Co jest naprawdę?

Obrazek użytkownika Igor Zamorski
Humor i satyra

Ostatnio w rozmowie towarzyskiej padło stwierdzenie o tym czym jest i czym mierzyć można prawdziwość danego zjawiska.
Oczywiście padło kryterium powszechności , odczuwalności , powtarzalności , wewnętrznej struktury i dynamiki przebiegu jednym słowem roztrząsano status ontyczny zjawiska legitymizujący kryterium prawdziwości. Podczas tej jakże frapującej filozoficzno - kulturowej wyliczanki padło nagle kryterium ...ekonomiczne. Bo jeśli nawet sprzedajemy bądź wyceniamy nawet - nie musi to mieć żadnej substancjalnej formy w sensie przedmiotowym. Ot choćby wycena uśmiechu Kota z Cheshire.. . Wspomniano także Urbana podczas komisji w sprawie afery rywina mówiącego o Michniku. "właściciel TEJ rewelacji" .
Rozmowa jak to rozmowa płynęła mniej i bardziej wartko i sensownie swoimi meandrami aż zeszła na częste ostatnio ( o mały włos nie napisałbym 'modne' brrrrrrr)tory teorii oraz praktyk spiskowych.
I tu posłużyłem się za pomocą przydrożnego komputera takimi oto linkami:
http://www.sklep-cerber.pl/?pages=spy5
Za parę złotych zgodnie z obowiązującym prawem nie ruszając się z miejsca można zrobić tak wiele... .
A tu dla bardziej skrupulatnych ... lokalizacja GPS do 5 m
http://www.sklep-cerber.pl/?pages=spy6
To sklepik dla agencji detektywistycznych prowadzących bardzo proste sprawy. To nie jest sklepik dla agencji wywiadu , kontrwywiadu czy policji politycznej. To taki kramik na Allergo. Nic poważnego
Polscy generałowie w tym Dowódca Wojsk Specjalnych generał dywizji Włodzimierz Potasiński oczywiście nie mieli o takich rzeczach pojęcia i byli w ogóle nigdy w nic wyposażeni. Mieli zapewne zwykłe telefony . Pewnie w TAk - taku albo innym pre paide.
No i oczywiście nasz nieustraszony łowca zapisów z ruskiej budy zwanej wieżą kontroli lotów oczywiście przemycił na teren prokuratury rosyjskiej sprzęt , którym wykradł zapisy , te co to ruscy chcieli utajnić . I puszczali byle komu. I nie mieli na przykład TEGO:
http://www.sklep-cerber.pl/?pages=wykrywacze_specjalne
bo przecież bolszewicy nie dosyć , że mają prostolinijna słowiańską duszę to jeszcze ostatnią koszulę by braciom Polakom oddali. No i oczywiście ci z FSB , GRU i Prokuratury Rosji mają zakazane wchodzić na Allergo w godzinach pracy.... Czas to pieniądz Towarzysze!
A co do Niepoprawnych wiecznie tropiących spiski oraz agentów wpływu i prowokatorów jeśli już nie w realu bo to przecież nawet super real takiego stężenia paranoi i obsesji nie wytrzyma , to chociaż w wirtualu to polecam TO :
"Zainwestuj w swoja przyszłość i dołącz do nas".
Nomen Omen chciałoby się rzec.
http://www.szkolenia-lodz.com/body.php?id=84

I tak się zastanawiam: za co też ludzie gotowi są odać swoje ciężko zarobione pieniądze. \Aż strach pomyśleć , że mogłaby to być po prostu inwestycja. Nic osobistego jak mówił Ojciec Chrzestny.
A gdyby ktoś powiedział , że ludzie ci , którzy inwestują w takie rzeczy to amatorzy?!. No .... to juz tylko psychuszka jedynie.
Pozdrawiam

Brak głosów