„A mógł zabić”, czyli nie ma tego złego…

Obrazek użytkownika GnidaDworska
Kraj

Długo się nie odzywałem. Ale po co się odzywać, kiedy wszystko idzie w dobrym kierunku. Mój przyjaciel Bronek wygrał wybory. Reformy w kraju ruszyły z kopyta (według moich obliczeń gdzieś w Polsce powinno już być kilkadziesiąt kilometrów nowiuteńkiej autostrady, czyli całkiem pokaźny kawałek. Gdzie? Jeszcze nie ustaliłem. Jak tylko się dowiem to Wam powiem). Katastrofa Smoleńska… Jaka katastrofa? Budulec, jakim jest zgoda, już wznosi pierwsze budowle na Krakowskim Przedmieściu. Podatek VAT podniesiony… O! I tutaj się może zatrzymam i wyjaśnie dlaczego się jednak odzywam.

Jeśli wszystko jest w jak najlepszym porządku, a kraj nasz to już nie tyle zielona wyspa, na wzburzonym oceanie Europy, ale najprawdziwszy raj na ziemi, to po co tracić czas na pisanie? Czy nie lepiej usiąść w cieniu palmy i delektować się koktailem głosu Kuźniara zmieszanego z głosem Paradowskiej (wstrząśniętym, nie zmieszanym) płynącym z pudła? Lepiej. I tak też zrobiłem wczoraj. Co prawda żadnego pudła nie mam, ale włączyłem moje „okienko na świat” i wszedłem na WP.PL. A nóż dowiem się, że nowiuteńka autostrada biegnie gdzieś za moją stodołą? Włączyłem… i omal nie zakrztusiłem się śmiertelnie bigosem (myśliwskim oczywista sprawa). W wiadomościach finansowych (tak, tak! Nawet Gnida Dworska czyta takie rzeczy) tytuł mniej więcej taki: „PILNE: Rząd obniża podatek VAT.” Przeczytałem trzy razy tytuł i kliknąłem. Że internet pod moją strzechą pracuje z szybkością komisji ds. bestialskiego zamordowania posłanki Blidy, już w oczekiwaniu na rozwinięcie newsa, pod moim kołtunem zaczęły kłębić się czarne myśli: „Donald! Chłopie! Czyś ty oszaloł? Jo tu już ludziom cenę mleka podniosłem, a ty taki numer!” Ale otworzyło się i co czytam? Ni mniej, ni więcej: „Rząd na dzisiejszym posiedzeniu przyjął Wieloletni Plan Finansów Państwa. Od 2011 roku w górę idą stawki podatku VAT.” Se myślę: co jest? Chohlik jaki, czy jak to się tam zwie? Ale czytam dalej: „VAT na nieprzetworzoną (owoce, warzywa, woda, mleko) żywność wzrośnie z 3 proc. do 5 proc., a na nisko przetworzoną (mięso, ryby, jaja) podatek zostanie obniżony z 7 do 5 proc.” No masz Gnido placek. Na mleku nie stracę, ale jajka to już będę chyba za darmo rozdawał. „Donek! Why?” – wyrwało się z mojej piersi. Może mi się zdawało, ale wyraźnie słyszałem jak echo odpowiedziało: „Pocałujcie mnie wszyscy w dupę!”

No dobra. Koniec wygłupów. Nie piszę tego tekściku, aby znęcać się nad Donkiem lub sir Vincentem. Wiara nakazuje mi się modlić za tych, co pobłądzili. Zresztą płemieł przeprosił za swoją głupotę, co znaczy, że nadal jesteśmy dla niego ważni (co za ulga). Chodzi mi raczej o… O co mi właściwie chodzi? A tak… O tytuł newsa: „PILNE. Rząd obniża podatek VAT.” Jeżeli też czasami, w ramach pokuty za grzechy, wchodzicie na WP.PL pewnie zauważyliście, że portalik ten jest mistrzem w tworzeniu tytułów. Jak chociażby kilka dni temu. Wiadomości sportowe. Tytuł: „Podolski: Na zakończenie kariery zagram w Górniku.” Kilka godzin później, gdy zapewne ilość kliknięć spadła do poziomu trzech (prezes Górnika, trener i masażysta tegoż klubu), machery z WP.PL zmieniają tytuł na: „Podolski zagra w polskim klubie!” Mistrzostwo świata… w robieniu z ludzi idiotów. Ale do sedna...

Chciałem zaproponować WP.PL swoje usługi. Oczywiście wiem, że szefostwo tegoż portaliku nie zatrudnia byle kogo tak w ciemno. Nie, nie, nie! Dlatego przygotowałem kilka próbek – tytułów do wybranych newsów. Niech kompetentne osoby z rządu… tzn. z kierownictwa WP.PL ocenią i podejmą decyzję. Oto moje propozycje:

Tytuł: „Tusk do Palikota: To obrzydliwe!”

Treść: „Na wczorajszym spotkaniu w siedzibie PO Donald Tusk przytulił posła Janusza Palikota i powiedział: Janusz. To obrzydliwe, że twojego ojca nazywają szmalcownikiem. W tych trudnych dla ciebie chwilach wszyscy jesteśmy z Biłgoraja.”

