Azja trzyma się mocno

Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Niejako suplement, czy sequel wczorajszego tekstu o ekshumacjach, czyli rola rodzin. A w istocie brak tej roli. Premier Donald Tusk , jak sądzę świadomie i z premedytacją zagrał na najnikczemniejszych instynktach swojej sekty Pancernej Brzozy, wspominając , niby mimochodem, że on, osobiście nie rozumie, o co tym rodzinom chodzi z tymi ekshumacjami, ale widać taką maja potrzebę, więc, co zrobić. Łajdactwo niezwykłe, nawet, jak na standardy Platformy Obuwatelskiej, a więc przebić niełatwo, bo decyzja jest prokuratury , wobec dramatycznych różnic i nieścisłości w rosyjskiej dokumentacji. Żony i matki akurat w tej sprawie nie maja nic do gadania, ale co szkodzi poszczuc swoje medialne pieski i płatne mendy internetowe na rodziny?
Ma sie rozumieć, nic nie szkodzi, poza tym, że niektórym trudno by było po tym w lustro spojrzeć , ale , jak widać Pan Premier już dawno przywykł, może jakieś treningi przechodził, albo szczepienia. Inna wersja jest taka, że zwyczajnie nie wie, o co chodzi z tymi ekshumacjami, czy jak to sie tam nazywa, prokuratura chciała, Episkopat, Epidiaskop, no, nieważne. Spytał Grasia, też nie wie, no i co tu poradzić, powiedział , jak mu sie wydawało, w końcu jest tylko Premierem, od decyzji sa starsi i mądrzejsi.

Z tą pancerno- kevlarową brzozą, to ciekawa sprawa. To duże osiągnięcie, na takiego mutanta, występującego endemicznie w okolicach Smoleńska, trafić. Jakby poszperać w starych podaniach, to na pewno znajdziemy cos o Waregach, którzy wyprawiali się tam po drewno na łuki o niezykłej sile, tak więc nic dziwnego, że i skrzydła 100 tonowych samolotów tną, jak papier.

Wspomniałem o Rodzinach, oto , co w tej sprawie myślą matka Przemysława Gosiewskiego i żona Janusza Kurtyki.

„Prośba Pani Jadwigi Gosiewskiej do zespołu biegłych lekarzy medycyny sądowej

Ekshumacja mojego syna śp. Przemysława Gosiewskiego jest prowadzona na podstawie samodzielnej decyzji Okręgowej Prokuratury Wojskowej. Z powodu niedopuszczalnych różnic w dokumentacji z rzekomej sekcji oraz identyfikacji. Decyzję wymusiły na prokuratorach niedające się wyjaśnić różnice pomiędzy rosyjską dokumentacją sądowo medyczną, a powszechnie znanymi faktami oraz dokumentacją medyczną mojego syna zebraną przez prokuraturę w Polsce.

Zatem, to nie z winy rodziny dochodzi do koniecznej w tej sytuacji ekshumacji i sekcji - winni temu są ci, którzy zaniedbując swoje obowiązki dopuścili do pochówku bez wcześniejszych, wiarygodnych badań i dokumentów. Którzy zaniechali przeprowadzenia sekcji bezpośrednio po śmierci - tu, w Polsce.

Jako matka śp. Przemysława i jako lekarz zwracam się o wsparcie do zespołu biegłych sądowych, którzy będą badać mojego syna - przyjmijcie do swojego grona w roli eksperta dr Badena. Jego doświadczenie zdobyte między innymi przy badaniach ofiar tragicznego lotu TWA 800 wesprze wasze działanie, a mnie i rodzinie da poczucie większego spokoju ,że zrobiliśmy wszystko aby dojść do prawdy o przyczynach śmierci mojego syna.

Jadwiga Gosiewska ,matka śp. Przemysława
________________________________________
I drugi przypadek:
________________________________________
„Wdowa po Januszu Kurtyce nie składała w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej wniosku o ekshumację.”

W oświadczeniu zamieszczonym w internecie Zuzanna Kurtyka napisała, że w obecnych warunkach jest przeciwna badaniom sekcyjnym męża i że dwie jej prośby o zaniechanie tej procedury oraz o udział w niej dwóch patomorfologów: jednego z Zakładu Medycyny Sadowej UJ z Krakowa, drugiego z Nowego Jorku spotkały się z odmową.

