dyktatura skurwysynów

Obrazek użytkownika Andrzej Tatkowski
Blog

Nie włączam się do sporu, wszczętego wokół innowacji regulaminowych, ponieważ długo tutaj zapewne nie zabawię;
biologia, medycyna, albo "nieznani sprawcy" zrobią swoje,
skończą się moje swawole i nadużywanie wolności.

Nie wyobrażam sobie jednak wolności słowa bez dosadności, a sprawdziłem, że od "tyłka" czy też "pupy" czytelnicy moi -jakże ciągle jeszcze nieliczni- odwracają się znudzeni, podczas gdy "zad", "dupsko" czy zgoła "dupa" pobudzają ich łaskawe zainteresowanie (za które przy okazji dziękuję).
Gdyby mnie za krzewienie rdzennej polszczyzny spotkać tu miała eksterminacja, trudno - gotów jestem dołączyć do szeregu męczenników, od dzieci wrzesińskich poczynając, tej wielkiej, narodowej sprawy.
Zamierzam dupę nazywać dupą a skurwysyna - skurwysynem, nie zamierzam natomiast nazywać pederasty gejem, Cygana -Romem, a pana Legierskiego, na przykład, Afropolakiem.

Chciałbym też móc wyrażać moje uczucia w ojczystym języku.
Do hasła NIE MA WOLNOŚCI BEZ DOSADNOŚCI dołączyć mogę ciut wiedzy i doświadczenia życiowego (a życie miałem ciekawe i dużo czytałem), i nie potrafię uniknąć konstatacji, że polskiej rzeczywistości uczciwie skomentować się nie da bez wtrętów blasfemicznych, czyli bluzgów.
(Pisze to człowiek organicznie nie znoszący chamstwa oraz wulgarności - po prostu, kurwa, mimoza !)

Oto dowiaduję się, że znika, (Q), z TVP 1 publicystyka Bronisława Wildsteina i Anity Gargas, która mogłaby być lepsza, ale taka, jaka była, miała przecież, (Q), dużą oglądalność - a ja ją, (Q), też lubiłem oglądać - ale mnie się (Q) przecież nikt, (Q), nie będzie pytał o zdanie..

Kto podejmuje tego rodzaju decyzje zazwyczaj nie wiadomo od razu, ale dlaczego są one podejmowane, wie już dzisiaj prawie każde polskie dziecko w starszym wieku szkolnym - taka to nasza Września dwudziestego pierwszego wieku.

Z dwóch powyższych zdań to pierwsze zostanie przeczytane ze zrozumieniem - i nie bez emocji - przez każdego; drugie
może zaś sprawiać pewne trudności interpretacyjne i wieść na rozmaite manowce, gdy idzie o praktyczne wnioski.

Ponieważ więc nie zależy mi chwilowo na zmianie ustroju, ale chciałbym ocalić "Misję Specjalną" jak też program "Bronisław Wildstein przedstawia" przed sekaturą reżimu Donalda Tuska, zmuszony jestem używać środków bogatych, w tym bogactwa potocznej polszczyzny.
Żywię nadzieję, że gdy nazwę funkcjonariusza tego reżimu skurwysynem -z całym szacunkiem dla jego mamusi- i dodam, że trzeba być skurwysynem wyjątkowym, by odbierać ludziom resztki złudzeń, że ich państwo nie jest rządzone przez monopartyjną dyktaturę, wywoła to jakiś rezonans.
Bomb robić nie umiem.

Mam, wypada dodać od razu, o wiele więcej zmartwień - i to poważniejszych niż manipulowanie telewizyjną ramówką przez totalitarne, partyjne sitwy i kliki.
Oto podane dzisiaj sondaże (czy państwo już sobie zrobili sondę ? - fascynujące doświadczenie !) ujawniają aktualne wymiary R.P., wynoszące 53 : 26 : 13.
Piramidalne, gdyby były odzwierciedleniem stanu państwa. Znamy takie z historii - i z obserwacji dogorywających na peryferiach Europy reliktów : solidny fundament wolnej gospodarki, na nim tors z mieczem i wagą w ramionach (a w nim prawe i sprawiedliwe serce) zwieńczony łepetyną, gdzie kopulują szalone króliki idejek starych i niby-nowych.
Ale R.P. o podanych wymiarach to tylko Rezultat Pi-aru - aktualne Rozmieszczenie Partyjniactwa.
Dumny i bitny niegdyś naród przeobraził się - po latach konspiracji, spisków i zrywów powstańczych - w dziwaczną, bo wielomilionową lożę paramasońską (stąd może piramida), której Wielki Mistrz pozostaje nieznany, ale podmajstrzych i czeladników znają wszyscy.
Duszno tu od symboli, wtajemniczeń i tajnych obrzędów, język pełen jest szyfrów i sekretnych znaczeń, kostiumy i maski przesłaniają ciała i twarze, tu komisja, tam rada, ówdzie agencja, a oto i instytut albo nawet fundacja ..

