Wałęsa to esbeckie zero

Obrazek użytkownika Antypeerel
Kraj

Andrzej Celiński na swoim blogu na salonie24.pl napisał, że "dziękuje Bogu za Wałęsę" i to dziękuje za Wałęsę takiego jakim on był. Wydawało mi się, że jestem odporny na wszelkie filipiki i propagandę frontu obrony kapusiów, ale szarganie imienia - i to przez agnostyka - samego Pana Boga na okoliczność obrony agenta SB, nota bene, szargającego wizerunek Matki Boskiej, to nawet dla mnie za dużo. Napisałem więc do Celińskiego:
Jaki ten los jest przekorny. Ojciec w Kedywie AK, Mama - Sprawiedliwa wśród narodów świata, a syn broni tajnego współpracownika SB o kryptonimie "Bolek" a co więcej ma poglądy lewackie, będące zaprzeczeniem ideałów, o które walczył jego ojciec. Bo co ma wspólnego lewicowość z niepodległością? Absolutnie nic, pominąwszy przedwojenny PPS i ten wczesnopowojenny spacyfikowany w tzw. okresie stalinowskim.

Rzeczywistość lat po okrągłym stole pokazuje, że - pominąwszy dwa wyłomy tj. rząd Olszewskiego oraz rządy PiS i prezydenturę Lecha Kaczyńskiego - władzę w Polsce dzierży lewica. Bądź ta neokomunistyczna, przepoczwarzona z PZPR i bezkarna dzięki wsparciu politycznemu środowisk lewicy z podziemnej "Solidarności" (działacze o innych poglądach zostali wyeliminowani), w tym i Pana Celińskiego. A z drugiej strony michnikowcy z Unii Demokratycznej (przepoczwarzonej w UW, PO) Mazowieckiego, Geremka, Kuronia etc., wespół z Kongresem Liberalno-Demokratycznym Tuska, Bieleckiego i Olechowskiego. Oczywiście środowiska głęboko zinfiltrowane przez służby co tłumaczy paniczny lęk przed lustracją i dekomunizacją. Warto tu przypomnieć, że największe nasycenie agenturą w partiach tzw. solidarnościowych było właśnie w UD, co jasno wykazały zarówno zestawienie Dankowskiego, jak i późniejsze listy: Milczanowskiego z 1991 r. (o tej się dziwnym trafem nie chce pamiętać, ciekawe dlaczego? Czy dlatego, że zestawienia dokonał minister spraw wewnętrznych z ekipy Bieleckiego) oraz Macierewicza z 1992.

Jak Pan chce więc niech Pan dziękuję Bogu za Wałęsę. W sumie ma Pan za co, gdyby nie ten agent (przyznał się do lojalki w programie Olejnik), gdyby nie pańskie środowisko, które przy jego wsparciu ukręciło łeb lustracji i dekomunizacji, gdyż stanowiła ona zagrożenie dla rozkręconych dzięki pomocy służb biznesom ("pierwszy milion trzeba ukraść") i układów z byłą nomenklaturą PZPR (vide kontakty KLD i wchodzenie w czerwone spółki od przełomu lat 80-90) historia Polski potoczyłaby się może zupełnie inaczej. Np. mielibyśmy od razu zerową opcję w służbach, która wycięłaby ludzi pokroju Turowskiego, zaś wykonawcy i wydający rozkazy strzelania do polskich robotników dawno siedzieliby w celach, a nie urządzali sobie kpiny ze sprawiedliwości, nie przychodząc na rozprawy i udając ciężko chorych.

Niech Pan odpowie na pytanie z jakiej przyczyny w filmie "Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł" nie ma osoby Jaruzelskiego, wtedy - ministra obrony odpowiadającego za zabijanie ludzi przez wojsko? Czy dlatego, że jest namaszczony przez prezydenta Komorowskiego na "autoryteta" w sprawach rosyjskich i podejmowany na prezydenckich salonach, choć dawno powinien zostać osądzony za komunistyczne ludobójstwo?

Na koniec - może Pan sobie dziękować Bogu za Wałęsę, który bez poparcia ludzi i ich oszukania (o tym, że był agentem wiedziała garstka działaczy WZZ, mieli jednak podstawowy dylemat: kult Wałęsy jako trybuna narodowego umiejętnie podsycany przez SB - miała specjalną komórkę ds. Solidarności - i jej agenturę wewnątrz związku, spowodowałby, że zostaliby uznani za prowokatorów) byłby nikim. Pana wybór, by otaczać nimbem człowieka, który donosicielstwo przysięgał esbekom na krzyżyk i który - pomijając już wszystkie jego przepojone jadem strachu wypowiedzi z ostatnich lat - stwierdził, że Rosjanie mieli prawo zestrzelić 10 kwietnia samolot z prezydentem Kaczyńskim. Tak może mówić tylko człowiek chory z nienawiści.

To Pana wybór, ja wybrałem inaczej i jestem z tego dumny. Wybrałem dziękowanie Bogu za takich wspaniałych ludzi jak śp. Anna Walentynowicz, małżeństwo Gwiazdów, Krzysztof Wyszkowski, Jan Olszewski, Antoni Macierewicz, Zbigniew i Zofia Romaszewscy, śp. Wojciech Ziembiński, i wielu, wielu innych mniej lub bardziej znanych ludzi, którzy mają czyste sumienia, mają kręgosłup i nigdy dla kariery nie skalali się współpracą z bezpieką a walkę z komuną okupili życiem bądź utratą zdrowia i małymi rentami. A nie jakoś dziwnym trafem - jak ci ze śmietanki lewicy podziemia - zakładali firmy transportowe, bądź dostawali lukratywną posadę w zakładach Levi'sa.