Prokuratorzy Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie nie uszanowali próśb Zuzanny Kurtyki. Wdowa po szefie IPN, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie Tu-154M PLF 101, sprzeciwiała się ekshumacji ciała męża wobec odmowy włączenia do grona biegłych, rekomendowanych przez nią specjalistów - jednego z Zakładu Medycyny Sadowej UJ z Krakowa lub drugiego prof. Badena z Nowego Jorku. Śledczy postanowili ją jednak przeprowadzić. Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, zgodnie z przepisami ustawy, o świcie pojawili się prokuratorzy w asyście oddziału żandarmerii wojskowej i inspektora sanitarnego. Cmentarz został całkowicie zamknięty, a wszystkich wejść podobnie jak na cmentarzu powązkowskim pilnowała żandarmeria wojskowa.

W wypowiedzi dla PAP Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa, stwierdził, że prokuratorzy decydują się ekshumację szczątków w ostateczności, gdy w toku śledztwa nie ma już innej możliwości wyjaśnienia pojawiających się wątpliwości i np. zachodzi potrzeba powtórzenia jakichś badań specjalistycznych. Ponadto powiedział, że wola rodziny - nawet gdyby sprzeciwiała się ekshumacji - nie jest wiążąca dla prowadzących śledztwo. Jeśli prokurator uzna to za konieczne, ma prawo dokonać takiej czynności.”

No cóż, zapewne z punktu widzenia prawa pan pułkownik Rzepa ma rację, a że przy tym on i prokuratorzy Artymowicz i Szeląg, jak wynika z relacji Gazety Polskiej Codziennie, zdradzają wrażliwość mastodonta i maniery kałmuckiego nomada, grożąc wdowie sankcjami za... bezczeszczenie zwłok (Czy cię, trepie, chamie w d.. j... porąbało?), to już inna sprawa. Najszczerzej życzę, by ich rodzinom nie przytrafiło sie nigdy nic takiego, co postawiłoby by ich kiedyś wobec takiej odpowiedzi godnej ostatniego buraka.

Zastanawia, co powoduje, że prokuratura wojskowa z góry dezawuuje swoje własne ekspertyzy, poprzez odmowę uczestnictwa niezależnych ekspertów wskazanych przez Rodziny ofiar. Co wam, do jasnej cholery, zależy, pieprzone trepy? Nie, bo nie? Co macie do ukrycia? Komu zależy, by tych sekcji po prostu i zwyczajnie nie zrobić prawidłowo i w sposób nie budzacy wątpliwości? Czy może chodzi o to, by te sekcje wykonać, skoro już sie nie da ich dłużej odwlekać, swoimi rękami, bez „obcych”? Duch Parulskiego dalej sie unosi w tym gmachu? Nie ma nikogo innego „pewnego”, tylko ta dziwna pani Świątek? Czy chodzi o to, by jak najdłużej grać w grę , której reguły ustalono poza Polską?

P.S. Nie na temat, ale musze skomentować. Mazurek i Zalewski lansuja nowe przezwisko dla Jarosława Kaczyńskiego- Kaczafi. Podchwycono to, oczywiście z zachwytem. Ja odpowiem krótko i po marynarsku- w TVN może i zapunktowaliscie, ale dla mnie , jesteście małe, obślizgłe gnoje. Tyle komentarza, bo i więcej nie trzeba.

Zachęcam do czytania felietonów w Gazecie Polskiej Codziennie i Freepl.info.

http://freepl.info/seawolf
http://gpcodziennie.pl/autor/seawolf
http://niepoprawni.pl/blogs/seawolf/
http://niezalezna.pl/bloger/69/wpisy
http://seawolf.salon24.pl/

Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Brak głosów

Komentarze

ale ta "ksywka" jakoś mnie nie wzrusza. Mazurek i Zalewski po prostu "dokładają" wszystkim partiom po równo. Takie mają zadanie, z którego się dobrze wywiązują.
wydaje mi się, iż tefałenowskie "cyngle" chcą wkurzyć nas -"sieroty po IVRP". "Wydłubali" taki "pierd" z "Uważam Rze" i trąbią na lewo i prawo, iż nawet "moherowy" tygodnik śmieje się z "dyktatorskich zapędów" prezesa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#237340