Tytuł: „Bronisław Komorowski sprzeciwił się premierowi”

Treść: „W czasie wczorajszego spotkania premiera z prezydentem elektem ten drugi wysłał czytelny sygnał, że nie będzie prezydentem-marionetką w rękach szefa rządu. Już na samym początku spotkania, kiedy Donald Tusk poprosił o dwie kawy, Bronisław Komorowski delikatnie aczkolwiek stanowczo skorygował zamówienie premiera, mówiąc: dla mnie herbata z cytryną. Wśród zgromadzonych dziennikarzy dało się słyszeć szmer wyrażający zdumienie odważnym krokiem prezydenta elekta. W dalszej części spotkania Bronisław Komorowski przyjął z zadowoleniem wszystkie propozycje szefa rządu. Między innymi podniesienie podatku VAT na białe laski dla niewidomych dzieci do 110 %.”

Tytuł: „Ministerstwo Obrony potwierdza: Polska Armia jest najlepiej wyposażonym wojskiem w Europie.”

Treść: „Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w ministerstwie obrony, szef resortu Bogdan Klich przekazał dziennikarzom informację, że w ostatnim tygodniu wypowiedzenia z wojska złożyło kolejnych 15 tysięcy żołnierzy, w tym 5 tysięcy oficerów. Tym samym Polska Armia liczy obecnie 12.432 żołnierzy, w tym 231 oficerów. Atmosferę wśród zgromadzonych na sali dziennikarzy uspokoił jedyny generał Wojska Polskiego Alfons Siekanka, który w ciągu miesiąca przeszedł wszystkie szczeble kariery wojskowej od stopnia szeregowego zaczynając. Powiedział: „Sama informacja może być niepokojąca, ale my widzimy plusy. Wychodzi na to, że Polska Armia to najlepiej wyposażone wojsko w Europie. Na jednego żołnierza przypada 8 karabinów i 23 magazynki z amunicją. Dodatkowo zwiększył się komfort pełnienia służby. W czołgach i transporterach opancerzonych załogi są dwuosobowe. Zastanawiamy się również nad samolotami bezzałogowymi. Co z tego wyjdzie? Przyszłość pokaże.”

Tytuł: „Odczytano kolejne fragmenty czarnych skrzynek z TU-154. A jednak były naciski na pilota!”

Treść: „Jak udało się ustalić dziennikarzom GW odczytano kolejne fragmenty z czarnych skrzynek, które dotychczas były nieczytelne. Anonimowy wysoko postawiony rozmówca z zespołu ekspertów pracujących nad rozszyfrowaniem rozmów w kabinie pilotów potwierdził, że na kapitana Protasiuka wywierano nacisk. Udało się nam zdobyć fragment stenogramu, który nie pozostawia najmniejszych wątpliwości:

Stewardessa: „Arek. Przyniosłam ci kanapkę.”
Kpt. Protasiuk: „Dziękuję, ale nie jestem głodny.”
Stewardessa: „Masz ją zjeść i koniec. Jak wrócę talerzyk ma być pusty.”
II Pilot: „Arek. Lepiej zjedz.”
Kpt. Protasiuk: „No dobra. Jak nie zjem to mnie zabije.”

W toku dalszego śledztwa ma zostać ustalone, czy naciki te miały wpływ na katastrofę TU-154 i kto wysłał stewardessę z kanapką do kabiny pilotów.”

Mam nadzieję, że ta próbka wystarczy, aby stać się wartościowym współpracownikiem WP.PL. Na koniec odniosę się jeszcze do samej informacji o podniesieniu podatku VAT. Dokładniej mówiąc do komentarzy niektórych internautów. Komentarzy typu: „A co ma zrobić rząd? To dla naszego dobra. Lepiej podnieść VAT niż żeby miały być obniżone płace. Itd. itp.” Kiedy czytałem te i podobne im brednie „kochających inaczej kochających” przypomniał mi się dowcip, jak to w Związku Radzieckim kręcono film o dobroci Stalina. Szło to mniej więcej tak:

Na ulicy stoi Stalin. Podbiega do niego mała Natasza i prosi:
- Wujku Józefie daj cukierka.
Wujek Józef, nie spoglądając nawet na nieboraczkę, odpowiada:
- Spierdalaj!
Po czym na ekranie ukazuje się plansza z napisem:
„A MÓGŁ ZABIĆ!”

Brak głosów

Komentarze

Nareszcie! Brakowało Cię tutaj bardzo. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#77142

priwjet i dziesiątka!Panie GD

Vote up!
0
Vote down!
0
#77151

Już dawno się tak nie uśmiałem, ale jednak to jest śmiech poprzez łzy.

Doskonały wpis.

Bardzo żałuję z powodu pana tak rzadkiej obecności na portalu niepoprawnych.

Pozdrawiam gnido dworska.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77144

Krzysztof J. Wojtas

"Czy nie lepiej usiąść w cieniu palmy i delektować się koktailem głosu Kuźniara zmieszanego z głosem Paradowskiej (wstrząśniętym, nie zmieszanym) płynącym z pudła?"

