OKdR - Tutek

Obrazek użytkownika AdamDee
Idee

OKdR - Obrazkowy Komentarz do Rzeczywistości. Z cyklu - jeden obraz wart tysiąca słów.

Tym razem, wyjątkowo z komentarzem słownym.

Jakiej degeneracji Państwa trzeba ?

Jakiego zdziczenia obyczajów politycznych ?

Jak rażącej i jak daleko posuniętej bezmyślności i odrealnienia ?

Jeśli podczas posiedzenia sejmowej komisji spraw zagranicznych, pod adresem opiniowanego kandydata na stanowisko Ambasadora Rzeczypospolitej i całego aparatu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, tak ze strony oponentów jak i ze strony samego ministra, padają słowa, które podważają etos tej wymagającej służby ?

Mało kogo obchodzi to, że do reprezentacji Rzeczypospolitej w dość istotnym kraju europejskim, wysyłany jest człowiek, wobec którego da się formułować podejrzenia o rychłe kontakty z prokuratorem ?

Jaki sygnał wysyła Rzeczpospolita do partnera jakim jest Hiszpania ?

Jaką siłą dyplomatyczną będzie dysponować Rzeczpospolita wobec rządu hiszpańskiego w osobie Tomasza A. ?

Jakie potencjalne możliwości otwierają się przed służbami dyplomatycznymi (i nie tylko) Hiszpanii w kształtowaniu obopólnych interesów ?

To ma być twarz Rzeczypospolitej w Madrycie ?

Arkadiusz Mularczyk (SP): Pan Tomasz Arabski jest osobą, która będzie przesłuchiwana w tym śledztwie, na pewno w charakterze świadka. Nie można też wykluczyć, że pan Tomasz Arabski może być w przyszłości podejrzanym w tej sprawie. Tego nie wiemy. To rozstrzygnie prokuratura.

Natomiast wysoka komisja przed podjęciem decyzji o wysłaniu bądź też nie pana Tomasza Arabskiego na stanowisko ambasadora do Madrytu i przyznania mu także immunitetów dyplomatycznych, powinna mieć pełnię wiedzy na temat tego, jakie to okoliczności zadecydowały, iż sąd uznał, że należy to śledztwo prowadzić nadal.

Robert Tyszkiewicz (PO): W rozumieniu prawa pan minister Arabski nie jest ani podejrzany ani oskarżony., w rozumieniu prawa pan minister arabski składa jako świadek zeznania jak wielu innych urzędników. Wszelkie oskarżenia, jakie tu padają, są oskarżeniami politycznymi.

Radosław Sikorski (MSZ, PO): Chciałbym zaręczyć komisji, że prokuratura nie miała najmniejszych kłopotów ze skontaktowaniem się czy z zawezwaniem i uzyskaniem wyjaśnień ze strony któregokolwiek pracownika MSZ i ręczę, że tak będzie nadal. W każdej chwili pod rygorem odpowiedzialności służbowej każdy pracownik ministerstwa spraw zagranicznych zgłosi się na każde wezwanie polskich organów prokuratury czy sądownictwa.

Aby zobaczyć pełny rozmiar, kliknij prawym klawiszem myszy na obrazek i wybierz polecenie - pokaż obraz.

Brak głosów

Komentarze

10*... przez łzy.

Pyta Pan:
//To ma być twarz Rzeczypospolitej w Madrycie ?//

Ja odpowiadam, a raczej Radio Erewań odpowiada:
Tak, to ma być twarz Rzeczypospolitej w Madrycie.
Tyle, że nie Rzeczypospolitej, a PRLbis.
I nie twarz, tylko ryj.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Vote up!
0
Vote down!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#346708

 

Pamiętajcie wy wszyscy z PO, którzy doprowadzacie ten naród do nędzy i upodlenia.Zło, które siejecie wróci do was po siedmiokroć. Będziecie tracić życie wy i wasze dzieci, będą płonąć wasze domy a wasze pieniądze zagarną złodzieje, których sami wyhodowaliście w tym kraju.Po waszych niegodziwych uczynkach, nie macie prawa czuć się szczęśliwi i bezpieczni.Cały naród was dziś przeklina za niezasłużone krzywdy, które wyrządziliście w imię własnych interesów.Za ograbienie ludzi z wypracowanych emerytur, za ukrytą eutanazję starszych osób, za grabież majątku narodowego, za zniewolenie milionów uczciwie pracujących.Bądźcie za to przeklęci wy i wasze dzieci, które z waszej grabieży korzystają.Na waszych pieniądzach jest krew i łzy ludzi biednych.Wasze dzieci będą umierać na paskudne choroby wskutek klątwy skrzywdzonych i nie pomogą pieniądze ani układy.Ta klątwa jest niechybna i po kolei dosięgnie was wszystkich. 

