Oburzony Cejrowski - "zaniechanie też jest przestępstwem"

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Kraj

Niedawno zamieściłam tekst o Krzysztofie Ziemcu, a tu wpadł mi w oko wywiad jakiego udzielił Wirtualnej Polsce Wojciech Cejrowski, a który nie sposób pominąć milczeniem. To, że ma on cięty język, poczucie humoru i jaj jak berety to wiedziałam od dawna. Teraz od pewnego czasu widać, że jest nieprzejednanym patriotą i bezkompromisowo mówi co myśli. Parę dni temu "przejechał się po rządzących "chłoptasiach", a teraz na pani Gronkiewicz-Waltz nie zostawił suchej nitki.

Pytaj panią prezydent, czy skoro, jak mówi, nie ma na Krakowski Przedmieściu miejsca na krzyż to ma "zamiar wyburzyć cztery kościoły, zwalić Kolumnę Zygmunta i usunąć pomnik Prymasa Wyszyńskiego? Tam wszędzie są krzyże i każdy z wymienionych przeze mnie obiektów znajduje się na Krakowskim Przedmieściu."

Z sobie właściwym humorem twierdzi on, że sam pomnik na Powązkach nie wystarczy , bo tam chodzi się rzadko, a to ma być żywy pomnik, a nie nagrobek.

"Czy pomnik Prymasa Wyszyńskiego też powinien być wystawiony na Powązki? Pomnik Józefa Piłsudskiego też ? A grób Nieznanego Żołnierza - dlaczego stoi w centrum miasta? Właśnie dlatego, że to jest pomnik, a nie nagrobek." - pyta przewrotnie Cejrowski.

Ma on również odwagę nie potępiać "obrońców krzyża".

Uważa, że "obywatel może sobie stać na dowolnie wybranej ulicy ile tylko mu się podoba i nikomu nic do tego. Władzom miasta chcę przypomnieć, że one są na służbie obywateli, a nie na odwrót. Władze miasta powinny więc zapewnić komfort przebywania obywateli na ulicy we dnie i w nocy. Obecna władza pod przewodem pani HGW się z tej służby nie wywiązuje."

Zarzuca też władzom miasta, że mimo kamer i zarejestrowanych tam haniebnych zachowań typu oddawania moczu na krzyż i stojące pod nim znicze, nie zareagowały one na to.

"Ten film ich nie poruszył. To znaczy, że władze są bezduszne i do wymiany. Mnie ta scena poruszyła do żywego. Obecnym władzom miasta przypominam, że zaniechanie też jest przestępstwem." - Mówił oburzony dziennikarz.

Pan Wojciech przychodzi czasem na Krakowskie Przedmieście, gdy jest mu po drodze, albo gdy jest potrzeba - "na przykład w dniu, gdy pani prezydentka HGW zezwoliła na pijacką balangę ateistów o godzinie 23 pod krzyżem. Wówczas przyjechałem specjalnie by się modlić o bezpieczeństwo i pokój."

Pytany o stanowisko Kościoła odpowiedział, że "Kościół to wszyscy wierni. Kościół jest niezwyciężony. Nasza moc nie jest doraźna. A nasza siła to serie z różańca. Za pomocą różańca jesteśmy w stanie pokonać każdego. Pokonujemy modlitwą."

O. Tadeusz Rydzyk pochwalił Cejrowskiego za postawę w sprawie krzyża. Określił go mianem "dzielnego Polaka". Pan Wojciech nie przecenia tych słów, ale wyrazy uznania go cieszą. Angażuje się w sprawy, które w jego ocenie są ważne dla Polski.

"Tak, proszę pani, jestem patriotą. Mogę się mylić w ocenie tego, co dla Polski dobre, ale zdecydowanie jestem patriotą! Wolę być zaangażowany nietrafnie, niż niezaangażowany, bo mi Polska wisi."

Postawę mediów w sprawie krzyża nazwał szczuciem podobnym do tego wobec Lecha Kaczyńskiego, za które potem przepraszały.

Na koniec powiedział, ze według niego śledztwo smoleńskie jest prowadzone źle...

"Właściwie powinienem powiedzieć, że nie jest prowadzone wcale. To, co polska strona robi w tej sprawie to gra pozorów. Żadnych konkretów, seria uników i uległość wobec Ruskich. Wrak już dawno powinien być w Polsce. Całe śledztwo już dawno powinno być w Polsce, bo jak to możliwe, że śledztwo prowadzi jeden z podejrzanych?"

