coś jest, o czym właśnie powiedział Olechowski, o którym możemy powiedzieć wiele, ale nie to, że nie wie paru rzeczy z kuluarów polityki. Na szczęście z kuluarów, co potrafi sprzedawać z wdziękiem w TVN.

Co do wyznań Pani Danuty, wydaje mi się, że dla mężczyzny najgorszą karą nie jest śmiech jego kolegów, najgorszą karą jest śmiech jego kobiety. Czy Bolek na to zasłużył? Oczywiście, że tak. Ten człowiek zatracił kontakt z rzeczywistością, jego pycha, zarozumiałość i 'iście' w zaparte rozsadzą go od środka, trzeba mu jakoś pomóc, tak zwyczajnie po ludzku. Oni go serdecznie i głęboko nienawidzą od lat. Ponieważ, cokolwiek by o nim nie mówić po roku 1990-tym, to zrobił ich jednak w durnia i musieli się z nim liczyć. Wszystkich, ich i nas zrobił w durnia. Świetnie go załatwia Cenckiewicz, znakomity historyk i autor książek. Jeśli chodzi o moc rażenia, razem z Piotrem Gontarczykiem, ekwiwalent brygady pancernej. Obok „Zygzaka”, jak o nim z upodobaniem mówi Bolek, drugi śmiertelny wróg Wałęsy. Tyle, ze dr Cenckiewicza trudniej zniszczyć.

Przy okazji publikacji którejś z książek Wałęsę zaczepiło TVN, a ten ze cztery, czy pięć razy powtórzył zdanie o dziadku Cenckiewicza z SB. Pewnie nie miał nic innego do powiedzenia. Najśmieszniejsze, tu wielki szacunek dla treningu Moniki Olejnik, kamienna twarz, Wałęsa to samo powtarzał w jej programie, kilka razy, w twarz. Ubecki dziadek, ubeckiego dziadka, ubecki dziadek, ubeckiemu dziadkowi. A ona patrzy na niego i nic, nawet nie mrugnęła okiem, że to i o niej, że jej tatuś też jest tu nieco postponowany. Stalowe nerwy.

Pamiętamy, ile to spazmów oburzenia w ostatnich latach wywołały nikczemne oskarżenia, że Bolek Wałęsa coś podpisywał. Ba, spazmy, co tam spazmy, prawdziwe wyroki zapadały i zapadają nadal! Przeprosiny sąd nakazywał, takie, że ludzi z torbami puszczano! A tu Wajda mówi, że owszem, nawet w filmie będzie scena, że młody Wałęsa coś podpisuje, „bo przecież sam Wałęsa to w książce napisał i nie jest to żadna tajemnica, wszyscy wiedzieli.” No, może i wszyscy wiedzieli, ale tylko niektórzy o tym mówili, a niektórzy wyparli ten fakt ze swojej świadomości w napadzie ostrej lemingozy. I jak już wspomnieliśmy, niektórzy za to, że o tym mówili, zapłacili wyrokiem, utratą pracy i wilczym biletem, takim, że magister historii mógł pracować jedynie w Tesco, jako magazynier. Wszędzie, gdzie już, już prawie obiecano mu pracę wizytę składali smutni panowie, albo dzwonił smutny telefon i pracy, ach, jak nam przykro za nieporozumienie, nie było, co, jako żywo przypomina głęboki PRL.

Generalnie, ów nieszczęsny Bolek mógł po prostu powiedzieć prawdę i wszyscy by mu wybaczyli. Łącznie z niżej podpisanym, jakby nie było, dawnych żarliwym zwolennikiem Wałęsy i jego obrońcą przed kolegami, którzy twierdzili, że to młot i burak. My byśmy wybaczyli, a on przestałby być zakładnikiem tych, którzy mieli te kwity i zmuszali go do tych wszystkich łajdactw. Nie mam pretensji do młodego, głupiego robotnika po zawodówce, przyuczonego do ładowania wózków akumulatorowych, zastraszonego i ogłupionego na milicji, mam natomiast pretensje do dojrzałego polityka, Prezydenta, który nie potrafił spojrzeć sobie i innym w oczy i powiedzieć prawdy.

