Wesoło w tropiku

Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj
Czas tego Krzyża powinien być w innym miejscu-(cokolwiek to znaczy sic!)mówi w TVP posłanka Kidawa Błońska.I dlatego dobrze jest, że harcerze rozmawiają o tym, gdzie go przenieść.I dlatego dobrze jest, że Bronisław Komorowski chce przenieść Krzyż sprzed Pałacu w inne, godniejsze miejsce…, Bo podobno gdzieś trwają rozmowy pomiędzy przedstawicielami Kancelarii Prezydenta i jakimiś harcerzami.
Ci, którzy go przynieśli, stowarzyszeni w Inicjatywie Polsce i Bliźnim, nic nie wiedzą o żadnym spotkaniu, o którym mówią” media i okolice prezydenta –elekta”.
„16.07. Warszawa (PAP) - Z apelem o niewłączanie krzyża postawionego przed Pałacem Prezydenckim w spory polityczne zwrócili się do polityków i dziennikarzy harcerze z "Inicjatywy Polsce i bliźnim". Wyrazili nadzieję, że krzyż będzie mógł pozostać w obecnym miejscu do czasu postawienia pomnika. "Inicjatywa Polsce i bliźnim" powstała po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem i skupia harcerzy i harcerki z różnych związków ruchu skautowego. „.
Ba, oni od razu mówili, że Krzyż ma być tylko do momentu postawienia jakiegoś pomnika w tym miejscu i prosili o konkretne rozmowy po wakacjach.
Tą prośbę kompletnie zignorował prezydent-elekt, który musiał 6 dni temu oświadczyć, że już pora na przeniesienie Krzyża. Licząc się na pewno z tym, że będą sprzeciwy. Choćby od samych harcerzy. Po co? Ano żeby usłuszeć, że protestujący razem z innymi, Jarosław Kaczyński może coś powie, do czego się będzie można przyczepić. W imię hasła Zgoda buduje. Może ktoś nie zauważy, przy pomocy usłużnych dziennikarzy, że aferę o krzyż rozpoczął zupełnie zbędnie, sam elekt?
I najważniejsze pytanie:, po co Komorowskiemu ten pośpiech?
Mamy 600 letnią rocznicę Bitwy pod Grunwaldem. Z tej okazji mogliśmy przeczytaćUroczystym apelem rozpoczęły się oficjalne obchody wyjątkowej rocznicy bitwy pod Grunwaldem, największej w średniowiecznej historii. Sześćset lat temu wojska polsko-litewskie pokonały tam rycerzy zakonu krzyżackiego. Żeby to uczcić na polach grunwaldzkich spotkali się prezydent elekt Bronisław Komorowski, prezydent Litwy Dalia Grybauskaite, prezydenci Mołdawii i Rumunii, przedstawiciele rządu, władz wojewódzkich i samorządowych z Warmii i Mazur a także wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego biskup Bruno Platter.”
Próżno byłoby szukać zarówno na apelu pod Grunwaldem jak w samym Malborku, choćby śladu p.o. Głowy Państwa, czyli Marszałka Schetyny. Jaki jest status prezydenta elekta? Do chwili zaprzysiężenia nie jest Głową Państwa. Jest wybranym kandydatem do momentu dopóki nie złoży przysięgi, a wcześniej Sąd Najwyższy uzna prawidłowość wyborów. Sąd nie uznał jeszcze, są jakieś protesty wyborcze…, Ale Komorowski się spieszy.
Spieszył się także po śmierci śp. Lecha Kaczyńskiego, kiedy przejmował obowiązki bez formalnego jej poświadczenia.
Niektórzy powiadają, ze pośpiech jest dobry przy łapaniu pcheł… Ciekawe, dlaczego się tak spieszy elekt Komorowski?Generalnie, jaka by nie była przyczyna pośpiechu, to balansowanie na granicy prawa, z zakłamywaniem czy jak kto woli-zaklinaniem rzeczywistości na siłę, świadczy, że wesoło jest bardzo w naszym tropiku.
P.S. Prezydent-elekt – osoba wybrana w demokratycznych wyborach na urząd prezydenta przed końcem kadencji poprzedniego prezydenta. Prezydent-elekt nie posiada żadnych uprawnień należnych z mocy konstytucji Prezydentowi.Określenie to nie dotyczy reelekcji.Prezydent elekt przestaje być prezydentem elektem i staje się prezydentem urzędującym w chwili złożenia przysięgi przed Zgromadzeniem Narodowym. Do tej chwili przez cały czas urząd pełni poprzedni prezydent, zachowując wszystkie swoje uprawnienia. Dobry obyczaj wymaga jednak, aby powstrzymał się on od działalności, która nie jest niezbędna w danym momencie.
 