Równość polega na tym, że rządowi się obrywa za nieudolność, głupotę i przekręty a PiS-owcom za krawaty i uczesanie (ulubiony motyw M&Z to "grzywki" polityków PiS). Albo jak dowcipnie skwitowali wypowiedź Kaczyńskiego na temat narkotyków - że o prochach to się nie powinien wypowiadać hehehehe (bo sam był na prochach po Smoleńsku). Więc w tym kontekście ich "Kaczafi" nie dziwi. Też uważam jak Seawolf, że to obślizgłe gnoje bez odrobiny kultury i dobrego smaku. Inteligentne notki satyryczne to pisze Lisiewicz w GaPolu. No ale to wstrętny kibol, "światli" prawicowcy się nim brzydzą.
oszołom z Ciemnogrodu

Vote up!
0
Vote down!
0

oszołom z Ciemnogrodu

#237370

do Lisiewicza też mam stosunek raczej ambiwalentny. Jak to powiedział Jerzy Robert Nowak - "różne chlapnięcia mu się zdarzają" (swoją drogą chciałbym się przekonać, czy naprawdę taki twardy z niego alkoholowy "zawodnik", za jakiego się podaje).
ale o tym to rozmawialiśmy, zdaje się, pod inna notką...

Vote up!
0
Vote down!
0
#237381

"Zastanawia, co powoduje, że prokuratura wojskowa z góry dezawuuje swoje własne ekspertyzy, poprzez odmowę uczestnictwa niezależnych ekspertów wskazanych przez Rodziny ofiar. Co wam, do jasnej cholery, zależy, pieprzone trepy? Nie, bo nie? Co macie do ukrycia? Komu zależy, by tych sekcji po prostu i zwyczajnie nie zrobić prawidłowo i w sposób nie budzący wątpliwości?"

Myślę, że dobrze wiedzą co zobaczą w trumnie, dlatego chcą dopasować wygląd ciała do okoliczności "katastrofy"...brak słów na to co się dzieje.

 

Pozdrawiam i dziękuje.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#237365

Zwyczajnie boją się ze sowieccy bałaganiarze  mogli coś zostawić.Na przykład niechcący kule albo coś innego.

Śmierdzi to wszystko na kilometry.Ale przed prawdą nie uciekną!

Vote up!
0
Vote down!
0

kazikh

#237367

Mazurek z zakalcem zalany Zalewajką :-)

Vote up!
0
Vote down!
0

„Naród, który nie ma siły i woli powiedzieć łotrom, że łotry, nie wart być narodem." Aleksander Fredro

#237368

A Rzepa zapewnił, że zespół polskich biegłych gwarantuje obiektywizm i rzetelność...

Nie, panie Rzepa ! Obiektywizm i rzetelność gwarantuje właśnie zdjęcie rentgenowskie ! Jeśli tego nie wiesz toś burak i dupa. I powinieneś zamienić mundur na mopa.

http://niezalezna.pl/25501-nie-dopuscili-prof-badena-do-sekcji-ofiar

Pozdrawiam.
contessa

_________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#237386

Te dwa typki o wyglądzie niedorozwojów (mazurek i zalewski) może kiedyś były śmieszne, ale już od dłuższego czasu "nie dokładają równo" wszystkim... O J. Kaczyńskim zawsze, na PO_lszewicką modłę, piszą per "kaczor" (jezeli już to kaczka, "kaczor" to DODAld)..
Już im na to buractwo zwracałem uwagę, wysłąłem email do redakcji, ale te dwa osły są uparte... Może marzą o miejscu w michnikczemnym "salonie"..? Kto może zaprzeczyc, ze tak nie jest..? Zapewne są jakieś kredyty do spłacenia, więc robotę "trza miec" za każdą cenę..., prawda p. Mazurek...?

"Pilnuj Polski" i nie daj się OTUSKAĆ!

Andrzej Warszawa

Vote up!
0
Vote down!
0

"Pilnuj Polski" i nie daj się OTUSKAĆ!

Andrzej Warszawa

#237459

Niestety znowu musze sie z Toba Wilku zgodzic choc jest to zgoda przez lzy.
Matrix to bulka z maslem patrzac na polska rzeczywistosc.
Marynarska odpowiedz rozumie bo gardze zarabianiem pieniedzy poprzez klamstwo i lajdactwo.

Polska niestety tonie a my razem z Nasza Ukochana.

Pozdrawiam wszystkich i mam szera nadzieje,ze dozyjemy tego co przezywaja Wegrzy.

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginela

#237473