Czas skończyć krwawe igrzyska

Obrazek użytkownika Polska444
Świat

Sportowe media piszą, że MKOl odrzucił prośbę Ukrainy o zgodę na czarne opaski olimpijczyków  podczas zimowych igrzysk Soczi 2014. Miały one być znakiem upamiętnienia dziesiątek osób (Boże, według ostatnich informacji liczba dzisiejszych ofiar przekroczyła setkę!), które dziś i w ostatnich kilku dniach zginęły podczas starć z rządowymi siłami na Ukrainie, wspieranymi przez "bratnie siły rosyjskie".

 

Czy nie pora już skończyć te krwawe igrzyska? MKOl chce, żeby nic nie zakłócało zabawy. A Kreml bawi się świetnie, krwawo tłumiąc bunt Ukraińców. Najpierw Czeczenia się wykrwawia - świat milczy, bojąc się popsuć stosunki z gazowym gigantem. Potem Gruzja i interwencja wojsk rosyjskich "w obronie autonomicznej republiki" (tak jakby Niemcy stanęli u nas zbrojnie w obronie Śląska przed Polską)... Wtedy czuwał śp. Prezydent Lech Kaczyński, żeby zwrócić uwagę świata na rzeczywisty problem.

 

A potem przyszedł kwiecień 2010, i znikła ostatnia przeszkoda na drodze do realizacji wielkomocarstwowych planów Czerwonej Zarazy. W zasadzie bez echa ze strony świata, który pozwolił na to, żeby kat był sędzią we własnej sprawie. To było chyba coś gorszego niż Jałta, bo pozostawiło tak oczywisty akt agresji bez reakcji ze strony tzw. demokratycznych sił. To był sygnał dla krwawego cara, że może pójść jeszcze dalej. Jak daleko?

 

Dziś Ukraina płonie, a świat zabawia się na igrzyskach razem ze sprawcą śmierci dziesiątek Ukraińców... W międzyczasie rosyjscy politycy mówią już oficjalnie, że trzeba podzielić Ukrainę.

 

 A co potem? Polscy posłowie (głównie dzięki głosom rządzącej koalicji), w zasadzie przy milczącej aprobacie społeczeństwa, ostatnio uchwalili "ustawę o bratniej pomocy", która pozwala m.in. rosyjskim służbom mundurowym na czynny udział w rozwiązywaniu "spraw trudnych", takich jak "zamieszki" na Marszu Niepodległości. Nietrudno przewidzieć scenariusz takiej interwencji: prowokatorzy wywołują ferment, następnie do akcji wkraczają służby w kominiarkach udające "faszystowskich bandytów" (wszystko to sprawnie i jednoznacznie relacjonują TVN-y, aby ten scenariusz uwiarygodnić), a potem jest "uzasadniona zbrojna interwencja sił międzynarodowych"... głównie z WNP.

 

To horror, który może zatrzymać tylko przebudzenie świata. Czas ogłosić koniec krwawych igrzysk.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (8 głosów)

Komentarze

Nie ma tez watpliwosci ze za Komoroskim  Tuskiem i calym tym OPObolszewickim SLDowskim PSLowskim Palikocim itp. talatajstwem stoja sluzby postPRLowskie ze WSI i razwiedki sterowane z Moskwy ktora ulozyla sie z Merkel i Obama i zydostwem.

 

Nie ma watpliwosci ze Putin to wspolny wrog Polakow i Ukraincow.

Ale tez na Ukrainie sa wrodzy pobanderowscy, ktorzy teraz sa na Majdanie i konserwuja caly czas w sobie wrogosc ku Polsce.

Dla nich nie ma roznicy czy to Moskal czy Lach jednakowy dla nich wrog.

Igrzyska putinowskie trwaja, obluda swiatowa milczy liczy sie kasa i niedraznienie Moskali - bo sie moga obrazic  i zapamietac czy co?

Putin pieniedzmi za najdrozszy gaz do Polski opaci wszytko i wszytkich zeby milczeli.

 

MKAOL tak tanczy jak mu Putin gra nawet nie ma watpliwosci.

Jak do tej pory afera korupcji przycichla przy tych igrzyskach wydano 5x wiecej niz zakladano.

Odpowiednie piniadze zamkna usta tym co beda chcieli kontrolowac.

Szkoda ze nikt nie widzial jak w Polsce od lat krawao rzadzi Putin - Miroslawiec Smolensk i niby samobojcy.

