Polska POńszczyźniana

Obrazek użytkownika laryssa
Kraj

Skoro z jednej strony bieguna stoją moherowe berety i ciemnogród ze wsi to kto jest z drugiej?

Oczywiście światli Panowie którzy są jak głowa dla tego zapyziałego kraju tonącego w błocie i zacofaniu .Pijarowskie sztuczki odniosły efekty i wmówili połowie społeczeństwa że należą do zamożnej i wykształconej części społeczeństwa bo to taki elektorat podobno stoi za tow. Komorowskim.Chciałbym wydać przy okazji oświadczenie że nie noszę osobiście moherowego beretu i z wykształceniem również u mnie nie najgorzej a że od 5 lat przebywam za granicą mogę się uznać za obytego w świecie i bawi mnie granie polskimi kompleksami.Polska zamiast prezydenta propolskiego będzie miała proeuropejskiego co pewnie z ulgą przyjmą nasi sąsiedzi że o carze Putinie nie wspomnę.Niezależnie od wyniku powinniśmy rozpocząć wojnę o wizerunek , bo to jest podbrzusze prawicy a myślę że mimo katastrofy smoleńskiej wizerunek ten jest wciąż przekłamany.Póki co to pozostaje nam tylko czekać az dołączymy do Związku Białorusi i Rosji po wcześniejszym wystąpieniu z NATO.

Brak głosów

Komentarze

No to, to akurat długo potrwa, bo z POLSKIEGO ORŁA nawet po dużym wyrywaniu piór, ciężko gwiazdę zrobić.

Pozdrawiam myślących.

#69788

światły pan omc hrabia Gafa-Komorowski i jego bliski przyjaciel - baron alkoholowy, słynny klaun Palikot

#69818

NAS SIE WYZYWA OD CIEMNOGRODOW ITP. ITD. A MIALEM NIEPRZYJEMNOSC SPOTKAC SIE Z WYBORACAMI BRONKA I RECE MI OPADLY NIE POTRAFILI PODAC 1 RZECZOWEGO ARGUMENTU BYLA SZYBKA KRZYKLIWA RECYTACJA O ,,ZLYM KACZORZE,, I O TYM JAK TO ON ZLE W POLSCE RZADZIL! I ZE JAK WYGRA KACZOR TO NIE MA PO CO WRACAC DO POLSKI A NA RZECZOWE PYTANIA REAGOWALI JAK BYDLO BARTOSZEWSKI....NAJPIERW SIE WKURZYLLEM,POTEM ZAPYTALEM DLACZEGO TU SIEDZA ZA GRANICA ZDZIWIENI POWIEDZIELI O SYTUACJI W POLSCE TO JA NA TO ZE PRZECIEZ WASZ UKOCHANY TUSK TERAZ RZADZI CUDA CZYNI WIEC POWINNO BYC SUPER!!! NIC TYLKO WRACAC I KOZYSTAC Z TUSKOWYCH CUDOW!!TEN JEDEN ARGUMET WYSTARCZYL ZEBY IM ICH KRZYKLIWE PYSKI ZAMKNAC.PO TEJ ,,ROZMOWIE,,UDALO MI SIE Z DWOMA OSOBAMI Z TEJ GRUPY POROZMAWIAC NA OSOBNOSCI JEDNA Z NICH NA PYTANIE DLACZEGO POPIERA BRONKA STWIERDZILA ZE DLATEGO GO POPIERA BO ,,YNTELYGENCIA,,GO POPIERA...A DRUGA NA TO SAMO PYTANIE STWIERDZILA ZE NO MA RODZINE I 5 DZIECI NO TO NAPEWNO BEDZIE WIEDZIAL JAK KRAJEM RZADZIC!?!?!?.....NIE PYTALEM O WYKSZTALCENIE TO CO USLYSZALEM POWALILO MNIE....JA MAM TYLKO TECHNIKUM........A NAS NAZYWA SIE CIEMNOGRODEM....

