Bli(n)d,a story, czyli Panowie Osłowie

Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj
Komisja ds. śmierci Barbary Blidy działa od blisko trzech lat. W międzyczasie, prokuratura zdołała przeprowadzić i umorzyć śledztwo dotyczące rzekomych nacisków „Śledczy badali m.in. prawidłowość decyzji katowickich prokuratorów w sprawie wydania postanowienia o przedstawieniu zarzutów Blidzie i o jej zatrzymaniu oraz ewentualnych nacisków na prokuratorów ze strony polityków i przełożonych. W śledztwie zebrany został bardzo obszerny materiał dowodowy a jego analiza i ustalenia prokuratury dały podstawy do podjęcia decyzji o umorzeniu postępowania w tych wątkach.  „
Umorzono także sprawę zatrzymanych w sprawie mafii paliwowej „Postępowanie zostało umorzone wobec trzech osób. Dwie z nich to byli szefowie spółek węglowych trzecią osobą jest współwłaściciel agencji handlowej Barbary K. zwanej „śląska Alexis”.  Oskarżenie dotyczyło korupcji wśród funkcjonariuszy publicznych. Sąd uznał jednak, że oskarżeni nie byli funkcjonariuszami publicznymi. Nie można więc mówić o łapówkarstwie. Podstawą umorzenia jest fakt, że dopiero w 2003 roku rozszerzono listę osób uznawanych za publiczne, a przestępstwa dotyczyły lat wcześniejszych. Do których zresztą oskarżeni się przyznali. Prokuratura odwołała się od tego orzeczenia do Sądu Najwyższego. Z dotychczasowych ustaleń Komisji wynika, że przed feralnym dniem, w którym posłanka miała zostać zatrzymana, celem postawienia zarzutów –nie było żadnych innych prób oskarżania Jej o cokolwiek. Nie było, więc nacisków, które mogłyby doprowadzić do rozstroju nerwowego.A jednakPodejrzewana o korupcję Barbara Blida zastrzeliła się 25 kwietnia w łazience własnego domu podczas próby zatrzymania przez służby specjalne. Była posłanka SLD strzeliła sobie w pierś z sześciostrzałowego rewolweru Astra 680. Miała na niego pozwolenie.” Barbara Blida w chwili strzału, była w łazience sama.Mążśp. posłanki, Henryk Blida”,utrzymuje jednak, żeagentka uległa namowom małżonki, wyszła do holu i usiadła na brzegu stojącego tam fotela.”.Przez trzy lata Komisja usiłuje wmówić, że posłanka dokonała tego aktu samobójstwa pod wpływem presji przeciwników politycznych.
Henryk Blida „W wywiadzie dla Rzeczpospolitej mąż B. Blidy, przyznał, że groziła ona samobójstwem, „jeśli po nią przyjdą”. Przyszli, ale mąż ani tego nikomu nie powiedział ani nie zapobiegł wejściu denatki do łazienki.”.Nieco później, Jacek Blida, syn w wywiadzie dla RMFFM: „Konrad Piasecki: A mówiła wcześniej, że jeśli coś takiego się zdarzy, to sięgnie po pistolet?Jacek Blida: Nie, nie, nie..Konrad Piasecki: Bo mało kto, gdy wchodzi do niego policja, nawet funkcjonariusze spec służb, decyduje się na tak desperacki krok. Może ta sprawa ma jakieś drugie dno, tło, może rzeczywiście pańska mama czuła się winna?Jacek Blida: Nie, nie sądzę. Myślę, że to rzeczywiście był odruch, próba zaprotestowania przeciwko takiej, a nie innej akcji.” Jacek Blida skarży prokuraturę i ABW o odszkodowanie (obecnie 200 000 zł) oraz stała rentę dla swojej rodziny, która utraciła dochód miesięczny w wysokości 7 tys., zł, ……Przez co zubożyła dochody dwóch dorosłych mężczyzn?
 
Sprawą śmierci Barbary Blidy grał podczas kampanii prezydent –elekt, Ten sam, który jako kandydat swojej partii PO, ostrzegał przed grą śmiercią w przypadku Tragedii Smoleńskiej. Czyli śmierci nie z własnej ręki.Są śmierci, którymi grać można i te, o których należy, z tego samego powodu, jak najszybciej zapomnieć.
Podczas ostatniego posiedzenia Komisji śledczej popis dał, poseł Kalisz. Otóż doprowadził do kuriozalnego glosowania nad uznaniem zasadności usprawiedliwienia nieobecności na posiedzeniu, Zbigniewa Ziobro,W swojej łaskawości, przegłosował z przyjaciółmi z PO uznanie nieobecności za nieusprawiedliwioną, po czym uznał, że występować o karę sądową z tego tytułu nie będzie. Czyli ”ludzkie panisko „ z tego Kalisza.Da Ziobrze szanse..I sobie, Bo jest wielce prawdopodobne, że Sad uznałby właściwość usprawiedliwienia nieobecności Ziobro, który miał w tym samym czasie rozprawę sadową w Płocku.
 
