sprostowanie

Obrazek użytkownika Andrzej Tatkowski
Humor i satyra

Zanmiast okolicznościowego eseju (pod roboczym tytułem "Dupa i jej konteksty") przygotowywanego dla tutejszych agnostyków na początek wielkopostnych rekolekcji, zmuszony jestem zamieścić na moim (?) blogu pilne sprostowanie, odkładając na inną okazję analizę semantyczną kolokwialnego związku frazeologicznego "dać (dawać) w dupę", który chyba nieprędko się zdezaktualizuje.

Najbardziej niecierpliwi Czytelnicy mogą oczywiście i bez mojej pomocy rozpocząć pochylanie się nad problemem interpretacji potocznego zwrotu "Iks daje (dał) w dupę", podstawiając w mejsce Iksa jakąś konkretną postać stanowiącą przedmiot ocennych debat publicznych, np. W.W. Putina, ale ostrzegam, że niełatwo będzie im się potem samodzielnie wyprostować, bo zwrot ów nie daje się jednoznacznie zinterpretować bez kontekstu, kontekstów jest zaś mnóstwo za bardzo, podobnie jak interpretatorów, którym zdarza się niestety to co opisuje inny, najzupełniej już  jednoznaczny związek frazeologiczny "dać dupy (eufem. ciała)", zatem lepiej się nie pochylać.

Sprostowanie jest zaś pilnie potrzebne, ponieważ mój zamieszczony zupełnie gdzie indziej komentarz znów opatrzony został rutynowymi komentarzami przez parę komentatorów moich tekstów - chama i skurwysyna,  jak ich w skrócie myślowym nazywam - a komentarze owe dowodzą że zostałem, jak zwykle, źle zrozumiany.

Skurwysyn poczuł się zraniony do tego stopnia, że postanowił poskarżyć się mamusi na słowne zniewagi jakich dopuścić się miałem wobec owej nieszczęsnej kobiety, o której istnieniu nie miałem  dotąd pojęcia i nigdy nie myślałem - a teraz myślę ze szczerym współczuciem, oświadczam zatem że nieprawdą jest, jakobym sformułował gdziekolwiek kiedykolwiek jakiekolwiek opinie o tej zacnej osobie, która nie tylko miała nieszczęście począć, ale nieopatrznie powiła dziecię płci męskiej, zajmujące się obecnie (jak informuje zainteresowanych na swoim blogu) tańcem z widłami, a także  (jak świadczą liczne wpisy opatrzone jego pseudonimem, zamieszczane na blogach cudzych) zniesławianiem i pomawianiem ludzi obdarzonych zasłużonym szacunkiem i zaufaniem, bądź (jak to widać na moim blogu) szydzeniem ze schorowanego staruszka (mam nadzieję, że wgląd do tej części dorobku synalka będzie szanownej Mamusi oszczędzony i nie dowie się, jakie miałem podstawy by jej wyrodne dziecię nazwać skurwysynem - czego też wiedzieć nie musi, bo i  po co babcię denerwować.).

Sekundujący skurwysynowi od pewnego czasu cham, ujawniając odrażąjącą prawdę o mojej współpracy (bodaj z NKWD), do której sam się przyznałem, oparł się prawdopodobnie na treści żartobliwej notki  autobiograficznej którą umieściłem na moim blogu przy okazji rejestracji na "NP" (kto chce, niech tam zajrzy), a której zrozumienie dalece przekracza jego intelektualne możliwości, ponieważ we wczesnym dzieciństwie upuszczony został, biedactwo, na główkę ze znacznej wysokości, a powstałe wówczas ubytki uzupełniać usiłuje obecnie tym, do czego potrzebne są widły.  Nie zamierzam się zmagać z tą materią, ale ponieważ nie mam pojęcia czy nie zajrzy tutaj jakiś inny zezowaty umysłowo internauta, spragniony źródłowej wiedzy na mój temat, muszę wyraźnie oświadczyć, że nie jestem tym, za kogo mnie bierze ów cham, mający trudności z czytaniem i nie rozumiejący tego, co uda mu się przeczytać, tak pozbawiony poczucia humoru, a przy tym  tak okrutny i brutalny, jakby był enkawudystą.

Ponieważ adresatami moich złośliwości  były dotychczas osoby publiczne, m. in. skurwysyny i chamy o znaczącej pozycji i większego formatu, jestem nieco rozczarowany, że pod koniec mojej blogerskiej aktywności przychodzi mi się potykać z anonimowymi kurduplami, ale pocieszam się nadzieją, że może to niewidzialna ręka rynku, wyznaczająca parametry polityki kadrowej obcych i rodzimych agentur, zaczyna trochę drżeć.

Cóż, dobre i to - skoro nie da się na tym patriotycznym portalu pogadać o krwi przelanej na Majdanie, o dorobku politycznym Prawa i Sprawiedliwości czy o roli paranoików w historii, niechże dają tu w dupę skolko ugodno,  bezczelny cham i cyniczny skurwysyn, dopóki nie poczują, że coś ich chyba naprawdę zaczyna boleć.

Może to być niestety kontekst, robaczki wy moje - a z kontekstem żartów nie ma.

AT

 

 

 

 

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (13 głosów)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika wilk na kacapy został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

#419674

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419682

chętniej poczytała np. o roli paranoików w historii. :)

PPzdr.

#419756

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419758

co Ty masz na swojej półce - ale wolę nie pytać! ;)

PPzdr.

 

 

#419772

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419786

No wiesz co... zostaw te biedne ryby w spokoju!

Lepiej zbieraj grzyby - niekoniecznie z atlasem w ręku. Ponoć najsmaczniejsze są takie z czerwonymi kapeluszami... w białe kropki. ;-))))

#419789

Och. Weganie i ryby nie mają głosu :)

No dobrze. Skoro tak się podmawiasz, to podeślę Ci w następnym sezonie grzybowym kilka suszonych na pierogi :)

Naprawdę wolisz czerwone w kropki ? :)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419796

ale nie wiem, czy ten apetyt utrzyma mi się do nastepnego sezonu grzybowego, więc lepiej się pospiesz. ;)

#419799

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

A może zamiast czerwonych w kropki,  wystarczy  Ci jeden zdrowy rydz ? :)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419829

nie mogę się przekonać, by Cię znielubić na fest. ;-))))

Muszę nawet z bólem dać plusika, bo czuję się rozbrojona. ;P

PPzdr.

 

#419839

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Sama widzisz, że nie powinienem Cię rozbrajać, bo zaraz posypały się na Ciebie minysy.

Następnym razem  zostawię Ci chociaż kajdanki :))

Pozdrawiam

 

P.S. No i nie dawaj mi proszę tak ostentacyjnie plusów, bo minusowcy odpłacą Ci zaraz minusem. Mów, że mnie nie znosisz. Tak będzie lepiej  :))

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419864

No to co? :)

 

PPzdr.

PS. Na te plusy, ostentacyjne, czy nie, tak bym znowu nie liczyła. Tylko czasami, kiedy już naprawdę nie mogę się powstrzymać. ;P

#419885

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

oglupianie tych co im placa haracz jak by wzieli pd mikroskopm te zielone to by zauwazyli ze zra setki mikro  orgajnizmow o takim samym skladzie morfologicznym jak

schabowy.

 

#419823

Ludzie pewnie tym bardziej mają taki sam skład mofologiczny (cokolwiek to oznacza), jak zwierzęta. A o ileż są mniej sympatyczni...

Jedzmy zatem ludzi! Tzn. Ty jedz. :))

#419840

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419828

Mówiłam, rzuć to w cholerę. ;)

#419887

A ja myślłem, że przez : "Długie ramię Moskwy" :)

 

Ale ja wolę zamiast rzucać "tym" (czym popadnie) w cholerę, zarzucać wędkę.

Tym bardziej, że rybki ostatnio, co da się zauważyć,  nie przepadają za mną i rzadko biorą  :))

 

Pozdr

 

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#419890