No i na koniec parę słów na temat występu w stylu Gangnam ambasadora w Chinach. Tadeusz Chomicki, jest synem pułkownika PRL-owskiego wywiadu wojskowego, choć to, oczywiście bez znaczenia, ot, taka ciekawostka. Ambasador prawdopodobnie nie wie, co mu przystoi, a co nie. Premier harata w gałę, prezydent bigosuje, model zajmuje się koleją, J.Pitera cyfryzacją i długo można jeszcze różnych wesołków wymieniać. Dlaczego ambasador nie może pokazać swego prawdziwego oblicza? Te pajacyki i tak wiedzą, że na nic innego ich nie stać. Nikt w UK nie dramatyzował, gdy premier Cameron zatańczył "gangnama" z burmistrzem Londynu Johnsonem. Nikt w USA nie dramatyzował, gdy prezydent Obama zatańczył salsę. Ale w tradycja robienia interesów w Chinach i ich przyzwyczajenia są inne. Utrata twarzy wyklucza z guanxi a bez tego nie da się robić poważnego biznesu. Takim zachowaniem, które nas być może tylko śmieszy, pan ambasador właśnie utracił twarz. Osoby "na świeczniku" w Chinach ( politycy i biznes) podlegają bardzo surowej etykiecie. I tego oczekują od swoich "zagranicznych" gości. No, ale wielka zbrodnia też to nie była, ot lekki obciach. Nie ma, co stawiać ambasadora pod ścianą. Tyle, że to styl koreański. Ani polski, ani chiński, więc zupełnie bez sensu.

P.S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie”, „Warszawskiej Gazecie” i w Freepl.info. Jest też już nowa książka, właśnie przeglądam, „Alfabet Seawolfa”! Na razie się pokazała w księgarni MDM na ulicy Pięknej 31, oraz w wydawnictwie http://www.slowaimysli.pl/ osiągalna dla dystrybutorów, a potem w sprzedaży ogólnopolskiej i sklepach internetowych. Proszę zakupić bez ociągania, choć na razie łatwo nie będzie, chyba dopiero po Nowym Roku ruszy dystrybucja na pełną skalę.
http://niepoprawni.pl/files/images/Alfabet_Seawolfa.preview.jpg

Brak głosów

Komentarze

No nie zupełnie. To nie Bolek Wałęsa zrobił "ich" i "nas" w durnia. Za cienki był. To słuzby zrobiły z nas durni dając w wyborach do wyboru Kwśniewskiego oficjalnego komucha i zdrajcę narodu i ukrytego sprzedawczyka i zdrajcę narodu. Czyli do wyboru było albo gówno albo kał
Proszę więc nie robić sobie po raz kolejnych wyrzutów z powodu popierania kału.
Może natomiast byłoby warto zastanowić się nad tym, co teraz "los" daje nam do wyboru i do kochania. A miłości tej na imię : Kaczyński Jarosław.
Ja oczywiście kocham Jarosława Kaczyńskiego całym sercem i każdą cząstka mojej duszy i ciała. Niestety ta miłość ma w sobie coś niezdrowego, kulawego, jakiś cień ciągnie się za nią.
Coraz częściej ta moja miłość do Jarosława przypomina mi miłość rozbitka z bezludnej wyspy do kozy, jedynej istoty, która oprócz rozbitka ocalała po katastrofie statku.
A więc kocham tę moją kozę namiętnie i czule bo innej nie mam. A właściwie tylko i wyłącznie własnie z tego powodu, że innej nie mam, bo ta moja ani ona piękna ani bogata, ani przebojowa, ani mleka nie daje (same obietnice). A ja już taki zachłanny jestem, że przynajmniej 2-3 kozy chciałbym mieć do kochania i wyboru.
Może Pan wie Panie Seawolf, dlaczego tylko ta koza potrafiła pływać i uratowała się, choć dużo było kóz na prawej burcie ? Kto dawał tej kozie lekcje pływania i rzucał koła ratunkowe a może i nadal daje ?