Jak dobrze pamiętamy z innej Komisji, tej od Hazardu, inny świadek, minister Drzewiecki był w pełni usprawiedliwiony ze swojej nieobecności na posiedzeniu Komisji. Mimo, że dokument dostarczył jego kolega, a w usprawiedliwieniu napisano, że poseł ma problemy z gardłem, czego nie potwierdził żaden lekarz. Z innej z kolei Komisji, tej od śmierci Krzysztofa Olewnika wiemy, że przew. Kalisz łatwo usprawiedliwił, np. kradzież samochodu z dokumentami w sprawie zamordowanego.Przew. Kalisz zawsze reprezentuje jedyną słuszną linię. Interesu partyjnego.
Ciekawi mnie ogromnie stanowisko posła Kalisza, podczas układania list partyjnych do wyborów w 2005 roku, na których – mimo tylu obecnie eksponowanych zasług śp. Barbary Blidy –jego partia nie umieściła (mimo wyrażonej woli startu w wyborach do Sejmu), jej nazwiska na listach wyborczych SLD? Może wtedy przeszkadzały im koneksje posłanki z „Alexis „i podejrzenia o kontakty pań z mafią paliwową? Czy wtedy był za umieszczeniem czy przeciwko?
Czy poseł Kalisz i jego koledzy z SLD i PO, głosowaliby za powołaniem Komisji Śledczej do wyjaśnienia okoliczności próby samobójczej red. Sumlińskiego? Ojca trójki maleńkich dzieci, któremu służby specjalne zabrały dokumentację, gromadzoną przez 10 lat, do napisania książki? Oskarżonego o próby handlu aneksem do raportu o WSI, którego to aneksu nikt nie widział? Poza dwoma byłymi funkcjonariuszami WSI, a tym jednym agentem, którym wiarę dał były Marszałek Sejmu, dając im szanse na samodzielne działanie bez natychmiastowego powiadomienia odpowiednich agend bezpieczeństwa państwa?
 
Nie powstanie Komisja śledcza ds. wyjaśnienia okoliczności i szczegółów organizacji wyjazdu dwóch delegacji katyńskich, które dałyby społeczeństwu obraz, kto i kiedy politycznie grał Katyniem. Bo większość Komisji powstaje nie po to, aby zająć się prawdą materialną. Jak to doskonale pokazał poseł Kalisz podczas ostatniego posiedzenia, w którym usiłował zrobić obywatelom swojego kraju, wodę z mózgu? Jak udowodnił przew. Sekuła, przygotowując raport przed zakończeniem prac Komisji?A którym zawarł tezy niepoparte żadnymi dowodami… Tezy, głoszone przez jego ugrupowanie od początku ujawnienia afery hazardowej. Czyli, ze jej nie było…
Niektórzy członkowie Komisji i ich partyjni koledzy posłowie, uważają, ze społeczeństwu da się już wmówić każdą bzdurę, byle popartą wypowiedzią, „ałtoryteta”. Balansują na granicy kompletnego ośmieszenia się. Nie zdziwię się, jeśli kiedyś przez przypadek, ktoś powie do naszych wybrańców: Panie i Panowie Osłowie…
 

Brak głosów

Komentarze

 jest jednak to że kalisz, idąc śladem sekuły przegłosował na "komisji "że Z. Ziobro nie ma usprawiedliwienia nieobecności na komisji, będąc w tym samym dniu wezwany do sądu.Jeden z następnych szczytów głupoty!Co jeszcze przegłosują kreatury ,które mienią się nazywać wykształconymi?.Żarty ze śmierci,żarty z kalectwa.Tv puls pokazuje {niby śmieszne} jak to niby niewidomy poklepuje na ulicy ,pośladki przechodzących kobiet.Najlepsze było to jak kalisz tańcował z pedałami ,aż mu uszkodzili struny głosowe.Kiedyś była taka piosenka jak to Karolina tańcowała z żołnierzami.Tu skutki mogą być poeważniejsze.pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0

staryk

#73213

Nie ma w tym nic najdziwniejszego-przecież przewodniczenie "komisji" to życiowe osiągnięcie i szczyt sukcesu na który ten kauzyperda się wspiął- nic więc dziwnego w tym, że dmucha w tą jerychońską trąbę. 

Vote up!
0
Vote down!
0
#73255

Krzysztof J. Wojtas
to Kalisz był na paradzie pedałów i podobno w nagrodę za udział wszyscy uczestnicy, nawet mało sympatyczni, zostali wydupczeni.

Ale żeby to szkodziło na gardło?
No chyba przesada...

Vote up!
0
Vote down!
0

Krzysztof J. Wojtas

#73259

 i inne platfusolewusy w swoich partiach mogą beatyfikowac zaszczutą przez PIS Barbarę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#73326