Brak głosów

Komentarze

ogłosił wczoraj w telewizorni ksiądz biskup Schetyna. Teraz papież Tusk powinien ekskomunikować tych wszystkich harcerzyków, którzy dają posłuch podszeptom szatana Kaczyńskiego.

oszołom z Ciemnogrodu

oszołom z Ciemnogrodu

#72637

Kiedy widzę ją w tv wyłączam głos i wtedy robi ona niesamowite wrażenie.Wygląda tak jakby miała niewprawnie naciągniętą skórę za uszami przez chirurga plastycznego,a do tego sztuczne zęby źle dopasowane przez dentystę partacza i tak bardzo się stara,żeby ta skóra nagle jej nie opadła zwiędłymi płatami,a sztuczna szczęka nie wysunęła się do przodu.Niektórzy mówią,że jest ona wyjątkowo cierpliwa,mówi z namysłem i wyraźnie.Dla mnie jest to kobieta prowadząca straszliwą walkę o zachowanie wizerunku,dosłownie i w przenośni.I mam nadzieję,że któregoś dnia ukaże się nam w świetle kamer prawdziwy wizerunek pani posłanki,a może i całej PO.
pozdrawiam

Korsak

#72652

Nie dość, że na dworze upał
na ekranie tępy zupak;
rany Julek, niech ja skonam…
taka Twoja, Panie wola?

Że ma piątkę dzieci, Panie?
daj, wyrażę swoje zdanie:
jemu tylko pękła guma,
bo założyć jej nie umiał!

I już za to był marszałkiem?
co narodem gardził szczerze,
prezydentem zaś w awansie…
wybacz Panie, nie uwierzę!

Ramol, tetryk, nędzna blaga;
nocą kaszalota pieści…
czym on względy Twe wybłagał?
w głowie mojej się nie mieści.

Dajesz nami rządzić… za co?
w plastik bardzo ciężko zbrojnym
impotentom i dewiantom,
koneserom chwil upojnych .

Zabierz rękę swą karzącą
z dala od nas trzymaj Bronka,
oszczędź nam bolesnych wstrząsów
spośród figur, usuń pionka!

Czym ci zawiniła Polska,
że ją dręczysz niesłychanie?
Czego w końcu od niej żądasz -
nie pójdziemy z bucem w taniec.

#72664

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Ha, ha, ha, ha

Setnie się uśmiałam, choć to określenie w odniesieniu Bronisława Komorowskiego jest nie tylko śmieszne i groteskowe, ale wręcz przerażające w swej wymowie. To tak, jakby ktoś powiedział "Jak wymaga dobry obyczaj" w stalinowskim sądzie albo co najmniej w jakiejś upiornej grotesce a' la "Miś".

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#72686

sposób na odsunięcie uwagi od spraw bieżących.
Ale dla samego elekta ten krzyż może stanowić osobisty wyrzut sumienia. Jest symbolem tragedii, na której zbudował swój sukces. Pewnie dlatego tak gorliwie go zwalcza.

M-)

#72689

Error pozuje na "męża stanu".A reszta bandy, korzystając z zamieszania, ustala nowy plan działania.Sporo nowych faktów wyszło na jaw.Trzeba się z carem naradzić.Jak poprowadzic dalszą politykę DEZINFORMACJI.
Pozdrawiam myślących.

#72692