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#317484

 TAŃCZĄCY Z WIDŁAMI-JESTEŚ the best !!!

  z powodu twojego komentarza załknąłem się noworocznym sernikiem!!!

 A na poważnie-mam ten sam problem z tą samą kozą.NURTUJE mnie od lat ta jej zdolność pływania,choć powierzam jej w każdych wyborach swe podatki i swój los,mleka nie dała a ja nie mam innej i wciąż marzę o tłustym twarozku i uporzadkowanym pastwisku.Nic wciąż jeno wilcy wyją syberyjscy,lisy jadowite szczekaja i olejniki oliwią kibitkę zafundowaną przez Cukerkranzów LEWARTOWÓW,SZECHTERÓW TUDZIEŻ INNYCH ichaków a ta gna na złamanie karku na spotkanie nicości.Koza moja miłość drażni mnie swoją euro-pejs-kością i lizbońskim zacięciem,ale cóż jak już zewangelizujemy to i kozę się nawróci.

    dosiego ROKU

Vote up!
0
Vote down!
0

 NSZ-ZJ

#317512

No niestety ta koza żre, głośno beczy (meeeeeczy ?) a mleka nie daje.
A z tym zaginionym tłustym twarożkiem nie jest chyba tak źle, odnalazł się w Twoim serniku :)))
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#317534

Athina

komenta nie bedzie , bo opadłam z sił do komentowania facetów typu Bolek i reszta szajki, a alfabet kupię, w nadziei a może nadzieji,że tam rozprawiłes sie nieżle z łajdactem RP nr3

Vote up!
0
Vote down!
0

Athina

#317487

Ode mnie też dyszka. Alfabet kupię, bo Ci się należy - za całokształt. Mnie też - bo lubię czytać dobre książki.
Pozdrawiam i czekam na jeszcze.

Vote up!
0
Vote down!
0

charamassa

#317492

Ja nie byłem taki chojny w punktacji, dałem mało-malusienko, bo lubię rzetelność.
Próba przekonania niepoprawnych, że to nie służby PRL a cwaniactwo i chłopska mądrość Wałęsy przecweliła wszystko i wszystkich w Polsce, jest według mnie wprowadzaniem czytelnika w błąd.
Ten rodzaj pisania o Wałęsie odbieram jako próby mitologizowania jego osoby, sztucznego wykreowywania jego osiągnięć i ukrytego dodawania mu talentów.
Mam wrażenie (z pewnością błędne), że celem autora jest pozostawienie w czytelniku przeświadczenia o wyjątkowości i geniuszu Wałęsy, że jaki był taki był ale był genialny.
Nie daję się na to nabiera, Wałęsa to wykreowany przez służby buc, dureń i megaloman.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#317503

Ja nie byłem taki hojny w punktacji, dałem mało-malusieńko, bo lubię rzetelność.
Próba przekonania niepoprawnych, że to nie służby PRL a cwaniactwo i chłopska mądrość Wałęsy przecweliła wszystko i wszystkich w Polsce, jest według mnie wprowadzaniem czytelnika w błąd.
Ten rodzaj pisania o Wałęsie odbieram jako próby mitologizowania jego osoby, sztucznego wykreowywania jego osiągnięć i ukrytego dodawania mu talentów.
Mam wrażenie (z pewnością błędne), że celem autora jest pozostawienie w czytelniku przeświadczenia o wyjątkowości i geniuszu Wałęsy, że jaki był taki był ale był genialny.
Nie daję się na to nabiera, Wałęsa to wykreowany przez służby buc, dureń i megaloman.
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#317507

ponieważ dzisiaj jestem zmęczony ograniczę się do wyrażenia poparcia koledze blogierowi niepoprawnemu inaczej w całej mej rozciągłości
pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0

