UWAGA - NOWA RUBRYKA!

Obrazek użytkownika Rewizor
Blog

Na życzenie Czytelników portalu niepoprawni.pl wprowadzamy nową rubrykę:

Z życia środowisk naukowych i twórczych. Informacje i plotki

Postaramy się w niej rejestrować najciekawsze wiadomości z życia intelektualnego , naukowego i artystycznego naszego kraju – złe czy dobre, a nawet nie do końca prawdziwe. Zachęcamy do współpracy wszystkich Czytelników!

 Znana pisarka atakuje Donalda Tuska

Manuela Gretkowska przemawiając do młodzieży na XIV Przystanku Woodstock w Kostrzynie ostro skrytykowała sytuację, jaka powstała po odejściu premiera Kaczyńskiego. Pisarka mówiła o dusznej atmosferze w Polsce pod rządami ekipy Tuska: „W Polsce czuję się, jakbym żyła na emigracji. We Francji czy Szwecji mniej byłam emigrantką niż tutaj. Każdy rok tutaj oddala nas od Europy i normalności. (...) Oddychamy brakiem praw i demokracji” – mówiła Gretkowska, a słowom pisarki towarzyszyła burza oklasków młodych ludzi. Kończąc swe wystąpienie Gretkowska otwarcie wyszydziła premiera Donalda Tuska, który rok temu zachęcał Polaków do powrotu z emigracji: „Wszystkim polecam emigrację. Każdy dzień w innym kraju jest z korzyścią dla nas.”

(Wszystkie cytaty z wystąpienia M. Gretkowskiej za Gazetą Wyborczą z 31 .07 2008)

Podejrzane zainteresowania profesora SGGW

Funkcjonariusze ABW o świcie 31 lipca przeszukali mieszkanie prof. Jędrzeja Namolnego, socjologa warszawskiej SGGW. Na dysku twardym jego komputera znaleziono raport zatytułowany „Z ŻYCIA WSI. Wybór dokumentów.” Komputer zabezpieczono, zaś J. N. został zatrzymany. W sobotę rano J. N. wyjaśni prokuratorom, w jaki sposób wszedł w posiadanie tajnych dokumentów i jakie były jego związki z b. min. A. Macierewiczem.

 Zaskakujące wyniki badań parazytologów

Zespół uczonych Instytutu Biologii Człowieka PAN kierowany przez doc. dr Joannę Szynszyl - Neumann po przeprowadzeniu empirycznych badań na grupie 600 dzieci ze szkół w Płocku, Wałbrzychu i Koszalinie odkrył, że najskuteczniejszym środkiem przeciw owsikom jest stosowana zewnętrznie „Gazeta Wyborcza”. Nie udało się na razie wyjaśnić, czy skuteczność zwalczania pasożytów układu pokarmowego wynika z czynników chemicznych (składniki papieru lub farby), czy raczej z treści "GW", które sprzyjają zdrowiu milionów Polaków.  

 Sprostowanie

Podaliśmy wczoraj, że polska top-modelka Anita Glazur ubiera się dla Yves Saint-Laurenta i Versacego. Niestety, przez nieuwagę korekty do naszej informacji zakradł się błąd: pani Anita Glazur nie ubiera się, lecz rozbiera się - i wcale nie tylko dla Yves Saint-Laurenta i Versacego, lecz na życzenie wszystkich zainteresowanych klientów. Za pomyłkę serdecznie przepraszamy p. Glazur i jej sponsorów.

red. Rewizor

Brak głosów