Do Prezesa TVP PILNE

Obrazek użytkownika GosiaNowa
Ogłoszenie

Zamieszczam poniżej apel Krzysztofa Kłopotowskiego - krytyka filmowego i publicysty.

POTRAKTUJMY GO BARDZO POWAŻNIE - TRZEBA WALCZYĆ!!!

Piszmy majle do Prezesa TVP w sprawie "Warto rozmawiać" Jana Pospieszalskiego. Niech to będzie akcja demokracji medialnej. J.P. jest umówiony z p.o. prezesa Bogusławem Piwowarem w czwartek o 9.00 rano na rozmowę o zamiarze zdjęcia programu z anteny - tak J.P. powiedział na portalu Rzeczpospolitej. Do tej pory trzeba TVP zalać majlami.

Prześlijcie tę wiadomość na inne portale, niech się włączą do akcji obrony wolności słowa w TVP. Wolność słowa gwarantuje nam Konstytucja. Wolność słowa przejawia się w wielości światopoglądów i opinii. Media publiczne mają święty/psi (niepotrzebne skreślić) obowiązek pluralizmu. Brońmy wolności słowa, tak jak demokracji i niepodległości.

Dosyć narzekania, więcej działania!

Napiszmy w paru zdaniach, dlaczego cenimy "Warto rozmawiać". Jaką program pełni rolę dla zachowania tożsamości narodowej, wrażliwości moralnej widzów i dla zrównoważenia głosem konserwatywnym - liberalnej debaty publicznej.

Pod adresem poniżej jest formularz kontaktowy TVP:

www.tvp.pl/o-tvp/kontakt

P.S. Bogusław Piwowar tylko tymczasowo pełni obowiązki prezesa, do czasu wyłonienia zarządu przez nowe rady nadzorcze. Myślę, że nie ma moralnego prawa zdejmować tak ważnego programu. Decyzja o przyszłości "Warto rozmawiać' powinna należeć do zarządu powołanego na pełną kadencję, który musi najpierw opracować długofalową politykę programową. Dopiero wtedy będzie mógł podjąć odpowiedzialną decyzję. Bądźmy jednak uprzejmi dla Pana Prezesa. Nie chodzi o to, żeby go obrazić, ale zachęcić do przemyślenia sprawy.

Piszę to poważnie. Wolność nigdy nie jest dana zawsze. Trzeba jej ciągle bronić takimi środkami, jakie mamy.

Brak głosów

Komentarze

Protestuję przeciwko zdjęciu z anteny programu pana Pospieszalskiego - "Warto rozmawiać". Czyżby TVP uważało, ze już teraz warto tylko milczeć? Dla wszechwładzy tez byłoby lepiej gdyby wiedziała co ludzie myślą i mówią, a nie tylko słuchała poddańczego przytakiwania, prawda? Zastanówcie sie więc, czy warto usuwać z programu właśnie tę pozycję?

Z wyrazami szacunku i zdziwienia

GosiaNowa

#119612

Zwracam się z apelem o pozostawienie na antenie TVP1 programu "Warto rozmawiać" autorstwa Jana Pospieszalskiego. Jest to jedyna audycja TV gdzie jeszcze można dojrzeć bądź usłyszeć inne poglądy.

Jednocześnie jest to ostatnia szansa abyśmy jako rodzina nie wyrejestrowali odbiornika TV - w przeciwnym razie stanie się całkowicie zbędny, a abonament pozostawimy w swojej kieszeni.

Pozdrawiam

#119621

Wysłałem maila na wskazany adres odwołując się do tzw. misji, programów już usuniętych, zagrożonych usunięciem a alternatywą wywalenia odbiornika z domu.

10 za aktywność i zmuszenie mnie do takiejże.

#119616

Kierując się moralnym prawem zagwarantowanym konstytucją RP wysłałam do p.o. prezesa TVP B.Piwowara,
pismo w sprawie niedopuszczenia do ad hoc podjęcia Decyzji
o przyszłości "Warto rozmawiać", sugerując że decyzja ta powinna należeć do zarządu powołanego na pełną kadencję, [po opracowaniu długofalowej polityki programowej]. Uważam, że decyzja zdjęcia tego znakomitego dla wielu rodaków programu, narusza pluralizm i zagwarantowane nam konstytucyjne prawo demokracji i wolności słowa.

merypol

#119637

Doceniam inicjatywę, ale jestem pesymistą. Ci ludzie już z niczym i z nikim nie liczą się. Mamy wstępną fazę totalitaryzmu.

Jerzy Zerbe

#119654

nie wolno poddawać się bez walki! niech zobaczą, że nas też jest trochę! jeśli będziemy puszczać bokiem wszystkie draństwa, zaczną czuć się całkiem bezkarni!

#119704

Jan Bogatko

...w pełni popieram!

