Z cyklu znalezione w necie...

Obrazek użytkownika Paweł D.
Blog

"15 typowych sytuacji i poradnik jak je interpretować:

1. Sytuacja: Przedstawiciel partii rządzącej używa epitetu, aby scharakteryzować ideowo wrogi elektorat. Jeśli to PiS mówi o wykształciuchach to jest to kolejny przykład szerzenia przez przedstawicieli tej formacji języka pogardy i nienawiści. A przecież faszyzm też od tego zaczynał… Jeśli to PO mówi o moherach to mamy tu być może nieco uproszczoną ale jednak ciekawą analizę pewnego problemu społecznego, jakim jest ogromne zaangażowanie słuchaczy Radia Maryja w politykę.

2. Sytuacja: Partia rządząca próbuje przejąć kontrolę nad Krajową Radą Radiofonii i Telewizji Gdy myślimy o PiS-ie to rzecz oczywista mówimy o zamachu nie niezależność mediów, a nawet na demokrację. Gdy mowa o Platformie, to jest to tylko i wyłącznie oczyszczanie telewizji z służbistów poprzedniego reżimu, przywracanie pluralizmu i ładu medialnego.

3. Sytuacja: Partia mająca większość w parlamencie pokazuje swoją siłę i blokuje kandydaturę polityka opozycji na wicemarszałka Senatu. PiS blokuje kandydaturę Niesiołowskiego - naruszenie wszystkich standardów demokracji parlamentarnej. PO blokuje kandydaturę Romaszewskiego - troska o przebieg prac parlamentarnych, zagrożony w przypadku wicemarszałka budzącego kontrowersje

4. Sytuacja: Związki zawodowe rozpoczynają serię strajków. Jeśli rządzi PiS to jest to przejaw słusznego gniewu. Jeśli rządzi PO to mamy kolejny przykład postulatów źle zaadresowanych, anarchizacji państwa. Ponadto powinniśmy przyjrzeć się uważniej, czy związki zawodowe nie odbierają osobom, które nie chcą uczestniczyć w strajku prawa do pracy.

5. Sytuacja: Przedstawiciel partii rządzącej poddaje ostrej krytyce niechętne mu media Gdy robi to przedstawiciel PiS jest to przykład ciągotek totalitarnych. Gdy robi to przedstawiciel PO jest to poddawanie pod dyskusje istotnych kwestii. Wolność słowa wolnością słowa, ale czy można pozwolić dalej funkcjonować mediom siejącym nienawiść?

6. Sytuacja: Minister sprawiedliwości rzuca publicznie oskarżenie nie popierając go dowodami. W przypadku PiS-u jest to kolejny dowód na umysłowy bolszewizm przedstawicieli tej formacji. W przypadku PO konferencja jest jak najbardziej uzasadniona. Miejmy nadzieje, że po niej ten człowiek nie zepsuje już żadnego laptopa.

7. Sytuacja: Minister sprawiedliwości organizuje co kilka dni konferencje poświęcone błahostkom. Ziobro - parcie na szkło, niedojrzałe zachowanie Ćwiąkalski - odejście od polityki tajności, nawiązywanie kontaktu ze społeczeństwem 8

8. Sytuacja: Przedstawiciel rządu ogłasza, iż nie ma zamiaru spotykać się ze strajkującymi. PiS - arogancja władzy PO - silna wola i twardy kręgosłup

9. Sytuacja: Partia rządząca przelicytowała w kampanii wyborczej i musi odkładać w czasie realizację swoich postulatów. Niewybudowanie przez PiS 3 milionów mieszkań jest oburzające. Ciągnięcie Platformy za język w sprawie obniżki podatków przed 2010 jest śmieszne.

10. Sytaucja: Premier rządu posługuje się mało mówiącymi sloganami. Rewolucja moralna - bzdura, czysta demagogia bez pokrycia w czynach Rządy miłości - piękna idea, której realizacja będzie możliwa po dorżnięciu PiS-owskich watah.

11. Sytuacja: Premier wskazuje źródło swojej inspiracji Fascynacja Kaczyńskiego Piłsudskim to dowód ciągotek autorytarnych Fascynacja Tuska Piłsudskim to świadectwo patriotyzmu

12. Sytuacja: Przywołany zostaje wzrost premiera 168 cm Kaczyńskiego - bardzo mało, co rzutuje na niereprezentatywny wygląd 174 cm Tuska - całkiem sporo, wzrost w sam raz dla męża stanu (dla porównania Kwaśniewski ma 172 cm wzrostu, a Wałęsa 170 cm. Granica pomiędzy kurduplem a postawnym mężczyzną przebiega na 169 centymetrze)

13. Sytuacja: Partia mobilizuje swój określony wiekowo elektorat Mobilizacja ludzi starszych przez PiS - pranie mózgów i manipulacja niewykształconymi masami Mobilizacja młodzieży przez PO - cudowne święto demokracji

14. Sytuacja: Partia rządząca dokonuje spektakularnych czystek wyrzucając ludzi poprzedniej ekipy i wstawiając na to miejsce swoich W przypadku PiS jest to traktowanie państwa jak własnego folwarku W przypadku PO to tylko konieczne oczyszczanie państwa, zastępowanie partyjnych aparatczyków poprzedniej ekipy własnymi, partyjnymi fachowcami.

15. Władza korzysta z przywilejów. Kaczyński spędzający urlop w Juracie - oburzające marnotrawienie pieniędzy podatników Tusk nakazujący kosztujące 50 tys. złotych miedzylądowania rządowego samolotu w Gdańsku - mikroskopijny wydatek w skali budżetu."

Bez względu na sympatie polityczne czy szerzej- orientacje światopoglądową - nie sposób nie zauważyć, iż Platforma popełnia cały szereg niezgrabności które były udziałem Prawa i Sprawiedliwości. Ta notatka nie powstała po to, bym zachwalał politykę PiS, ani głosił wszem i wobec, że jestem ich zwolennikiem. Przeraża mnie to, iż tak bardzo daliśmy się wytresować w dwójmyśleniu, iż te same zachowania jesteśmy w stanie interpretować na dwa różne sposoby. W najpopularniejszych mediach jest to interpretacja na niekorzyść PiS-u. Powoduje to, że znaczna część obywateli Polski postrzega świat przez pryzmat zaszczepionego wzorca, bez zdolności do krytycznego osądu informacji. Taka sytuacja antypisowska trwa już od kilku lat i pewnie będzie trwała nadal, bo tak jest POlskim mediom wygodniej...

Brak głosów

Komentarze

Panie Pawle akapity, akapity... proszę.
Co do samego tekstu, to pełna zgoda.
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#927