Sa tacy, którym spadające orzechy kokosowe spadają tuż, tuż pozwalając gasić pragnienie (stosowne).
Ten tu nie trafił pod nogi...

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#77148

Welcome back :).
Gnidę zawsze czytuję z przyjemnością. :)

Vote up!
0
Vote down!
0
#77171

Jak zawsze.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77190

czy VIAGRA nigdy nie będzie tańsza?

Vote up!
0
Vote down!
0
#77242

Myślę, że masz już dla niego piątkową "mowę tronową", czyli :
" ja i mój lekko POwabno-fruwny kaszalot Anna oświadczamy!, Polskę to my mamy głeboko w ..... , gdyż uwiera ona nam tak samo, albo i gorzej jak Donkowi.
Ale gdzie będzie nam lepiej niż tu!, w Belwederze.
Tu pod żyrandolami i na dywanach jest dużo przyjemniej, niż w Ruskiej Budzie.
Nawet Cimoszko wśród swoich prawosławnych pod Hajnówką nie będzie miał tak dobrze , jak ja!
Tylko ten krzyż!
Ale bp Pieronek, to dobry bp, bo niewierzący, to i krzyż razem z ks Sową I Prusakiem cichcem, nocą wyniosą!"
pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#77248

"Od 2011 roku w górę idą stawki podatku VAT. VAT na nieprzetworzoną (owoce, warzywa, woda, mleko) żywność wzrośnie z 3 proc. do 5 proc., a na nisko przetworzoną (mięso, ryby, jaja) podatek zostanie obniżony z 7 do 5 proc.”

Genialnie to sobie obmyślili. Zdrowa żywność zdrożeje, mimo że i tak tania nie jest, a świństwa z aspartamem, emulgulatorami i innym ścierwem szkodliwym i tuczącym będzie prawie za darmoche.

Codex Alimentarius wchodzi oto w życie. Zwolennicy zdrowego odżywiania sa szykanowani.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77253

o tym samym pomyślalam, gdy uslyszalam te nieciekawe wiadomości w tv.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#77273

Matolstwo nie rozumie:

rząd nie podnosi vat-u , podnosi czasowo

ceny wskutek podwyżki nie wzrosną ,a spadną

w wyniku podwyżki się nie pogorszy a poprawi

niewidzialna ręka rynku sprawi iż ta ta minimalna podwyżka spowoduje obniżkę, fakt że warzywa i owoce zdrożały o 300% to robota fanatyków religijnych spod pałacu inspirowanych przez pewne koła zachodnich imperialistów których przedstawicielem jest PiS

żądanie od min. finansów prawdziwych danych o stanie państwa to szczyt bezczelności, Vincent na tym się nie zna, ale słyszał u płemieła że wszystkiemu jest winien PiS to powtarza co słyszał, tą rewelacyjną metodę pierwszy raz na świecie zastosowali chirurdzy przegłosowując w obecności pacjenta że noga z którą zgłosił się jako złamaną jest cała.

odpolitycznione media zamiast pytań i interpelacji w sprawie finansów państwa pokazują spotkanie Tuska z lekkoatletami

POsłance nie podobają się młodzi mężczyźni -nowa kategoria dyskredytacji

pierwszy cham wsród marszałków drze chałape o chamstwie z mównicy

weś Pan to przerób żeby było takie ładne jak u Pana

Vote up!
0
Vote down!
0
#77263

Witam z 10-tką

Ależ z Ciebie szelmowsko dwoeska GNIDA!. Jak tak można. Widziałeś Donka jak dzisiaj wystepował w Sejmie... jaki stanowczy i jaki zatroskany o Polskę! Toż to jest prawdziwy Przywódca... nawet przeprowadzi ziałania porządkowe, aby udrożnić komunikacje pieszą pod Pałacem Prezydenckim i uchroni pieszych od zderzenia z Krzyżem (jak dba o zdrowie i porządek... Nasz Doniu Kochany!!!)

A w wp.pl miejsce masz zapewnione... usmiałem się setnie...

Pozdrawiam serdecznie

P.S.

A tak nieraz podrzuciż mi mleczko, jabłuszko czy jajeczko lub wiejski bigosik w cenach sprzed tysiącletniej (czasowej) podwyżki VAT?
krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Vote up!
0
Vote down!
0

krzysztofjaw

#77285

Co prawda główny składnik bigosu, czyli kapucha, jako żywność nieprzetworzona, będzie objęta wyższym VAT-em. Skonsultuję się jednak z moim prawnikiem, czy kapucha ukiszona to już kapucha przetworzona czy nie. Jeśli tak to bigos stanieje! Donald! Jesteś genialny!!!
PS. Swoją drogą co to znaczy, że jajko jest żywnością przetworzoną? Można kupić w sklepie jajko na twardo?

Vote up!
0
Vote down!
0
#77303

Czyli zbuka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#77317

18-ście dziesiątek.
To dowód na wielką popularność na portalu. Proszę pisać jak najczęściej.
Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#77348