Młodzi sąsiedzi z "Niepoprawnych" gotowi są zakładać tajne stowarzyszenia, demonstrować i spiskować, by protestować przeciwko złu i niesprawiedliwości.
Nie zauważyłem, by rodziła się tam obywatelska inicjatywa wygrania wyborów w paru gminach, gdzie można by, kto wie, zacząć normalnie żyć i pracować, albo chociaż przynajmniej upomnieć się o to, co obywatelowi należy się bardziej, niż psu micha ; rzetelna informacja, sprawiedliwe wyroki sądów i szacunek tych, co ślubowali służyć i biorą za to niemałe pieniądze.

Już czas dorosnąć, czas zacząć egzekwować przynajmniej swe własne obywatelskie, konstytucyjne prawa.
Czas też zacząć wystawiać rachunki.
Nie w konspiracji, nie w ulicznych demonstracjach, nie na niszowych portalach internetowych.
Jawnie, otwarcie, publicznie, głośno i dobitnie.

Póki to jeszcze możliwe - w co, nie bez trudu, wierzę.
- Skurwysynów jest chyba, mimo wszystko, mniej !?

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Komentarze

Podzielam Twoje zdanie. I w ogóle i w szczególe!

Pozdrawiam
-------------------------------
Samotny wilk w biegu

Vote up!
0
Vote down!
-1
#94622

w świetle prawa i dobrego smaku. Nazywanie rzeczy po imieniu jest jak najbardziej wskazane, to przyczynia się miedzy innymi do dokładnego zrozumienia zjawiska z jakim mamy do czynienie. Transparentność nie zastąpi tu w żadnym wypadku zwykłej uczciwości- nawet tej językowej. Co do kolejnych, powstających wyrw w było nie było informacji, mam takie samo zdanie również. Piszący zapewne sobie poradzą, ale co zrobią tacy czytacze czy komentatorzy... jak ja choćby? Przyjdzie się powiesić. Nie wiem na ile sytuacja jest dramatyczna. W Rosji ( oj- to słowo powinno być zakazane!)chyba jednak funkcjonują jakieś portale pozarządowe, jakoś ta opozycja (?) się porozumiewa... chyba.
Pozdrawiam melancholijnie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#94639

"Skurwysynów jest chyba, mimo wszystko, mniej !?".
Ale oprócz nich jest jeszcze wielu pomniejszych..., czy też konformistów. Kiedyś wierzyłem w dobro człowieka, wiele lat temu przestałem. Z wielu powodów ludzie wybierają kurestwo w życiu. Tak jak i głupków ci u nas dostatek. A co do przesłania, to pełna zgoda. Choć bez konspiry - choćby w części działań, się nie obejdzie.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
-1

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#94648

Absolutnie się z panem zgadzam, panie Andrzeju - nazywajmy rzeczy po imieniu i po polsku.

Wygrywanie wyborów w gminach jest wspaniałą inicjatywą ,albowiem to byłyby te małe kroki do uzyskania dużej, pozytywnej zmiany ( kropla wody skałę drąży ).

Pozdrawiam serdecznie.

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#94707

może i mniej
ale i tak za dużo
super wpis 10p

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#94728

Dobry tekst, zgadzam sie z caloscia wywodu

Vote up!
0
Vote down!
0
#94761

obawiam się, że długo nikt nie zabawi. Już są fora nędzne, które były mądre.... Wszystko wskazuje na to, że nie Irlandia, może raczej Chiny nam sie szykują.

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#94778

Skurw...nów jest niestety więcej od nas. 60% społeczeństwa jest umoczona. W różny sposób ale umoczona. Wystarczy wymienić :
Współpracownicy byłego i obecnego aparatu władzy, byli policjanci, ORMO-wcy, ZOMO-wcy, kapusie, SB-ecy, agenci, członkowie PZPR, konfidenci, biznesszuje itd. wymieniać można bez końca, dziennikarze, artyści, lepiej już skończę. Oni są niereformowalni, ponieważ ten system jest ich żywicielem.

Vote up!
1
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#94819

niechęcią do kryminalistów na świeczniku. Do przefarbowanego, pazernego i perfidnego żydostwa. Do rynsztokowego chamstwa, pokroju Palikota. Wreszcie do sprzedających nasze ideały i tradycje, wiernopoddańczych Kremlowi komuchów. To im zawdzięczamy utratę suwerenności po wojnie i teraz w Unii. Chyba i ja, nie zagoszczę tu nazbyt długo. Nawet dla Tuskwatch, moje teksty były już zbyt kłopotliwe. Pozdrawiam wszystkich rugowanych za prawdę. Trzymajcie się Rodacy. wlodeusz vel Włodzimierz Skarbień Ciechanowski.

