List otwarty w sprawie wydawnictwa "Znak"

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Ogłoszenie

List otwarty Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej do Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. W sprawie Wydawnictwa "Znak". Temat interesujący nie tylko z powodu współpracy Wydawnictwa z prowokatorem Tomaszem Grossem...

Treść listu otwartego poniżej: 

Krakowski Klub Gazety Polskiej                            

31-420 Kraków 73
skr. poczt. 191                                                        

 

Kraków, dn. 2011.03.23
 

Jego Eminencja
Ks. Kardynał  Stanisław  Dziwisz

W/m
 

List otwarty  -  protest
Do  Jego  Eminencji  Ks. Kardynała  Stanisława  Dziwisza

My, niżej podpisani członkowie Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej, zwracamy się do Waszej Eminencji z prośbą o zajęcie stanowiska w następującej sprawie:

21 marca w Krakowie, przed siedzibą Wydawnictwa Znak, braliśmy udział w pikiecie oprotestowującej wydanie książki Grossa - "Złote żniwa". Między innymi protestowaliśmy przeciwko szkalowaniu Kościoła, bo w przeciwieństwie do pseudosocjologa i pseudohistoryka Grossa, wiemy ile zasług miał zarówno polski Kościół, jak i osobiście sam Kardynał Adam Sapieha. Znamy dzieje pomordowanych przez Niemców księży i zakonnic, tylko dlatego, że udzielali schronienia żydowskim dzieciom, udzielali pomocy przy wyrabianiu dokumentów tożsamości i organizowaniu przerzutów z zagrożonych miejsc, do bezpiecznych przystani w Kraju i za granicą.

Warto dodać, że jest to samo wydawnictwo, które odmówiło wydania książki Romana Graczyka - wyjątkowo rzetelnie napisanej, bez kłamstw i stosowania wybiórczo "dokumentów-przypadków".

Podczas pikiety mieliśmy transparent z napisem: "Sprawiedliwi nad życie kochali Żydów"€ (nad życie, bo je oddali za ich ukrywanie) oraz 70 portretów Sprawiedliwych, wraz z życiorysami pisanymi w języku polskim i angielskim. Te portrety chcieliśmy dostarczyć Wydawnictwu Znak, chwilę po wręczeniu petycji.

Jeden z osobników będących w środku, powitał nas ręką podniesioną do góry z okrzykiem: "Heil Hitler". Nie przyjęto od nas portretów Sprawiedliwych, odbierano je i po podarciu rzucano na posadzkę i na zewnątrz budynku. Dodatkowo jedna z osób, która zapytała, dlaczego tak obchodzą się z portretami Sprawiedliwych, została potraktowana słowami: "ty hitlerówo"  - zaczęto ją szarpać i usiłowano siłą wypchnąć z budynku, podobnie jak wypychano tych, którym do budynku udało się wejść. Tak wyglądało to zajście i zachowanie się pracowników (było ich w środku dwóch, bez okrycia wierzchniego, stąd przypuszczenie, że nie byli to ludzie obcy Wydawnictwu). Takie sytuacje mają miejsce w Wydawnictwie Znak, które mieni się wydawnictwem katolickim i w środowisku którego patronem był Kardynał Adam Sapieha, a przez wiele lat sprzyjał mu Kardynał Karol Wojtyła (Jan Paweł II).

                     W związku powyższym, bardzo prosimy o zajęcie stanowiska przez Księdza  Kardynała.

 

Do wiadomości :
-       Gazeta Polska
-       Nasz Dziennik
-       Nasza Polska
-       Rzeczpospolita
-       Dziennik Polski
-       Gazeta Krakowska
-       Dziennik-Gazeta Prawna
-       Fakt
-       Super Express
-       Gazeta Wyborcza
Do wiadomości Redakcji :

W oryginale listu otwartego -€“ protestu -  przekazano  Kurii Krakowskiej listy z podpisami 57 członków Krakowskiego Klubu Gazety Polskiej.
 

Aktualna liczba uczestników "Gulaszowego Czwartku" zarejestrowanych na Facebooku: 351

(Facebookowcy! Dopisujcie się! I zapraszajcie znajomych!)

Brak głosów

Komentarze

Już dawno wysłałem protest na wszystkie skrzynki mailowe których adresy są widoczne na stronie znaku. Powinni mieć ciągle zapchane skrzynki naszymi protestami to może by się opamiętali "i nie szli dalej tą drogą".

Vote up!
0
Vote down!
0
#146925

Sk.syny.

Znak osiagnal poziom intelektualny redaktorkow z GW.

Omijac gowno dalekim lukiem.

Ale dzieki za relacje. Dokladnie wiadc jacy to ludzie i jakie tempe emocje nimi kieruja. Z takimi ludzmi nie mozna dyskutowac.

Vote up!
0
Vote down!
0
#147036

Konsekwentnie bojkotować Wydawnictwo Znak i księgarnie, które sprzedają "Złote żniwa".

Nie kupuję już prasy w Empiku od momentu kiedy wywalili na wierzch dziesiątki egzemplarzy tego grossowego gó..a.

Dwie stówy przychodu mniej każdego miesiąca dla Empiku.

Niech przyłączy się jak najwięcej osób.

 

_____________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

Vote up!
0
Vote down!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#147052

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#148094