[18 IX 2008] RATUJ MALUCHY!

Obrazek użytkownika Maciej Gnyszka
Kraj

ratujmaluchy.pl

Wstałech rano i się wkurzyłech! Otóż, zapowiedziałem na dziś telefona do posłów z mojego okręgu ws. durnych propozycji Tuska Donalda dot. edukacji. Dzwonię Ci ja do pisoposłów (Szyszko, Sikora, Dorn oraz Błaszczak) - a tu poza automatyczną sekretarką pos. Sikory z nikim nie dało się pogadać! Z faxem Szyszki mi nie wypadało, a gadać z sygnałem Nie odbierajo Dorna i Błaszczaka też było mnie głupio. Polecam i Wam reakcje w tej sprawie. Szczegóły akcji na www.ratujmaluchy.pl oraz poniżej, a telefony do pisiaków tutaj:

pos. Szyszko 6268323

pos. Sikora 7891814

pos. Dorn 6212924

os. Błaszczak 6211271

ratujmaluchy.pl pisze...

Tu Tomek i Karolina z akcji Ratuj Maluchy. Dziękujemy, że jesteście z nami.Protest, który podpisaliście na stronie www.ratujmaluchy.pl, już dwa razy wręczyliśmy minister Hall - niestety MEN pozostaje głuche na nasze argumenty.Jest nas już ponad 20 tysięcy osób. To duża armia!Razem możemy powstrzymać idiotyczne pomysły MEN. Co prawda nie pójdziemy pod sejm, bo mieszkamy w bardzo różnych miejscowościach w całej Polsce, ale mamy nasze telefony i komputery. Jeśli z nich skorzystamy, jeśli namówimy do tego naszych znajomych, REFORMA NIE WEJDZIE W ŻYCIE.

Uwaga! Już w najbliższych tygodniach rząd, parlament i prezydent przyjmą lub odrzucą ustawę o reformie oświaty.

Co zrobiliśmy do tej pory?

1) wysłaliśmy list w tej sprawie do posłów i senatorów - jest na naszej stronie,

2) staramy się o spotkanie z prezydentem

3) nieustannie dzwonimy do gazet i telewizji, żeby mówiły o absurdach planowanej reformy.Pomóżcie nam! Będziemy prosić WAS w najbliższym czasie o kilka prostych rzeczy.

Oto zadania na ten tydzień :)

Prośba 1:

Dzwońcie i piszcie do Waszych lokalnych posłów i senatorów. Oni są wybrani po to, aby reprezentować NASZE interesy. Pytajcie o odpowiedzi na nasz list. Napisaliśmy go w imieniu akcji "Ratuj Maluchy" - więc jest to także list od Was. Niech posłowie poczują na plecach oddech swoich wyborców!Adresy i telefony posłów znajdziecie na stronie internetowej: http://www.sejm.gov.pl/poslowie/okregi6.htm (trzeba kliknąć 1. województwo, 2. nazwisko posła 3. zakładkę na dole strony: biuraposelskie, tam są maile i telefony)

Prośba 2:

W poniedziałek 15.09 TVP1 miała pokazać o godz. 22.35 krytyczny wobec reformy program "Sześciolatki w szkole". W ostatniej chwili program został wycofany z emisji (sprawdźcie w gazetach, był w programie) i dała zamiast tego szmirowaty horror.Interweniowaliśmy u rzecznik TVP. Odpowiedziała nam, że program przełożyli na wtorek 23.09 o 10:55 rano! Czyli wtedy kiedy nikt nie ogląda telewizji.Proszę, dzwońcie i piszcie do TVP razem z nami. Pytajcie czy problem edukacji Waszych dzieci nie zasługuje na dobry czas antenowy w telewizji publicznej? Na czym polega zatem misja TVP? Domagajcie się emisji tego programu w godzinach 17.00 - 23.00.Kontakty do telewizji:Prezes TVP Andrzej Urbański: prezes@waw.tvp.plAsystent prezesa TVP Paweł Burdzy: 601 600 599Rzecznik prasowy TVP Aneta Wrona: 22 547 65 50, mail:aneta.wrona@waw.tvp.pl, rzecznik.tvp@tvp.plPrześlijcie kopie maili do nas na akcja@ratujmaluchy.pl. Będziemy znali skalę protestu.

Pamiętajcie! Jeśli będziemy działać razem, WYGRAMY. Jeśli nie, nasze sześciolatki już niedługo trafią do nieprzygotowanych szkół, a my będziemy mogli mieć pretensje tylko do siebie.

 

Brak głosów