Vote up!
0
Vote down!
0
#94825

Tytuł, który popełnił Andrzej Tatkowski jest bardzo adekwatny do sytuacji jaka się wytworzyła na krótki moment na tym portalu.
Skurwysynów nie brakuje nigdzie.
Ktoś próbuje wymusić na redakcji portalu wprowadzenie cenzury.
Na wielu z nas słowo "cenzura", działa jak płachta na byka, ale nie dajmy się zwariować.
Piszmy dalej, nie zmieniając ani formy swoich wpisów ani dotychczasowej treści, bo się okaże, że skurwysyny osiągną swój cel.
Nie wierzę, ażeby administracja miała jakiekolwiek podstawy do zbanowania Andrzeja Tatkowskiego za jego wpis o skurwysynach.
Cała sytuacja ma wzbudzić wzajemną nieufność do nas samych, a sterowane to jest przez kilka osób zaangażowanych w działalność mającą na celu osłabienie przekazu tego portalu, które to osoby działają w sposób mniej lub bardziej świadomy i bynajmniej nie mam tu na myśli nikogo z administracji portalu.
Jeszcze raz apeluję, aby dalej robić swoje w dotychczasowej formie.
Nie pozwólmy się zmanipulować.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Vote up!
0
Vote down!
0
#94834

Po pierwsze chcę podziękować, za trafnie ujętą rzeczywistość
i równie celnie użyte określenia obsady rejkomu. Przyznam, że w
ostatnim czasie polskiej rzeczywistości nie można określać nieostro, niedosadnie, i nie blasfemicznie. Po prostu, k..., nie ma dziedziny
życia nie spieprzonej normalnej. Dlatego stwierdzenie, że czas do-
rosnąć i czas egzekwować obywatelskie, konstytucyjne prawa jest
truizmem, którą trzeba wcielić w życie każdego rodaka.

Vote up!
0
Vote down!
0

merypol

#94832

ale jako że w idiotycznym ustroju wszystko jest polityką tytułowe określenie należało by rozszerzyć na wszystkich którzy od "odzyskania" "niepodległości" 11.11.1918 poprzez kolejne szumnie obchodzone daty aż do dnia dzisiejszego stanowili nie-rząd-y na ziemiach polskich nie wyłączając tych których gęby pełne były słów ojczyzna patriotyzm solidarność itp. Patrząc historycznie od tyły należało by zacząć od mafii po sld pis psl i ich odłamów a na piłsudskim i jego kompanach kończąc.

tak wiem ja też tu za długo miejsca nie zagrzeję bo tego typu poglądy są tu niemile widziane i karane z reguły kasacją bądź długotrwałym zawieszeniem konta ale cóż nic to...

Vote up!
0
Vote down!
0
#94848

Jeśli przyjąć , ze głosowanie na PO jest przeciw Polsce i Polakom ,jeśli sondaży nie zmienia zbrodnia katyńska ,   to znaczy ,że skurwysynów niestety jest więcej.

Reszta 100% racji .

Pozdrowienia

Vote up!
0
Vote down!
0
#94860

Jan Bogatko

...cenzura zabija wolność.

Pozrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

Jan Bogatko

#94897

głosowanie na po jest na pewno przeciw Polsce i Polakom podobnie zresztą jak głosowanie na sld psl czy pis

--------------------------------------- -Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista- =____We wszystkich trzech radykał___= ==============================

Vote up!
0
Vote down!
0

--------------------------------------- -Wolnościowiec / Prawicowiec / Ateista- =____We wszystkich trzech radykał___= ==============================

#94905

Aleksander Szumanski

Jedno jest niezaprzeczalne i tragiczne dla Polski - ilość tych mend społecznych szczających na Krzyż Pański wywodzących się z domów esbeków, dygnitarzy komuszych, kapusiów i niestety profesorów wyższych uczelni, słowem tych wszystkich spod grubej kreski komucha Mazowieckiego, A nad grubą kreską też niezgorzej. bo oto wychowane przez hmm / co ja to chciałem powiedzieć / Michnika 40-latki ideały swoje skąd czerpią? Się pytam? Może jeszcze od tatusia z Komunistycznej Partii Zachodniej Ukrainy z przyłączeniem Polski do Związku Radzieckiego na czele.
Autorowi z należnym poważaniem
Aleszumm

Vote up!
0
Vote down!
0

Aleksander Szumanski

#94937