#69833

zapytani przez męża dlaczego psioczą na Jarosława,usłyszeliśmy PODOBNIE

jak TY

..........wczesniej ble,ble,ble a gdy nic konkretnego sklecic nie umieli to:

"abo  jest mały,brzydki,niewykształcony

a pełniący

wysoki,przystojny,wykształcony

i ładnie mowi"

pozdr i potwierdzam.........:)

.

gość z drogi

#69916

Co prawda- to prawda.
18 letnia osoba z którą miałem przyjemność obcować przez kilka dni powiedziała, że jak wygra władysław to skończą się wreszcie rządy terroru i zastraszania.

**************************
BETTER DEAD THAN RED!

#70317

A ja przekonalam jedna 18-tkę, i bardzo mnie to ucieszylo. :-)

#70324

"Polska zamiast prezydenta propolskiego będzie miała proeuropejskiego" - tym zdaniem uratowłaś poprzedzający je tekst podejmujący archaiczną już - jak mniemam i b. sobie tego życzę - retorykę podziałów. Nie aktualną - bo okazuje się, że mimo rzeczywistej tendencji dużych miast do głosowania na BK, a wsi - na JK, podziały nie są takie proste.

Wbrew przewidywaniom elektorat Napieralskiego poszedł na drugą turę i zagłosował w 68% na BK i 31% na JK. Również całkiem młodzi - nie kupują już marketingowego produktu tylko dlatego, ze jest ładnie opakowany, nie zaglądając do środka.Wręcz przeciwnie w internecie trawa rewitalizacja kultury politycznego dyskursu z udziałem tej grupy i odejście od dawnej swego rodzaju konsumpcji rozrywki politycznej.

Jest nowa nadzieja, która odrzuca taki język - są to młodzi, jak i grupa tych, którzy wcześniej ukrywali na zewnątrz swoje poparcie dla JK, a teraz, po katastrofie, podmiotowo i odważnie to poparcie wyraża i to już nie tylko nawet skandując "przebrała się miarka - głosuję na Jarka", ale biorąc suwerennie udział w potyczkach na argumenty.

Kiełkuje nam delikatna roślinka nowej kultury dyskursu politycznego i tę powinniśmy zauważyć i wzmacniać, tak żeby nikt "nieuważnie" jej nie zatrampkował na śmierć, czy to sandałem koalicyjnie demontowanych mediów, czy gumiakiem aktualnie wprowadzanego monopolu "nowej pamięci historycznej" koherentnej do wprowadzanej rekordem podpisanych 45 ustaw w ciągu niecałych 2 miesięcy aktualnie mającej obowiązywać "mądrości etapu".

Zagrożeń jest bez liku i nic nie spadnie nam z nieba, o to zatroszczą się, jak już to było, nasi sąsiedzi i ich nie koniecznie tylko polskojęzyczno-medialny kapitał.

Pożyteczni idioci, jak i Ci którym na takiej roli zbijają polityczny kapitał, są równie, jak nie groźniejsi, bo trupy w szafach mają to do siebie że mogą nagle nabrać ochoty na krótką wędrówkę po krajobrazie medialnym, ... a lobbujących klienteli i koterii u nas nie brak - tym tak roślinka także bardzo przeszkadza.

Proponuję zmiany zaczynać od własnego podwórka, od stworzenia się na nowo, zmiana języka retoryki, stylu jest tu dobrym początkiem, blogrzy to przecież elita narodu, niech pokaże że to miano nie jest pustą etykietką, kolejnym marketingowym produktem.

"wizerunek ten jest wciąż przekłamany" - odkłamywanie było by zejściem do defensywy, obroną najlepszą jak wieści głoszą jest jednak atak. Nowy wizerunek został już stworzony - "zgoda buduje".

Zagłaskajmy zgodą tego kotka na ... słowo "śmierć" jest tu oczywiście niedopuszczalne, co najwyżej - na tę polityczną, żeby nie było wątpliwości, ale nawet to odsłania małą lukę do przypuszczenia tatku, więc zagłaskajmy tego kotka do stanu politycznego oswojenia, nawet jeśli na samym końcu miałby się on okazać papierkowym tygrysem.

Niech wyskoczy jako tygrys a wyląduje jako przyjemna podkładka z którą stykają się nogi, zamiast z gołą podłogą, gdy rano wstajemy z łóżka.

Powiedzmy, to jest miejsce, które się głaskanemu kotowi należy i aż mi się pali żeby to się jak najszybciej stało.

#70119