Brawo Panie Wojciech, dobrze, ze są ludzie tacy jak Pan. Pomagają innym wytrwać i nie dać się zwariować.

źródło - http://wiadomosci.wp.pl/kat,121994,title,Cejrowski-wladze-miasta-pozwolily-na-oszczanie-krzyza,wid,12628307,wiadomosc.html

Brak głosów

Komentarze

przepadliśmy już dawno.

#83339

 Obrzydliwe babsko z tej HGW ale to chyba nie nowość. Natomiast dla mnie nowością jest wspaniała postawa Cejrowskiego. Przyznam, że dopiero od niedawna przyjrzałam się jego sylwetce ( wcześniej go niestety nie lubiłam ). No ale dzisiaj... Pan Cejrowski jest u mnie na pozytywnej liście. Przyznaje się do swej wiary i nie wstydzi się tego, głosi że jest patriotą i nie wstydzi się tego, DOWALA PO to już całkiem równy gość, no i zapytuje jak można było oddać śledztwo katastrofy jednemu z podejrzanych ?  Brawo Panie Wojtku, wielkie Brawo. Brawo też dla autora czy autorki za umieszczenie tego faktu na blogu NIEpoprawnych. Pozdrawiam.

#83340

W. Cejrowskiemu między pisemną a ustną maturą ludowe służby połamały wszystkie dziesięć palców u rąk. Zdawał z zagipsowanymi dłońmi.
Tacy zawsze budzą mój szacunek. Jak widać - urodził się niepokorny i niepoprawny i tak mu zostało.

#83342

Ojej, to pewnie i pani Krzywonos, której ludowe służby "usunęły" ciążę, budzi Twój szacunek?

Swoją drogą mamy doskonałą, odmitologizowaną lekcję historii. Dzieje ludzi autentycznie "z żelaza", którzy po trzydziestu latach są już zupełnie innymi ludźmi...

Pozdrawiam w te pędy.

#83346

Noo, jak "dowala PO" to faktycznie "równy gość" ;-)

Ja odbieram sposób bycia p. Cejrowskiego jako chamowaty. I to już od czasów "WC kwadransa".
Ale cóż, każda potwora znajdzie swego a(r)matora. Najważniejsze to przypiąć sobie święty obrazek i/lub ogłosić się katolem. Lud to kupi.

Byłby na tym koniec komentarza, ale sprawa nie jest tak prosta. Bo jednak skubaniec Cejrowski nie raz i nie dwa dobrze mówi! Na dodatek często mówi rzeczy, których inni się powiedzieć boją...

Ale samochodu od niego bym i tak nie kupił :-)

Pozdrawiam wydajnie.

#83348

Zwykły prostak. Prawicowy (?)* Wojewódzki.

*Znak zapytania bo w uszach brzmi mi "12 Groszy" Kazika

"Nie prawica, nie liberał, nawet żaden faszysta
kowboj Cza-Cza co normalny komunista"

Chyba sporo w tym tekście racji.

#83387

dla ciebie będzie zawsze bliższy ONET lub WP albo GW , Trybuna /bez Ludu/

a co do pana Cejrowskiego , już w WC kwadrans , pokazał telewidzom co to jest PATRIOTYZM i za to GO wylali z łoskotem bo się Kwachowi naraził.

Czytałem ten wywiad z Cejrowskim , pokazał że można być Polakiem i patriotą , w przeciwieństwie do Wajdy , który okazał się zwykłym śmieciem. O innych nawet nie wspominam , bo szkoda czasu.

#83403

Osobiście bardzo lubię pana Ceyrowskiego, jednak trzeba wiedzieć gdzie pan Ceyrowski sobie dorabia? Przecież ma swój program w TVN Style. Czy już nie? Ja tam wiedząc o tym, kto jest właścicielem tej stacji nigdy bym nie zrobił swojego programu w tej stacji telewizyjnej, nigdy moja noga by nie postała w jej progach, no chyba tylko po to, aby ją wysadzić w powietrze. Jednak ja nie jestem panem Ceyrowskim. Książki autorstwa pana Ceyrowskiego o podróżach kupuję, a jego program o wędrówkach po świecie oglądam, przyznaję się bez bicia.