 

#418128

Nie wspominając o tym, że wszystko krąży wokół pieniądza. Jak zwykle zresztą.

Nie odwracaj się za siebie, bo się przewrócisz!

#418129

Uważam, że trafnym, politycznym zagraniem wobec Rosji byłby bojkot igrzysk. Spójrzmy - Rosja, organizator igrzysk olimpijskich, wysyła zamaskowane oddziały polujące na ukraińskich protestantów. Na ulicach Kijowa leje się krew podczas gdy w Soczi Kanada rywalizuje ze Szwecją w łyżwiarstwie figurowym. Absurd?
Potrzebne jest natychmiastowe działanie. Nie możemy zwlekać jak pan Prezydent, nie mamy prawa skiełczeć i stękać jak UE, musimy, w miarę możliwości pomagać tym na Majdanie.
Jutrzejsze palenie świeczek na parapetach będzie jedynie symbolem; zamiast tego ja zaraz po próbnej maturze oddam się modlitwie, chociaż chrześcijanin ze mnie żaden.
Tylko na tyle mnie stać i jedynie tyle mogę zrobić dla tonącego majdanu.

Nie odwracaj się za siebie, bo się przewrócisz!

#418130

to żadne wyjście. Kiedy MKOl wybierał Soczi na organizację Igrzysk, nikt nawet nie pomyślał, co  może dziać się na Ukrainie. A że obie strony na Ukrainie zapomniały, że w czasie Igrzysk nie powinno  być żadnych wojen, to nie wina sportowców, którzy do tej imprezy się przygotowywali.

Bojkoty Igrzysk już miały miejsce w historii sportu i nic nie dały oprócz rozgoryczenia i przemilczanych pretensji sportowców do władz własnych państw, że ich trud poszedł na marne. Sportu nie powinno się nigdy łączyć z wszelkimi politycznymi przepychankami.

Pozdrawiam

Szpilka

#418132

ale to tylko naiwne juz nie pobozne zyczenie.

Nie da sie, od dawna zawsze sport byl upolityczniony i byla to walka panstw po przez  rywalizacje i nie tylko na olimpiadach.

Oczywiscie ze Soczi powinno byc zbojkotowane przez Polakow, ale jak widac tylko jeden w tej ekipie nie byl zdrajca mowa o Stochu, ktory pokazal

"gest kozakiewicza" przyklejajac soebie szachownice smolenskiego rozerwanego przez Putina samolotuz polska reprezentacja do Katynia.

Soczi to byla demosntracja potegi putinowskiej Rosji, az nie dalo sie sluchac polskojezycznych redaktorzyn w mendiach, jak sie zapluwali z podziwu i jak za Stalina

wznosili okrzyki zachwytow nad tym calym propagandowym kacapskim badziewiem.

#418142

od kiedy dowiedziałam się, że z okazji wielkiej gali powybijali tam bezpańskie psy.

Ani sekundy tegó g. nie obejrzałam.

PPzdr.

#418146

Putin posciagal z calej Rosji bezdomnych i bez pracy ludzi zeby im dac na te  pare lat zatrudnienie za miske strawy i barlog w baraku ze sraczem na dworze.

Niektorzy pierwszy raz zobaczyli cywilizacje nie mowiac o WC zreszta na zdjeciach bylo widac jak je zbudowali kolektywne sracze to ja tez pierwszy raz widzialem poza latryna

harcerska w lesie.

#418148

Należy uczynić wszystko i nagłaśniać na wszelkich portalach internetowych i wśród naszych znajomych o natychmiastowe przerwanie igrzysk w kraju mordercy putina, to przez tego tyrana tylko dzisiaj zamordowano w Kijowie ponad 100 niewinnych istot. Wierząc że istnieje świat uczciwych ludzi, tych co rządzą w wielu krajach całego globu, należy głosić jak najsurowszą prawdę kto morduje ten obecny świat, swoimi interesami w bezwzglednej polityce zamordyzmu po trupach. Nie widać po przywódcach wielkich państw żadnego ruchu i stanowczych posunięć, nie słychać też jasnej krytyki w kierunku kremla a owi "wielcy władcy" są kupieni za ruskie srebrniki i jak "nasz" rudy zdrajca udają, że ubolewają i przejmują się losami zabitych. Hańba !!!

Bóg-Honor-Ojczyzna

#418134