Dobosz

#317511

Ja mam takie zdanie jak ty,bolek to buc prostak i kapuś,prowadzony na smyczy ubeckiej,przez fachowców ubeckich,to oni wymyślili plan obalenia samych siebie,bo wiedzieli ze nadal będą rządzili, nawet po zmianie ustroju,mając takie haki na wszystkich liczących się w tym kraju,okrągły stół,gruba krecha,Magdalenka,czy nocna zmiana,POkazały kto faktycznie rządzi tym krajem,a z tym się wiązało wręcz nie ograniczone olbrzymie finanse,a za komuny nie mogli by tego osiągnąć,chociaż kacap dalej rządzi,to oni już są milionerami

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#317523

Nie inaczej. Układ wykreował "mesjaszy" i słupów, którzy w odpowiednim momencie przejęli kontrolę nad ruchem wolnościowym w Polsce. Sami nie potrafiliśmy przewidzieć, że tak się stanie, a Zachód dla swoich późniejszych korzyści, przed takim wariantem też nas nie ostrzegł. Przegraliśmy już na samym początku drogi. Na szczęście teraz znamy już kulisy transformacji i poznajemy jej twórców i uczestników po owocach.
Pozdrawiam
NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#317537

do władzy cały czas dochodzą laleczki na sznurkach, szkoda że zapłacimy za to wszyscy a może i Polska zniknie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#317524

 Alfabet - super. Zdążyłem jeszcze dwa egzemplarze kupić w Wigilię i jątrząco podrzucić synom pod choinkę. Hasło Daewoo jest na 15 pkt na 10 możliwych :)

Dzięki Wilku!

Vote up!
0
Vote down!
0
#317546

I to będzie jątrzący zakup!!! A może by tak jakieś spotkania autorskie i to jeszcze we Wrocławiu?

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#317550

"My byśmy wybaczyli, a on przestałby być zakładnikiem tych, którzy mieli te kwity i zmuszali go do tych wszystkich łajdactw. Nie mam pretensji do młodego, głupiego robotnika po zawodówce, przyuczonego do ładowania wózków akumulatorowych, zastraszonego i ogłupionego na milicji, mam natomiast pretensje do dojrzałego polityka, Prezydenta, który nie potrafił spojrzeć sobie i innym w oczy i powiedzieć prawdy."

Proponuje mowic w swoim imieniu. Bylo wielu takich zastraszonych mlodych glupich robotnikow po zawodowce, ktorzy jednak sie nie zaprzedali i nie zdradzali ani kolegow, ani reszty rodakow, ani ojczyzny. G. mnie obchodzi, czy byl on zastraszony, czy mlody, bo jest, byl i bedzie szuja. A w roku 80 taki mlody wcale nie byl. Nigdy sie nim nie zachwycalam i szczerze dziwilo mnie co ludzie w nim widza i z jakiego powodu stal sie on nagle wielkim przywodca.  Niech mu przebaczaja ci, ktorzy go uwielbiali, ja zdrajcom nie przebaczam. Fakt, ze bylo mu jeszcze malo i dopchal sie do roli prezydenta, wola o pomste do Nieba, ale jak widac, kult jednostki w Polsce jest, a przynajmniej byl, dobrze zakorzeniony. "Dojrzaly polityk"? Owszem, jesli przyjmiemy kryterium, ze dojrzaly polityk to taki, ktory tonie w morzu hipokryzji i sam wierzy we wlasne klamstwa.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
0

Lotna

 

#317577

... koreańskim stylem, bo nie zrozumiałem?

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://triarius.pl - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Vote up!
0
Vote down!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

]]>http://bez-owijania.blogspot.com/]]> - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#317764