Trzeba również pamiętać o tym gdzie pan Ceyrowski zaczynał swoją karierę jako dziennikarz, z tego co ja pamiętam to było Radio (C)Kolor. Jednak zawsze dumnie nosił swoją głowę w górze i wypowiadał się na temat swoich poglądów w sposób jasny i przejrzysty. Nie lubił nigdy komunistów i zawsze o sobie mówił, że jest Katolem.

Pozdrawiam.

#83413

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Za samą zajawkę.

SpiritoLibero

#83440

Kto tu pomylił fora? :|

#83408

Raczej zgodny z obecnymi wysokimi, oświeconymi i salonowymi standardami:) Choć do liderów takich jak Kupa Powaitowy albo Walipenis jeszcze mu dużo brakuje, oj dużo!

#83405

"Najważniejsze to przypiąć sobie święty obrazek i/lub ogłosić się katolem. Lud to kupi."

Wręcz przeciwnie. Nie zauważył interlokutor anty"katolskiej" polityki wciskanej na siłe polskiemu (ciemnemu) ludowi?

Ta socjotechnika działa!

#83433

W drugą stronę niestety to też działa. Proszę sobie przypomnieć z czym wychodzili ludzie, którzy podpisali w Stoczni Gdańskiej porozumienia z komunistami oraz co w klapie swojej marynarki nosił pan Wałęsa.

Idąc w jednym szeregu z Wałęsą, Michnik i Mazowiecki i inni trzymali w swoich rękach drewniany Święty Krzyż i obrazek matki Boskiej z Częstochowy, ten sam obrazek miał wpięty pan Wałęsa, do tej pory go sobie wpina w klapę swojej marynarki. Czy to nie był numer, na który wielu Polaków dało się nabrać?

#83434

http://spiritolibero.blog.interia.pl/

Sam byłem jednym z nich. Ale żydowi i tak wszystko jedno. Może nawet nieść drewniany krzyż. Byle nie na plecach. I byle kahał pochwalił.

SpiritoLibero

#83439

Proszę kolegi ja również tak jak i Pan dałem się nabrać, tak jak i moja cała rodzina dała się na to nabrać. Ważne jest to, abyśmy już więcej nie dawali się na takie same numery nabijać jak kiedyś. Przynajmniej trzeba być odrobinę w tym względzie ostrożnym.

Pamiętam jak dzisiaj jak z samego rana poleciałem jako młody chłopak zagłosować w pierwszych "wolnych" wyborach na Solidarność, a mój dziadek mi mówił: Pawle na co ty liczysz, na kogo ty głosujesz? - Jak to na kogo? Na Polaków odpowiedziałem, i na to, że Polska będzie już wkrótce wolna, suwerenna i zamożna...

On tylko z politowaniem się na mnie spojrzał, chociaż widziałem, że i on również cieszył się z tego, że Polska w jakiś niewielki sposób odzyska swoją niepodległość, jednak nie chciał się pod tymi wolnymi wyborami swoją ręką podpisywać. I to on niestety miał rację, a nie ja, ani moja najbliższa rodzina.

Czy dalej będziemy dawać się im nabierać na ich numery, tak jak kiedyś dawały się nabierać miliony Polaków?

Pozdrawiam.

#83445

I mój Dziadek w owym czasie mówił mi to samo, ale ja "wiedziałem lepiej" :(
Cóż po latach przyszło mi boleśnie zweryfikować swój punkt widzenia. A w wyborach brał udział i zagłosował tak jak ja bo stwierdził że może mimo wszystko to jednak ja mogę mieć rację. A zresztą ta decyzja wpłynie na moją przyszłość a nie jego i zrobił to po prostu dla mnie. Dziś te "brontozaury" już nieomal wyginęły, ale te które żyją nadal mogą być dla na przykładem.
To taka mała dygresja która nasunęła mi się po przeczytaniu Twojej wypowiedzi.

pozdrawiam
W. red

W. red

#83929

"Teraz od pewnego czasu widać, że jest nieprzejednanym patriotą i bezkompromisowo mówi co myśli"

Przepraszam, a od jakiego czasu "teraz widać"? Bardzo mnie to ciekawi...

Pzdr, Hun

#83344

Trochę po północy ,ale i tak składam życzenia najlepsze z najlepszych,bo szczere.Zdrowia i wszelakiej obfitości .I jeszcze-by za rok Polska była Polską.Pozdrawiam urodzinowo.STO LAT

#83351

Wielkie dzięki.
Nie było mnie więc nie pisałam.