 OD AUTORA: POWYŻSZY WPIS ZOSTAŁ OKOŁO 22.30 UKRYTY PRZEZ ADMINISTRACJĘ SALON24.PL (MAMY 1.20 I NIC SIĘ NIE ZMIENIA). NIE WIEM KIEDY BĘDZIE ODKRYTY, ALE TO POKAZUJE, ŻE WOLNOŚĆ SŁOWA U IGORA JANKE JEST "WOLNOŚCIĄ SŁOWA", W KTÓREJ NIETYKALNY JEST WAŁĘSA, CELIŃSKI I AGENTURA. KIEDY PRZYJDZIE KOLEJ NA SMOLEŃSK?

Brak głosów

Komentarze

Szacunek dla Autora za odwagę oraz modelowanie postawy obywatelskiej i patriotycznej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139485

Bo gdyby wierzył, to by się Bogiem nie podpierał gdyż jest to w religi zabronione:
"Nie będziesz używał imienia Pana, Boga twego, nadaremnie, bo nie ujdzie karania, kto by dla próżnej rzeczy użył imienia jego."
Nathanel

WYŁĄCZ TVN, WŁĄCZ ROZUM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139491

Veteranos

Popieram w 100% to bydle wałęsak "bolek" musi kiedyś za to wszystko odpowiedzieć!

Vote up!
0
Vote down!
0

Veteranos

#139493

to podobno mason...

Vote up!
0
Vote down!
0
#139498

Żeby być MASONEM to trzeba być inteligentnym, mieć jakiekolwiek osiągnięcia, być altruistą...

Cieliński to zwykły czerwony ćwok.

************************** BETTER DEAD THAN RED!

Vote up!
0
Vote down!
0

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#139564

 Niestety taka czarna owca( a może baran)znajdzie się w każdej rodzinie.W mojej niestety też.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139499

popieram opinię o zerze. Dzięki temu zeru, zaistniały inne zera, Celiński, Tusk i spółka. Daję 10.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139514

Czy ktoś mi da jakieś sensowne wyjaśnienie, dlaczego Wałęsa niedawno został doktorem honoris causa Uniwersytetu Opolskiego? Przecież to już nie legenda. Czas zrobił swoje. Wiemy, kim był Wałęsa, a mimo to "szacowne" grono obdarowywuje go takim zaszczytem?

Vote up!
0
Vote down!
0

Petrus

#139518

Bolek o sobie:

http://pl.youtube.com/watch?v=_dPo0nsjwKk&feature=dir

Vote up!
0
Vote down!
0

Jerzy Zerbe

#139519

w stronę Schetyny pochodzącego z Opola. To jest całus z jęzorem, w jego zadni rów. To tarcza, dla niezlustrowanej polskiej profesury, w której agentura była na poziomie 80%.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139525

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Świetny post ,mam takie samo zdanie, pan Celiński może i pochodzi z porządnej rodziny,zresztą nie tylko on,wspomnę tylko  Lenina który też wyszedł z porządnego domu,a ilu jeszcze takich było i jest ?,cała masa w każdym kraju,a kto kala swoje gniazdo ten śmierdzi z daleka,taki na przykład Oleksy jak zobaczyłem gdy klękał i przyjmował komunię świętą to choć nie jestem wierzący ,ale czułem że dał mi w pysk tym faktem.zresztą nie tylko on przeszedł cudowne nawrócenie i to akurat w tym samym czasie.Jeżeli pan Kaczyński wygra te wybory,będzie miał strasznie dużo pracy i myślenia ,trzeba będzie mu pomagać z całych sił ,bo innych zdolnych do wykonania tej pracy na razie nie widać.Co do S24 i Jankego to jest on dla mnie Sierakowskim bis,przestałem tam komentować ponieważ przestali mi odpowiadać na pytania i komentarze lub ich nie zamieszczali,szczególnie mnie rozbawił niejaki Maliszewski ,który nie dość że stchórzył to też przestał odpowiadać,niech ktoś mu zada jedno pytanie o de mnie,cytuję''czy wie pan gdzie się podziała taka partia co miała się rozpaść i podzielić rolę AWS,no ta co pan się zarzekał że znika jakiś PiS czy jakoś tam ?,bo chciałbym ich pocieszyć,a pan taki światły że powinien wiedzieć''.  pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#139521

Dziekujemy, dyszka.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139533

Wielu takich jak Celinski, dobrze sie zapowiadalo,lecz nie wszyscy wytrwali przy ideach Solidarnosci.Agentura bezpieki rozgrywala ich wszystkich, miedzy innymi p. Celinskiego w tym czasie drobnym biznesem tzw. :dzinsow w miescie Plocku , potym icydencie dostal propozycje nie do odrzucenia i niestety wielu z dzialaczy tego okresu tak postapilo, czyli dali sie podejsc, by pozniej nie mic innego wyjscia , Istniala wtedy metoda kija i marchewki , kazdy mogl znalezdz swje miejsce i nie zawsze zgodne z idealami oktore walczylismy, dlatego tez wilu zapatrzonych w Bolka uwazalo ze ,ich guru Bolek poprowadzi
na dobre izle.

Vote up!
0
Vote down!
0
#139557

w 1980 i 1981 roku (i nieci później również) dałem się oszukać tym którym zaufałem i uznałem ich za bohaterów. Ale obiecuję, to się więcej nie powtórzy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#162080