I znowu jest nowa afera

jeżeli to prawda od  dzisiaj, jest nowy skandal Kasia Tusk, córka jasnie nam panujacego Donalda Tuska wnuka wermachtowca w zeszłym miesiącu dnia 18/02/2013 kupiła za gotówkę 5-cio pokojowe mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie. Cena rynkowa mieszkania wynosi 1 milion 720 tysięcy złotych. Numer referencyjny zajmujacego sie całą sprawą notariusza 01/2013KT. Skąd pochodzą tak znaczne srodki w rękach tak młodej dziewczyny? Skąd tak dużo gotówki w rękach osoby prawie bezrobotnej Katarzyny Tusk? Wyżej wymieniona prowadzi jakis tam mikroskopijny portal internetowy, i czy jest możliwe aby tak wysoka suma pieniedzy była zgromadzona w sposób legalny? Katarzyna T. pojawiła się w Warszawie u notariusza w poniedziałek dnia 18 lutego 2013 przyjezdrzając ze swojego mieszkania w centrum Gdanska nowym Mercedesem klasy S wartym PLN 344 000 kupionym za gotówkę (informacja z salonu Mercedesa). Znowu pojawia sie pytanie, skad Katarzyna T. posiadała tak znaczne srodki w gotówce na zakup tak drogiego samochodu podczas gdy realne płace w Polsce są rzędu 1200PLN - 1500PLN. Przypomnijmy, że banki mają obowiązek informowania nadzoru bankowego o transakcjach w wysokosci 10 tys. euro. Zmowa milczenia ma się dobrze, i można robić w Polsce pewne rzeczy, jeżeli ma się duże plecy. Czy są jakie powiązania pomiędzy upadająm Amber Gold, a córką premiera. Przypomnijcie sobie państwo jak to niedawno drugie z dzieci Donalda Tuska Michal Tusk plątał się w wyjasnieniach w sprawie domniemanego udziału w aferze związanej z Amber Gold. Skąd te pieniądze? WSZYSTKICH URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH INFORMUJEMY, ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. przekazcie to dalej to PO zalatwi cos musimy robic, tak, PO to banda zlodziei, mafia na usługach likwidatorów POLSKI, rozrabowali nasz majatek narodowy, za to jest tylko jedna kara.
Vote up!
0
Vote down!
0
#346713

macji, w tym protokołu dyplomatycznego. Omawialiśmy wtedy wspólną wizytę prezydenta i premiera na szczycie UE w 2008 roku. Pan po prostu z rozbrajającym uśmiechem przyznał, że nie bardzo może o tym rozmawiać, bo nie ma takiej wiedzy, ale po prostu pan wie, jak reprezentować interesy premiera.

(...)

Chciałabym też jeszcze odnieść się też do czysto praktycznych spraw dyplomatycznych. Pańskie zachowanie jako szefa kancelarii w relacjach dyplomatycznych, czyli w przeciwieństwie do tego, co gwarantował nam przed chwilą pan minister Sikorski było zachowaniem wskazującym co najmniej na skrajną niekompetencję. Bo to pan uczestniczył na początku, w pierwszych miesiącach 2010 r., w rozmowach z wysokimi przedstawicielami, politykami strony rosyjskiej w całkowicie niedyplomatycznych okolicznościach. Pan się spotykał, przepraszam, po restauracjach, bez stosownych notatek. Ja, panie przewodniczący, bym chętnie zobaczyła notatkę - mamy dostęp do informacji niejawnych  - chętnie zobaczyłabym notatkę dyplomatyczną z tej rozmowy pana ministra Arabskiego ze swoimi partnerami, kiedy to uzgadniał wizytę premiera i prezydenta. jakie elementy były wówczas brane pod uwagę.

Pan nie potrafił zadbać o bezpieczeństwo – wówczas – głowy państwa, nie ma żadnych gwarancji, że zadba pan o to bezpieczeństwo głowy państwa, kiedy będzie odwiedzała Hiszpanię, przyjazną nam Hiszpanię."

http://wpolityce.pl/wydarzenia/49623-anna-fotyga-minister-arabski-dzialal-na-szkode-interesow-obywateli-i-dlatego-nie-moze-byc-kandydatem-na-ambasadora-rp-nasza-relacja 

To o Arabskim, który ma zostać ambasadorem RP. Krótko - odPOwiedni człowiek (czyt.wierny syn partii) odPOwiedniego człowieka (czyt.premiera) w "odPOwiednim" czasie na odPOwiednim miejscu.

Mam nadzieję, że Hiszpania nie zatwierdzi tej kandydatury.

Pozdrawiam.

contessa

PS.Wytłuszczona kursywa - moja.

_______________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". Lech Kaczyński

_______________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy : http://www.youtube.com

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#346762

Skąd te informacje o tej K. Tusk ?
Szczęka opada ale nijak tego zweryfikować się nie da.

Szkoda by było gdyby to miało okazać się lipą.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#346811

znalazlem to na parkiet.com

i jeszcze w innym miejscu

http://forum.hotmoney.pl/pokaz/Ciekawe-o-kasi-t-60452

Vote up!
0
Vote down!
0
#346813