Pozdrawiam serdecznie :)

GosiaNowa

#83879

NAJLEPSZE ŻYCZENIA URODZINOWE 

I krótko o zaniechaniu wg polskiego prawa - art 2 kodeksu karnego przewiduje odpowiedzialność karną ze  przestępstwo skutkowe popełnione  przez zaniechanie przez tego, na kim ciążył prawny szczególny obowiązek zapobiegnięcia skutkowi.

A więc furtka jest.......

prowincjuszka

#83367

Dzieki za życzenia.

:)))))))))

GosiaNowa

#83880

znowu chłop dodał otuchy.Podziękowania.

#83382

Cejrowski jest ok.

A że ma dosadne określenia? To dobrze, bo inaczej nikt by go nie oglądał i nie czytał.
Chociaż rozumiem, że niektórym zbyt " ostry " język może przeszkadzać. Tym, którzy preferują tradycyjne rozumienie kultury.
Czasem język używany w dyskusji przeszkadza w odbiorze treści, ponieważ skupiamy się na samym języku.

Kiedyś przeszkadzał mi też język używany przez Nicka czy Dziewczyny z VII Liceum, ale po 5-letnich wyczynach Platformy rozumiem, że POszustów nie zatrzyma się prośbami, ani odwoływaniem do klasycznego rozumienia etyki.

mirek603

#83416

na prezydenta, premiera i za cały rząd! :)

#83429

Ogromnie szanuję Wojciecha Cejrowskiego za odwagę w wypowiadaniu swoich poglądów, za trafność jego obserwacji, za wiedzę.
Zgadzam się z nim 100%.
Jeśli chodzi o Krzyż , to zastanawiam się czy jest możliwe zaskarżenie do sądu Straży Miejskiej i Policji, pozwem zbiorowym, o nie zapewnienie ochrony i bezpieczeństwa wszystkim tym, którzy tam czuwają i modlą się.
Ponoć wystarczy minimum 10 osób?
Dziękuję, sgosia, za wspaniałe "czytanie".
Pozdrawiam serdecznie.

#83431

Można go nie lubić, nie zmienia to faktu, że jest osobą bardzo odważną, mającą dużo zdrowego rozsądku .
Zawsze powie, co sądzi naprawdę. Obecnie, pan Wojciech Cejrowski - to instytucja.
Wielu osobom na tym forum bardzo puściły nerwy ( mnie również), ale to nie powód żeby kogoś odsądzać od czci i wiary. Tym bardziej nie powinno nazywać się takiej osoby jak W. Cejrowski - chamem. Niech będzie sobie kontrowersyjny, niech budzi emocje. Najważniejsze, że ma właściwie poukładaną hierarchię wartości i ma ochotę dawać temu świadectwo!

Bożena Cz.

#83447

Żeby nie było, ja nie nazwałem p. Cejrowskiego "chamem". Wypowiedziałem się o wrażeniu, jakie odnoszę w związku ze sposobem bycia p. Cejrowskiego prezentowanym w jego programach. A to być może mówi więcej o złogach lewackiego przewrażliwienia gnieżdżących się pod moim turbanem, niż o p. Cejrowskim.

Programy p. Cejrowskiego, jeśli na nie trafię, oglądam z zainteresowaniem z domieszką masochizmu.

Paweł T jak zwykle trafił w sedno, pisząc o konkrecie. Mi się kiedyś obiło o uszy, że apanaże są dla p. Cejrowskiego hmm... ważne. Ale konkretów nie znałem, więc nie pisałem.

Pozdrawiam chronicznie.

#83511

Domniemywam, że gdyby to one wpływały na temat jego wypowiedzi, to Cejrowski stosował by zasadę, "kto da więcej".  Myślę, że nie jest osobą, która da się skundlić.

Bożena Cz.

#83765

Ja po prostu względem motywacji wpływających na temat, treść, styl oraz obfitość lub brak wypowiedzi p. Cejrowskiego korzystam ze sporego zasobu rezerwy. Paweł T podał przykładowy fakt ułatwiający nieidealizowanie naszego bohatera. "Zjesz beczkę soli, nim poznasz do woli".
Pozdrawiam kameralnie.

#83923

Czyżbyśmy byli tacy odważni w mówieniu i ocenianiu innych bo kryjemy się pod różnymi nickami. Czy używając prawdziwych personaliów powiedzielibyśmy to samo!
Podejrzewam, że nie! A Cejrowski na szczęście ma tę odwagę.
Nie ma w nim hipokryzji i za to mu dziękuję.

Bożena Cz.

#83449