Pozdrawiam,

Jan Bogatko

#119803

aniz
Wysłałam maila następujacej treści
Protestuję przeciwko zdjęciu z anteny programu pana Pospieszalskiego - "Warto rozmawiać". Nie rozumiem powodu,czyżby TVP uważało, ze już teraz warto tylko milczeć? Nie warto rozmawiać na każdy temat? Pracuję jako nauczycielka zatem podejmuję każdy temat do rozmowy z młodzieżą, myślę,że nie jesteśmy narodem ślepym, niemyślącym.......
Pozdrawiam

aniz

#119657

ja napisałem coś takiego:
Do Prezesa TVP w sprawie "Warto Rozmawiać"

Dzień dobry
Chciałbym wyrazić swój sprzeciw przeciwko zdejmowaniu z anteny programu Jana Pospieszalskiego „Warto Rozmawiać” (który i tak emitowany jest o mało przystępnej porze). Odnoszę wrażenie, iż obecnie „odpolitycznione” media usuwają ze swych szeregów każdego, kto ośmiela się wytykać błędy rządu. Jak inaczej można wytłumaczyć wcześniejsze wyrzucenie programów Jana Pietrzaka i Bronisława Wildsteina? Jak dla mnie ta sytuacja ta coraz bardziej zaczyna przypominać realny socjalizm. Przecież w tamtych czasach także nikt nie mógł pozwolić sobie na otwartą krytykę władzy w mediach…
Mam nadzieję, że mój apel zostanie przez Pana wzięty poważnie pod uwagę, a jeśli nie to cóż trudno.
Proszę jednakże pamiętać , że po nawet najdłuższej zimie nieuchronnie nadchodzi wiosna.
Życzę Panu podjęcia takiej decyzji, której nie musiałby Pan kiedyś wstydzić …
Janek

#119703

Dlaczego z anteny znikają świetne programy, jak "Misja specjalna ", czy "Warto rozmawiać", my mamy płacić abonament,a wy dajecie pieprzone gwiazdy, co nas telewidzów obchodzą rozgrywki polityczne i wydawanie kasy na gwiazdorskie uposażenie tak jak stronniczego Lisa, czy Nawrockiego z "Punktu widzenia", albo nielubianego Ordyńskiego, czekam na odpowiedz......10

Marika

#119713

Jan Bogatko

...protest wysłałem, "10" za cenną incjatywę,

pozdrawiam,

Jan Bogatko

#119716

Temat zdjęcia z anteny programu Janka Pospieszalskiego jest już nam znany ale pomysł z wysyłaniem maili do prezesa TVP to strzał w dziesiątkę. Ja oczywiście już swój wysłałam. Powiadomiłam też przyjaciół. Trzeba coś robić, nawet jeśli to nie przyniesie skutku, chodzi o zaznaczenie naszej "niepoprawności". Pozdrwaiam wszystkich "myślacych i czujących".

#119718

Myślę, że nie ma znaczenia, czy ta akcja przyniesie skutek, czy nie. Ważne, że nie siedzimy cicho i więcej nie damy się zakrzyczeć. Walczmy jak umiemy i tym co mamy pod ręką. W komunie też zwycięstwa wydawało się niemożliwe, a jednak..... :)

GosiaNowa

#119728

Już posłałam i rozesłałam linka znajomym licząc na co najmniej 15 takich maili do TVP.
Pozdrawiam z dyszką.
contessa

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#119751

yzrej
wysłałem protest,tylko czy to coś zmieni?

yzrej

#119786

Jan Bogatko

...na pewno zmieni!

Pozdrawiam,

Jan Bogatko

#119804

Dodając "pozdrowienia" dla szefowej TVP1.

#119788

Do protestu dodaje linka do komentarza w sprawie:
http://igor.czajka.art.pl/2010/12/czystki-w-tvp-kryteria.html

Pozdrawiam - Igor

http://wiktorinoc.blogspot.com

#119792

Wysłałem - popieram akcję .

pozdrawiam ,10. 

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#119942

Mieszkam za granica i ten program jest rownierz dla mnie bardzo wazny.Dlatego wyslalam swoj protest do prezesa TVP.Mam nadzieje,ze taka masa protestow wplynie do tego pana,ze nie bedzie mial odwagi /chociaz bardzo w to watpie/wycofac ten wspanialy program Pana Jana Pospieszalskiego.Pozdrawiam wszystkich niepoprawnych.

#120403

Szarko znika z anteny Antysalon Ziemkiewicza

Szarko

#120611

Napisałam jak poniżej:

Witam,

Telewizję Publiczną oglądam sporadycznie, jej poziom, że już o misji nie wspomnę jest żenujący, jednakże jest parę pozycji w ramówce których obecność doceniam, zdając sobie sprawę, iż decyzja o zdjęciu z anteny programu Pana Pośpieszalskiego jest czysto polityczna i protesty ani apele na nic się już nie zdadzą, pragnę jedynie poinformować Szanownych Państwa, iż wraz z ostatnim nadaniem programu "Warto rozmawiać" telewizja publiczna zamilknie w moim domu.

Pani Iwono, szczególnie przykre jest to, iż osoba która wydawać by się mogło ma ugruntowany moralny kręgosłup uczestniczy w tym cyrku - rozumiem że władza deprawuje - jednakże proszę pomyśleć czy naprawdę warto tracić twarz.

Pozdrawiam,

#120779