Dzień czterech głów

Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj

Ciekawy dzień dziś nam nastał: przez kilka godzin mamy niejako trzy głowy państwa, na które niewielki wpływ ma czwarta; prezydent-elekt Bronisław Komorowski, wicemarszałek Sejmu na czele Sejmu, Stefan Niesiołowski, marszałek Senatu Bogdan Borusewicz –po. Głowy państwa na kilka godzin, oraz wieczorem Grzegorz Schetyna, nominat na marszałka, a wiec i p.o. prezydenta od godzin wieczornych.
O kwalifikacjach politycznych do pełnienia funkcji wiemy sporo. Postanowiłam zabawić się i przyjrzeć się, jak – a punktu widzenia zaradności życiowej- prezentują się nasze dzisiejsze” głowy rodzin polskich.”
I muszę powiedzieć, ze ten ogląd wypada naprawdę interesująco. Otóż prezydent –elekt to i z pustego w próżne nalać potrafi. Ze skromnej pensji w latach 1977-1989 sam utrzymywał siedmioosobową rodzinę, a później z niewielkiego uposażenia poselskiego pięcioro dzieci wykształcił, a z oszczędności dwóch samochodów, dwóch działek, jednego mieszkania się w 10 lat dorobił. Niechętni panu marszałkowi będą puszczać oczko w kierunku jego sympatii z zaradnymi ludźmi z WSI, jako sprawców tych umiejętności, ale ja przy tym nie byłam, miodu i wina z nimi nie piłam. Może poseł Palikot, który przy ognisku z marszałkiem okowitę pijał w towarzystwie rosyjskiej kampanii kiedyś nam opowie. Szczególnie, jeśli z hukiem z partii wyleci.
Marszałek Niesiołowski, z pustego nie musiał nalewać. Ma zaradną żonę, sporo dochodów. Za to chwali mu się niesłychana zapobiegliwość: otóż zgodnie z przepisami, marszałek przeszedł na emeryturę. W u.R., mimo iż pobrał z kiesy państwa za swoje marszałkowanie niebagatelną kwotę 179, 359, 67 zł, poborem emerytury w wysokości 13 167, 67 zł z tejże kasy, nie pogardził.
Znany entomolog, potrafi być bardzo pragmatyczny:.Kiedyś powiedział”PO najprawdopodobniej skończy tak jak wszystkie ruchy, które spaja jedynie cynizm, hipokryzja i konformizm. Ciekawe tylko, czy nastąpi to jeszcze przed wyborami, czy zaraz po.” Jak rozwiązanie nie nastąpiło, zespolił się na stale ruchem. W myśl zasady: poglądy można zmieniać jak rękawiczki, ale na topie trzeba być.Tak jak w przypadku własnej emerytury-innym oszczędzać skarb państwa radzi, sam go uszczupla.
Marszałek Borusewicz radzi sobie przeciętnie, chociaż dojść do 250 000 rocznie zarobków z kiesy państwa, to niezła kariera dla kogoś, kto nigdy żadnej pracy poza polityką, nie uprawiał.
Predyspozycje na stanowisko Marszałka Grzegorza Schetyny jest trudno zdefiniować w kategoriach finansowych. Schetyna dość długo działał i w biznesie i w polityce, rozdzielić, zatem dokonania finansowe jest trudno. Warto jednak przyjrzeć się jego koneksjom biznesowym. Zgodnie zresztą z maksymą prezydenta- elekta, który swojemu przeciwnikowi politycznemu, powiedział „Pokaż mi swoich przyjaciół, a powiem ci, kim jesteś”.Ponieważ Grzegorz Schetyna będzie pełnił funkcję marszałka i po. Głowy państwa nieco dłużej, o jego predyspozycjach opowiem w oddzielnym wpisie. Ale już dzisiaj można śmiało powiedzieć: kiedyś Polskę określano jako barak komunizmu, za to najśmieszniejszy, a dzisiaj… może ..barak eurolandu pod wodzą specyficznych elit.

Brak głosów

Komentarze

Nie czują żadnej żenady, żadnego obciachu. Panie z tusk vision network, ale i z tvpinfo to wręcz pięknieją, jaśnieją, wprost z zachwytu nie mogą wyjść i podziwu kiedy mówią: „prezydent Komorowski”, „marszałek Schetyna”, itp., itd. Dlatego nie ma co się dziwić, że tak jaśnieją te głowy. Zaś sam Komorowski pobił wszelkie rekordy jeśli chodzi o głowę państwa. Bo któż może się poszczycić byciem w jednym momencie: 1. marszałkiem, 2. po-prezydenta, 3. kandydatem na prezydenta i 4. prezydentem-elektem? Przecież nawet sam Pan Bóg jest tylko w trzech Osobach!

Vote up!
0
Vote down!
0
#70823

normalnoe wzór "zaradności" ten gajowy
no, no....

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#70832

Oto powinno być sztandarowe hasło PO.

Vote up!
0
Vote down!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#70835

jakp KLD mieli hasło - pierwszy milion trzeba ukraść- autorem o ile się nie myle był JKBielecki, prawe ucho ,
lewa reka Donka

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0
#70839

"Do sportu poszedłem po pieniądze a do polityki po duże pieniądze".
Czy ktoś z Państwa może to pamięta/może potwierdzić?

Vote up!
0
Vote down!
0
#70915

Z przyjemnością informujemy, że w związku z licznymi pytaniami, rozważamy wyprodukowanie smoleńskich krzyżyków zaprojektowanych jakiś czas temu przez Ma (wygląd krzyżyka przedstawia ilustracja).

Decyzja zależy od tego ilu z Was chciałoby taki mały (25mm wysokości), posrebrzany, patynowany, emaliowany krzyżyk w formie wpinki mieć? W związku z koniecznością oszacowania przez nas możliwości i ilości produkcji prosimy chętnych o podanie deklarowanych ilości w 2 wariantach:

1. Cena 7zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.
2. Cena 9zł za krzyżyk + jednorazowy (niezależny od ilości krzyżyków) koszt przesyłki w wysokości 5zł.

Na podstawie tych danych będziemy mogli zadecydować czy i jaką ilość krzyżyków będziemy w stanie wyprodukować.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza: